Jump to content
μάθο...

14.000.000€ ..."κι αν σου κατσει;"...

Recommended Posts

Με 14 μύρια ε;

Καταρχήν θα έβαζα ένα καλό ποσό, γύρω στα μισά, στην τράπεζα να "αφρατεύει" τόκους για να μπορώ να ζω.

Από εκεί και πέρα τα περισσότερα θα έφευγαν σε οικογενειακό και φιλικό περιβάλλον για μια καλύτερη ζωή(πχ πληρωμές χρωστούμενων, αγορές ακινήτων, επενδύσεις για το μέλλον τους), το ίδιο για την πάρτι μου και για ενίσχυση αδυνάτων στη χώρα μου αλλά και εκτός όσο μπορούσα.

Και τώρα πάμε στο καλό, γιατί με όσα έμεναν... :P ... αχχχχ με όσα έμεναν...

Κάποιο από τα Aprilia RSV4 APRC, Ducati Panigale 1199 Superleggera, BMW S1000RR HP4, Suzuki GSXR 1000 L4 Millionth Edition, MV Agusta F4RR για την πίστα και καβάτζα λεφτά για να πηγαίνω σε Μουτζέλα, Μόντζες, Βαρκελώνες, Νιρμπουργκρινκ κλπ κλπ...

Ένα καλό κατσίκι για να αρχίσω κάνα πάτημα στο χώμα, σε στυλ Husaberg FE450.

Ένα για τις κ@βλες μου στο δρόμο. Μάλλον Ducati Streetfighter S ή Aprilia Tuono V4 APRC ή MV Agusta Dragster 800R ή BMW S1000R.

Ένα για τις ταξιδάρες μου και καβάτζα λεφτά για 3-4 ταξίδια τον χρόνο πέρα από τα ταξίδια με τα SS στις πίστες. Μάλλον Ducati Multistrada S ή Aprilia Caponord 1200.

Ένα σκούτερ για μες την πόλη. Κάνα 300άρι τοπ. Honda SH300i ή Gilera Nexus 300/Aprilia SRMax 300 ή Yamaha Xenter 250.

Ένα Yamaha Crypton X SP για το ντελίβερυ αν συνεχίσω... :P

Μια ΓΟΥΡΟΥΝΑΡΑ, μάλλον Suzuki LTR.

Κάνα τζετ σκι, κάνα Yamaha.

Ε αυτά :P

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

ρε λεφτα υπαρχουν!

τι 300αρι σκουτερ, τουλαχιστον 800 :grin: :grin:

Θα αγοραζα στον Doufe τουλαχιστον 3 χοντα, 1 nc700, 1nc750 και 1 integra. Ολα με dct.

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ανοίχτε για λίγο την σκέψη σας με τόσα λεφτά νοικιάζεις αστυνομικό και περιπολικό να σου ανοίγει την κίνηση στο κέντρο της πόλης σου ώστε να κατεβαίνεις άνετα με ότι μηχανή θέλεις. :mB_kalo_e: :mB_kalo_e: :mB_kalo_e:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

αναρτησωματα στο CBF συν κανα δυο μπλιμπλικια ακομα, αγορα ενα XRακι που το χω καημο, συμπληρωμα/αλλαγη εξοπλισμου αναβατη οτι χρειαστει. και βουρ ταξιδια.

Στο μελλον ισως συμπληρωνοταν ενα πιστιαρικο για αλλα γουστα και ενα πιο συγχρονο χωματινο για να μπει το XR σαλονι. Α και θα περνα και του γιου μου.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μ@λ@κιες λεμε.

Με 14 μυρια στην παντελονα, δεν θα εχουμε χρονο για να σκεφτουμαι τι θα τα κανουμε.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ψιτ σεντονογραφε εισαι ολος οφ τοπικ εκτος απο την τελευταια προταση (+ αλλη μια μιση σελιδα πιο πανω) :P :P

Δεν πρόσεξα ότι ήταν συγκεκριμένη η "στόχευση" του θέματος. Δε μπορείς να πεις πάντως, έχω σοβαρό πλάνο...τόσο που μου αξίζει να τα κερδίσω :lol:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ΕΓΩ ΘΑ ΑΓΟΡΑΖΑ ΜΙΑ FJR. ΘΑ ΑΝΑΠΑΛΑΙΩΝΑ ΤΗΝ ΤΕΝΕΚΕΔΑΡΑ ΜΟΥ ΣΤΑ ΠΑΝΤΑ ΤΗΣ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΒΙΔΑ. ΚΑΙ ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΕΠΙΘΥΜΙΑ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΘΑ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑΖΑ ΜΕΤΑΧ. ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΠΑΛΙ ΟΤΑΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΛΛΗ ΘΑ ΤΗΝ ΠΟΥΛΑΓΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΞΑΝΑ ΑΛΛΗ. ΟΙ ΔΥΟ ΠΡΩΤΕΣ ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΛΕΙ ΘΑ ΕΜΕΝΑΝ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

To 90% με τοσα λεφτα θα χτυπαγε μια ferrari και κανα αποδημιτικο τσουλι για γλαστρα και θα κ*βλαντιζε πανω κατω δινοντας το αριστερα και δεξια συνεπως απο κρεβατι σε κρεβατι που χρονος για μηχανη!?!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

θα αγόραζα το mB και θα μπάναρα τους μισούς!

μετά θα αγόραζα μερικά χόντα και θα τα έκαιγα στην πλατεία του Συντάγματος!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

θα έδινα τουλάχιστον 2-3,μπορεί και 4 χιλιάρικα στο Aprillia μου,για να του κάνω την πιο ωραία μετατροπή του κόσμου..(CR500 μοτέρ :blush2::afro: )

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Θα ξεκινούσα να κάνω τον γύρο του κόσμου με το μηχανάκι μου. Όπου θα μου άρεσε θα έμενα μέχρι να βαρεθώ και μετά στο επόμενο μέρος. Όταν θα ολοκλήρωνα το ταξίδι, θα το τουμπάνιαζα όσο πάει και το είχα στο σαλόνι για διακοσμητικό

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγώ αν τα κέρδιζα, τα καθαρά 11μύρια, θα αγόραζα το οικόπεδο φιλέτο του Ελληνικού....όχι παίζουμε....με τετρημένα ψεύτικα θα ασχολούμαι μετά, όχι σπίτια κι αμάξια και ταξίδια... Μια χαρά θα μου καθότανε αυτή η επένδυση...με τις κατάλληλες διασυνδέσεις και τους νόμους...σε μια νύχτα θα το τσιμπούσα...

Και καθόμαστε και μας κοροϊδεύουνε με πενταροδεκάρες...για να μιζεριάζουμε μεταξύ μας οι πληβείοι...ενώ οι άλλοι παίζουνε με δισεκατομύρια στις πλάτες μας για πρωϊνό...

Τροποποιήθηκε από τον h.a.balafoutre

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγω θα εκανα ΟΛΑ οσα εχετε γραψει μεχρι τωρα(και οσα θα γραφτουν)+οτι θα παραγγελνα και 2 σουβλακια γιατι πειναω.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αλλα δεν προκειται να μου πεσει γιατι.........................................................................................δεν παιζω.Το μονο σιγουρο ειναι τα σουβλακια.

Τροποποιήθηκε από τον thunder ace

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ενα ωραιο σπιτακι με μεγααααααααααλο γκαραζ για να μπουνε μεσα...

Gas-Gas EC 300

Husaberg fs 570

Tenere 660

Husqvarna Nuda r

Suzuki Rmz 450

Kawasaki H2R

Το Husqvarna sm701 που θα παρουσιαστει στην EICMA

Επισης...

Jeep Wrangler

Nissan Pathfinder

Nissan skyline '99

Ford Sierra Cosworth

Honda s2000

Dodge Charger Daytona

Τα παραπανω, οπου σηκωνουν αναβαθμιση θα την εχουν...

Ενα τρειλορ... ενα jet ski, 5-6 gopro, ολοκαινουργιο εξοπλισμο εντουρο, σκι και για td's, ενα τουμπανο pc, μια ηχοσυστηματαρα, home cinema, καινουργια Jordans...

Καμια 20αρια μπουκαλια blue label, Θα λαδωνα τους παντες και θα αποκτουσα το μεγαλο διπλωμα νωριτερα, θα εκανα επιτελους free fall, θα κερνουσα ολα τα φιλαρακια απο μια μηχανη της αρεσκειας τους...

Και θα εκανα καμια 10αρια ανακατασκευσες, δεν ξερω σε τι μηχανακια, το βλεπουμε στην πορεια...

Καποιος να μου ριξει κανα 2 φαπες να ξυπνησω...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

14.000.000 ευρω :think:

Ποιος γ....μει τις μηχανες και τα σπιτια και τα αυτοκινητα. Με ολα αυτα γινεσαι στοχος.

Θα φυγω για μονιμο ταξιδι σε ολο τον κοσμο και θα γυρισω στα βαθια γεραματα μου αφραγκος να πεθανω στην ψαθα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

14.000.000 ευρω :think:

Ποιος γ....μει τις μηχανες και τα σπιτια και τα αυτοκινητα. Με ολα αυτα γινεσαι στοχος.

Θα φυγω για μονιμο ταξιδι σε ολο τον κοσμο και θα γυρισω στα βαθια γεραματα μου αφραγκος να πεθανω στην ψαθα.

ΣΩΣΤΟΣ.....ΣΩΣΤΟΤΑΤΟΣ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα