Jump to content
ValeRR

Εντοπισμός ηλεκτρονικά σε όσους δεν πληρώνουν διόδια...

Recommended Posts

Ένας να τους κάνει μια μήνυση ότι παραβιάζονται τα προσωπικά δεδομένα με τις κάμερες δεν υπάρχει;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Nα σου πω. Έκανα τη διαδρομή Τρίπολη-Καλαμάτα πριν 1 χρόνο από το παλιό δρόμο (Μεγαλόπολη, Παραδείσια, Αλλαγή) και την ευχαριστήθηκα. Από φορτηγά σχεδόν τίποτα, από κατάσταση δρόμων μέτρια, από στροφιλίκια ευχάριστα για να μην κοιμάσαι πάνω στο ποτάμι κι από χωριά μόνο τα χωριά πριν τη Καλαμάτα σε υποχρεώνουν να κόψεις λίγο. Οπότε αν δεν βιάζεσαι και θέλεις να γλυτώσεις 1,30+0,80+0,50+0,90+0,50= 4 ευρά...

δοκίμασε την αντίστοιχη διαδρομή από Πάτρα (κάνε ένα τάμα,μια δέηση πριν)...δεν ξέρω ποίος δρόμος είναι χειρότερος ο παλιός ή ο καινούριος...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

dim_gal τα όρια ταχύτητας είναι άλλο θέμα,όποιος τα παραβιάζει παίρνει τα ρίσκα του είτε πηγαίνει από αυτοκινητόδρομο είτε από επαρχιακό...απλώς το ρίσκο είναι διαφορετικό....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Ένας να τους κάνει μια μήνυση ότι παραβιάζονται τα προσωπικά δεδομένα με τις κάμερες δεν υπάρχει;

Αν στη φωτογραφία φαίνονται επιβάτες καθαρά μπορείς να κανείς μήνυση αλλά η κλήση και πάλι είναι θεμα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
dim_gal τα όρια ταχύτητας είναι άλλο θέμα,όποιος τα παραβιάζει παίρνει τα ρίσκα του είτε πηγαίνει από αυτοκινητόδρομο είτε από επαρχιακό...απλώς το ρίσκο είναι διαφορετικό....

Ε....εγώ δε μπορω να πάω σταθερά...το ξέρω και για αυτό το λέω

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αν περάσεις 4 διόδια ας πούμε και το σύστημα σε αναγνωρίσει, σου έρχεται 4x200 το πρόστιμο;

Σαν το ταμείο στα σούπερ μάρκετ ένα πράγμα! :grin:

Κατά τ'άλλα, ας τα βάλουν τα διόδια εκεί που ξέρουν έτσι όπως τα κάνανε οι αρχιλήσταρχοι.

Κάμερες παντού, υπερτιμημένα διόδια κάθε τρεις και λίγο και όρια ταχύτητας που είτε πας απ'τον επαρχιακό είτε από εθνική ένα και το αυτό (για όσους τα τηρούν τέλος πάντων...). Επαρχιακό δίκτυο ftw.

(έλα όμως που τα με τα συμβόλαια που κάνανε, ο ακατανόμαστος ο βόλντεμορτ των ελληνικών δρόμων τα παίρνει με νταβατζιλίκια πάλι απ'το κράτος)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ε....εγώ δε μπορω να πάω σταθερά...το ξέρω και για αυτό το λέω

προς αποφυγήν παρεξήγησης: δεν κρίνω ούτε το παίζω σωστός κτλ κι εγώ το ίδιο κάνω,βαριέμαι με σταθερές ταχύτητες,απλά επισημάνω για το ρίσκο που παίρνουμε όλοι κάθε φορά που το κάνουμε είτε με αυτοκίνητο είτε με μοτοσυκλέτα(αχ!!).

αυτά...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ρε παιδια ειναι ιδεα μου ή οτι γλιτωσεις απο διοδια(και παραπανω) θα τα πληρωσεις σε βενζινες αν πας απο την παλια?

Βεβαια ειναι αλλη φαση. Με μηχανη μετραει, με αυτοκινητο ειναι καταστροφη. Ενα φορτηγο να σου κατσει τελειωσες.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ρε παιδια ειναι ιδεα μου ή οτι γλιτωσεις απο διοδια(και παραπανω) θα τα πληρωσεις σε βενζινες αν πας απο την παλια?

Βεβαια ειναι αλλη φαση. Με μηχανη μετραει, με αυτοκινητο ειναι καταστροφη. Ενα φορτηγο να σου κατσει τελειωσες.

Ελάχιστα παραπάνω χιλιόμετρα είναι το Χαλκίδα-Θεσ/νίκη πάντως. Κατά τ'άλλα, με το βιράγκο ένα και το αυτό, δεδομένου ότι δεν μπορώ να του δώσω να καταλάβει (κοινώς, 120-130 :crazy: ) στην εθνική.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Απλα ειναι αλλος ο ρυθμος οδηγησης :peep: + τα λιγα παραπανω χιλιομετρα :grin:

Καλά ανάλογα τη μηχανή, προφανώς. Με το ντέρο θα κουραζόμουν σίγουρα από επαρχιακό. Με το βιράγκο μια χαρά. Πιστεύω και με μια 650 πάλι θα το σκεφτόμουν σοβαρά να πάρω την εθνική.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ετσι οπως τα λες ειναι, με αυτοκινητο οχι μονο θα κανεις πολυ παραπανω αλλα αυτα που γλυτωσες απο διοδια θα τα φας σε βενζινες.

Ακομα και με μηχανη εξαρταται απο την μηχανη, με λιγα κυβικα συμφερει απο επαρχιακο, με πολλα μαλλον απο ΕΟ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα