Jump to content
CrazyTsach

Δεν γινόταν καλύτερα.. (xr 250)

Recommended Posts

Καλοριζικο! ειναι κουκλι !

Προσωπικα ειναι γνωστο το κολλημα μου με τα XR !

Το καρμπυρατερ του R και γρηγορααααααααα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Τι πάτε και τα παίρνετε αυτά τα παλιό XR...ΕΣΥ και η Ελινα απαπααααα!

Καλορίζικο φίλε και .... Ότι θες εδώ είμαστε .Ο γιατρός παρών .

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Κουκλαρα!! Προφανώς και είναι πολυ πιο γουστόζικο κ νευρικο απο το χτ! Καλες σουζες απο δω κ περα!

Ισχύει πάρα πολύ αυτό :shoot: , απλά είπα μην είναι η ιδέα μου και με περάσετε για τρόμπα..

ΕΛΑ ΜΩΡΗ ΤΡΕΛΑ!!!!!!!!!!!

Μπραβο ρε Κωστα, γαμω τα μηχανακια το xr και αν ειναι και στην κατασταση που λες τελειο

Πολυ χαρηκα, πολυ αγαπημενο μηχανακι, το θελω βολτα ΣΙΓΟΥΡΑ!!!!

Στο μηχανικό που το πήγα που είναι γνωστός και των δυο μας, του'πε μην το δώσεις τόσο φθηνά.

Περιμένω κάποιον (μάλλον τον αχένα) να μου καθαρίσει το καρμπ αφού τον κεράσω έναν καφέ και μετά στο δίνω.

Ετσι και παρει χαμπαρι ο ax-1-hondaνομαστος τι ειπες για τα μουτρα του κατσικιου του , δεν σε βλεπω καλα!! :tooth:

Καλοταξιδο και καλολασπωτο!!

Τα ξέρει ο αχένας από πρώτο χέρι, μαζί θα κάνουμε τις καγκουράδες τώρα :lipssealed: .

Ωραιος ρε τρελε.... καλη επιλογη εκανες.

Φτιαξε και το γραναζωνα του λιγακι να το σηκωνεις με 2α και λογο τσιμπιμα συμπλεκτη..

Μονο μην ξαναβαλεις στα πλαστικα βενζινη ;).

Καλες βολτες

Δεν ξέρω αν έκανε η βενζίνη ή όχι, αλλά έφυγε όλη η κιτρινίλα από πάνω :blush2: .

XR250S είναι. Τα φανάρια του Baja είναι απείρως καλύτερα σε απόδοση,αλλά αν δε σου αρέσει το AX1,φαντάζομαι τι γνώμη θα έχεις για αυτό :lipssealed:

Καλορίζικο και απο μένα!

Σωστά φαντάζεσαι, από τις πιο άσχημες μούρες, επίσης :P .

Καλοριζικο! ειναι κουκλι !

Προσωπικα ειναι γνωστο το κολλημα μου με τα XR !

Το καρμπυρατερ του R και γρηγορααααααααα

Έχω διαβάσει ότι θέμα υπάρχει με xr εδώ και καιρό, σ'έχω καταλάβει :lipssealed: .

Καρμπυρατέρ του r=κατανάλωση σαν το xt, θα προτιμήσω αυτό που'χει από την μάνα του προς το παρόν..

Τι πάτε και τα παίρνετε αυτά τα παλιό XR...ΕΣΥ και η Ελινα απαπααααα!

Καλορίζικο φίλε και .... Ότι θες εδώ είμαστε .Ο γιατρός παρών .

Δεν την ξέρω την κυρία.

Έναν καθαρισμό καρμπ και να δουλέψουν τα φλας :lipssealed: .

Σας ευχαριστώ όλους για τις ευχές σας, πάντα "όρθιοι"! :_thumbsup:

Τροποποιήθηκε από τον CrazyTsach

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εμενα δεν μου εκαιγε τρελα το XR/R. Σκεψου οτι αυτο που ειναι υποπιεσης θα το στυβεις γενικοτερα, θα περιμενεις να ανεβασει και τετοια. Με το μηχανικο Keihin 30mm του R , απλα μια κοφτη περιστροφη και εφυγες.

Γυρω στα 4 λ/100χλμ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ομορφο και σε καλη κατασταση φαινεται. Ειναι εξαιρετικο μηχανακι θα το φχαριστηθεις πολυ. Καλα χιλιομετρα και με προσοχη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αγαπημένο μηχανάκι, καλοριζικο Κώστα.

Και φαίνεται σε πολύ καλή κατάσταση. Με αυτά που εγραφες, νόμιζα θα δω ρημαδι.

Τροποποιήθηκε από τον Kostas-MotoLover

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

IMAG0786.jpgIMAG0581.jpg

IMAG0576.jpg

πιστεψε με θα σε αποζημιώσει και με το παραπανω.

για την καταναλωση μην ανησυχείς διοτι ειναι πολυ μικρη η διαφορα μπροστα στην αμεσοτητα που θα εχεις.

Καλοριζικο & καλοταξιδο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ΠΕ ΝΑ!!!!

Με'γεια και καλες βολτες/εντουραδες!!

:vv:

Τροποποιήθηκε από τον zentakias

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ενα τιπ για τα αβαφα ασπρα πλαστικα, ειναι η κρεμα cif.. δεν θα πιστςυεις οτι μπορει να φανει τοσο αστραφτερο ασπρο ενα αβαφο πλαστικο τοσων ετων!

Και βγαζει βρωμα/μουργα που δεν εβγαινε με τριψιμο με σφουγγαρι, με ενα απλο περασμα!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ωραίος, καλοτάξιδο! Ίδιο μηχανάκι έχουμε. XR 250 Baja. Πραγματικά είναι σε εξαιρετική κατάσταση, εύγε!

Αυτό με το carb απο XR 250R, δεν το είχα σκεφτεί, ενδιαφέρον ακούγεται. Όποιος το χει κάνει ας δώσει κάνα tip. Κουμπώνει και δουλεέυει απευθείας? Γιατί αυτό το carb ¨εχει και κάτι σαν TPS επάνω

Τροποποιήθηκε από τον TC-drift

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Ωραίος, καλοτάξιδο! Ίδιο μηχανάκι έχουμε. XR 250 Baja. Πραγματικά είναι σε εξαιρετική κατάσταση, εύγε!

Αυτό με το carb απο XR 250R, δεν το είχα σκεφτεί, ενδιαφέρον ακούγεται. Όποιος το χει κάνει ας δώσει κάνα tip. Κουμπώνει και δουλεέυει απευθείας? Γιατί αυτό το carb ¨εχει και κάτι σαν TPS επάνω

Απο οτι μου ειχαν πει στο XRαδικο ειναι plug and play. Μην σε παρω στο λαιμο μου ομως. Παρ τους ενα τηλ να σαι σίγουρος.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Απο οτι μου ειχαν πει στο XRαδικο ειναι plug and play. Μην σε παρω στο λαιμο μου ομως. Παρ τους ενα τηλ να σαι σίγουρος.

Που σαι ρε Παναγιώτη?! καιρό έχω να σε δω.

Ποιό είναι το XRάδικο ρε συ? Road Runner?

Τροποποιήθηκε από τον TC-drift

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

O furious που έχει και αυτός XR250S,αναφέρει πως το καρμπυρατέρ των αμερικάνικων XR δε μπαίνει,γιατί η μίζα των S και Baja δεν αφήνει χώρο. Μπαίνει το PD79 απο XLR,και αυτό μηχανικό,με αντλία επιτάχυνσης.Οι μετατροπές που χρειάστηκε να κάνει,ήταν στις ντίζες γκαζιού και στην εισαγωγή του καρμπυρατέρ,και χρειάστηκε να βάλει ντίζα τσοκ (στο τιμόνι,καλύτερα,μπορείς να το ελέγχεις και πιο εύκολα). Δεν ξέρω τι έκανε με τον αισθητήρα θέσης γκαζιού του VE.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

O furious που έχει και αυτός XR250S,αναφέρει πως το καρμπυρατέρ των αμερικάνικων XR δε μπαίνει,γιατί η μίζα των S και Baja δεν αφήνει χώρο. Μπαίνει το PD79 απο XLR,και αυτό μηχανικό,με αντλία επιτάχυνσης.Οι μετατροπές που χρειάστηκε να κάνει,ήταν στις ντίζες γκαζιού και στην εισαγωγή του καρμπυρατέρ,και χρειάστηκε να βάλει ντίζα τσοκ (στο τιμόνι,καλύτερα,μπορείς να το ελέγχεις και πιο εύκολα). Δεν ξέρω τι έκανε με τον αισθητήρα θέσης γκαζιού του VE.

Και γω αυτο σκεφτομουν, το μηχανικο απο XLR BAJA με την αντλια επιταχυνσης, ακομη καλυτερη ανταποκρηση στο αποτομο ανοιγμα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα