Jump to content
sorips

Κρίσιμη μάχη για τη ζωή του δίνει ο Ν. Ρωμανός

Recommended Posts

Πιο κέρασμα μωρέ, που βγήκαν κάτι μαλακιστίρια και έσπασαν το τυροπιτάδικο του κακομοίρογλου (κατά τα λεγόμενα σου ήταν μεμονωμένο περιστατικό και έσπασαν μόνο αυτό και όχι τπτ άλλο στην Αθήνα, στην οποία εγώ δεν μένω και δεν ξέρω και δεν περνάω κάθε μέρα από πολυτεχνείο, ακαδημίας, Εξαρχείων, αλλά και πάλι και μόνο αυτό να έσπασαν) . Σημασία έχει ότι ήταν ένας καθημερινός σωστός και καλός (μαζί μου τουλάχιστον) ανθρωπάκος , και του έσπασαν το μαγαζί  για άκυρο λόγο.

Υ.Γ.: fixed (thnx)

Y.Γ.2: Δήλωσα ότι ένας  βλαμμένος βγάζει όπλο και πυροβολεί ένα παιδάκι. Δεν αποκομίζω αίσθηση (σιγά τα ωα) από αυτό. Η διαφορά μας είναι ότι κατά τι γνώμη μου το παιδάκι έπρεπε να το είχε μαλώσει πρώτα η μαμά του για να μην πετάει μπουκάλια ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ και αφού απέτυχε αυτό και τα πετάει, να μην μιλάει για αστυνομική βία όταν τις μαζέψει. (μαζέψει φάπες όχι σφαίρες, για να μην παραφράσεις πάλη τα λεγόμενα μου σαν δημοσιογράφος) Κανένας μπαχαλοπαδός δεν παραπονέθηκε για την βία τον μπαχαλοπαδον της άλλης ομάδας, άμα θες να παίξεις παίξε, μετά όταν πέσεις μην κλαις.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Fenrir δεν βγάζω άκρη με κλάμματα και χαστουκάκια, για σφαίρες μιλάμε. Και δεν είμαι από αυτούς που παριστάνουν πως η αστυνομική βία είναι ίδια με την χουλιγκανική βία.

Εντάξει εάν την είδες λεηλατημένη πόλη οκ, τι να πω. Εγώ είδα καμμένα κτήρια 1-2 και μερικά μαγαζιά. Προφανώς δεν λέω "μπράβο" αλλά ούτε θα παριστάνω λες και ακόμα προσπαθούμε να ορθοποδήσουμε από την άλωση της πόλης.

Μια σημείωση Κώστα γι'αυτό που λες. Ουκ ολίγες φορές έχουν πιαστεί ασφαλίτες από διαδηλωτές και τις έχουν μαζέψει. Απλά... μετά τι? Τους παραδίδεις που, στην αστυνομία?

Επίσης παίζουν φουλ βίντεο με δράση κουκουλοφόρων που μετά είναι κολλητάρια και περνάνε πίσω από τις γραμμές των ΜΑΤ, αυτά είναι κοινή γνώση πλέον ειδικά εάν κατέβαινες σε πορείες.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

αυτο λεω ρε Κωστα οτι ακομα δεν ξερουμε ποιοι ειναι οι υπευθηνοι για την μαρφιν

αρα δεν μπορουμε να κατηγορησουμε κανεναν

Τροποποιήθηκε από τον ibar132

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν μιλάμε για σφαίρες μόνο, μιλάμε για την αστυνομική βία (φάπες)  που έπεμψε τους δυο πιτσιρικάδες στον πόλεμο ενάντια του σάπιου συστήματος,  συμφώνα με τα γραφόμενα του Ρωμανού.
Η αστυνομικοί κάνουν προβοκάτσια καίγοντας κάδους όχι τράπεζες με ανθρώπους μέσα (ο κάδος αρκεί σαν δικαιολογία να σπάσεις μια σωστή πορεία)
Η Μαρφιν φυσικά και έχει σχέση, γιατί όπως η δολοφονία του μικρού είναι ότι χειρότερο έχουμε στα νέα από αστυνομία τα τελευταία χρόνια η Μάρφιν είναι  η αντίστοιχη πατάτα των μπάχαλων (δεν πιστεύω ότι έγινε εσκεμμένα και ότι η κατάσταση απλά ξέφυγε από εκφοβισμό).
Δεν μίλησα για άλωση της Αθήνας και ποτέ δεν  σχολίασα το κάψιμο τραπεζών (όταν είναι άδειες) (βγάζουν λεφτά τα μαστόρια).

Αυτό που λέω είναι απλό:
Καμία ανοχή στην καταστροφή δημόσιας περιουσίας, ανήκει και σε μένα (πληρώνω φόρους γαμιδια)
Ακόμα:
Άμα είναι να μου καις το μαγαζί άνευ καλής αιτίας  τότε να μπορώ να σε πυροβολήσω (σαν ιδιώτης) (δικαιοσύνη  στα δικά μου μάτια,  προσωπική μου ιδέα της αναρχίας (μια πτυχή μόνο), επίλυσης του υπερπληθυσμού, δαρβινιστικής εξέλιξης)
Πριν προλάβεις να μου πεις για την σωστή ουτοπική Αναρχία να σου πω ότι σε αυτην δεν θα μου έκαιγες το μαγαζί χωρίς λόγο

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

.....................

Μια σημείωση Κώστα γι'αυτό που λες. Ουκ ολίγες φορές έχουν πιαστεί ασφαλίτες από διαδηλωτές και τις έχουν μαζέψει. Απλά... μετά τι? Τους παραδίδεις που, στην αστυνομία?

Επίσης παίζουν φουλ βίντεο με δράση κουκουλοφόρων που μετά είναι κολλητάρια και περνάνε πίσω από τις γραμμές των ΜΑΤ, αυτά είναι κοινή γνώση πλέον ειδικά εάν κατέβαινες σε πορείες.

Ιάσονά μου, συμφωνώ. Εγώ άλλωστε έχω ποστάρει κατ' επανάληψιν φωτογραφίες δήθεν κουκουλοφόρων να είναι κολλητάρια με τα μπατσάκια. Αυτό ακριβώς λέω γράφοντας ότι πρέπει να τους καρφώσουν ποιοί είναι. Θεωρώ ότι σ' αυτούς τους χώρους πλέον γνωρίζονται με τα μικρά τους ονόματα (αν κάνω λάθος, διόρθωσέ με).

Όμως, υπάρχει πάντα ο φόβος να πάρει σάρκα και οστά η γνωστή παροιμία "όποιος ανακατεύται με τα πίτουρα, τον τρώνε οι κότες"..... ας βρουν άλλους τρόπους, άλλα μέρη και άλλες χρονικές στιγμές να διαδηλώσουν την αντίθεσή τους στην αδικία που ζούμε γενικώς γύρω μας. :winking: 

αυτο λεω ρε Κωστα οτι ακομα δεν ξερουμε ποιοι ειναι οι υπευθηνοι για την μαρφιν

αρα δεν μπορουμε να κατηγορησουμε κανεναν

Κοίτα, δικογραφία υπάρχει και είναι ογκοδέστατη και δαιδαλώδης ως φαίνεται. Και κατηγορούμενοι υπάρχουν. Και για να έχει σχηματιστεί δικογραφία εις βάρος τους, κάποια στοιχεία που "δένουν" την υπόθεση θα υπάρχουν. Άλλωστε, οι δικηγόροι υπαράσπισης τέτοιων αδικημάτων είναι πολλοί σε τέτοιες υποθέσεις και μεγάλα ονόματα. Αποκλείω ν' αφήσουν αίολες κατηγορίες να οδηγήσουν σε καταδίκη τους πελάτες τους, πρωτίστως λόγω και κοινών χνώτων ή συμφέροντος (υψηλές αμοιβές, αναγνωρισιμότητα, διαφήμιση).

http://www.tovima.gr/society/article/?aid=700982

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Η Μαρφιν φυσικά και έχει σχέση, γιατί όπως η δολοφονία του μικρού είναι ότι χειρότερο έχουμε στα νέα από αστυνομία τα τελευταία χρόνια η Μάρφιν είναι  η αντίστοιχη πατάτα των μπάχαλων (δεν πιστεύω ότι έγινε εσκεμμένα και ότι η κατάσταση απλά ξέφυγε από εκφοβισμό).

ακομα κ ετσι να εγινε που για εμενα που εχω παει σε καμποσες πορειες δεν εγινε ετσι...κ ολα ειναι προβοκατσια...για εμενα ξαναλεω

για αλλη μια φορα μπλεχουμε τα πραγματα

αλλο ειναι τα μπαχαλα που λες κ αλλο ειναι οι αναρχικοι αλλο οι αριστεροι  που εμεις τα εχουμε κανοι ολα ενα

κ αυτο βολευει πολλους...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ακομα κ ετσι να εγινε που για εμενα που εχω παει σε καμποσες πορειες δεν εγινε ετσι...κ ολα ειναι προβοκατσια...για εμενα ξαναλεω

για αλλη μια φορα μπλεχουμε τα πραγματα

αλλο ειναι τα μπαχαλα που λες κ αλλο ειναι οι αναρχικοι αλλο οι αριστεροι  που εμεις τα εχουμε κανοι ολα ενα

κ αυτο βολευει πολλους...

Στο έχω γράψει ήδη Ηλία. :type::winking:

....................

Και δε με νοιάζει εμένα αν είναι αναρχικοί ή βαλτοί. Οι πρώτοι ας ξεσκεπάσουν τους 2ους, αλλιώς να μην παίζουν το παιχνίδι τους. 

.....................

......................

Όμως, υπάρχει πάντα ο φόβος να πάρει σάρκα και οστά η γνωστή παροιμία "όποιος ανακατεύται με τα πίτουρα, τον τρώνε οι κότες"..... ας βρουν άλλους τρόπους, άλλα μέρη και άλλες χρονικές στιγμές να διαδηλώσουν την αντίθεσή τους στην αδικία που ζούμε γενικώς γύρω μας. :winking: 

.....................

Τροποποιήθηκε από τον Kostas-MotoLover

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

αν τελικα αυτοι ειναι μπατσοι...το συμπερασμα ειαι οτι καλα κανει ο ρωμανος

κ μηπως να ψαξουμε καλυτερα πιος καταστρεφει την περιουσια του κοσμου...?

ας βρουν άλλους τρόπους, άλλα μέρη και άλλες χρονικές στιγμές να διαδηλώσουν την αντίθεσή τους στην αδικία που ζούμε γενικώς γύρω μας. :winking: 

που να διαδηλωσει ο κοσμος δηλ?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αυτό που λέω είναι απλό:
Καμία ανοχή στην καταστροφή δημόσιας περιουσίας, ανήκει και σε μένα (πληρώνω φόρους γαμιδια)
Ακόμα:
Άμα είναι να μου καις το μαγαζί άνευ καλής αιτίας  τότε να μπορώ να σε πυροβολήσω (σαν ιδιώτης) (δικαιοσύνη  στα δικά μου μάτια,  προσωπική μου ιδέα της αναρχίας (μια πτυχή μόνο), επίλυσης του υπερπληθυσμού, δαρβινιστικής εξέλιξης)
Πριν προλάβεις να μου πεις για την σωστή ουτοπική Αναρχία να σου πω ότι σε αυτην δεν θα μου έκαιγες το μαγαζί χωρίς λόγο

Στο 1ο συμφωνώ μέσες-άκρες και δεν θα παριστάνω πως όλα τα μαλακο-μπάχαλα είναι από προβοκάτορες αφού έχω δει πιτσιρικά να σπάει στάση (wtf?!) ενώ 1 τετράγωνο παραπέρα οι "σύντροφοι του" τις έπαιζαν και τις έτρωγαν από διμοιρία. Αυτός είναι απλά κομπλεξικό μαλακοπίτουρο. 

Άμα πυροβολήσεις όποιον σου καίει το μαγαζί, επειδή εδώ δεν είναι Τέξας πολύ σωστά θα πας φυλακή. Εάν μιλάς για την δική σου ιδέα του οτιδήποτε, ε οκ είναι η δική σου ιδέα για το οτιδήποτε. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

.....................

κ μηπως να ψαξουμε καλυτερα πιος καταστρεφει την περιουσια του κοσμου...?

....................

Να μαζευτούμε να ψάξετε..... :laugh:

Για να το πω αλλιώς, προσωπικά δεν θα κάτσω ν' ασχοληθώ. Υποτίθεται ότι άλλοι είναι αρμόδιοι γι' αυτό. Αλίμονο αν τα κάνω όλα εγώ επιτέλους. :laugh:

Όποιος θίγεται από προβοκάτσιες, ας ψάξει.

.................

που να διαδηλωσει ο κοσμος δηλ?

(Κατ' αρχήν δε μιλάω για τον απλό κόσμο και πού να διαδηλώσουν. Μιλάω για τους άλλους, τα καλόπαιδα).

Ομοίως με παραπάνω. Αυτοί λοιπόν που θίγονται από τυχόν προβοκάτσιες και έχουν αποφασίσει να κάνουν ανελέητο αγώνα στο σύστημα με τον τρόπο τον δικό τους, ας κάτσουν να συνεδριάσουν, να δουν τις παγίδες στις οποίες έχουν πέσει απ' το σύστημα που τους δουλεύει κανονικά και ας αλλάξουν τακτική και μεθόδους αντίδρασης. Ούτε σ' αυτό φυσικά είμαι πρόθυμος να βοηθήσω, φαντάζομαι δε μου το ζητάτε, έτσι?

Πάντως, το να πέφτει κάποιος συνέχεια θύμα της ίδιας ιστορίας απ' τους ίδιους ανθρώπους στις ίδιες χρονικές περιόδους (πχ επέτειο Πολυτεχνείου, Γρηγορόπουλου κλπ), δεν το θεωρώ εξυπνάδα.

Άρα, πώς μου ζητάει αυτός ο κάποιος (κορόϊδο εν προκειμένω) να ενστερνιστώ τις απόψεις του, όταν ούτε ο ίδιος δεν ξέρει να προφυλαχτεί? Ακυρώνεται από μόνος του..... if you understand what i mean. :winking:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Στο 1ο συμφωνώ μέσες-άκρες και δεν θα παριστάνω πως όλα τα μαλακο-μπάχαλα είναι από προβοκάτορες αφού έχω δει πιτσιρικά να σπάει στάση (wtf?!) ενώ 1 τετράγωνο παραπέρα οι "σύντροφοι του" τις έπαιζαν και τις έτρωγαν από διμοιρία. Αυτός είναι απλά κομπλεξικό μαλακοπίτουρο. 

Άμα πυροβολήσεις όποιον σου καίει το μαγαζί, επειδή εδώ δεν είναι Τέξας πολύ σωστά θα πας φυλακή. Εάν μιλάς για την δική σου ιδέα του οτιδήποτε, ε οκ είναι η δική σου ιδέα για το οτιδήποτε. 

Ο Ρωμανός δεν πιστεύει στην αστυνομία που θα με συλλάβει, στο δικαστήριο που θα με δικάσει, στο σωφρονιστικό (lol) σύστημα, φυλακές. Που τέλος πάντων μεταξύ μας μπουρδέλο είναι αλλά το λασπωμένο νερό είναι καλύτερο από το καθόλου νερό. (λασπωμένο είπα όχι ελονόσο νερό)

Offtopic? αλλα μου άρεσε

https://www.vice.com/gr/read/dekemvriana-athens-tote-kai-tora/page/1

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ρε  μπαναρετε και τον LeFlw να εχουμε το κεφαλι μας ήσυχο 

Και τον εξωγήινο Ban

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ο Ρωμανός δεν πιστεύει στην αστυνομία που θα με συλλάβει, στο δικαστήριο που θα με δικάσει, στο σωφρονιστικό (lol) σύστημα, φυλακές. Που τέλος πάντων μεταξύ μας μπουρδέλο είναι αλλά το λασπωμένο νερό είναι καλύτερο από το καθόλου νερό. (λασπωμένο είπα όχι ελονόσο νερό)

Εγώ τελικά δεν κατάλαβα, εάν σου σπάσω το μαγαζί θα με πυροβολήσεις (σαν τον Ρωμανό. Που δεν πυροβόλησε κανέναν. Αλλά εντάξει Plot hole, θα το κάνουμε retcon στο επόμενο thread) ή θα καλέσεις την αστυνομία (σαν σύννομος πολίτης που δεν γουστάρει αυτοδικίες)?

Α και επίσης ban. Σε όλους και σε όλα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγώ τελικά δεν κατάλαβα, εάν σου σπάσω το μαγαζί θα με πυροβολήσεις (σαν τον Ρωμανό. Που δεν πυροβόλησε κανέναν. Αλλά εντάξει Plot hole, θα το κάνουμε retcon στο επόμενο thread) ή θα καλέσεις την αστυνομία (σαν σύννομος πολίτης που δεν γουστάρει αυτοδικίες)?

Εγώ προσωπικά σε ένα άναρχο κράτος θα σε πυροβόλαγα, εάν και θα προτιμούσα να μην μου έχεις σπάσει το μαγαζί. Γιατί να μου το σπάσεις; εγώ μόνο καλά και σωστά συμπεριφέρομαι στους συνάνθρωπους μου (αλήθεια). Αυτήν την στιγμή που χρειαζόμαστε τσομπάνηδες, θα άφηνα την αστυνομία να το χειριστεί.

Plot holes έχει μόνο ο θεός

Καθρεφτάκι :P

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγω θα κανω μια ερωτηση απλη αν ολοι σε αυτον τον πλανητη φερομασταν σαν τον ρωμανο τι θα γινοταν;

Το ιδιο συμβαινει και με ενα οδηγο που τρεχει αν το καναμε ολοι σαν αυτον τι θα γινοταν.

αν λοιπον εχεις εναν κωλοχαρακτηρα αναρωτησου αν ημασταν ολοι σαν εσενα ρε φιλε τι θα γινοταν;

Τροποποιήθηκε από τον andreasnemea

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αφορμή για σκέψη αυτό το ερώτημα..

Και αν ήταν όλοι σαν τον Κορκονέα;Είναι και αυτό μία απορία,χωρίς φυσικά να δίνω δίκιο σε όλους τους τύπους αυτούς που σπάνε ό,τι βρουν φορώντας το μανδύα του αναρχικού...θα πάθαινα αμόκ αν ζούσα στο κέντρο και κάθε τρεις και λίγο έβρισκα σπασμένο το μαγαζί μου.

Η αίσθηση που έχω πάντως είναι ότι όλοι αυτοί οι άνθρωποι(για να μην παρεξηγηθώ,δεν ξέρω αν συμπεριλαμβάνεται σ'αυτούς ο Ρωμανός) που έχουν μια ρηξικέλευθη αντίληψη για τον κόσμο,δεν τους αρέσει να συμβιβάζονται σε όλα και να υπομένουν ό,τι αποφασίζεται άνωθεν όπως κάνουμε σχεδόν όλοι,αναρωτιούνται το ίδιο για εμάς,πώς δηλαδή θα ήταν αν έκαναν αυτό που (δεν) κάνουμε.Και επειδή αντριχιάζουν στην ιδέα και μόνο,τραβάνε το δικό τους μοναχικό δρόμο για να΄χουμε κι εμείς κάτι να σχολιάζουμε για τις ''αποκλίνουσες συμπεριφορές'' τους.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ετσι μπραβο αλλα αυτοι θελουν τα καλα του να ζεις μεσα στην κοινωνια μας αλλα δεν φευγουν να πανε παρακατω εκει που τους αρεσει με αυτους που τους αρεσει τελικα στο φιναλε και οχι στην κωλοκοινωνια μας!

Αν τους αρεσει τοσο πολυ η δικη τους φανταστικη κοινωνια να πανε να την κανουνε και οχι να ζουνε μεσα στην δικη μας προσπαθοντας να την διαλυσουν 

Ο κοσμος αλλαζει με αγαπη οχι με μισος...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Για να μπορέσει επιτέλους (γαμώ το κέρατό μου) να σηκώσει
Το κεφάλι ο τρομοκράτης που είναι μέσα μας
(και κοιμάτε ο καργιόλης).

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αφορμή για σκέψη αυτό το ερώτημα..

Και αν ήταν όλοι σαν τον Κορκονέα;Είναι και αυτό μία απορία,χωρίς φυσικά να δίνω δίκιο σε όλους τους τύπους αυτούς που σπάνε ό,τι βρουν φορώντας το μανδύα του αναρχικού...θα πάθαινα αμόκ αν ζούσα στο κέντρο και κάθε τρεις και λίγο έβρισκα σπασμένο το μαγαζί μου.

Η αίσθηση που έχω πάντως είναι ότι όλοι αυτοί οι άνθρωποι(για να μην παρεξηγηθώ,δεν ξέρω αν συμπεριλαμβάνεται σ'αυτούς ο Ρωμανός) που έχουν μια ρηξικέλευθη αντίληψη για τον κόσμο,δεν τους αρέσει να συμβιβάζονται σε όλα και να υπομένουν ό,τι αποφασίζεται άνωθεν όπως κάνουμε σχεδόν όλοι,αναρωτιούνται το ίδιο για εμάς,πώς δηλαδή θα ήταν αν έκαναν αυτό που (δεν) κάνουμε.Και επειδή αντριχιάζουν στην ιδέα και μόνο,τραβάνε το δικό τους μοναχικό δρόμο για να΄χουμε κι εμείς κάτι να σχολιάζουμε για τις ''αποκλίνουσες συμπεριφορές'' τους.

Ορίστε ένα βίντεο που θα έπρεπε όλοι μας να παρακολουθήσουμε, ώστε να διευρύνουμε την άποψη μας για την πολιτική/κοινωνική θεωρία του Αναρχισμού! Ένα είναι σίγουρο: Πως Αναρχία δεν είναι η προπαγάνδα των Μέσων Μαζικής Εξημέρωσης, όπως μας την έχουν μάθει, ούτε τα παραδείγματα που έχουμε από τα Εξάρχεια! Είναι μια καλή αφορμή για να ξεκινήσουμε μια όμορφη και πολιτισμένη κουβέντα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ετσι μπραβο αλλα αυτοι θελουν τα καλα του να ζεις μεσα στην κοινωνια μας αλλα δεν φευγουν να πανε παρακατω εκει που τους αρεσει με αυτους που τους αρεσει τελικα στο φιναλε και οχι στην κωλοκοινωνια μας!

Αν τους αρεσει τοσο πολυ η δικη τους φανταστικη κοινωνια να πανε να την κανουνε και οχι να ζουνε μεσα στην δικη μας προσπαθοντας να την διαλυσουν 

Ο κοσμος αλλαζει με αγαπη οχι με μισος...

αναρωτιεσε μονο για τους αναρχικούς...οι μπάτσοι που σκωτονουν παιδιά δεν σε ενοχλούν...? Αυτοί να μείνουν εδώ...?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τι σχέση έχει η ΜΑΡΦΙΝ με τον Ρωμανό?

Ορθή επανάληψη για 10000στή φορά επειδή δεν κάνει κλικ: ο Ρωμανός δεν σκότωσε κανέναν.

Ο Ρωμανός ήταν οπλισμένος με καλασνικοφ....
θα μπορούσε να είχε σκοτώσει ¨η να είχε σκοτωθεί απο ''κακούς'' αστυνομικούς και μόνον στην θέα του όπλου.

Αλλά δεν σκοτώθηκε, ήταν τυχερός, και ούτε σκότωσε γιατί τον εγκατέλειψαν τα κότσια του.......φοβήθηκε να βάψει τα χέρια του με αίμα αλλά κυρίως φοβήθηκε τα ισόβια. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

αναρωτιεσε μονο για τους αναρχικούς...οι μπάτσοι που σκωτονουν παιδιά δεν σε ενοχλούν...? Αυτοί να μείνουν εδώ...?

οι μπατσοι τιμωρουνται απο την δικαιοσυνη οποια ειναι αυτη που εχουμε αυτο δεν νομιμοποιει αυτα που κανει ο ρωμανος και αυτος για μεσα ειναι  οπως και οι μπατσοι που λες

Δεν ειναι λογικη το ενας μαλακας οραια ολοι μαλακες τι δεν καταλαβες απο αυτο που ειπα

Τροποποιήθηκε από τον andreasnemea

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Όπως έγραψα και πιο πάνω θέλει πολλά κότσια να πυροβολήσεις εναντίον κάποιου κι αυτα τα κότσια δεν τα έχουν πολλοί.....κι ειδικά οι αυτοπροσδιοριζόμενοι ''αναρχικοί'' των Εξαρχείων σίγουρα οχι.

Τι θα έλεγες όμως, πάντα σε υποθετικό χρόνο κι όχι προσωπικά εσένα,  αν σε βούταγα και σε έχωνα μέσα στο μαγαζί μου, σου έσπαγα τα ποδάρια και τα χέρια σε τέτοιο σημείο ώστε να υποφέρεις πολύ αλλά, θα ξαναπερπάταγες και θα ξαναδούλευες με τα χέρια σου μετά απο πολύ μεγάλο διάστημα, πολύ πόνο και πολύ κόπο? 
Διότι κι εγω ''αναρχικέ'' και κατά λάθος πολίτη αυτής της χώρας έφτυσα χρόνια αίμα και στερήθηκα τα πάντα για να φτιάξω το Χ μαγαζί, την Ψ μικρο επιχείρηση που εσύ καταστρέφεις!!!!

''1-2 κτίρια κάηκαν και μερικά μαγαζιά'' όπως εσύ έγραψες....Ελα μωρέ και τί έγινε? (όπως κυνικά διαφαίνεται να εννοείς αφού ''........ούτε θα παριστάνω λες και ακόμα προσπαθούμε να ορθοποδήσουμε από την άλωση της πόλης'' όπως επίσης γράφεις)

Συγχαρητήρια............

Τροποποιήθηκε από τον pipingtom83

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ο κορκονές και ο Σαραλιώτης, στους οποίους αναφέρεσαι, έχουν καταδικαστεί σε ισόβια χωρίς να τους αναγνωριστεί κανέναν ελαφρυντικό. 

Αρα ''αυτοί'' δεν μένουν πια εδώ!!!!!!!

Και για να μην ξεχνάμε, ας θυμηθούμε την πενταπλή δολοφονία στην Αγία Νάπα Κύπρου στις 30/06/2012 από τους δύο Έλληνες αντιεξουσιαστές ηλικίας 29 και 41 ετών, εκ των οποίων ο πρώτος φέρεται να ήταν αυτός που πυροβόλησε τους πέντε ανθρώπους.

..............η Αντιτρομοκρατική Υπηρεσία εξετάζει ενδελεχώς την δράση του 29χρονου αντεξουσιαστή για τυχόν σχέσεις του με αιματηρές ένοπλες επιθέσεις από ομάδες «αντάρτικου πόλης» αλλά και ληστείες.........

Διότι όπως υπάρχουν κακοί σε όλα τα επίπεδα έτσι υπάρχουν και κακοί έως πολλοί κακοί και στον αντιεξουσιαστικό χώρο που κι αυτοί σφαίρες ρίχνουν κι όποιον πα΄ρει ο χάρος.

¨ολο το άρθρο εδω 
http://kourdistoportocali.com/post/20309/ektelesh-sthn-agia-napa-gt-h-istoria-ths-pentaplhs-dolofonias-mia-ypothesh-me-ekrhktiko-endiaferon

Τροποποιήθηκε από τον pipingtom83

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα