Jump to content
sakisbm

Σαμάρια για το ER6f

Recommended Posts

Είμαι σε δίλημμα. Ποια σαμάρια να πάρω; Είμαι ανάμεσα στα GIVI EA100 28/40lt & στα Colori 50/80lt . Γεια πείτε γνώμες. Θα τα χρησιμοποιήσω στις διακοπές το καλοκαίρι με την γυναίκα.

Τροποποιήθηκε από τον sakisbm

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

σε τι κόστος βγαίνουν αυτά?γιατί με 143 ευρώ πήρα τα 60άρια της OXford με εγγύηση εφόρου ζωής και απο τις πρώτες εντυπώσεις φαίνονται πολύ ανθεκτικά! μιλάμε για βαρύ πράγμα και ενισχυμένη κατασκευη!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

σε τι κόστος βγαίνουν αυτά?γιατί με 143 ευρώ πήρα τα 60άρια της OXford με εγγύηση εφόρου ζωής και απο τις πρώτες εντυπώσεις φαίνονται πολύ ανθεκτικά! μιλάμε για βαρύ πράγμα και ενισχυμένη κατασκευη!

συμφωνω γενικα εχοντας τα 50αρια.

απλα θελω να σου πω, οτι εβαλα μια φορα τα αδιαβροχα και σκιστηκαν. επικοινωνησα με το καταστημα και εν τελη μου παν οτι τα αδιαβροχα δεν τα καλυπτει η εγγυηση και ξενερωσα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

αφού έχεις τα 50άρια τα givi είναι 40 το μοντέλο που έβαλες, θα κοιτούσα για τα colori που είναι μέχρι 80. εγώ στην θέση σου θα έστελνα μειλ στην ίδια της Oxford.

έχω αγορασμένα απο παλιά και κάτι κουκούλια αδιάβροχα φωσφοριζέ και έχω σκοπό να τα χρησιμοποιώ απο έξω σε περίπτωση βροχής για καλύτερη ορατότητα και να μήν λερώνονται και τα σαμάρια.

γιατί θές να τα αλλάξει αυτά που έχεις? πέρα απο τα αδιάβροχα?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τα givi 95 και τα colori 75. Τα colori μου είπαν είναι ελληνικής κατασκευής κ είναι κ ποιοτικά. Μάλλον κλείνω προς τα colori...

Στάλθηκε από το Lenovo A806 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τα givi 95 και τα colori 75. Τα colori μου είπαν είναι ελληνικής κατασκευής κ είναι κ ποιοτικά. Μάλλον κλείνω προς τα colori...

η colori βγαζει και αυτο το μοντελο.. που μου φαινεται πιο ποιοτικο απο αυτο που ανεβασες http://www.coloriposto.gr/web/?ProductID=937&id=6&sub=21

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

κολόρι φθηνότερα + μεγαλύτερα γιατί λές και για την γυναίκα οπότε σίγουρα θα θέλει να κουβαλήσει πολλά!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Έχω αυτά που παρέθεσε ο ilikeyourbike σε μπλε, αλλά δυστυχώς δεν τα έχω δοκιμάσει ακόμη σε ταξίδι για να σου πω εντυπώσεις καθώς τον Νοέμβριο αγόρασα την μηχανή. Τα έδινε μαζί με το Versys το παιδί απ' το οποίο το αγόρασα και μου είπε ότι πρόλαβε τα χρησιμοποίησε 1-2 φορές σε ταξίδι με γυναίκα και είναι μια χαρά. Να σημειώσω ότι στο Versys έχει βάλει και κάγκελα για σαμάρια.

Πάντως φαίνονται αρκετά ποιοτικά και μεγάλα όσο τα επεξεργάστηκα. Το μόνο αρνητικό που βρήκα είναι ότι δεν έχουν κάλυμμα επιπλεόν, οπότε δεν ξέρω τι αντοχή έχουν στην βροχή σκέτα.

Εάν προλάβω να τα χρησιμοποιήσω μέχρι να αγοράσεις θα σου πω εντυπώσεις. Λυπάμαι που δεν μπορώ να το κάνω από τώρα να σε βοηθούσα περισσότερο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Είμαι σε δίλημμα. Ποια σαμάρια να πάρω; Είμαι ανάμεσα στα GIVI EA100 28/40lt & στα Colori 50/80lt . Γεια πείτε γνώμες. Θα τα χρησιμοποιήσω στις διακοπές το καλοκαίρι με την γυναίκα.

Κανένα από τα δυο για τον απλούστατο λόγο ότι και τα δυο αυτά δεν είναι για τέτοιου τύπου μηχανές.Ειναι για varadero vest rom και τέτοια.

Τα μόνα σαμάρια που είναι για χαμηλά μηχανάκια είναι τα Oxford.Αεροδυναμικα,πολύ γερή κατασκευή,εγγύηση ΕΦ όρου ζωής και γενικά η Oxford είναι Μακραν η καλύτερη εταιρία σε soft bags.

Ρίξε μια μάτια στην υπογραφή μου και μπορεί να σε ενδιαφέρει η προσφορά που έχω

Τροποποιήθηκε από τον mars

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Η oxford αν θυμάμαι καλά βγάζει και συγκεκριμένη σειρά για street μηχανάκια?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τα σαμάρια είναι τα OF510 και είναι από τη σειρά super sport street.Στη φωτό είναι φορεμένα σε YAMAHA R6 2007

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
η colori βγαζει και αυτο το μοντελο.. που μου φαινεται πιο ποιοτικο απο αυτο που ανεβασες http://www.coloripos...937&id=6&sub=21

Είναι πιο μικρά και πιο ακριβά.

να φανταστω θα βαλεις και βασεις ετσι? κοστος το καθενα?

Σκέφτομαι να κάνω μια κατασκευή σε σιδερά, κάτι πολύ απλό για να τα κρατάνε. Θα δώ κόστος ή θα πάρω βάση που βρήκα.

Κανένα από τα δυο για τον απλούστατο λόγο ότι και τα δυο αυτά δεν είναι για τέτοιου τύπου μηχανές.Ειναι για varadero vest rom και τέτοια. Τα μόνα σαμάρια που είναι για χαμηλά μηχανάκια είναι τα Oxford.Αεροδυναμικα,πολύ γερή κατασκευή,εγγύηση ΕΦ όρου ζωής και γενικά η Oxford είναι Μακραν η καλύτερη εταιρία σε soft bags. Ρίξε μια μάτια στην υπογραφή μου και μπορεί να σε ενδιαφέρει η προσφορά που έχω

Η εμφάνιση δεν με ενδιαφέρει και πολύ. Εξάλλου δεν θα είναι μόνιμα πάνω και θα χρησιμοποιηθούν ελάχιστα. Τα Oxford είναι διπλάσια λεφτά και δεν σκοπεύω να δώσω τόσα. Σίγουρα η ποιότητα θα είναι πιο καλή αλλά δεν μπορώ και δεν θέλω να δώσω πάνω από 100 ευρώ (και αυτά έτσι χαριστικά)

Απ ότι βλέπω με κόβω για τα colori παίδες. Το σκέφτομαι μέρες τώρα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τελικά πήρανε τα givi καθώς το κατάστημα εδώ με έκανε καλύτερη τιμή κ η διαφορά δεν ήταν μεγάλη. Άντε με γειες μου! Χεχεχε

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τελικά πήρανε τα givi καθώς το κατάστημα εδώ με έκανε καλύτερη τιμή κ η διαφορά δεν ήταν μεγάλη. Άντε με γειες μου! Χεχεχε

για πες γιατι αυτα λεω να παρω και εγω

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν ξέρω αγόρι. Τα πήρα κ τα άφησα σπίτι. Ούτε καν τις άνοιξα ακόμα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν ξέρω αγόρι. Τα πήρα κ τα άφησα σπίτι. Ούτε καν τις άνοιξα ακόμα.

ε για ανοιξτα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Είναι ωραία ρε γμτ! Φένονται πολύ γερά. Στο φόρτωμα θα δείξουν...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ωραία αυτή η αίσθηση να έχεις κανούργια σαμάρια και να περιμένεις πότε θα τα βάλεις πάνω για να πας ταξίδι!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σας παραθέτω σχετικό λινκ με φωτογραφίες. Έγινε και η βάση για τα σαμάρια...

ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα