Jump to content
HLIAS

Υμηττανιακς ΄15

Recommended Posts

10:00 θα ειμαι καλοπουλα..

κανουμε γυροβολιες εκει στα ωραια...

Ελεγα να το πιστολιασω λογω κρυου, αλλα οχι.. θα παμε..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Αυριο που θα ειστε καλοπουλα απο νωρις δουλευω...καλη βολτα ....παιζει πολυ μονοπατι εκει γυρω..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

βαρδια εμαι ρε γιαννο....αστα ολες τις αργιες και 3 σκ μεσα το μηνα....συν την αλλη δουλεια...μαμησε τα...εχω κορη να προικισω... :lipssealed:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

τα media αναφέρουν κλειστό το δρόμο από το τέλος της εθν αντιστάσεως στη καισαριανή μέχρι τη καλοπούλα..

σκέφτομαι μήπως πάω μια βόλτα αργότερα που θα ανέβει λίγο η θερμοκρασία..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

10-12:30 κρατησε η βολτα μας.. ηταν φοβερα. Παιξαμε στα μονοπατια γυρω απο καλοπουλα και κατσαμε και για καφε πρωτοι πρωτοι, μιας και ο δρομος ηταν κλειστος και δεν αφηναν τον κοσμο να περασει... εχου.ε βγαλει φωτο και οι δυο. Επρεπε να τραβηξουμε και ενα βιντεακι με ενα κασκαντεριλικι που εκανα και δεν ημανε σίγουρος οτι θα το βγαλω...

Τουλαχιστον ειχα και κοινο κατι γονεις και παιδιακια..

Μην ανησυχειτε δεβ μας εκανα ρεζιλι τελικα. Χαχαχ.

Μπηκαμε και πανεπιστημιουπολη ... ολα κομπλε.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ωραια ηταν ... ωραια τοπια με το χιονι, αλλο βουνο ,και μονο αυτο αξιζε

Λιακο θενκς για την παρεα, ελπιζω να μην κρυωσεις...

εχω βαλει κατι φωτο στο φατσοβιβλιο... εδω με τι να τις βαλω ? Το imageshack μου σπαει τα νευρα ...ξερουμε κανα αλλο??

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το έχω μετανιώσει πικρά που δεν ήρθα...τελικά το χρειαζόμουν περισσότερο απ΄όσο νόμιζα.

Ας πρόσεχα να μην κιότευα!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αυτο που παρατηρω ειναι οτι πρεπει να αλλαξω πισω ελατηριο ρε γτμ..

Καθεται πολυ το μηχανακι..

Εχω χασει και 10 κιλα.. Φαντασου πως ηταν πριν λιγους μηνες :tooth:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

μπραβο παιδια ωραιες φωτο ....εκτος απροοπτου τη κυριακη 10 παρα καλοπουλα κ μετα κορωπι...αν σας παιρνει θα περιμενω τηλ..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μπραβο ρε παιδια! Ζηλεψα να την πω την αμαρτια μου! Πολυ ωραιες οι φωτογραφιες! Τοσο καλες μαλιστα που πλησιαζουν να γινουν επιπεδου TZOUTZ -clopyright- Τι κασκαντεριλιτκι εκανες καγκουροΛια;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πράγματι, πολύ ωραίες φωτό!

Αυτό το ΣΚ δεν χάνω την Υμηττάδα, η πρόταση ΠΟΚΑ καλή ακούγεται αν και Κυριακή μάλλον δεν με βολεύει. Ίδωμεν.

Αυτο που παρατηρω ειναι οτι πρεπει να αλλαξω πισω ελατηριο ρε γτμ..

Καθεται πολυ το μηχανακι..

Εχω χασει και 10 κιλα.. Φαντασου πως ηταν πριν λιγους μηνες :tooth:

1. Ο ευρυγώνιος φακός της κάμερας παραμορφώνει όσο πλησιάζεις προς τα άκρα οπότε το μπροστά μέρος της μοτό φαίνεται πιο μεγάλο από το πίσω.

2. Κάθεσαι αρκετά πίσω. Η μέτρηση για SAG ορίζει ότι πρέπει να είσαι όρθιος στα μαρσπιέ.

3. Ιδίως τώρα, χωρίς τα 10 κιλά που έχασες, πρέπει να είσαι περίπου στα ιδανικά κιλά για το μαμίσιο ελατήριο.

4. Ξαναρύθμισε το SAG, πρώτα το δυναμικό στα 110 mm και αν μετά το στατικό είναι πολύ μικρό [ας πούμε μικρότερο από 35mm;] τότε σημαίνει ότι το ελατήριο είναι όντως πολύ μαλακό, ή τα έχει πια φτύσει, μιας και θα το έχεις παρασφίξει για να πετύχεις τα 110mm [1/3 της διαδρομής των 330mm].

εσυ δεν πρεπει να ξαναγινεις john 400 :crazy: :crazy:

Lol, lol, lol, μην ξεχνάς ότι δεν ήταν απλός John400 αλλά John400v !!!!

Τι κασκαντεριλιτκι εκανες καγκουροΛια;

Μην περιμένεις βίντεο. Κι εγώ περίμενα βίντεο ώσπου μόλις τώρα ξαναδιάβασα το ποστ του Ηλία.

Έχει ένα ταλέντο να κάνει κασκαντεριλίκια off the record ο μαλάνγκας.....

Επρεπε να τραβηξουμε και ενα βιντεακι με ενα κασκαντεριλικι που εκανα και δεν ημανε σίγουρος οτι θα το βγαλω...

Τουλαχιστον ειχα και κοινο κατι γονεις και παιδιακια..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μπραβο ρε παιδια! Ζηλεψα να την πω την αμαρτια μου! Πολυ ωραιες οι φωτογραφιες! Τοσο καλες μαλιστα που πλησιαζουν να γινουν επιπεδου TZOUTZ -clopyright- Τι κασκαντεριλιτκι εκανες καγκουροΛια;

Κωστη ευχαριστουμε για το κομμεντ :) Σαν του Γιουτζιν τις φωτο δεν γινεται.. :)

Με το κινητο ειναι τραβηγμενες.

Κασκαντεριλικι ε?

Θα προσπαθησω να στο κανω εικονα.

Στο τελος ενος δρομου που βγαζει στην ασφαλτο, υπαρχει μπαρα. Δεξια της μπαρας ενα τοιχακι που απο εκει αν το ανεβασεις το μηχανακι, ξυσεις την ποδια κατω σπρωξεις κλπ κλπ το περνας και σκας ασφαλτο.

Αριστερα ( αυτο που εκανα), υπαρχει ανοιγμα που μπορεις μεν να περασεις, πρεπει ομως να κατεβασεις το μηχανακι απο υψος περιπου 2 m αλλα δεν εχει καποια ραμπα ή ομαλη κατηφορα. Ειναι 2μετρα κενο.. ουσιαστικα. Το βλεπει ο Γιαννης, και παει να κανει πισω λεγοντας οτι δεν περναει. Εγω αφου το εχω δει τον πριζωνω να το περασει.. Μετα τα πολλα αποφασιζουμε να περασω εγω τα μηχανακια.. με πρωτο το δικο του..

Καβαλαω,μιζαρω, παω να ξεκινησω και κολωνω.. Παγωσα κανονικα. ΞΕρω ακριβως τι πρεπει να κανω, αλλα ο Τζωνης αθελα του μου εκει κοψει τον τσαμπουκα..

Επιπλεον πρωτη φορα καβαλαω το μοτο του και δεν εχω προλαβει ουτε να το ζυγισω, ουτε να ανοιξω το γκαζι να δω πως συμπεριφερεται κλπ.

Ε με τα πολλα αποφασιζουμε να περασουμε οπως συνηθως (απο δεξια δηλαδη)

Στο μεταξυ εχουν σταματησει και οι περαστικοι και μας χαζευουν..

Αλλοι κοιτανε και γελανε με τα πιτσιρικια τους, αλλος με ρωτα αν ειμαι σιγουρος, αλλος αν το εχω κλπ κλπ..

Ξαφνικα παιρνω την αποφαση να το κανω με το δικο μου μεκανακι..

Λεω, ή θα το κατεβασεις οπως πρεπει, ή θα φας σαβουρα, θα γελασει ο κοσμακης ο πικραμενος και θα κυνηγαω το μηχανακι μην πεσει στο κενο απο την αλλη πλευρα του δρομου :crazy:

Ο παγκοσμιος εχει βγει απο μεσα μου και ξεκιναω.. Λιγη φορα και με το που φτανω το τελος σκαω γκαζια να σηκωθει το μηχανακι ετσι ωστε να προσγειωθω στις δυο ροδες και οχι με την μπροστινη..

Νταξ το καταφερα επιτυχως.. οπως ηθελα.

Ο κοσμος χειροκροταει, βαρελωτα σκανε στον αερα, γκομενακια ερχονται για φιλια-αγκαλιες και αυτογραφα, καταλαβαινεις τωρα.. :grin:

Πράγματι, πολύ ωραίες φωτό!

Αυτό το ΣΚ δεν χάνω την Υμηττάδα, η πρόταση ΠΟΚΑ καλή ακούγεται αν και Κυριακή μάλλον δεν με βολεύει. Ίδωμεν.

Αυτο το Σκ εχει παλι υμητταδα. Βεβαια ομολογω οτι με βολευει το Σαββατο εμενα, αλλα αν πατε ολοι κυριακη θα δω αν μπορω να ερθω και εγω κυριακη. :)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Χαχαχα! 5 like για την περιγραφη και μονο! Τι ωραια σκηνικα! Αυτος ο τσαμπουκας και η αυτοπεποιθηση ρε γαμωτο ποσο ρολο παιζουν. Απο το πρωτο ανοιγμα του γκαζιου, μεχρι και αν δε σου βγει και πως θα πεσεις!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Για πετε ρε παιδια... Σαββατο κανεις/καμια?

Τροποποιήθηκε από τον HLIAS

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Να κανω μια αρωτηξις στους απανταχου χωματινους, μιας και ειστε εδω μαζεμενοι.

Αν διαλεγατε αναμεσα σε TS125R και σε CRM250 τι θα προτιμουσατε.

Υποψιν ειμαι ψιλοχοντρο αμπαλος στο χωμα ( καλα και στην ασφαλτο δεν παω πισω, αλλα λεμε)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Για πετε ρε παιδια... Σαββατο κανεις/καμια?

Εγώ,

μόνο που θέλω....

Ο κοσμος να χειροκροταει, βαρελωτα να σκανε στον αερα, γκομενακια να ερχονται για φιλια-αγκαλιες και αυτογραφα,

Να κανω μια αρωτηξις στους απανταχου χωματινους, μιας και ειστε εδω μαζεμενοι.

Αν διαλεγατε αναμεσα σε TS125R και σε CRM250 τι θα προτιμουσατε.

Υποψιν ειμαι ψιλοχοντρο αμπαλος στο χωμα ( καλα και στην ασφαλτο δεν παω πισω, αλλα λεμε)

Άμπαλος ξεάμπαλος το Σουζούκι είναι μηχανάκι που κυκλοφόρησε πολύ λίγο. Εγώ θα κοίταγα Χοντάρα Σιαρεμάρα Διακοσοπενηντάρα Μπέιμπι, μάλλον όμως τα πιο παλιά χωρίς τα πολλά πολλά ηλεκτρονικά μπλιπλίκια.

Τροποποιήθηκε από τον tzoutz

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα