Jump to content
efkola

Μεταναστευτικό:ένα μεγάλο ελληνικό-παγκόσμιο ζήτημα...

Recommended Posts

Επικοί διάλογοι,θλιβερά γραπτά.

επικές τοποθετήσεις Νικόλαε, όχι διάλογοι. Ούτε εγώ ούτε ο Γιάννης γράψαμε ποτέ έτσι. 

είμαι και με το κινητό και μου σπάει τα νεύρα για ένα ποστ 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Ελα  Kostas Moto Lover  εδω ρε. (πετυχημένο) Όλο μπουρου μπουρου και ουσία τπτ.
Γενικά tsoglanaki  (οπως πολυ ωραία ειπες) ειμαι παντα, απλα τοτε ειχα κανει μπαφους και ήμουν κουλ. Μεχρι και την μανα μου βαράω !!!1 και μετά ζητάω συγνώμη !!! 

@Gouky7   Με εσένα δεν εχω μιλήσει ποτε, απλα σου λεω οτι ακους μόνο τη μια πλευρά.  Λογικός φαίνεσαι πίστευε οτι θες. (μπορεί να κανω λαθος)
Μονο γιατι nomize οτι ειχαν διαφοτερικες απόψεις...???  Σου φαίνεται λογικό?   Δεν θα πω εγω.Ας τα άφηνε ο κάθε snino να φαίνονται ολα.
 Μπορεί να εχεις μάθει για "αμαρτίες"  του MB. ουτε εγω δεν πίστευα όταν τα έμαθα. 

@ksino100   

Αχου...  αρχίσαμε να λέμε φασισμό για εμενα. οτι επισημαίνω που κάνετε οι κλασσικοί λαικ σε οποιον με βρίζει. ΑΦΤΟ ΙΝΕ ΦΑΣΙΖΜΟΣ!!!11
 Εχεις αφήσει αλλες μέγιστες φασιστοκαφριλες οποτε αστο. Ολοι το ξερουμε, μη κοιτάς που σε γλύφει (αλληλογλυφονται) το παρεκι σου.  
 Αστο ρε Ksino δεν εχεις που να βασιστείς 0 τπτ ρε.
  Κλαψα??? εγω???  τι λες ρε??? απο που ?
 Κωλοτουμπα????  Ποτε ομως.    Πάντα ελεγα αυτο που πιστεύω ευθέως. Το ξέρουν ολοι. Και τα ατομα  που συνεχίζω και κανω παρεα απο εδω μεσα.  
Οσο και για το μαζεψου, στα αποδεδειγμένα αρχιδια μου αν ειναι να γράφω καπου και να φιμώνομαι ή να νομιζει ο καθε κομπλεξικός οτι θα μου τραβιξει το αυτι.
 Επειδη ειναι συντονιστής σε ενα φορουμ.Μεχρι εκει.. Καρκίνος της κοινωνίας απλα. Εισαι και διαχηριστης στην πολυκατοικια ?
 Αλλοι ειναι αυτοι που κωλονουν να βαλουν τηλ για να πουλήσουν σκληρο δισκο και κρύβουν πινακίδες  για τρύπια πλασικα κτλ. 

Α! εχω και ενα συστημένο
 "ο βασιλακης ο καιλας σου στελνει την αγαπη του μικροπρεπη θρασυδειλε παλιομαλακα" 

Δεν ειναι δικα μου λογια αν και εγω σε θεωρώ τον μεγαλύτερο μαλάκα που εχω γνωρίσει. Ειλικρινά. 

:bye: εμοτικον 

ΥΓ 
 Ο καιλας Ο Βασιλακης μου λεει οτι εχεις το τηλ του το εχεις απο τοτε με το KLE, λεει να παρεις την Βονταφον να του κανεις μπαν

"Ας το δωσει στο χαγιαμπουσα να μου κλασει τ αρχιδια" 

Εγώ καταδικάζω την βια αποπου και αν προέρχεται. 
Ευχαριστώ για την προσοχή σας 

Τροποποιήθηκε από τον ΕΚΣΩΓΗΙΝΟΣ
etsi

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν τον έβρισα, κι άρχισε να βρίζει αυτός δεξιά κι αριστερά. :surrender::crazy:  :tooth:

:smoke::pimp:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Kαι εγώ έχω πάει και βόλτες και συναντήσεις και με τον Κώστα μάλιστα,  και άλλους 50άρηδες δεν θυμάμαι εάν ήταν και ο Ξύνο.

Τα παιδιά ήταν πολύ ευγενικά, κανένας δεν μου την είπε ούτε με έβρισε ούτε πήγε να σηκώσει χέρι, ούτε μου είπε κουβέντα για τις απόψεις μου πολιτικές ή otherwise, γενικά μηδενική ένταση ούτε καν διαφωνία.

Βγάλτε τα συμπεράσματα σας, εγώ λέω πως μάλλον με συμπάθησαν πολύ και το λένε και στους φίλους τους, γι'αυτό μπαίνω και με λένε με το όνομα μου άγνωστα accounts πουθενάδες που είναι ΤΕΡΜΑ ανύπαρκτοι (αυτοί έχουν τις "σωστές" απόψεις όμως και εξαιρούνται από το απουσιολόγιο :D). 

Τι άλλο μάθαμε σήμερα, το να σου πουν για τα λάικ σου είναι "φασισμός", οι 50άρηδες είναι πολύ εύθικτοι (παιδιά τα 40 είναι τα νέα 30 είναι τα νέα 20, οπότε τσιλάου) και μιλάνε για "επανάσταση" αυτοί που πέρασαν από τον καναπέ "κοίτα τους αλήτες" στον καναπέ του "έλα μωρέ τόσες πορείες τόσα χρόνια δεν άλλαξε τίποτα", α και καταφέρατε να βάλετε έναν στο κέντρο με δεμένα χέρια και να τον κοπανάτε και πανηγυρίζετε για την νίκη.

Ενδεικτικά περί αντικειμενικότητας το να σου προσάπτει ο άλλος αξιόποινη πράξη όπως το "πίνεις μπάφους" και "τα σπας στις πορείες" είναι οριακά δυσφήμιση εάν δεν κάνω λάθος. Δηλαδή θα ήταν, εάν γινόταν επώνυμα, φυσικά.

Το να πεις "καλά δεν σου έμαθαν τρόπους στην οικογένεια σου" είναι κάτι που δεν έχει σοκάρει ΠΟΤΕ, ΚΑΝΕΝΑΝ που δεν ψαχνόταν. Από την άλλη δεν ξέρω πως θα μου γυρίσουν τα μυαλά στα 50, οπότε κρατάω μια πισινή.

Τέσπα πείτε για τη μηχανή μου (ψάχνω νέα, δεν μου αρέσει τίποτα), για το πως δεν ποστάρω τίποτα άλλο,  πως δεν έρχομαι σε συναντήσεις με άτομα που δεν πάω, πως είναι offtopic το θέμα στα offtopic κλπ.

Τέλος, μπορούμε να κόψουμε τις τελευταίες 2 σελίδες και να τις κάνουμε thread "Ξεκατίνιασμα"? Ευχαριστώ.

ΥΓ: Ελπίζω το παραπάνω ποστ να περιέχει την αφορμή που θέλετε, διαφορετικά ξαναπροσπαθώ, οκ?

ΥΓ2: Υπάρχουν 2 όψεις κάθε διαφωνίας, δεν συμφωνείτε? Και για whatevier και για άλλους. Σωστά?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Θα ελαφρύνω λίγο το κλίμα, γιατί μύρισε μπαρούτι νωρίτερα.:biggrin:

Kαι εγώ έχω πάει και βόλτες και συναντήσεις και με τον Κώστα μάλιστα,  και άλλους 50άρηδες δεν θυμάμαι εάν ήταν και ο Ξύνο.

Τα παιδιά ήταν πολύ ευγενικά, κανένας δεν μου την είπε ούτε με έβρισε ούτε πήγε να σηκώσει χέρι, ούτε μου είπε κουβέντα για τις απόψεις μου πολιτικές ή otherwise, γενικά μηδενική ένταση ούτε καν διαφωνία.

.................

Αν εννοείς εμένα, θυμάμαι μόνο εκείνον τον καφέ στο Μεταξουργείο. Για βόλτα δε θυμάμαι, είναι κι αυτό το άτιμο το Αλτσχάϊμερ. :crazy::laugh:

Μια χαρά είχαμε περάσει, ίχνος κακίας ή αντιπαλότητας για ο,τιδήποτε. Απόδειξη αυτού που λέμε συχνά "άλλο από μακριά και πίσω απ' το πληκτρολόγιο και άλλο από κοντά". :winking:

........................

Τι άλλο μάθαμε σήμερα, το να σου πουν για τα λάικ σου είναι "φασισμός", οι 50άρηδες είναι πολύ εύθικτοι (παιδιά τα 40 είναι τα νέα 30 είναι τα νέα 20, οπότε τσιλάου) και μιλάνε για "επανάσταση" αυτοί που πέρασαν από τον καναπέ "κοίτα τους αλήτες" στον καναπέ του "έλα μωρέ τόσες πορείες τόσα χρόνια δεν άλλαξε τίποτα", α και καταφέρατε να βάλετε έναν στο κέντρο με δεμένα χέρια και να τον κοπανάτε και πανηγυρίζετε για την νίκη.

...................

Σκέψου πάντως ότι αν είναι να βγαίνει νοκ-άουτ τόσο εύκολα ένα παλικάρι αγωνιστής και επαναστάτης από κάτι κουρασμένα παλικάρια, :laugh: ε δε βλέπω να έχει και μεγάλες ικανότητες και πιθανότητες νίκης στον πόλεμο που έχει κηρύξει.:tongue:

...............

Το να πεις "καλά δεν σου έμαθαν τρόπους στην οικογένεια σου" είναι κάτι που δεν έχει σοκάρει ΠΟΤΕ, ΚΑΝΕΝΑΝ που δεν ψαχνόταν. Από την άλλη δεν ξέρω πως θα μου γυρίσουν τα μυαλά στα 50, οπότε κρατάω μια πισινή.

...............

Σοφή επιλογή. :biggrin: Να σε δω "βολεμένο νοικοκύρη μικροαστό" και τί στον κόσμο. :biggrin::tongue:

.................

Τέσπα πείτε για τη μηχανή μου (ψάχνω νέα, δεν μου αρέσει τίποτα), για το πως δεν ποστάρω τίποτα άλλο, πως δεν έρχομαι σε συναντήσεις με άτομα που δεν πάω, πως είναι offtopic το θέμα στα offtopic κλπ.

...............

Πες μας τί ανάγκες έχεις να το σκεφτούμε. Fazer 600cc αν θυμάμαι είχες (μετά?) από κείνο το εντουράκι (τό 'χεις ακόμα αυτό?).

Εγώ έχω καιρό να πατήσω σε συναντήσεις, οπότε φαντάζομαι δεν αναφέρεσαι σε μένα. :tongue: Πάντως, τόσες και τόσες βόλτες και καφέδες γίνονται τόσα χρόνια. Τρομάζω στην ιδέα ότι πάντα υπάρχουν άτομα εκεί μέσα που δεν πας (?) Δεν μπορεί να έχεις θέμα με όλους. Σε τελική βρε Ιάσονα, ξέρουμε ότι δεν μπορούμε να ταιριάζουμε όλοι με όλους, ούτε είναι ζητούμενο. Αλλά μπορούμε όμως να κάνουμε παρέα για μια βόλτα κι έναν καφέ, δεν είναι και τίποτα τραγικό. Μη σου πω ότι πολλές φορές, γνωρίζοντας τον άλλον στη βόλτα ανακαλύπτεις ότι δεν έχει καμμία σχέση με αυτό που έχεις σαν εικόνα πίσω απ' το πληκτρολόγιο. Και μπορεί να ταιριάξεις με άτομα που δεν περίμενες ή δεν είχες σκεφτεί ότι μπορείς. Let it happen. Χρειάζεται όμως να τολμάς να πηγαίνεις, με το να το αποφεύγεις δεν κάνεις τίποτα. Προσωπικά σου εγγυώμαι ότι αν βρεθούμε σε βόλτα, ούτε θα σε βρίσω, :biggrin: ούτε θα σου ρίξω μπουνιά, :biggrin: ούτε θα μιλήσουμε για πολιτικά και άλλα τέτοια, αλλά για μηχανάκια και γκόμενες όπως συνήθως. :biggrin:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Στο Μπαγκλαντές έχουν πόλεμο και δεν το ξέρω? :sleep:

Περίπου, αν δεις τις συνθήκες ζωής τους .

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Περίπου, αν δεις τις συνθήκες ζωής τους .

Άλλο αυτό μπρε. Εννοώ αν υπάρχει πόλεμος κανονικός κι επίσημος.

Διότι το να μιλάω εγώ για μη νόμιμους μετανάστες από χώρες που δεν έχουν πόλεμο, αλλά έχουν υψηλή παραβατικότητα / εγκληματικότητα εδώ, και η απάντηση να είναι "ναι, αλλά στην Ισπανία βγήκανε μερικές χιλιάδες κόσμου να στηρίξουν τους Σύριους πρόσφυγες που έφυγαν απ' τη χώρα τους λόγω πολέμου", είναι τακτική: <ρίχνω τη μπάλα στην εξέδρα> επειδή δε με βολεύει το παραπάνω link.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

το λινκ δε το εβαλα για απαντηση στο δικο σου,οπως νομιζεις,ασχετο ητανε,προσφορα μου στο thread.

αλλα και παλι...σε ενα βιασμο,πραξη ενος αρρωστου μυαλου δλδ,τι ρολο ακριβως παιζει η εθνικοτητα?

οτι εγινε ενας βιασμος απο μεταναστη?αν δεν υπηρχαν δλδ μεταναστες θα εξαλοιφονταν οι βιασμοι στην ελλαδα?

οτι αν ηταν νομιμος με τα χαρτια του και τα ολα του,τυπικοτατος,δε θα μπορουσε να ειναι βιαστης?

γενικα για μενα,δεν εχω προβλημα με την ταμπελα της εθνικοτητας του βιαστη,ειναι μια ουδετερη και δευτερευουσα πληροφορια,απλα με "ενοχλει"  να δινεται περισσοτερο βαρος στην εθνικοτητα και οχι στην αποτροπαια πραξη του βιασμου.

απο την αλλη,ασχετο-σχετικο,καποιος που προσπαθησε να το αποτρεψει,και τραυματιστικε,ειχε την ιδια εθνικοτητα μ αυτον.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

το λινκ δε το εβαλα για απαντηση στο δικο σου,οπως νομιζεις,ασχετο ητανε,προσφορα μου στο thread.

αλλα και παλι...σε ενα βιασμο,πραξη ενος αρρωστου μυαλου δλδ,τι ρολο ακριβως παιζει η εθνικοτητα?

οτι εγινε ενας βιασμος απο μεταναστη?αν δεν υπηρχαν δλδ μεταναστες θα εξαλοιφονταν οι βιασμοι στην ελλαδα?

οτι αν ηταν νομιμος με τα χαρτια του και τα ολα του,τυπικοτατος,δε θα μπορουσε να ειναι βιαστης?

γενικα για μενα,δεν εχω προβλημα με την ταμπελα της εθνικοτητας του βιαστη,ειναι μια ουδετερη και δευτερευουσα πληροφορια,απλα με "ενοχλει"  να δινεται περισσοτερο βαρος στην εθνικοτητα και οχι στην αποτροπαια πραξη του βιασμου.

απο την αλλη,ασχετο-σχετικο,καποιος που προσπαθησε να το αποτρεψει,και τραυματιστικε,ειχε την ιδια εθνικοτητα μ αυτον.

Δυστυχώς αγαπητέ κάποιοι λαοί έχουμε δει τόσα χρόνια ότι είναι επιρρεπείς σε εγκλήματα και μάλιστα συχνά ιδιαίτερα απεχθή και για ασήμαντους λόγους. Δεν ξέρω γιατί και δε ρισκάρω αναλύσεις από δω μέσα, αλλά ξέρω ότι συμβαίνει.

Σύγκρινε Γεωργιανούς, Ρουμάνους, Αλβανούς, Ιρακινούς VS Φιλιππινέζους, Ινδούς, Αιγύπτιους, Κουβανούς. Όλοι αυτοί οι τελευταίοι (μετά το VS δηλ) ούτε που ακούγονται στα αστυνομικά δελτία, σαν να μην υπάρχουν. Και υπάρχουν χιλιάδες κι απ' αυτούς στη χώρα. Και ξέρω ότι πάρα πολλοί συμφωνούν με τη διαπίστωσή μου και το έχουν προσέξει, ασχέτως που δεν μπαίνουν να γράψουν εδώ μέσα λόγω του κλίματος που επικρατεί συνήθως σε τέτοια flame θέματα. Να ξέρεις πάντως ότι γύρω από ένα τραπέζι που συναντιώμαστε για καφέ tet-a-tet, λέγονται άνετα αλήθειες και πράγματα που όλοι ξέρουμε, αλλά λίγοι δε διστάζουν να εκθέσουν γραπτώς λόγω επίθεσης και ταμπελοποίησης.

Στην απορία σου τώρα, αν ο μπαγκλαντεσιανός δε είχε έρθει καθόλου στη χώρα (σίγουρα παράνομα), οι γυναίκες αυτές δεν θα είχαν κινδυνεύσει (από τύχη γλίτωσαν από την επέμβαση ενός αστυνομικού - αν θυμάμαι καλά - και του ομοεθνή του (και μπράβο του, κι εγώ το είδα). Επίσης, δεν ξέρουμε αν ήταν εντάξει και πριν έρθει, ή ήταν ήδη φυγόδικος πχ λόγω εγκληματικότητας στην πατρίδα του και βρήκε τρόπο να γλιτώσει την τιμωρία (πάρα πολλοί έρχονται εδώ ως φυγόδικοι και γι' αυτό συνεχίζουν τα εγκλήματα που έκαναν και στις πατρίδες τους).

Ο 18χρονος αυτός ήρθε όπως ήρθε είτε για να γλιτώσει κάποια πιθανή δίωξη, είτε απλά για μια καλύτερη ζωή. Αν δεν τη βρήκε, δεν του φταίνε οι πολίτες - δε θυμάμαι να τάξαμε σε κανέναν τη γη της επαγγελίας, ο Σαμαράς το έκανε κάποτε στους Αλβανούς επί νουδου ως υπεξ - και οφείλει τουλάχιστον να σέβεται τη χώρα που τον "φιλοξενεί" και τους νόμους αυτής. Αν δεν μπορεί να σέβεται ανθρώπους και αξίες, ας γυρίσει πίσω, αρκετά προβλήματα λουζόμαστε ήδη..... διότι για να κυνηγάς μια σχεδόν τυφλή γυναίκα! και την κόρη της για να τις βιάσεις, πρέπει να είσαι πολύ κάφρος.

Όσο για το πώς φέρονται οι άλλοι λαοί της Ευρώπης στους μετανάστες ΚΑΙ τους πρόσφυγες, σου παραθέτω και το παρακάτω link να δεις ότι είμαστε από τους ελάχιστους που φερόμαστε (ακόμα) καλά.

http://www.protothema.gr/world/article/656339/prosfugiko-parathuro-gia-elastikopoiisi-ton-anthropinon-dikaiomaton-stis-hores-meli-tis-ee/

Μήπως θα έπρεπε να γραφτείτε σε κάποια Γαλλικά / Γερμανικά φόρουμς να πείτε εκείνους ρατσιστές και ξενοφοβικούς? :winking:

Φιλικά πάντα. :smile:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

παντα φιλικα εννοειται...

αλοιμονο..

επειδης δε μπορω να συγκρινω εθνικοτητες ως προς την παραβατικοτητα τους με τα στοιχεια που εγω εχω στη διαθεση μου τουλαχιστον,και δε θελω ενα φαυλο κυκλο διαδυκτιακων αναλυσεων,σεντονιων,χρωματων,παραγραφων και emoticons,αφηνω 3 ενδιαφεροντα λινκζ για οποιον εχει ορεξη να τα διαβασει.μηπως και αναθεωρηθει τπτ,που απιθανο το βλεπω,αλλα τι να κανεις..

http://www.iospress.gr/mikro1998/mikro19980321.htm

http://www.iospress.gr/ios1998/ios19980614a.htm

http://www.iospress.gr/ios1999/ios19991128a.htm

υγ.επισης κραταω το οτι στην Ηλεια..μονο ενας καφρος μπαγκλαντεσιανος θα μπορουσε να αποπειραθει βιασμο...στην Ηλεια...

κ ετσι απο περιεργια,πατωντας στο γκουγκλ βιασμος Ηλεια,περα απο το προσφατο περιστατικο,βγαζει και πολλα αλλα ενδιαφεροντα..

οπως πχ..

http://www.press-news.gr/σοκ-στην-ηλεία-βιασμός-ανάπηρου-αλλοδ/#_

Τροποποιήθηκε από τον Στέργιος Βήχος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Θα τα διαβάσω αύριο, promise. :smile: Τώρα είμαι γκολ.

Δε με κατάλαβες πάντως. Δεν είπα ότι οι Έλληνες είναι / ήταν άγιοι. Είπα ότι κάποιοι λαοί ακούγονται πολύ για εγκλήματα και συχνά πολύ άγρια (ειδικά οι Γεωργιανοί, τί να λέμε.....) την ώρα που άλλοι είναι σε γενικές γραμμές καλοκάγαθοι και δεν πειράζουν, κι ας περνάνε άσχημα.

Ίσως παίζει ρόλο τί παιδεία έχουν στις χώρες τους, δεν ξέρω. Και δεν ξέρω ποιά πηγή θα ήταν αξιόπιστη για να μου το εξηγήσει.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

καλα κ εγω απο τσίπουρα ειμαι.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Για μένα η εγκληματικότητα δεν έχει σχέση με την εθνικότητα και κάθε περίπτωση είναι ιδιαίτερη- ειδική και κάτω από αυτό το πρίσμα πρέπει να εξετάζεται.

Διάβασα και τα λινκ πιο πάνω, σχετικά με αυτά πού γνώριζα ήδη σε σχέση τους πρώτους μεταναστες.

Όπως λέει και ο σοφός λαός" εδώ που είσαι ήμουνα κ εδώ που είμαι θα'ρθεις"

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Επιφυλάσσομαι ν' απαντήσω άλλη μέρα.

Δυστυχώς δεν έχω χρόνο τώρα κι ας έχω εντοπίσει τα "μελανά" σημεία.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Για μένα η εγκληματικότητα δεν έχει σχέση με την εθνικότητα και κάθε περίπτωση είναι ιδιαίτερη- ειδική και κάτω από αυτό το πρίσμα πρέπει να εξετάζεται.

Διάβασα και τα λινκ πιο πάνω, σχετικά με αυτά πού γνώριζα ήδη σε σχέση τους πρώτους μεταναστες.

Όπως λέει και ο σοφός λαός" εδώ που είσαι ήμουνα κ εδώ που είμαι θα'ρθεις"

Με την εθνικότητα όχι. Με τη θρησκεία, σε μεγάλο βαθμό κατ' εμέ. Στα εγκλήματα κατά των γυναικών αδυνατώ να δεχτώ πως η θέση της γυναίκας στο Ισλάμ δεν παίζει ρόλο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν γνωρίζω αν το συγκεκριμένο κανάλι, είναι ακροδεξιό! Δεν γνωρίζω αν έχουν κάνει σωστή μετάφραση, και αν έχουν επιλέξει τα βίντεο για να κάνουν προπαγάνδα! Το μόνο που γνωρίζω, είναι πως εξαιτίας των πολέμων, που κάνουν τα ''πολιτισμένα'' δυτικά κράτη, εξαιτίας του ιμπεριαλισμού, των οικονομικών κρίσεων του ακραίου καπιταλισμού, και της ευαισθησίας, των απλών πολιτών της κάθε χώρας, που ορισμένοι πρόκειται να εκμεταλλευτούν, για να επιβάλουν τη δική τους ''κουλτούρα'', πως πάμε κατά διαόλου! Έχω δει πάρα πολλά βίντεο, έχω διαβάσει αρκετά άρθρα, σχετικά με τη μετανάστευση, και παραμένω σκεπτικιστής, απέναντι στην όποια ευαισθησία, του απλού πολίτη, που προσπαθεί να βοηθήσει τους μετανάστες, όπως και στην αντιμετώπιση του μπουρδ... εχμ συγγνώμη, κράτους ήθελα να πω, απέναντι στο μεγάλο αυτό θέμα της εποχής μας.

Υ.Γ. Σκατά στη Χ.Α. στην Πατριωτική Συμμαχία, αλλά και στους δήθεν αριστερούς/σοσιαλιστές/φιλελεύθερους, που μας έφτασαν σε αυτό το σημείο!

Τροποποιήθηκε από τον Chris1981

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ζευγάρι Ελλήνων τραμπουκίστηκε στην ουρά σούπερ μάρκετ της Καλιφόρνιας - επειδή μιλούσαν ελληνικά! (ΒΙΝΤΕΟ)

http://www.lifo.gr/articles/mikropragmata/129289

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα