Jump to content

Recommended Posts

10802043_411763048999969_2144168775951758221_n.jpg?oh=691fdbe7c92ffd30078d5130a86905bb&oe=553EB063

Στα πολυ γρηγορα...

3 βουνα..

Σημερα ηταν φανταστικα.

Γενικα υπηρχε ωραια ροη

Δυσκολη διαδρομη και απαιτητικη. Το επιπεδο ολων των αναβατων ηταν απο την μεση και ανω και αυτο φανηκε και στη διαδρομη και στην συμπεριφορά.

Ο Χελιωτης ή δασκαλος,οπως τον αποκαλω εγω χρονια τωρα, έδειξε για αλλη μια φορα ποσο καλος ειναι σε αυτό που κανει.

Η διαδρομη που εβγαλε ηταν φανταστικη.

Μπραβο σε αυτον και στην ομαδα του που μας προσεχαν και μπραβο σε ολα τα παιδια που βολταραμε μαζι.

Το επομενο ποστ θα ειναι πληρες review.

Καληνυχτα

Η βολτα ειχρ τα παντα.

Χωμα αφρατο, βραχο, λουκια, λιγη λασπη , δυσκολα περασματα που ηθελαν τσαμπουκά και τεχνικη να περασουν.

Ολα φανταστικα.

Η καλυτερη μου εντουροδιαδομη.

Τροποποιήθηκε από τον innova 04
Ετικέτες

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

to καλο οταν βολατερεις με αγνωστους ,ειναι οτι οταν εισαι ετοιμος να παθεις το μελτ νταουν , ο εγωισμος δεν σε αφηνει

στα της βολτας ...ο υμηττος , παροτι κατερριψα ολα μου τα πιστευω σημερα και το βολταρα και μαλιστα κυριακη , ειναι φανταστικος ...καλο ηταν που ηταν το πρωτο βουνο ,οπου και μιας και δεν ειχα ξαναπατησει , περαν απο το πιστακι, ηθελα να το ευχαριστηθω ξεκουραστος ...απλα μαγικος , μεχρι και οι πετρες ειχαν προσφυση ...

η πεντελη ,η γμωστη μαλακια, χαχαχα ...κοπανημα και μονο , μπηκαμε και σε ενα μακρυ κατηφορικο ,σπαστηρακι ,που ηταν καταπρασινο και απλα εβγαζε το μπινελικι απο μεσα σου

και τελος η γνωστη βαρυποπη ...

η παρεα τελεια , βεβαια οι τελειες μεγαλες παρεες , οση ροη και να εχουν ,καπου σε γαμανε ...να θες να ανοιξεις το γκαζι και να εχεις το νου σου στον απο πισω ειναι λιγο σπαστικο ...αλλα μπρος στα καλη τι ειναι ο πονος...

τελος ευγενια , χωρις ιχνος κακοπροαιρετισμου ...δεν πιστευω οτι την εβγαζες την βολτα...οχι λογο ικανοτητων , αλλα λογο μοτοσυκλετας...ηταν μεγαλη διαδρομη για να σερνεις ενα τετοιο μπαουλο μαζι σου ...φαντασου οτι υπηρχαν κομματια στον υμηττο στην αρχη , οπου μεχρι και ο χελμαν με το 450 , εφαγε τα χαζοκολληματακια του ...και αυτο ηταν μονο η αρχη

φυγε ζουμπιτος για κτμακι

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Χαιρομαι που περασατε καλα... εγω ουτε μεχρι υμηττο δεν πηγα λογω κρυολογηματος του μικρου...

τελικα πως εγινε η μεταβαση απο υμηττο σε πεντελη;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ααααα ρε λαμογια εσεις περασατε κατα τις 12-1 απο κλεισθενους περνοντας καθετα απο αναπαυσεως και πηγαινατε προς πεντελη....Σας ακουσα :spiteful: :spiteful:

Ποσο τα ζηλευω κατι τετοια σκηνικα....

Τροποποιήθηκε από τον modeoner

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
:_thumbsup:

Ωραιοι .....

Αντε να σας δουμε και σε καναν αγωνα.

Να εισαι καλα Γιωργη. Εμενα δεν με βλεπω για αγωνα κλπ. :)

Γουσταρω απλα βολτα χαλαρη ή δύσκολη

Ααααα ρε λαμογια εσεις περασατε κατα τις 12-1 απο κλεισθενους περνοντας καθετα απο αναπαυσεως και πηγαινατε προς πεντελη....Σας ακουσα :spiteful: :spiteful:

Ποσο τα ζηλευω κατι τετοια σκηνικα....

Ναι καμαμε το λαθος να παμε απο πεντελη χαχαχαχ

Τροποποιήθηκε από τον HLIAS

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Έχοντας γνώση των γραπτών σας μπορώ να διακρίνω διαβάζοντας ανάμεσα στις γραμμές ότι αυτή η βόλτα σας άγγιξε πραγματικά.

to καλο οταν βολατερεις με αγνωστους ,ειναι οτι οταν εισαι ετοιμος να παθεις το μελτ νταουν , ο εγωισμος δεν σε αφηνει

Lol, ισχύει!!!

στα της βολτας ...ο υμηττος , παροτι κατερριψα ολα μου τα πιστευω σημερα και το βολταρα και μαλιστα κυριακη , ειναι φανταστικος ...καλο ηταν που ηταν το πρωτο βουνο ,οπου και μιας και δεν ειχα ξαναπατησει , περαν απο το πιστακι, ηθελα να το ευχαριστηθω ξεκουραστος ...απλα μαγικος , μεχρι και οι πετρες ειχαν προσφυση ...

Ενδιαφέρον ερχόμενο από έναν Παρνηθιώτη.

τελος ευγενια , χωρις ιχνος κακοπροαιρετισμου ...δεν πιστευω οτι την εβγαζες την βολτα...οχι λογο ικανοτητων , αλλα λογο μοτοσυκλετας...ηταν μεγαλη διαδρομη για να σερνεις ενα τετοιο μπαουλο μαζι σου ...φαντασου οτι υπηρχαν κομματια στον υμηττο στην αρχη , οπου μεχρι και ο χελμαν με το 450 , εφαγε τα χαζοκολληματακια του ...και αυτο ηταν μονο η αρχη

φυγε ζουμπιτος για κτμακι

Τώρα εσύ γιατί απευθύνεσαι στην γυναικεία μου πλευρά; Cheap trick Nikolakiss.... :grin:

Η αγορά 250 2Τ είναι μέσα στα πλάνα μου. Δεν θέλω όμως να σκοτώσω το DRZ για να πάρω καθαρό μετά απ΄όλα όσα του έχω χώσει. Μέχρι να μαζευτούν τα ευρώπουλα για την αγορά καθαρού θα σέρνω το μπαούλο μαζί μου όπου με παίρνει και μετά θα το κάνω παπί.

Πάντως μοιάζει ότι η βόλτα σας δεν ήταν κομμένη και ραμμένη για 450άρια. Άντε για κανένα 350 ή το πολύ πολύ κανένα σύγχρονο 400.

Η κυριακη εχει φτασει. Αφου προσπαθω να μαζεψω τα κομματια μου μιας και τις τελευταιες μερες εχω ξεχασει τι σημαινει υπνος σηκωνομαι απο το κρεβατι για να ετοιμαστω.

Αυτά είναι, γατάκι Ηλία εγώ τώρα στην γιορτινή περίοδο με ξενύχτια και ψιλοκρεπάλες όχι για εντουράδα θα κωλυόμου να πάω, ακόμα και το ψήσιμο του πρωινού καφέ είναι δοκιμασία. Ο νέος είναι ωραίος!

Ο Υμηττος φημιζεται για τα πετρινα μονοπατια του. Και το λιγο χωμα. Ελα ομως που ο Χελμαν μας παει μεσα απο το λιγοστο δασος που εχει ο Υμηττος και εκει εχει μονο χωματινα μονοπατια.

Εχω παθει πλακα. Γουσταρω οσο δεν παει. Μπηκαμε και απο κομματια που ξεκινανε διπλα απο τον Περ.Υμηττου που τα βλεπω καθημερινα που περναω απο εκει αλλα ποτε δεν εχω μπει.

Ελπίζω να τα έχει καταγράψει όλα στο GPS του μυαλού σου... :knuppel2:

Αυτο ηταν μετραω μια τουμπα, δυο τουμπες και αρχιζει να βγαινει ο κακος Ηλιας απο μεσα μου..

Γαμημενο, θα ανεβεις απο δω. Πλησιαζει ο Λιακος ο σκουπας, και μου προτεινει βοηθεια.

Λεω ενα ξερο'' οχι '' και τα δινω ολα.. Αυτο ηταν.. Εξετελεψε η ρακι.. (ανηφορα)

Τα είπες όλα. Ο κακός μας εαυτός είναι το μεγαλύτερο μειονέκτημα μας....

Ακουω τον δασκαλο να μου φωναζει..

''Ωραιος Λια, καλα το πας, κρατα το ετσι.. ''

Τελικα ανεβηκε το κρι - κρι μου. ΔΕΝ ΜΑΣΑΜΕ ΛΕΜΕ

....και οι γκαρίδες του δασκάλου συνήθως τον διώχνουν πίσω στην σκοτεινή τρύπα του....

Kαποια στιγμη αφου βγαινουμε στα ανοιχτα σταματω και ριχνω μια ματια πισω μου να δω τους υπολοιπους που βγαινουν απο το μονοπατι. ..

ΜΑΓΕΙΑ.. μηχανακια να ειναι μεσα στα σκοταδια και να βλεπεις μονο φωτακια να πηγαινουν περα δοθε ...

Σαν να το βλέπω μπροστά μου, πρέπει να ήταν καλό τριπάκι αυτή η σκηνή, ιδίως μετά απ΄όλα όσα προηγήθηκαν.

Αφιερωμενο σε ολους, περισσοτερο ομως σε 3 φιλους μου χωματινους και οχι μονο που ηθελαν να ερθουν και δεν μπορεσαν

Επίτρεψε μου να κεράσω την επόμενη Χελιωτιάδα. :cheers:

Εντωμεταξύ Νίκο και Ηλία χρωστάτε Υμηττιάδα.

Τροποποιήθηκε από τον tzoutz

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ω ναι... υμηττο οποτε θελετε.

Δεν θυμαμαι να βγαλω ολοκληρη διαδρομη, αλλα πραγματικα ξερω σε ποια να μπουμε και να γουσταρουμε ΧΩΜΑ

Και πιστευω και ο νικος θα ερχεται πιο συχνα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ηλια, την βολτα την βγαζω αν φτασω στα λεβελς που ειχα πριν χασω το ακριδακι?

Νταξει, τωρα ειμαι ντεφορμε παντελως, αλλα αν ανεβω λιγο, μπορω να ακολουθησω?

Ρωταω εσενα, γιατι εισαι αυτος που μ εχει φαει στη μαπα στις περισσοτερες βολτες ^_^

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το ραντεβου ηταν στις 8:00 στο Παγκρατι.

................................................................

Αφιερωμενο σε ολους, περισσοτερο ομως σε 3 φιλους μου χωματινους και οχι μονο που ηθελαν να ερθουν και δεν μπορεσαν

Δεν μας κούρασες καθόλου,μπράβο σας.. :_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ναι θα την βγαλεις. Γιατι εχεις τσαμπουκά. Οχι με την ταχύτητα που ανεβηκαμε, αλλα επειδη εχεις σταθεροτητα θα την βγαλεις σχετικα ανετα. Το κολπο ειναι στον χειρισμό του γκαζιου οπως ξέρεις. Τωρα οπου κολλησεις ξερεις οτι βοηθεια θα εχεις.

Dont worry about .

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ρε λιακο...με πιο αργους ρυθμους θα χρειαζομασταν και διανυκτερευση... χαχαχαχα...γενικα θελει πολυ καλο πλανινγκ ως προς τη διαδρομη και ως προς τις στασεις...ειχαμε πολλες στασεις αλλα πολυ αργο ρυθμο στα μονοπατια...λογω του πως πριμεναμε ο ενας τον αλλον...ξεκινημα οντως στις εννια, με το ρυθμο που ειχαμε και με 3 στασεις των δεκαπεντε λεπτων σε βγαζει πρωτου να βραδιασει...αμα πιασω εναν ηλια, 2 μας βγαινει σε ενα 6ωρο

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Οχι ρε φιλε.. εγω μιλαω για υμηττο μονο. Αυτο καταλαβα οτι ρωτησε η Δαναη.

Και παλι λαθος το εθεσα. Γρηγορα ανεβηκαμε τα μισα μονοπατια του υμηττου . Στα αλλα μισα πηγαιναμε αρξετα αργα.

Τώρα αν η Δαν εννοει ολη την βολτα τοτε ναι θελουνε διημερο.χαχαχ γιατι μην ξεχναμε οτι μπαιναμε και βγαιναμε αλλα ειχαμε άνθρωπο που ηξερε.. ενω εμεις θα πηγαινουμε στα χαμένα χαχαχ. Κατα τα αλλα συμφωνω μαζι σου. :)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ωραιοι ρε παιδες, πρεπει να ηταν βολτα που μενει στο μυαλο

Παντα τετοιες

Λιακο παλι καλα που το παλεψες τετλευταια μερα και τελικα πηγες...ειδες τι θα εχανες;και ισως για μοναδικη φορα δεν σου ειπα "ελα ρε μλκ παλεψε το να βρεις λυση να πας..." αλλα πιστευα οτι επρεπε να μην πας και να ψαξεις με την ησυχια σου τι εχει το μηχανακι...ειδες τι μπορει να σου κανει ενα κωλομπουζι κ ενας μλκς φιλος; :tooth:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Επίτρεψε μου να κεράσω την επόμενη Χελιωτιάδα. :cheers:

Και μονο που το ειπες, ειναι σαν να το εκανες ηδη μαν :)

Αντε μολις γυρισεις ετοιμασου για μονοπαταδα στον υμηττο !

..ειδες τι μπορει να σου κανει ενα κωλομπουζι κ ενας μλκς φιλος; :tooth:

:lol:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ωραιος....

Οντως χασαμε που δεν ηρθαμε και ευτυχως που προλαβα και πηγα με τον φιλο μου 2 μερες πριν απο τα ιδια σχεδον μερη...

κανονιστε να τα πουμε μετα τις γιορτες..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Παιδια, σας εχασα τελειως στο τι μου απαντησατε, η αληθεια ειναι...

Υποθετω οτι αυτο που λετε ειναι οτι δν βγαζω την βολτα, αλλα τον Υμηττο?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα