Jump to content
Tsipouros

Ο καλυτερος προορισμος για τα χριστουγεννα-Μυλος Των Ξωτικων Τρικαλα

Recommended Posts

Καλησπεριζω ακομα μια φορα την μοτοπαρεα

Σας προτεινω τον καλυτερο προορισμο για τα Χριστουγεννα τον Μυλο στα Τρικαλα,στισ 28 Νοεμριου ανοιγει και θα ειναι μεχρι τισ 4 Ιανουαριου(2015)

Κανονιστε κανα παρειτσα να μας επισκεφτιτε και να κανονισουμε για κανα καφεδακι αν ερθετε προσ τα εδω,μπορουμε να σας συστινουμε ξενονες με χαμιλη τιμη κ ωραια μαγαζια με φαγητο

Μπορουμε να φιλοξενισουμε κανεναν αν εχει προβλημα με τα χρηματα για κανα 2-3 ημερες

Ελπιζω να ερθει η μοτοπαρεα να γνωριστουμε και να περασουμε ωραια

http://www.milosxotikon.gr/home/ Οριστε και η ιστοσελιδα για οποιον ενδιαφερεται

Τροποποιήθηκε από τον innova 04
Ετικέτες

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

εχω ακουσει αρκετα καλα λογια ομολογω κ μακαρι να μπορεσω καποια στιγμη να ερθω οικογενειακως,,,,

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ναι φιλε μου ειναι πολυ ωραια και αν εχεις και πιτσιρικια θα τους αρεσει παρα πολυ εχουν πολλες δραστηριοτητες και οτι μπορεις να φανταστεις για να ξεχαστουν,

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τι ακριβως ειναι αυτό φιλέ μου? Καταλυματα? Δεν πολύ κατάλαβα. Αξίζει για ατομα ηλικιας 20 - 25 ετων? Εννοώ έχει τίποτα να δεις η να κανεις? Αξίζει για μια μονοημερη?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τι ακριβως ειναι αυτό φιλέ μου? Καταλυματα? Δεν πολύ κατάλαβα. Αξίζει για ατομα ηλικιας 20 - 25 ετων? Εννοώ έχει τίποτα να δεις η να κανεις? Αξίζει για μια μονοημερη?

συμφωνώ το ίδιο θέλω να ρωτήσω και εγώ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

.................

Σας προτεινω τον καλυτερο προορισμο για τα Χριστουγεννα τον Μυλο στα Τρικαλα, στις 28 Νοεμβριου, ανοιγει και θα ειναι μεχρι τις 4 Ιανουαριου (2015)

Κανονιστε κανα παρειτσα να μας επισκεφτειτε και να κανονισουμε για κανα καφεδακι αν ερθετε προς τα εδω, μπορουμε να σας συστησουμε ξενωνες με χαμηλη τιμη κ ωραια μαγαζια με φαγητο

http://www.milosxotikon.gr/home/ Οριστε και η ιστοσελιδα για οποιον ενδιαφερεται

Κι ότι μού 'λεγε προχτές η γυναίκα να ανεβαίναμε Χριστούγεννα στα Τρίκαλα με το πιτσιρδέλι λόγω αυτών των εκδηλώσεων, αλλά δεν είχα ενημέρωση τί αφορά.

Ενδιαφέρον και γίνεται save προς σκέψη. :victory:

Αν δεν υπάρχει πρόβλημα απ' τους κανόνες του φόρουμ να θεωρηθεί διαφήμιση, νομίζω θα ήταν χρήσιμα μερικά link ξενώνων και εστιατορίων με χαμηλές τιμές, ώστε να ξέρουμε πού θα ψάξουμε.

Αν υπάρχει πρόβλημα (σεβαστό, αν και για πολλά link μαζί γιατί να θεωρηθεί ευθέως ως διαφήμιση και όχι απλή ενημέρωση?), τότε σε παρακαλώ στείλε μου όσα link μπορείς σε πμ να τα κοιτάξω.

Ευχαριστούμε :_hi: και καλά τσίπουρα. :lol:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Θα με ενδιέφερε κι εμένα!

Θα ήταν απίστευτο για την τσουπάρα μου και θα άξιζε μια επίσκεψη κάποιο ΣΚ.

Πληροφορίες για ξενοδοχεία/εστιατόρια/σουβλακερί, θα ήταν χρήσιμες :D

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Θα με ενδιέφερε κι εμένα!

Θα ήταν απίστευτο για την τσουπάρα μου και θα άξιζε μια επίσκεψη κάποιο ΣΚ.

Πληροφορίες για ξενοδοχεία/εστιατόρια/σουβλακερί, θα ήταν χρήσιμες :D

καφε να πιουμε αν ανηφορισεις ;)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πέρασα από εκεί πέρσυ, δλδ τα χριστούγεννα του 2013, ωραία φάση είναι. Δεν το ήξερα, είδα τους προβολείς από μακριά πηγαίνοντας αλλού, και από περιέργεια πήγα.

Είναι κάτι σαν χωριό με διάφορα κτίρια, και κάθε ένα έχει και κάποιο θέμα. Π.χ. ένα ήταν θέμα του το ψωμί και τα σχετικά προιόντα και έμπαινες, έβλεπες, έπαιρνες κιόλλας και μασούλαγες.

Στο μεγάλο κτίριο είχαν κάνει αναπαράσταση μια βιομηχανία σοκολάτας, οπότε περπάταγες στον 3d διάδρομο και έβλεπες τα στάδια, και στο τέλος σε περίμενε κι ένα ζευγάρι της οργάνωσης να σε κεράσει ένα μπισκότο βουτηγμένο σε σοκολάτα.

Για όσους έχουν παιδάκια ειδικά, να πάτε, να πάτε.

Έχει και μπόλικο χώρο για παρκάρισμα για όσους πάτε με αυτοκίνητο και γενικώς είναι άνετα όλα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Και χάρτη βάλε αδερφέ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ειναι σαν ενα χωριο με διαφορες δραστηριοτητες τωρα για αυτην την ηλικια για μονοημερη αξιζει πολυ για να δεις κατι το διαφορετικο,και εχει πολλες ομορφες κοπελες :)

Τωρα πιο πολυ για τα πιτσιρικια θα σας πω οσα θυμαμε απο περισυ φετος θα εχει ακομα πιο πολλα

1.Εργαστηριο σοκολατας(μπορεις να παρεις σπιτικι σοκολατα εχει βαζακια με 1 ευρω και μπισκοτα τζαμπα)

2.Φουρνο(μπορεις να δεις πως δουλεουν και να δοκιμασεις ψωμακι)

3.Λουνα παρκ(αμα πας με πιτσιρικια δεν θα θελουν να φυγουν)

4.Playmobil(εχει ενα μεγαλο μερος για τα μικρα παιδακια για να τα αφησεις να πεζουν με οτι παιχνιδι θελουν εχει τα παντα εκει)

5.Μαγαζακια που πουλανε διαφορα εποχιακα ειδη και χριστουγενιατικα πραγματα

6.Το σπιτι του Αι Βασιλη που για να μπεις περνας πανω απο μικρα δασακια-ποταμι- και γεφυρες ολα αυτα στολισμενα και φωτεινα(κανουν ουρες για να μπουνε μεσα μικροι και μεγαλοι για να βγαλουν φωτογραφια)

7.Γινοντε πολλες συναυλιες καθε μερα ερασιτεχνικες και επαγγελματικες

8.Παγοδρομιο

ΥΓ:Γενικος ειναι ενα παραδεισενιο παραμυθι,δουλευουν παρα πολλα ξωτικα και πιστευω ειναι ενασ πολυ καλος προορισμος για τα Χριστουγεννα!!

Τροποποιήθηκε από τον Tsipouros

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μας έψησες λέμε, πάω να κατεβάσω βαλίτσες απ' τα Dexion. :lol:

link αδερφέ, link. :help:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Λοιπον τωρα για φιλοξενια

1.Ξενοδοχεια που μπορειτε να μεινεται ειναι το Hotel Divani-Αχχιλειων(λιγο κυριλε και τσιμπιμενη τιμουλα)-Iridanos (ειναι λιγο εξω απο την πολη) ολα αυτα κανουν παντα εκπτωσεις οταν ανοιγει ο μυλος (ειχαν ερθει κατι φιλαρακια περισυ και τους εκανε πολυ καλη τιμη για 5 ατομα και εμειναν αρκετα ευχαριστημενοι στο Divani)

2.Φαγητο δεν μπορεις να πας αλλου εκτοσ απο τα Μαναβικα που εχει ποιοτητα και γενικος καλες τιμες(μετα τον μυλο επιβαλετε) Εκει υπαρχουν 8 μαγαζια-ταβερνες ολα κομπλε

3.Για ξενωνες η ενοικιαζομενα δωματια που βγανουν και πιο λιγα φραγκα θα σας ανακοινωσω μες την βδομαδα που θα μαθω και τις εκπτωσεις

Τωρα δεν εχω χρονο να ψαξω γιατι εχω δουλεια αλλα τσεκαρετε μια εδω http://www.booking.com/searchresults.el.html?aid=318615;label=New_Greek%20EL_5226381985-7uoRLqMlbQs7FVCAzSFOOQS44707798105%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap2%3Aac%3Aap1t2%3Aneg;sid=27c1e397b43724a91e944c6f22aed143;dcid=4;city=-829591;hyb_red=1;redirected_from_city=1;src=city&

ΥΓ.Οποιος ενδιαφερεται για χαμηλες τιμες εκπτωσεις για την εκδρομουλα (μες την βδομαδα θα μαθω) ας μου στειλει ενα πμ για να μην θεωρηθει διαφημηση γιατι θα ειναι συγκεκριμενα μαγαζια-ξενωνες

Χαρτη παιδες δεν μου ανοιγει το λινκ δεν ξερω γιατι αλλα παρτε ενα χαρτι οσο αφορα τι μπορειτε να κανετε και να δειτε :yes:

http://www.milosxotikon.gr/%CF%87%CE%AC%CF%81%CF%84%CE%B7%CF%82-%CF%84%CF%89%CE%BD-%CE%BE%CF%89%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8E%CE%BD/

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Παιδια, ειναι απιστευτα. Εδω και τρια χρονια πηγαινω καθε Χριστουγεννα για ενα τριημερο εκει. Δυστυχως φετος θα σπασω την παραδοση λογω του θανατου του παππου της κοπελας η οποια ειναι ο συνδετικος κρικος της παρεας μιας και ειναι απο εκει. Αναγκαστικα λοιπον θα παμε καπου αλλου.

Για τους νεολεους: θα χασετε το μυαλο σας!! Τα Τρικαλα μαζευουν παρα πολυ κοσμο τις γιορτες, μπαρακια,κλαμπακια,καφετεριες να φανε και οι κοτες και γενικως φουλ στην ζωη.

Για τους γονεις: Τα πιτσιρικια θα ξετρελαθουν με το χωριο του Αη Βασιλη. Πολυ ωραιο ως παρκο με πολλα και διαφορα για να απασχοληθουν τα παιδια.

Σε αποσταση 40 λεπτων περιπου βρισκονται τα Μετεωρα. Αλλη εκδρομαρα ειναι Ελατη-Χρυσομηλια-Μετσοβο μεσω του Κοζιακα. Μαγικη βολτα. Οσοι πατε με μηχανη προσοχη στον παγο. Απο Τρικαλα προς Ελατη θα περασετε το χωριο Πυλη. Λιγο πριν φτασετε Ελατη θα βρειτε μια διασταυρωση οπου πηγαινοντας αριστερα θα πεσετε πανω σε εναν καταρρακτη. Ομορφα ειναι κι εκει για μια μιμρη σταση.

Για φαγητο στα Τρικαλα δεν θα πω πολλα παρα μονο ενα : Ταβερνα το Ανωγι. Τρομερο φαγητο,καλες τιμες. Μερες αιχμης η κρατηση ειναι μονοδρομος.

Διαμονη: Αναλογως τα χρηματα. Την πρωτη χρονια ειχαμε μεινει στο Αετον Μελαθρον με 90 ευρω το τρικλινο. Πρωινο απο τα καλυτερα, ησυχο,σιγουρο παρκινγκ,ωραιοτατα δωματια. Το αρνητικο ειναι πως τα βραδια θες ταξι αν σκοπευεις να πιεις αλλα αμα ειστε παρεα τοτε κλαιν μαιν εξοδο. 5 λεπτα απο το κεντρο των Τρικαλων.

Οσοι πατε Καλαμπακα-Μετεωρα προσοχη στην μεγαλη ευθεια,γραφουν τον κωλο τους. Στο τελος αυτης εχει και κατι ραγες τραινου. Παλι καλα ημουν με το gs γιατι αλλιως θα ειχα παρει το ντουολεβερ παραμασχαλα και μετα θα μου τα ζαλιζατε πως τα μπεμβε σπανε :P

http://rs1312.pbsrc.com/albums/t540/Gouky7/DSC_0887_zpsd0251b09.jpg~320x480

http://rs1312.pbsrc.com/albums/t540/Gouky7/DSC_0874_zpsfe750fad.jpg~320x480

Για το Αχχιλειων που ειπε το παιδι πιο πανω νομιζω πως ηταν να ανακαινιστει. Το 2011 που το ειδα ηταν απλα απαραδεκτο για τα χρηματα που ζητουσαν. Ψαχναμε κατι μεσα στην πολη για να πινουμε ανετα αλλα ηταν πραγματικα τραγικο κι ετσι καταληξαμε στο Αετον. Πριν ενα χρονο φτιαχτηκε αλλη μια ξενοδοχειαρα που λενε πως ειναι το καλυτερο απ ολα απλα ειναι αρκετα εξω απο το κεντρο της πολης. Οικογενειακως θα δοκιμαζα εκεινο που μου ειπαν τα καλυτερα οσοι εμειναν. Δυστυζως δεν θυμαμαι ονομα τωρα,οποιος ενδιαφερεται ας στειλει πμ να το ψαξω αν ειναι.

Ειμαι απο κινητο και δεν υπαρχει ροη σκεψης. Να προσθεσω πως οι τιμες των ξενοφοχειων ειναι γενικως τσιμπημενες οποτε προσπαθειστε για κατι vfm. Σε τετοιες περιοδους καλο ειναι να μην πηγαινεις στα τυφλα. Στην Ξανθη,σε περιοδο καρναβαλιου, γλιτωσα 45 ευρω για τρεις ημερες αλλα κατεληξα να κανω μπανιο με παγωμενο νερο για τρεις ημερες.

Τροποποιήθηκε από τον Gouky7

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Από μια ματιά που έριξα για ξενοδοχεία την περίοδο των γιορτών που θα έχει και το χωριό των ξωτικών, δεν υπάρχουν δωμάτια (λέει το booking.....), ή πρέπει να μείνεις Καρδίτσα, Καλαμπάκα κλπ...!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν το συζητω πως ειναι ακριβο ξενοδοχειο. Απλα ειμαι της λογικης πως αν παει παρεα φιλων,ειναι προτιμοτερο να δωσει εκαστος 10 ευρω την μερα παραπανω και να μεινει σε κατι καλο παρα να ριψοκινδυνεψεις ολες σου τις διακοπες. Μιλαω παντα για την συγκεκριμενη περιοδο στο συγκεκριμενο μερος που δεν υπαρχουν τα περιθωρια ψαξιματος και ευρεσης της καλυτερης λυσης. Αν τα χρηματα βγουν απο ενα μονο πορτοφολι τοτε σαφως και αλλαζουν τα πραγματα.

Οσοι πατε στο χωριο του Μπιλλ, προσεξτε μην αφησετε τιποτα στο αμαξι. Εχουν ανοιξει ορισμενα διοτι ειναι μεγαλος χωρος και δυσκολα τσεκαρεται απο τους λιγους παρκαδορους που υπαρχουν.

Από μια ματιά που έριξα για ξενοδοχεία την περίοδο των γιορτών που θα έχει και το χωριό των ξωτικών, δεν υπάρχουν δωμάτια (λέει το booking.....), ή πρέπει να μείνεις Καρδίτσα, Καλαμπάκα κλπ...!

Νομιζω πως μονο τηλεφωνικως θα κανεις δουλεια Κωστη. Το sold out σε δωματια ειναι δεδομενο,γιατι να πληρωσουν και προμηθεια στην booking;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Gouky, μάλλον αυτό είναι το "καλό" ξενοδοχείο στα Τρίκαλα

http://www.anantiresort.gr/

Πάντως στη γύρω περιοχή έχει αρκετά καταλύματα και πολλά μέρη για φαγητό, αρκεί να σκοπεύει να χρησιμοποιήσει όχημα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ναι το Αναντι ειναι πολυ ωραιο και κυριλατο αλλα δεν νομιζω να ειναι εποχη για παραπανω χρηματα

Μονο για υπνο θα το χρειαστειτε το ξενοδοχειο τιποτα αλλο ολη την αλλη μερα θα ειστε εξω εχει πολλα για να δειτε και στο κεντρο αλλα και γυρο στα χωρια οπως και στην Καλαμπακα που ειναι κανα 20λεπτο απο τα Τρικαλα

Τωρα για οπιον τον περισευουν χρηματα η καλυτερη λυση ειναι το Αετων Μελαθρων οπου ειναι κανα 5λεπτο απο το κεντρο

Να τονισω οτι ειναι και το Περτουλι που εχει χιονοδρομικο κεντρο και μετα τις 20 Δεκεμβριου γινεται χαμος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

.................

Νομιζω πως μονο τηλεφωνικως θα κανεις δουλεια Κωστη. Το sold out σε δωματια ειναι δεδομενο,γιατι να πληρωσουν και προμηθεια στην booking;

Αυτό θα κάνω γιατί υποψιάζομαι ότι είναι μούφα αυτά περί "τελευταίων δωματίων" και "τρέξτε να προλάβετε γιατί έμεινε μόνο ένα" κλπ.

Σε παρόμοια περίπτωση πάντως, με τηλεφωνική επικοινωνία μια χαρά είχε βρεθεί δωμάτιο, ενώ στο booking έλεγε "τέλος"....

Δυστυχώς, λόγω παιδιού και απρόβλεπτων καταστάσεων (αρρώστειες κλπ) δεν έχω την πολυτέλεια να κλείνω δωμάτια νωρίτερα και να χάνω προκαταβολές.

Τελευταία στιγμή κι ό,τι κάτσει (από τυχόν ακυρώσεις).

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

κωστα τα ξενοδοχεια δινουν αλλη διαθεσημοτητα στο booking και αλλοι εχουν αυτα.

Μου χει τυχει στην Καλαματα να εχει διαθεσιμα στο booking και στο τηλεφωνο που πηρα μου ειπε ειμαστε πληρης. και του λεω στο booking εχει ελευθερα...

α λεει εχουμε αλλη διαθεσιμοτητα εκει, κλεισε απο εκει

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

κωστα τα ξενοδοχεια δινουν αλλη διαθεσημοτητα στο booking και αλλοι εχουν αυτα.

Μου χει τυχει στην Καλαματα να εχει διαθεσιμα στο booking και στο τηλεφωνο που πηρα μου ειπε ειμαστε πληρης. και του λεω στο booking εχει ελευθερα...

α λεει εχουμε αλλη διαθεσιμοτητα εκει, κλεισε απο εκει

Δεν κατάλαβες. Στο booking είναι που λέει "δεν υπάρχουν διαθέσιμα δωμάτια για τις ημερομηνίες που βάλατε".

Οπότε τηλεφωνάκι και ό,τι γίνει.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Άκυρο παιδιά εγώ νόμιζα πως ήταν Τρίπολη :crazy::rotfl: Τρίκαλα πέφτει λίγο μακριά :P

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγώ έχω κλείσει εδώ και κανα μήνα πριν διαμονή για Χριστούγεννα Μετέωρα και σίγουρα θα επισκεφτώ τα Τρίκαλα! :)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα