Jump to content
Sign in to follow this  
Aggeloskos

Μεταφορά μοτοσυκλέτας με μεταφορική...

Recommended Posts

Τις καλησπέρες μου. Σε μιάμιση εβδομάδα φεύγω φαντάρος και έχω αποφασίσει να στείλω το Χορνετακι στην Κω από όπου και είμαι πρώτον για να μην μείνει σχεδόν ένα χρόνο μόνο του Θεσσαλονίκη και δεύτερον για να το έχω να κάνω καμιά βόλτα σε καμιά έξοδο(συνήθως όταν ζητάς παραμεθόριο γιατί από εκεί είσαι, σε στέλνουν).

Δεν γίνεται λοιπόν να πάει οδικώς και με καράβι όπως θα ήταν ο συνήθης τρόπος οπότε σκέφτομαι να την στείλω με μεταφορική και εδώ αρχίζω και προβληματίζομαι.

1)Έχω διαβάσει από κόσμο να λέει ότι βρήκε χτυπημένη κλπ μοτοσυκλέτα από την μεταφορική κλπ. Είναι τόσο συχνό φαινόμενο πια αυτό? Δεν προσέχουν καθόλου?

2)Υπάρχουν μεταφορικές που να προσέχουν περισσότερο???

3)Έχει κανείς κάποια εταιρεία στα υπόψην?

4)Θα πληρώσω τα μαλλιοκέφαλα μου?

5)Το έχει κάνει κανείς να δώσει καμιά συμβουλή παραπάνω???

Οποιαδήποτε απάντηση θα εκτιμηθεί, εκτός από την "καβάλα την και κατέβα και μετά καράβι" :P

Να στε καλά παιδιά

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

1)Και εγω εχω ακουσει /ζησει μεταφορες χωρις κανενα προβλημα.Παντα θα ακους μαυρα και ασπρα σε ολα.

Συγνωμη για την καθετη απαντηση αλλα ετσι ειναι.Ολες οι μεταφορικες προσεχουν οσο μπορουν περισσοτερο αλλα

μερικες φορες τυχαινουν αρκετες καταστασεις.Απο εκει κει περα κρινεις αν ειναι σωστη αν δεχεται να σε αποζημιωσει η κανει την παπια.

2)Οχι.Ολες ειναι ιδιες αρκει να βρεις καποια που να "υπαρχει" και δεν ειναι ο Μητσος με ενα φορτηγο που τα παει σε ολο το κοσμο.

3)Δεν στελνουν ολες οι μεταφορικες παντου.Υπαρχουν καποιες που στελνουν στο συγκεκριμενο μερος που θες και καποιες οχι.

Με αυτη συνεργαζομαστε χρονια στην εταιρεια που εργαζομαι και ουδεπωτε δεν ειχαμε κανενα προβλημα

http://www.vrisko.gr/advdetails/c55_2g2d7163cc506g2k5i1c2gaac7_a

4)Εστειλα το FMX Αμαλιαδα πληρωσα γυρω στα 50 με 55 ευρω αν θυμαμαι καλα με την ανωθε που σε εδειξα.

Παρελαβα το VTR απο Αμαλιαδα με αλλη και πληρωσα γυρω στα 70~80 ευρω.

5)Κανε ερευνα αγορας με την αποψη ποιες στελνουν εκει που θες.Μετα συγκρινε τιμες.

Οταν αποφασισεις σε ποια ξηλωσε οτι προεξεχει απο την μηχανη οπως πχ καθρεφτες.Αν μπορεις να βγαλεις και φλας βγαλτα.

Παρε φυσσαλιδες και τυλιξε ολα τα ευαισθητα σημεια ,ρεζερβουαρ,ουρα, καντραν,μπροστινο φτερο.

Κατα 90% θα σε ζητησουν να την πας απο εκει και θα στο προτεινα και εγω γιατι το φορτηγο που θα την κανει περισυλλογη σκεψου οτι θα

παει πισω οταν γεμισει με αλλα εμπορευματα.

Γενικα θα σε προτεινα αυτη την λυση μιας και την εχω δοκιμασει,εχω δει να την κανουν (απο θεσσαλονικη εστελνε ducati αθηνα για service)

και γενικα προσωπικα παντα δεν εχω ακουσει κατι παραδοξο.

Αν θελησεις κατι παραπανω πες.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

1)Και εγω εχω ακουσει /ζησει μεταφορες χωρις κανενα προβλημα.Παντα θα ακους μαυρα και ασπρα σε ολα.

Συγνωμη για την καθετη απαντηση αλλα ετσι ειναι.Ολες οι μεταφορικες προσεχουν οσο μπορουν περισσοτερο αλλα

μερικες φορες τυχαινουν αρκετες καταστασεις.Απο εκει κει περα κρινεις αν ειναι σωστη αν δεχεται να σε αποζημιωσει η κανει την παπια.

2)Οχι.Ολες ειναι ιδιες αρκει να βρεις καποια που να "υπαρχει" και δεν ειναι ο Μητσος με ενα φορτηγο που τα παει σε ολο το κοσμο.

3)Δεν στελνουν ολες οι μεταφορικες παντου.Υπαρχουν καποιες που στελνουν στο συγκεκριμενο μερος που θες και καποιες οχι.

Με αυτη συνεργαζομαστε χρονια στην εταιρεια που εργαζομαι και ουδεπωτε δεν ειχαμε κανενα προβλημα

http://www.vrisko.gr...g2k5i1c2gaac7_a

4)Εστειλα το FMX Αμαλιαδα πληρωσα γυρω στα 50 με 55 ευρω αν θυμαμαι καλα με την ανωθε που σε εδειξα.

Παρελαβα το VTR απο Αμαλιαδα με αλλη και πληρωσα γυρω στα 70~80 ευρω.

5)Κανε ερευνα αγορας με την αποψη ποιες στελνουν εκει που θες.Μετα συγκρινε τιμες.

Οταν αποφασισεις σε ποια ξηλωσε οτι προεξεχει απο την μηχανη οπως πχ καθρεφτες.Αν μπορεις να βγαλεις και φλας βγαλτα.

Παρε φυσσαλιδες και τυλιξε ολα τα ευαισθητα σημεια ,ρεζερβουαρ,ουρα, καντραν,μπροστινο φτερο.

Κατα 90% θα σε ζητησουν να την πας απο εκει και θα στο προτεινα και εγω γιατι το φορτηγο που θα την κανει περισυλλογη σκεψου οτι θα

παει πισω οταν γεμισει με αλλα εμπορευματα.

Γενικα θα σε προτεινα αυτη την λυση μιας και την εχω δοκιμασει,εχω δει να την κανουν (απο θεσσαλονικη εστελνε ducati αθηνα για service)

και γενικα προσωπικα παντα δεν εχω ακουσει κατι παραδοξο.

Αν θελησεις κατι παραπανω πες.

Thanx man

Κανάς άλλος? UP!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Έψαχνα μεταφορική για μοτό την άνοιξη. Τελικά δεν χρειάστηκε. Αλλά μετά από μια έρευνα αγοράς και τιμές από 80-280 ευρό θα πρότεινα να πάρεις ένα τηλ εδώ: http://www.metafores-moymtzis.gr/

Βέβαια εγώ έψαχνα για Άρτα, οπότε δεν ξέρω για Κω.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα