Jump to content
maiko

αγορα enduro/ψευτοenduro/mx

Recommended Posts

nikolakiss ναι εχεις δικιο καποιο μαγαζι νομιζω φερνει...

τωρα για τα 150 κυβικα τι υπαρχει στα 150 το τμ και το κτμ 150σχ... αυτα ομως ειναι κροσσ(ια)

anyway τι οργη σας εχει φαει?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

nikolakiss ναι εχεις δικιο καποιο μαγαζι νομιζω φερνει...

τωρα για τα 150 κυβικα τι υπαρχει στα 150 το τμ και το κτμ 150σχ... αυτα ομως ειναι κροσσ(ια)

anyway τι οργη σας εχει φαει?

ο πολυχρονος τα φερνει ,στον ωροπο

φιλος εχει κανει ανακατασκευη απο το μηδεν ,σε τμ 94...μεχρι και τα ροζ πλαστικα παιζαν ...εγω οτι εχω χρειαστει στο δικο μου , το ειχα σχετικα αμεσα και μαλιστα με εσωσε και σε περιπτωση που κανεις δεν θα ασχολουνταν...τωρα βεβαια με την συννενοηση υπαρχει ισως ενα θεμα

@nikolakiss

ανοιξε αλλο θέμα

μπαααααααα... ασε με στον σκοταδισμο μου και την ασχετοσυνη μου

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

εγω βλεπω οτι και ψαγμενος εισαι και μεσα πεφτεις σε οτι μου λες οντως ναι τα φερνει ο παραπανω αλλα νομιζω δεν ειναι αντιπροσωπος αλλα φερνει μερικα κομματια....

:crazy: και που'σαι το πιστονι το !και το! :grin:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Παιδια τι ψαχνετε τωρα...

Πως ελεγχουμε ενα 2τ μοτοκρος των 1000 ευρω πριν την αγορα? Ειναι δυνατον?

Το παλικαρι ειναι αρχαριος και ψαχνει εντουρακι, θα τα παρει απο φοβο με αυτα που γραφετε. Προτεινετε στο παιδι με τι να ξεκινησει, τι μοντελα να κοιταξει, τι να κοιταξει αν αποφασισει να κινηθει προς πολεμικα εντουρακια, αν θα επρεπε να το κανει αυτο η οχι κλπ. Απ'οτι βλεπω ειστε ατομα που ασχολουνται με το αντικειμενο και αντι να δωσετε καμια συμβουλη τσακωνεστε μεταξυ σας για το αν βγαζοντας τη ριντιερα και την εξατμιση καταλαβαινεις την κατασταση του πιστονιου και το αν ο κυλινδρος ειναι οβαλ, τριγωνο, τετραγωνος ισιος η αναποδος...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ενα σαν το δικο σου να παρει που ειναι κ...υλιαρικο...

Σε μενα μιλας? Να παρει ενα τετοιο το παιδι εγκρινω :grin:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

το δικο σου και το ι-εξ-σι 125 σχολεια και ανταλακτικα απο το περιπτερο....

Ισχυει.

Α! Θα σου στειλω Π.Μ. εσενα, κατι θελω να σε ρωτησω...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

εδω εισαι.. http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/6110476/

η εδω http://www.car.gr/cl...s/view/6060095/

Τροποποιήθηκε από τον ΠΟΚΑ'Σ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Νομιζω οτι ειναι πολλα τα χρηματα για αυτα που προσφερει, αν το θελεις για να πηγαινεις μονο βολτες σε χωματοδρομους στα χωραφια ή στα γιδια τοτε ειναι οκ, αν εχεις σκοπο οταν μαθεις να το βαζεις κανενα μονοπατι θα ελεγα να πας σε κατι πιο εξειδικευμενο σε αυτα τα χρηματα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

hm 230 trail... πολυ καλο για μοτοαλπινισμο...αλλα εφτασες στα 3700,,απο τα 1000...παρε ενα rmx καλο και θα με θυμηθεις..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλησπερα σε ολους καταρχας!

Διαβασα ολο το θεμα για το παλικάρι που ειναι σε αναζητηση ψευδοεντουρο και μετα την αγορα του xr απο τον CrazyTsach μου μπηκε ο διαβολος μεσα μου...!

Ετσι λοιπον δραττομαι της ευκαιριας να χωθω για το δικο μου θεμα!

Με low budget εως 500, προσωπικη εγρασια και χωρις ασφαλειες και τα λοιπα ως κοστος κατοχης και για 10 με 20 φορες το χρονο ( ειμαι κατοχος μεγαλης μηχανης οποτε δεν ζηταω πολλα απο το εντουρακι που θελω) που θα βγω βολτα για ξεκ@@λωμα θα ηθελα την γνωμη σας σε αυτο:

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/5533980/

δεν ζηταω πολλα και ξερω οτι ολα τα προαναφερομενα "πριονακια" ειναι κλασης ανώτερα. ..

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγνωμη για την παρέμβαση....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αμα η βολτα που θες να κανεις ειναι να παιξεις στο χωμα, να περπατησεις κανα σχετικα ευκολο κι ανοιχτο μονοπατακι και γενικα να ξεκινησεις χωμα μ'αυτο ειναι καλουτσικο... Να εισαι σιγουρος ομως πως αν θελησεις να προχωρησεις το πραγμα θα χρειαστεις κατι πιο εξιδεικευμενο, πιο ελαφρυ κλπ...

Για τη συγκεκριμενη αγγελια τωρα, ενα τοσο παλιο και τοσο φθηνο μηχανακι κατι θα χρειαστει. Τωρα αν αυτο θα ειναι ενα τακακι η αλλο ενα ολοκληρο μηχανακι δεν το ξερω...

Προτεινω να ανεβασεις λιγακι το budget σου και να τσιμπησεις ενα DT 125 - wr 200.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δυστυχως πρεπει να διπλασιασω σχεδον για αυτα που εχω δει..

Καλως ή κακως αμα πω κααααατσε να μαζεψω κι αλλα δεν θα το παρω ποτε...

Στη χρηση παντως επεσες ακριβώς μεσα για αυτο δεν ζηταω πολλα πολλα...

Μ αρεσει να ασχοληθω μαζι του οποτε εκτος απο τη βολτα θα ειναι και η ασχολια μαζι του στο γκαραζ...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

θα χρειαστει μπολικη ασχολια απ'οτι βλεπω παντως... μπορει να σου κοστισει περισσοτερο απο ενα ετοιμο dt-wr.

οπως το βλεπω εγω, πολυ πιθανο να χρειαζεται σερβισακι στις αναρτησεις και στα φρενα, αλυσιδογραναζα (και σε καλουτσικη κατασταση να ειναι το βλεπω πολυ μακρυ το γραναζωμα του), και οπωσδηποτε χωματινα λαστιχα... Να το το 300αρι π.χ.

Μακαρι να κανω λαθος βεβαια..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τελεια... Ευχαριστω παντως!

Θα με πεισει και μια ματια απο κοντα και αν ειναι κατι θα ενημερωσω..

Ευχαριστω παντως!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

3 αγγελιες που πιστευω οτι ειναι μακραν καλυτερες περιπτωσεις απο το klr, στο ευρος τιμων που ζητας.

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/6122518/

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/5984469/

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/5918081/

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/5998684/

Εψαξα συγκεκριμενα μοντελα, γι αυτο ειναι ολα suzuki. Αν κοιταξεις κι αλλο θα δεις πολυ καλυτερες περιπτωσεις πιθανοτατα.

Αυτο που εχω καταλαβει στις αγγελιες στο car ειναι οτι συνηθως 500 ευρω ειναι τα μηχανακια που θα πανε για πεταμα πολλες φορες.. Δυστυχως... Στην τελικη ισως να σε συμφερει να δωσεις εξαρχης καποια χρηματα παραπανω. Επισης μην ξεχνας οτι με τον καιρο, ολο και κατι θα δινεις για να το κρατας "σε φορμα" το μηχανακι. Εκτος αν το παρατησεις, οποτε θα σε παρατησει και αυτο σιγα-σιγα..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Α εδω παμε σε αλλη κατηγορια! ΝΑΙ με χιλια!

Που ειναι ο Διαμαντης να σε φορτωσει like για τα RM... :P

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλυτερη περιπτωση για σενα ειναι ενα διχρονο, λογω χαμιλου budget θα πρεπει να πας σε αρκετα παλιο μηχανακι, κοιταξε για DT-WR200, ειναι τα μονα που μπορεις να βρεις ανταλλακτηκα ευκολα, ειναι πολυ σημαντικος παραγοντας για τα παλια μηχανακια.

Δεν προτεινω τετραχρονο γιατι στα 500 ευρω θα ειναι ριμαγμενο.

Βαλε κανενα 200αρι ακομα και βρες ενα απο αυτα που προτεινα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

τα δύο τελευτέα που βρήκε ο kalimera8764 έχουν ενδιαφέρον

να πω και γω με τη σειρά μου οι επιλογές που έχει ο φίλος είναι δύο, ή πάει σε ένα οικονομικό ψευδοεντούρο των 1000 - 1500 € , xr250, dr250, ttr250, klx250 από τετράχρονα και wre125, dt125-200, wr200, kdx200 από δίχρονα (το wre και το wr200 τα γλυκοκοίταζα και γω μια περίοδο), τώρα στα δίχρονα πέραν του wre τα άλλα είναι αρκετά παλαιότερα και επιφυλάσομαι κάπως για την κατάσταση που μπορείς να τα βρείς.

η άλλη επιλογή είναι να μαζέψεις μαρούλι και να πας σε κάτι πολεμικό να βγάζεις γούστα. Τώρα αν πάρεις αγωνιστικό μηχανάκι με 1500 θες άλλο ένα χιλιάρη πάνω κάτω στανταρτ.

εγώ το exc το πείρα 1600 και έχει φτάσει στα 2800 παρα κάτι ψιλά για να είναι στην κατάσταση που το έχω τώρα. Προφάνως εγώ τώρα που θα το πουλήσω δεν θα το δόσω 1500, βέβαια ούτε 2800 μπορώ να το δόσω και να άλλο ένα πράγμα που πρέπει να λάβεις υπόψιν σου.Λεφτά που θα βάλεις στη μηχανή πολύ δύσκολα θα τα πάρεις πίσω.

Όπως και να έχει πριν πάρεις οτιδήποτε έλεγξε το εξονυχιστηκά σε μάστορα, αυτά που θα του δώσεις είναι τίποτα μπροστά σε αυτά που θα γλυτώσεις.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ξέρω ότι ένα DT125/200 είναι πιο λογική αγορά απ'το παρακάτω αλλά φαίνεται αρκετά καλό.Έχει κανείς εμπειρία απο TSR200?

http://www.car.gr/cl...s/view/5609194/

5609194_7_b.jpg

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα