Jump to content
freediver73

Honda CRF1000L Africa Twin (2015)

Recommended Posts

Χωρίς γνώση από χώμα κι εμένα μου έκανε εντύπωση ότι το αυτόματο τον βοήθησε στα τεχνικά κομμάτια εκτός δρόμου.

Ακριβως αυτο. Σαν χωματινος, δεν μπορω να φανταστω πως μπορει να δουλευει σωστα το dct στο χωμα, και δη στα τεχνικα κομματια. Αλλα και ο τυπος αυτος πηγε με αρνητικη διαθεση να οδηγησει το dct, και τελικα τον κερδισε! Πρεπει να το οδηγησω, ειμαι πολυ περιεργος να δω πως μπορει να δουλευει τοσο καλα! Αν ισχυει λοιπον, πολλα μπραβο στη Χοντα! +1 ενα μηχανακι στη "whish list" μου...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Δε με πειθει ο τυπος με το κλαψομ@νικο στιλ που καθε 2 γραμμες μας λεεϊ ποσο ασχετος ειναι.

Θελω να το οδηγησει κανενας μαχιμος να παρουμε σωστη αποψη. Εκτος αν ειναι καποιος αυτος και δεν τον ξερω..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δε με πειθει ο τυπος με το κλαψομ@νικο στιλ που καθε 2 γραμμες μας λεεϊ ποσο ασχετος ειναι.

Θελω να το οδηγησει κανενας μαχιμος να παρουμε σωστη αποψη. Εκτος αν ειναι καποιος αυτος και δεν τον ξερω..

δηλαδη εσυ δεν θες ενα review απο εναν μεσο αναβατη που εχει μια "χ" εμπειρια στην πλατη του με τετοια μηχανακια και ειναι αντικειμενικος, και θες ενα review απο εναν παγκοσμιο που θα κοιταξει πραγματα που λιγοι μπορουν να κανουν και θα τον πληρωσει (μαλλον) η χοντα οποτε θα δωσει εμφαση στα θετικα?

Επισης κατα την αποψη του, το ΚΤΜ παραμενει το καλυτερο μηχανακι για χωμα κι ας ειναι αρκετα παλιοτερο... χμμμμ... :think:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δε με ενδιαφερει η γνωμη του μεσου αναβατη με το συγκεκριμενο attitude που ανεφερα.
Ισως ειναι καλη ισως οχι. Απλα εμενα δε μου κανει.

Αυτο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Θα προλάβουν να ταξινομήσουν 2015 δηλαδή? Απο '16 δεν είπαμε είναι αναγκαστικά ?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

dld χωρις ιχνος ειρωνιας, αλλα ποσο μαχιμο θεωρεις τον εαυτο σου , ωστε να ταυτιστει η αποψη σου με αυτη ενος ξενου ρεπορτερ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

dld χωρις ιχνος ειρωνιας, αλλα ποσο μαχιμο θεωρεις τον εαυτο σου , ωστε να ταυτιστει η αποψη σου με αυτη ενος ξενου ρεπορτερ

Απο τη μια ασχετο ερωτημα, απο την αλλη και να σου απαντησω δε θα οδηγησει καπου, εκτος ισως απο μια τεραστια και απολυτα ανουσια offtopic συζητηση.

soo...

Τροποποιήθηκε από τον CptAngel

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Απο τη μια ασχετο ερωτημα, απο την αλλη και να σου απαντησω δε θα οδηγησει καπου.
soo...

δεν ειναι ασχετο μιας και 'παταει' πανω σε εντυπωσεις που εσυ δημιουργεις ...

δλδ να βγει ο σαλβινι να πει οτι το μηχανακι γαμαει ? θα ειναι σωστο και αντικειμενικο ρεβιου αυτο ? 

μιας και μιλαμε και για ολλ αραουντ μηχανακι ετσι ... 

τεσπα ο κοσμος πραγματικα εχει χασει το πεδιο των δυνατοτητων του ... και εντυπωσιαζεται μονο απο νουμερα και ακραιες κριτικες... και οταν αγγιξει εστω και λιγο την πραγματικοτητα τοτε ερχεται ο κοσμος τουμπα ...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

δλδ να βγει ο σαλβινι να πει οτι το μηχανακι γαμαει ? θα ειναι σωστο και αντικειμενικο ρεβιου αυτο ? 

Ο σαλβινι εφυγε απο τη χοντα... :lipssealed:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

....και επειδη οι πορτες συναρμολογιθηκαν και μονταριστικαν πανω στο αυτοκινητο στην Γερμανια ......ως εκ θαυματος ο κατασκευαστης εχει καθε δικαιωμα να βαλει το αναγλυφο made in Spain....Germany...Greece.....

αντίστοιχες συναρμολογήσεις γίνονται πάνω στα πλοία που τα φέρνουν από Κορέα κλπ αλλά δε ξέρω αν παίζει κόλπο με τη σημαία νηολόγησης

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Επειδή οδήγησε το CRF; :mB_kalo_e:

το 1000L προφανως εννοεις επειδη τα αλλα τα οδηγουσε καιρο τωρα... 

Λες? τοσο μουφα πια αυτα τα χοντα? 
:tooth:

μολις κανει σωβρακο το βετα, θα ξαναγυρισει

Οπου παιξουν φραγκα θα παει... Πιστευω...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Θα προλάβουν να ταξινομήσουν 2015 δηλαδή? Απο '16 δεν είπαμε είναι αναγκαστικά ?

Και εγώ αυτό νόμιζα και είχαν κυκλοφορήσει πολλά άρθρα σχετικά.

Αλλά ξέρω ότι παραγγελίες έχουν γίνει και για απλά οπότε είτε υπάρχει κάποιο παράθυρο είτε αναβλήθηκε σαν ημερομηνία η 1η του 2016.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το οτι απλα δε μ' αρεσει το στιλ του τυπου και κατ' επεκταση δε με ενδιαφερει η αποψη του δεν παιζει ως σεναριο ε?

Πρεπει να το παρουμε και αυτο, να προσθεσουμε 5-6 ακυρες υποθεσεις για το τι εννοω και τι ειμαι κτλπ. και να μετατρεψουμε 1 προταση σε ολοκληρη φιλοσοφικη συζητηση μεχρι να αναλυσουμε τα εσωψυχα μου και του κοσμου ολου σονει και καλα.

Πφφτ..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ρε σεις...είπαμε να τρωγόμαστε για τις μότο....αλλά και για τους δημοσιογράφους που τις κάνουν τεστ ; :tooth:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ρε σεις...είπαμε να τρωγόμαστε για τις μότο....αλλά και για τους δημοσιογράφους που τις κάνουν τεστ ; :tooth:

Ε ξερω 'γω. Αφου ειναι απιστευτα παραλογο το οτι δε μ' ενδιαφερει η αποψη του τυπου που λεει διαρκως στο κειμενο του ποσο ασχετος ειναι στο αντικειμενο που αναλυει και προφανως ειμαι απλα αλλος ενας ξιπασμενος "μεσος αναβατης" που τον εχουν κανει τα διαβολικα media να νομιζει οτι ειναι Rossi, Jarvis κτλπ. 

Το οτι απλα θελω αναλυση απο ενα σοβαρο ανθρωπο που ξερει τι κανει και πιστευει οτι ξερει τι κανει(=μαχιμος), δεν ειναι καν πιθανοτητα απ' οτι φαινεται.

Ειπαμε καθε λεξη που γραφεις εδω μεσα πρεπει να την εχεις περασει απο δικηγορο πρωτα και αφου εχεις τρεξει στατιστικη αναλυση να δεις με ποσους τροπους μπορει να παρερμηνευτει, ωστε να μην τρεχεις μετα να μαζεψεις τα αμαζευτα σε ανουσιες συζητησεις..

Τροποποιήθηκε από τον CptAngel

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ρε παιδιά έλεος, ο τύπος λέει "δεν είμαι και παγκόσμιος", το ίδιο πράγμα που λέμε όλοι όταν γράφουμε για τις μοτό που οδηγήσαμε, δεν ψάχνει να βρει που είναι η πρώτη στο μηχανάκι. Μιλάει για ντριφτ πάντηλα αου σουξουμου, προφανώς το πάει το μοτόρι επαγγελματίας είναι, απλά είναι το κλασσικό disclaimer "οκ δεν κάνω όσα κάνουν στο promo vid".

Έλεος, έχει τα κάκαλα να το συγκρίνει με ΚΤΜ 950, αυτό από μόνο του λέει κάτι για το επίπεδο που (πιστεύει πως) βρίσκεται ο τύπος δεν πήγε στην παρουσίαση με το πρώτο του και μοναδικό μηχανάκι, GLX 90.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Οκ ολα καλα. Αποσυρομαι απ' το offtopic εγω.

Αν υπαρξει τιποτα καινουργιο βλεπουμε.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

M'αρεσει που λεγατε οτι "μαμησαμε το θεματακι" και λεγατε οι διαχειριστες να πανε τα ποστ σε αλλο θεμα οταν συζητουσαμε για τις τιμολογησεις των μοτο...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μια ακόμη δοκιμή, αυτή την φορά από άνθρωπο που δεν "κλαψομουνιάζει"....... :_zeppelin:

http://www.zabikers.co.za/2015/12/01/first-ride-honda-africa-twin/

Αυτό που είναι ενδιαφέρον (ή εντυπωσιακό) είναι πως όλοι θεωρούν το αυτόματο καλύτερο στο χώμα.

With the Africa Twin, Honda have not simply hit the adventure touring mark, they have absolutely blown it away! Four odd years of design, research and development have culminated in what could just be the most focused and competent dirt biased adventure bike on earth!

Honda_CRF1000L_AfricaTwin_YM16_0195B.jpg

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Είμαι και εγώ πολύ περίεργος για το DCT. Κατά τα άλλα πολύ καλά λόγια  

''What we have with the Africa Twin is a seriously good off-road bike with excellent road manners, not a road bike that can go off road.''

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

αυτό από μόνο του λέει κάτι για το επίπεδο που (πιστεύει πως) βρίσκεται ο τύπος δεν πήγε στην παρουσίαση με το πρώτο του και μοναδικό μηχανάκι, GLX 90.

πααααρών!

http://www.youtube.com/watch?v=6nKoOkjN9Qs

Τροποποιήθηκε από τον Mi_ka

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα