Jump to content
sorips

Κρίσιμη μάχη για τη ζωή του δίνει ο Ν. Ρωμανός

Recommended Posts

.....-τι κανεις Γιάννη ;

- κουκια σπερνω !

.

ρε δεν υπαρχει σωτηρια τελος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

μα αυτοι ειναι το συστημα ρε φιλε,μας δουλευεις??

περιμενεις το συστημα να τιμωρησει το συστημα..

τι πινεις και δεν μας δινεις

ενω οι αναρχικοι δεν ειναι του συστηματος  οχι προς θεου μην λεμε αιδιες ξημεροματα 

Lunatic δεν υιοθετω οτι δεν εχουν κλεψει το πασοκ η ΝΔ  και οι τραπεζες παρακολουθησε την κουβεντα να καταλαβεις γιατι το ειπα;)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ενω οι αναρχικοι δεν ειναι του συστηματος  οχι προς θεου μην λεμε αιδιες ξημεροματα 

Lunatic δεν υιοθετω οτι δεν εχουν κλεψει το πασοκ η ΝΔ  και οι τραπεζες παρακολουθησε την κουβεντα να καταλαβεις γιατι το ειπα;)

Δεν σε ρωτησα γιατα κλεψιματα αλλα για το περιστατικο στο Ν Ηρακλειο. Μαλλον με μπερδεψες με καποιον αλλο που λεγατε για Νδ πασοκ

Τροποποιήθηκε από τον LunaticOnWheels

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

αστο ρε μαν καλο βραδυ 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Απόστολος Αποστολόπουλος
Ο Πούτιν κατήγγειλε σε πρόσφατη ομιλία του ότι οι ΗΠΑ οργανώνουν σε χώρες με ανεπιθύμητα καθεστώτα επαναστάσεις χρησιμοποιώντας διάφορες ελκυστικές για τον πολύ κόσμο ονομασίες όπως «Αραβική Άνοιξη», «πορτοκαλί επανάσταση» στην Ουκρανία, «επανάσταση της ομπρέλας» στο Χογκ Κογκ κλπ. Η Κίνα παρουσίασε σε βίντεο τα 12 βήματα προετοιμασίας αυτών των επαναστάσεων από την έναρξη ως την ολοκλήρωσή τους. 
Επειδή πολλά λέγονται για την επόμενη μέρα του ΣΥΡΙΖΑ άμα γίνει κυβέρνηση και επειδή ζήσαμε και την πτώση της κυβέρνησης Καραμανλή, καλό είναι να δούμε πως περιγράφουν οι Κινέζοι τα πράγματα.
1. Αποστολή πρακτόρων διαφόρων μυστικών υπηρεσιών(CIA κλπ) στη χώρα/στόχο με τη μορφή σπουδαστών, τουριστών, εθελοντών, δημοσιογράφων, επιχειρηματιών κλπ.
2. Ίδρυση ΜΚΟ με αντικείμενο τη μάχη υπέρ διαφόρων ιδεωδών πχ Δημοκρατία, Ανθρώπινα Δικαιώματα.
3. Προσέλκυση Πανεπιστημιακών, Πολιτικών, Δημοσιογράφων, Στρατιωτικών, είτε με χρηματισμό τους είτε με εκβιασμούς ή με όποιο πρόσφορο τρόπο.
4. Διαφθορά των συνδικαλιστών.
5. Επιλογή ενός ελκυστικού ονόματος της επανάστασης ώστε να είναι συμπαθής στον κόσμο μόλις εμφανιστεί.
6. Ξέσπασμα διαδηλώσεων με οποιαδήποτε αφορμή, σημασία έχει η έναρξη των εκδηλώσεων.
7. Συνθήματα στα αγγλικά για να τα καταλαβαίνει η κοινή γνώμη στις ΗΠΑ/Δυτικό Κόσμο έτσι ώστε να διευκολυνθεί ο προσεταιρισμός του πολιτικού προσωπικού και ο κόσμος.
8. Οι διεφθαρμένοι Πανεπιστημιακοί, συνδικαλιστές κλπ μετέχουν και καλούν τον κόσμο να μετάσχει στην επανάσταση.
9. Τα ΜΜΕ προβάλλουν την άποψη ότι η επανάσταση οφείλεται γενικώς στην αδικία έτσι ώστε να αποσπάσουν τη συμπάθεια/υποστήριξη της «σιωπηρής πλειοψηφίας».
10. Όταν όλος ο κόσμος έχει στρέψει την προσοχή του στη χώρα/στόχος γίνεται κάποιο σημαντικό γεγονός με αποτέλεσμα να αποσταθεροποιηθεί η τοπική κυβέρνηση (Σημ. Μετ. πχ δολοφονία Γρηγορόπουλου, πυρκαγιές σε όλη τη χώρα).
11. Προβοκάτορες προκαλούν επέμβαση των δυνάμεων της τάξης, ακολουθεί βία με αποτέλεσμα η κυβέρνηση να χάνει τη νομιμοποίηση/υποστήριξη στο εξωτερικό.
12. Ντόπιοι πολιτικοί παράγοντες ζητούν από τον ΟΗΕ, τις ΗΠΑ, την ΕΕ κλπ να παρέμβουν, να επιβάλλουν κυρώσεις, απαγόρευση ζώνης πτήσεων, ανυπακοή ή στάση μερίδας τουλάχιστον των ΕΔ.
Αν τίποτα από αυτά δεν ανατρέψει την κυβέρνηση τότε ακολουθεί ανοιχτή στρατιωτική επέμβαση, αναφέρει το κινεζικό βίντεο.

ΥΓ. Η μετάφραση (δική μου) έγινε από το γαλλικό ιστολόγιο “reseau international” και περιορίστηκα στα 12 βήματα παραλείποντας τα σχόλια του ιστολόγιου. 
ΥΥΓ. Εννοείται ότι ορισμένα βήματα παραλείπονται αν πχ το «κατάλληλο προσωπικό» είναι ήδη έτοιμο στη θέση του και περιμένει εντολές.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Λολ χ2.

Τζιμ, υπάρχει ατυπη ασυλία, χρονια τωρα....

Οτι και να γραφει, οτι και να δημοσιοποιηθει, οσα βιντεο κι αν ερθουν στη φόρα, η απονομη δικαιοσυνης στην Ελλάδα, ειναι σαν να ψαχνεις βιβλίο του Μαρξ στην Μακρόνησο....

Ενθεν κακειθεν, οποτε πατσοι. :winking:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

....μηλάτε για αρχίδι@  που διαθετουν μικρά παιδιά κλέβοντας τράπεζες , ρίχνουν μολώτοφ  ,  καίνε μαγαζιά , κ.α     και κανένας δεν αντιδρά  στο ότι είναι ανήλικα  ,

μηλάτε για  παναθρώπινα  ιδανικά και  δέχεστε  ανήλικα να συμμετέχουν σε επεισόδια και ίσως και ληστείες  ή τρομοκρατικές ενέργιες . και ούτε εδω αντιδρά κανέις

να τα βρασω  αυτά τα ιδανικά , παπ@ρια ιδανικά είναι

ΑΝΗΛΙΚΟΙ οι μισοί κουκουλοφόροι που ΕΚΑΨΑΝ τα Εξάρχεια

Ααααα, δεν είσαι μοντέρνος ρε φίλε....... :lac: :laugh:

(Κανονικά θα έπρεπε να συλληφθούν και οι γονείς για "πλημμελή εποπτεία ανηλίκων".....)

επειδή  τα έχω πάρει λίγο με όλα αυτά που γίνονται κάθε χρόνο με αφορμή ημερομηνίες και επετείους που θα έπρεπε να είναι τροφή για σκέψη και όχι για μπάχαλα για μένα τα πράγματα είναι απλά....

ΌΛΟΙ οι μπάχαλοι (15χρονα,ούγκανα,ανεγκέφαλοι και λοιπά μονοκύτταρα πρωτόζωα) που σπάνε  δημόσια και ιδιωτική περιουσία ΠΡΕΠΕΙ να πάνε στην μπουζού!!

Όσο για τους αναρχικούς που απολαμβάνουν τα καλά τις κοινωνίας μας αλλά δεν θέλουν και τα κακά που πάνε παρέα (ίσως δεν θέλουν να τα αντιμετωπίζουν...?) μπορούν να πάνε και να κάνουν την αταξική/αναρχική τους κοινωνία κάπου αλλού...στις στέπες της Ασίας,στην ζούγκλα στην Αφρική/Αμαζόνιο ή και στην Ανταρκτική δεν ξέρω....μακριά πάντως!!!

:ok:

Τό 'χω γράψει κι εγώ. Όποιοι δε γουστάρουνε την κοινωνία που ζούνε, να μην τους κρατάμε. Υπάρχουν λύσεις. Τα μπογαλάκια τους και στα δέντρα της Αφρικής να τρώνε βελανίδια παρέα με τις αντιλόπες.

Ας φτιάξουν αυτό που ονειρεύονται σε μια ακατοίκητη περιοχή να γουστάρουνε αναρχία, αντί να προσπαθούν να καταστρέψουν ό,τι δεν τους αρέσει, αλλά μετά να επικαλούνται τους Νόμους για να τη βγάλουν λάδι.  

Υ.Γ. Κι επειδή είσαστε μανούλες στην παρερμηνεία, φυσικά και δεν είναι καθόλου μια χαρά η κοινωνία μας, αλλά μπροστά στην αναρχία ίσως να φάνταζε και παράδεισος. Και για να μην ξεχνιώμαστε, το μπάχαλο που επικρατεί στο Elladistan δεν υπάρχει σε πολλά άλλα κράτη, σε πολιτισμένα δε, καθόλου.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Και για να μην ξεχνιώμαστε, το μπάχαλο που επικρατεί στο Elladistan δεν υπάρχει σε πολλά άλλα κράτη, σε πολιτισμένα δε, καθόλου.

Εδω ρε Κωστα δερνει ο ΜΑΤατζης (Μοναδα Αποκαταστασης Ταξης για οσους δεν ξερουν) και υπαρχουν ατομα που κανουν παραπονα γιατι δερνουν τα ΜΑΤ, πλακα κανεις? 

Κι επειδη προφανως ολο και καποιος θα με περιμενει και μενα στη στροφη, οχι ΔΕ συμφωνω με το ξυλο ανευ λογου και αιτιας. Συμφωνω (επιβραβευω, επικροτω κι οτι αλλο θελετε προσθεστε) για το ξυλο που αφορα σε φθορα ιδιωτικης & δημοσιας περιουσιας. Δεν ειναι ιδιοκτησια κανενος ΜΑΣ τα παρκαρισμενα αυτοκινητα, τα μαγαζια, οι καδοι, κλπ κλπ κλπ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τι λύση έχεις όταν τα ίδια τα μπατσογούρουνα σπάνε τα παρκαρισμένα αυτοκίνητα του μεροκαματιάρη κοσμάκη; Ε;

(οινοχόος, μοτολάβερ και πλέον andreasnemea: λατρεία!)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αναμασώνται οι ίδιες βλακείες και βαριέμαι οπότε θα ρωτήσω ευθέως.

Ξέρετε πόσο κατεβαίνετε σε πορείες και τι εμπειρία έχετε, και μάλλον φαντάζεστε τι εμπειρία έχουν οι συνομιλητές σας που λένε "καλά, κατέβα και θα δεις".

Ρωτάω. Είστε ανοιχτοί σε νέες πληροφορίες και σε μια οπτική από μέσα από τα πράγματα τα οποία δεν έχετε δει και δε συμμετέχετε? Εάν ναι, καλώς. Εάν όχι, συνεχίστε την απληροφόρητη παράθεση απόψεων,

Συνοπτικά όσα με χαλάνε:

Εάν λες "όλοι αυτοι οι αναρχομπάχαλοι ψευτοεπαναστάτες που τα καίνε" δεν είσαι για κουβέντα. Τέλος. Μιλάς με στόμφο και καλά ξέρω, για πράγματα που εμφανώς και προφανώς δεν γνωρίζεις και τα έχεις όλα αχταρμά στο κεφάλι σου. Δεν μπήκες να συζητήσεις, μπήκες να πεις την αποψάρα σου.

Εάν λες "λολ τα ΜΑΤ δουλειά τους είναι να δέρνουν" είσαι τελείως τυχαία μέλος δυτικής κοινωνίας καθώς δεν ενστερνίζεσαι τις αξίες της και δεν έχεις πάρει ουτε μυρωδιά από ισονομία, διάκριση εξουσιών κλπ. Υποστηρίζεις τα αίσχη αυτού του συστήματος με λογική άλλου συστήματος (αυταρχικού απολυταρχικού), από την ασφάλεια του τύπου που ξέρει πως δεν θα βιώσει το γκλομπ στο κεφάλι.

Εάν λες "αυτό είναι και σε όποιον αρέσει" πάλι, έτυχε και έπεσες στην σούπα "Δημοκρατία" χωρίς ποτέ να αναρωτηθείς πως μαγειρεύεται και τι απαιτεί για να διατηρηθεί. Το πόσο λάθος είναι αυτή η πρόταση είναι εμφανές, και μπορώ ανετότατα να στο γυρίσω. Νόμος περί ευθύνης υπουργών. Συμφωνείς? Όχι? Πακέτο, νόμος είναι, εάν σου αρέσει. Εάν όχι τα κουβαδάκια σου και σε άλλη παραλία. Γίνεται λίγο εμφανής ο παραλογισμός αυτής της τοποθέτησης?

Edit: Αυτό κολλάει στο ποιά είναι η δουλειά των ΜΑΤ. Εάν πιστεύετε πως στις "καυτές" πορείες (δλδ αντιεξουσιαστών, 6 Δεκ, πολυτεχνείου κλπ) η δουλειά των ΜΑΤ είναι η αποκατάσταση της τάξης, σας έχω μερικά ΦΟΒΕΡΑ βιβλία για τους ΕΛ και τους Νεφελίμ που θα τα αποκαλύψουν όλα, και ένα μυστικό για να μην ξαναπληρώσετε φόρους, απολύτως νόμιμα!

Τροποποιήθηκε από τον Le Flwr

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τι λύση έχεις όταν τα ίδια τα μπατσογούρουνα σπάνε τα παρκαρισμένα αυτοκίνητα του μεροκαματιάρη κοσμάκη; Ε;

sorry, αλλά δεν είδα αυτό που λες...ήμουν σίγουρος ανοίγοντας το λινκ ότι θα δω ΜΑΤατζίδες να σπάνε καταστήματα και αυτοκίνητα,αλλά δεν....

είσαι σίγουρος ότι βλέπεις αυτό που ΕΙΝΑΙ κι όχι αυτό που ΘΕΣ;;;

Le Flwr , ή επιλογή των ανδρών των ΜΑΤ έχει συγκεκριμένα κριτήρια αν θες τα συζητάμε ,είναι τα ίδια με τα των ειδικών δυνάμεων ,και ο ρόλος τους είναι συγκεκριμένος.

άλλο καπέλο το πως χρησιμοποιούνται κατά καιρούς,λάθος κατά την γνώμη μου.Μην μπερδεύουμε όμως τα άτομα που συγκροτούν την ΜΑΤ με τα άτομα που δίνουν τις εντολές και που οι πρώτοι υποχρεούνται να εκτελέσουν για να μην χάσουν την δουλεία τους.(ο κατά περίπτωση υπερβάλλων ζήλος που έχουν είναι συζήτηση για τα κριτήρια που είπα παραπάνω.)

Αυτή η χώρα έχεις νόμους (καλούς/κακούς δεν το εξετάζουμε εδώ..) και πρέπει να τηρούνται!Αν όποιος διαφωνεί βγαίνει και τα σπάει θα γίνουμε ζούγκλα.Όποιος θέλει να αλλάξει κάτι σε αυτόν τον τόπο υπάρχουν τρόποι χωρίς να προκαλούν ζημιές και να διαταράσουν την εύρυθμη λειτουργία της κοινωνίας.

Με άλλα λόγια να μην προσπαθούν να την καταστρέψουν αλλά να την αλλάξουν προς το καλύτερο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Βίντεο ΔΕΝ βλέπω από δω - έχω ξελαρυγγιαστεί να το γράφω αλλά ματαιοπονώ ως φαίνεται - οπότε δε βλέπω τί έχεις βάλει (αν και ο Ζώης λέει ότι έχεις βάλει άσχετο!!!!)

Έχω απαντήσει πάντως 3-4 σελίδες πίσω, αλλά....... κάνουμε ότι δεν το βλέπουμε.

ΕΔΩ κι ΕΔΩ 

(Και σε παραθέσεις, γιατί η πλατφόρμα μαμιέται και κάνει τα δικά της).

Και δε με νοιάζει εμένα αν είναι αναρχικοί ή βαλτοί. Οι πρώτοι ας ξεσκεπάσουν τους 2ους, αλλιώς να μην παίζουν το παιχνίδι τους.

Όμως, υπάρχει πάντα ο φόβος να πάρει σάρκα και οστά η γνωστή παροιμία "όποιος ανακατεύται με τα πίτουρα, τον τρώνε οι κότες"..... ας βρουν άλλους τρόπους, άλλα μέρη και άλλες χρονικές στιγμές να διαδηλώσουν την αντίθεσή τους στην αδικία που ζούμε γενικώς γύρω μας. 

Ιάσονά μου, συμφωνώ. Εγώ άλλωστε έχω ποστάρει κατ' επανάληψιν φωτογραφίες δήθεν κουκουλοφόρων να είναι κολλητάρια με τα μπατσάκια. Αυτό ακριβώς λέω γράφοντας ότι πρέπει να τους καρφώσουν ποιοί είναι. Θεωρώ ότι σ' αυτούς τους χώρους πλέον γνωρίζονται με τα μικρά τους ονόματα (αν κάνω λάθος, διόρθωσέ με).

Κοίτα, δικογραφία υπάρχει και είναι ογκοδέστατη και δαιδαλώδης ως φαίνεται. Και κατηγορούμενοι υπάρχουν. Και για να έχει σχηματιστεί δικογραφία εις βάρος τους, κάποια στοιχεία που "δένουν" την υπόθεση θα υπάρχουν. Άλλωστε, οι δικηγόροι υπαράσπισης τέτοιων αδικημάτων είναι πολλοί σε τέτοιες υποθέσεις και μεγάλα ονόματα. Αποκλείω ν' αφήσουν αίολες κατηγορίες να οδηγήσουν σε καταδίκη τους πελάτες τους, πρωτίστως λόγω και κοινών χνώτων ή συμφέροντος (υψηλές αμοιβές, αναγνωρισιμότητα, διαφήμιση).

Να μαζευτούμε να ψάξετε..... :laugh:

Για να το πω αλλιώς, προσωπικά δεν θα κάτσω ν' ασχοληθώ. Υποτίθεται ότι άλλοι είναι αρμόδιοι γι' αυτό. Αλίμονο αν τα κάνω όλα εγώ επιτέλους. :laugh:

Όποιος θίγεται από προβοκάτσιες, ας ψάξει.

Ομοίως με παραπάνω. Αυτοί λοιπόν που θίγονται από τυχόν προβοκάτσιες και έχουν αποφασίσει να κάνουν ανελέητο αγώνα στο σύστημα με τον τρόπο τον δικό τους, ας κάτσουν να συνεδριάσουν, να δουν τις παγίδες στις οποίες έχουν πέσει απ' το σύστημα που τους δουλεύει κανονικά και ας αλλάξουν τακτική και μεθόδους αντίδρασης. Ούτε σ' αυτό φυσικά είμαι πρόθυμος να βοηθήσω, φαντάζομαι δε μου το ζητάτε, έτσι?

Πάντως, το να πέφτει κάποιος συνέχεια θύμα της ίδιας ιστορίας απ' τους ίδιους ανθρώπους στις ίδιες χρονικές περιόδους (πχ επέτειο Πολυτεχνείου, Γρηγορόπουλου κλπ), δεν το θεωρώ εξυπνάδα.

Άρα, πώς μου ζητάει αυτός ο κάποιος (κορόϊδο εν προκειμένω) να ενστερνιστώ τις απόψεις του, όταν ούτε ο ίδιος δεν ξέρει να προφυλαχτεί? Ακυρώνεται από μόνος του..... if you understand what i mean. :winking: 

Αν δε σ' αρέσουν οι απαντήσεις μου, είναι άλλο θέμα και δεν μπορώ να βοηθήσω. Αυτά πιστεύω, αυτά γράφω. Όπως κάνω πάντα άλλωστε χωρίς σκοπιμότητες "να φτιάξω προφίλ", "να φανώ γαμάουα τυπάκι" κλπ. Αυτά τα εικονικά δεν είναι για μένα.

:_hi:

Υ.Γ. Το τελευταίο με τα bold το έπιασες, ή είναι πολύ βαρύ το νόημα και θα το περάσεις πάλι στο ντούκου? :whistling:

Τροποποιήθηκε από τον Kostas-MotoLover

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ουτε εγω βελω τπτ ρε.... και ποιος μου λεει εμενα οτι δεν ειναι αναρχοαπλυτος με στολη ματ ??? ε ? 

ειναι ουδετεροι, δεν ανηκουν πουθενα!!!! 

Σε λιγο θα μας πεις πως και εδω ο μπατσος το εκανε...   

https://www.youtube.com/watch?v=GeWmACiHHFI
  @1:38

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ουτε εγω βελω τπτ ρε.... και ποιος μου λεει εμενα οτι δεν ειναι αναρχοαπλυτος με στολη ματ ??? ε ? 
  ειναι ουδετεροι, δεν ανηκουν πουθενα!!!! 

Σε λιγο θα μας πεις πως και εδω ο μπατσος το εκανε...   

https://www.youtube.com/watch?v=GeWmACiHHFI
  @1:38

είδες το βίντεο που έβαλε ο φίλος από πάνω;είδες κάτι που εγώ δεν είδα;

στο λινκ του σωλήνα που έβαλες κανείς δεν αρνείται τίποτα από αυτά που δείχνει και φυσικά είναι απαράδεκτα!!!αλλά τα αίτια πιστεύω είναι τα κριτήρια διαλογής των ανθρώπων της ΜΑΤ που γράφω παραπάνω και φυσικά και πρέπει να αλλάξουν ώστε να ελαχιστοποιηθούν αυτά τα φαινόμενα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

και ποιος μου λεει εμενα οτι δεν ειναι αναρχοαπλυτος με στολη ματ ??? ε ? 

This changes everything !

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

είδες το βίντεο που έβαλε ο φίλος από πάνω;είδες κάτι που εγώ δεν είδα;

στο λινκ του σωλήνα που έβαλες κανείς δεν αρνείται τίποτα από αυτά που δείχνει και φυσικά είναι απαράδεκτα!!!αλλά τα αίτια πιστεύω είναι τα κριτήρια διαλογής των ανθρώπων της ΜΑΤ που γράφω παραπάνω και φυσικά και πρέπει να αλλάξουν ώστε να ελαχιστοποιηθούν αυτά τα φαινόμενα.

Οχι ρε φιλος μαζι σου. τπτ δεν ειδα. Μπαν στον pung  όπως έγινε και στον  sxizo.  

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

.... και ποιος μου λεει εμενα οτι δεν ειναι αναρχοαπλυτος με στολη ματ ??? ε ? 

..................

This changes everything !

Χαχα. Τάπα-τέζα-μπαλαντέζα....... :laugh:

........................

Μάλλον έπρεπε να τους πεις: Στο επιχείρημα δηλ. ότι "είναι κ^λόπαιδα αυτοί που σπάνε και παριστάνουν ότι κάτι κάνουν", ποιά είναι η αντίκρουση? "Ναι, αλλά και κάποιοι μπάτσοι σπάνε"?

Παιδαριώδες τελείως..........:baby:

Πάλι ΕΔΩ καταλήγει το πράμα.

........ Μπαν στον pung  όπως έγινε και στον  sxizo.  

Μην κλαψουρίζεις. :cry: Κι άλλος μπαναρίστηκε απ' το "αντίπαλο στρατόπεδο" την ίδια περίοδο....... μη τα θέμε κι όλα δικά μας.

Δε φτάνει που έχετε κάνει μια ιδιόμορφη "κατάληψη" στο φόρουμ και τό 'χετε μπατάρει προς τα τέρμα αναρχοαριστερά χωρίς να πάρετε άδεια από κανέναν, μιλάτε κιόλας. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Κλασσικός μοτο λοβερ... προσβλητικός  οτι και καλα κλαψουριζω, ανουσια σεντονια, απαντιση παντου, """ουδετερος""" ...   (α και emoctions)!

Μιλατε κιολας  

μπατάρει προς τα τέρμα αριστερά χωρίς να πάρετε άδεια από κανέναν

Τσατ μαζι σου δεν θα κανω.

Τροποποιήθηκε από τον ΕΚΣΩΓΗΙΝΟΣ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Κλασσικός μοτο λοβερ... προσβλητικός  οτι και καλα κλαψουριζω, ανουσια σεντονια, απαντιση παντου, """ουδετερος""" ...  

Μιλατε κιολας  

μπατάρει προς τα τέρμα αριστερά χωρίς να πάρετε άδεια από κανέναν

Τσατ μαζι σου δεν θα κανω.

- Καθόλου προσβλητικός. Απλά βλέπω ότι συνεχίζεις να αναφέρεις το συγκεκριμένο, αλλά δεν απαντάς για το άλλο.

- "Ουδέτερος".... όταν υπάρχουν και διαφορετικές πτυχές / οπτικές σ' ένα θέμα, το να κάνω πως δεν τις βλέπω και να χτυπάω το κεφάλι μου στον τοίχο για να υποχωρήσει ο τοίχος, δεν είναι στις επιλογές μου ως τακτική.

- Το ότι τρως τάπες και τις χαρακτηρίζεις "ανούσια σεντόνια" - στα οποία φυσικά ΠΟΤΕ εσύ ειδικά δεν έχεις απαντήσει (σταμπαρισμένο) - φυσικά και μπορείς να το θεωρείς επιχείρημα, αλλά δυστυχώς για σένα δεν είναι παρά "τρέχω να κρυφτώ αδέρφια, στριμώχτηκα πάλι".

- Ναι, το φόρουμ είναι πνευματική ιδιοκτησία κάποιων και δεν μπορεί ο καθένας να (το) κάνει ό,τι θέλει. Απαιτείται σεβασμός, τον οποίο δεν δείχνετε, όπως δε δείχνετε και στις περιουσίες που καταστρέφονται άδικα και στις ζωές που κινδυνεύουν άδικα με τα άνευ λόγου επεισόδια, που έχουν γίνει πλέον επετειακά περισσότερο και απ' τους αληθινούς λόγους για επέτειο. Επέτειος Πολυτεχνείου και Γρηγορόπουλου πλέον, σημαίνουν επεισόδια και όχι φόρος τιμής στα θύματα.

- Τσατ μαζί μου ΔΕΝ σε παίρνει να κάνεις. Οφθαλμοφανές και αυταπόδεικτο. 

:smile:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δε φτάνει που έχετε κάνει μια ιδιόμορφη "κατάληψη" στο φόρουμ και τό 'χετε μπατάρει προς τα τέρμα αναρχοαριστερά χωρίς να πάρετε άδεια από κανέναν, μιλάτε κιόλας. 

Από ποιόν πρέπει να πάρω άδεια?

Εάν έχω άδεια, εκ των πραγμάτων δεν αναιρείται ο όρος "κατάληψη"?

Απόδειξη πως, όπως είπα, τα βασικά πρέπει να εξηγούμε εδώ πέρα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Βίντεο ΔΕΝ βλέπω από δω - έχω ξελαρυγγιαστεί να το γράφω αλλά ματαιοπονώ ως φαίνεται - οπότε δε βλέπω τί έχεις βάλει (αν και ο Ζώης λέει ότι έχεις βάλει άσχετο!!!!)

......... ρε μεγάλε, που επειδή το επιδιώκεις να ασχολείται όλο το ίντεργουεμπς μαζί σου, νομίζεις ότι ισχύει κιόλας! Ξεκαβάλα λίγο!

Εγώ απλά έγραψα ότι είσαι λατρεία, μαζί με τον κυρ-Παντελή και τον καινούργιο από Νεμέα γιατί είναι ας πούμε λατρεία ο τρόπος με τον οποίο προσπαθείς να φτιάξεις συμμαχίες εδώ μέσα με γλυψίματα και τέτοια, οι οποίες όμως όταν δεν σου βγουν, αρχίζεις να μυξοκλαίς (τρελό γέλιο εδώ)! Το οποίο έχει και την εξής ανάγνωση: όταν σε ένα θέμα Α συμφωνώ με τον Χ, θεωρείς ότι οι απόψεις μου ταυτίζονται με του Χ σε όλα τα θέματα, και δεν χωράει το κεφαλάκι σου ότι μπορεί να διαφωνώ μαζί του σε ένα θέμα Β. Σκέφτεσαι κάπως απλοϊκά δηλαδή. Το πιο λατρευτό με την περίπτωσή σου δε, είναι το πώς νομίζεις ακριβώς το αντίθετο για την παρτάρα σου! Ή όταν πατάς αναφορά για να μπαναριστεί κάποιος με τον οποίο διαφωνείς, κι όταν μπαναριστεί, αρχίζεις να φωνάζεις σε 10 θέματα αριστερά και δεξιά "μα επιτέλους πού είστε τώρα να απαντήσετε στην παπαριά μου; Σας αποστόμωσα;".

Είσαι λατρεία ρε φίλε, τέρμα! Σοβαρά τώρα... :biggrin:

Τροποποιήθηκε από τον innova 04
........

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ΟΚ εάν είμαστε ακόμα στο casting, εγώ μπορώ να κάνω την Τατιάννα? 

ΥΓ: το πηδάμε το θέμα πάλι ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

ΥΓ2: ο pung και ο sxizo μάλλον θα μου έσερναν τα απίστευτα σε άλλα θέματα και εγώ αντιστοίχως. Δεν είναι καμία συνωμοσία το ό,τι συμφωνούμε σε 2-3 πράγματα. Ξεκολλήστε με τις συνωμοσίες, ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΗΔΗ αποκλίνουν οι απόψεις "μας".

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

...... ρε μεγάλε, που επειδή το επιδιώκεις να ασχολείται όλο το ίντεργουεμπς μαζί σου, νομίζεις ότι ισχύει κιόλας! Ξεκαβάλα λίγο!

Εγώ απλά έγραψα ότι είσαι λατρεία, μαζί με τον κυρ-Παντελή και τον καινούργιο από Νεμέα γιατί είναι ας πούμε λατρεία ο τρόπος με τον οποίο προσπαθείς να φτιάξεις συμμαχίες εδώ μέσα με γλυψίματα και τέτοια, οι οποίες όμως όταν δεν σου βγουν, αρχίζεις να μυξοκλαίς (τρελό γέλιο εδώ)! Το οποίο έχει και την εξής ανάγνωση: όταν σε ένα θέμα Α συμφωνώ με τον Χ, θεωρείς ότι οι απόψεις μου ταυτίζονται με του Χ σε όλα τα θέματα, και δεν χωράει το κεφαλάκι σου ότι μπορεί να διαφωνώ μαζί του σε ένα θέμα Β. Σκέφτεσαι κάπως απλοϊκά δηλαδή. Το πιο λατρευτό με την περίπτωσή σου δε, είναι το πώς νομίζεις ακριβώς το αντίθετο για την παρτάρα σου! Ή όταν πατάς αναφορά για να μπαναριστεί κάποιος με τον οποίο διαφωνείς, κι όταν μπαναριστεί, αρχίζεις να φωνάζεις σε 10 θέματα αριστερά και δεξιά "μα επιτέλους πού είστε τώρα να απαντήσετε στην παπαριά μου; Σας αποστόμωσα;".

Είσαι λατρεία ρε φίλε, τέρμα! Σοβαρά τώρα... :biggrin:

Ενώ το φτιάχνω account για να  μιλάω πολιτικά σε forum μηχανών είναι η επιτομή  της σοβαρότητας στα interwebs, μίλα λίγο καλύτερα στους συνομιλητές σου, διάλογο κάνουμε, άμα θες σύγκρουση τράβα γήπεδο και άσε τα forum.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σε αυτούς πού λένε τραβάτε αλλού για τους αναρχικούς να κάτσουν να σκεφτούν ότι την παρούσα χρονική στιγμή δεν υπάρχει κάπου να πάμε. Δεν υπάρχουν στην Ελλάδα αυτοδιοικούμενες κομμούνες ούτε μεγέθους χωριού και δεν μπορείς να ζητήσεις σε κανέναν να φύγει γιατί υπάρχουν και αυτά τα άτιμα ανθρώπινα δικαιώματα, το ίδιο βέβαια να ισχύει και για κάποιον που στο μυαλό του η Ελλάδα θα πρέπει να ήταν 10 φορές πιο αυστηρά αστυνομευμένη, να μην υπήρχαν ξένοι να είναι αδίκημα να είσαι gay κτλ. Στην παρούσα κατάσταση ζεις με σεβασμό προς την πλειοψηφία ελπίζεις και μάχεσε ειρηνικά για κάτι καλύτερο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα