Jump to content
efkola

YAMAHA MT-09 Tracer (2015)

Recommended Posts

Και 'γω τα γράφω για όσους πιάσουν τα καρυδάκια μη κάνουν πατάτα από κεκτημένη ταχύτητα. Τα χαλαρώματα δεν είναι εντελώς αλλά οπισθοχώρηση Χ μοίρες-ποσοστό περιστροφής από το σημείο Α ροπής.

(ε όχι και γιατρός! αυτούς που πραγματικά ξέρουν πως θα τους πούμε τότε?)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Και 'γω τα γράφω για όσους πιάσουν τα καρυδάκια μη κάνουν πατάτα από κεκτημένη ταχύτητα. Τα χαλαρώματα δεν είναι εντελώς αλλά οπισθοχώρηση Χ μοίρες-ποσοστό περιστροφής από το σημείο Α ροπής.

(ε όχι και γιατρός! αυτούς που πραγματικά ξέρουν πως θα τους πούμε τότε?)

στο ιδιο συνεργειο με τον babaman  εκανα την δουλεια... λυνουν ολο το τιμονι, το βγαζουν εντελως και ξεκινανε εντελως.. επισης γρασαρανε εκει το συστημα προ νεας συσφιξης και εννοειται με συγκεκριμενη ροπη χειρουργικης ακριβειας. ημουν κυριολεκτικα απο πανω...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΑΤΟΧΟΥΣ TRACER.......ΔΕΝ ΜΑΖΕΥΕΣΤΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ  ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΜΙΑ ΩΡΑΙΑ ΕΠΙΣΤΟΛΗ-ΠΑΡΑΠΟΝΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΣΤΕΙΛΕΤΕ ΣΤΗΝ YAMAHA ΟΛΛΑΝΔΙΑΣ (ΣΤΑ ΚΕΝΤΡΙΚΑ) ΓΙΑ ΝΑ ΛΥΣΕΤΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΚΟΥΝΗΜΑ......ΕΓΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ YAMAHA ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΑΥΤΟ, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΒΓΑΖΑ ΑΚΡΗ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ, ΛΥΘΗΚΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ.....

μεσα και εγω

Μολις μιλησα με αντιπροσωπια για να μου αντικαταστησουν τα ΣΠΑΣΜΕΝΑ πλαστικα κατω απο την σελα ! Ρωτησα αν υπαρχει καποια ενημερωση για το γνωστο και γραφικο πλεον θεμα και μου ειπαν πως οχι. !!! μου προτηναν να παω στο οακα που εχουν την εκδηλωση και τους ζητησω τα ρεστα εκει ..... εγω τους ειπα πως αν παμε ολοι οι προβληματικοι εκει θα πεσει ξυλο !!! Και πανω στην κουβεντα μου λεει '' παντως σε εμας εχετε παραπονεθει 2 ατομα μονο !!! '' Και σκεφτομαι εγω με το μιαλο μου ... ειμαστε ΜΑΛΑΚΕΣ ???? Δηλαδη αγορασαμε 10κ μηχανακι που δεν νομιζω κανεις μας να τα βρηκε στο δρομο , εχουμε τετοιο θεμα και παρολαυτα το εχουμε αφησει στην τυχη του ???

Ε μας αξιζει λοιπον τετοια αντιμετοπηση απο τα ''ριζια'' Θα παρακαλεσω λοιπον τους διαφορους αδιαφορους που δεν πονανε μαλλον τα λεφτα που δωσανε ! να παρουνε τον κωλο τους και να πανε να κανουν παραπονα μπας και γινει τοιποτα ,γιατι με το να αδιαφορουν ετσι δημηουργουν προβλημα και σε ολουσ τουσ αλλους.

Στην τελικη αν πηγαν και πηραν τρασερ για να ..... ''μην βγαινουν εθνικη ''............. η να μην πηγαινουν πανω απο 120 ας το δωσουν και ας παρουν crypton ...... παει 120 !

αδελφε αυτο δεν παιζει με την καμια! σημερα πηγα σε καταστημα της μοτοδυναμικης και μολις μπηκα μου λενε ρε για το κοσκινισμα του τρεισερ λεμε.... εδω . εκει ηταν και ο προεδρος του τουντουεμ κλαμπ και τα ειπαμε.

οι ανθρωποι ειναι ενημεροι για πολλες περιπτωσεις στα κεντρικα. μαλιστα ο υπευθυνος πωλησεων στο καταστημα μου προτεινε να παω στην συγκεντρωση το σαββατο για να μιλησουμε απευθειας με τον ανθρωπο της μοτοδυναμικης, τον αμεσα υπεθυνο και εμπλεκομενο με τα τεχνικα ζητηματα... εγω αναλογα με την δουλεια μου θα παω απο εκει σιγουρα καποια στιγμη.

Τροποποιήθηκε από τον kemmotar

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ρε παιδια οσοι ειστε απο Αθηνα, γιατι δεν μαζευεστε 5-10 tracer να πατε αυριο ή μεθαυριο στην παρουσιαση και να τους κανετε ρομπα...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

σε ποιο συνεργειο πηγατε ? πητε και σε μας!!! kai ναι ειμαι μεσα αν θελετε αυριο να παμε  στην συγγεντρωση

Aν δοκιμαζεται καποιο συνεργειο που ειναι αξιοπιστο μιραστηταιτο μαζι μας και να λεμε οτι εσεις μας στηλατε ....:winking: μπας και βγει και κανα εξτραδακι  δυσκολεσ μερεσ :yes:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μέσα και εγώ να πάμε και μα τα κάνουμε μπαχαλο

Τροποποιήθηκε από τον iordaniss

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Παιδια οσοι πουλησετε τα τρεισερ για το γνωστο προβλημα ριχτε συρμαααααα!

Επειδη ειναι προβληματικο ομως πανω απο δυο χιλιαρικα δεν πιανουν να το ξερετε!

Ενταξει τωρα περα απο την πλακα πηγαινετε ολοι στην παρουσιαση να πειτε το προβλημα σας και αν σας γραψουν κανονικα βαλτε αυτο το ερμο το σταμπιλιζατερ 

τοσα λεφτα εχετε δωσει στα λιγα κολλατε;;;;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ούτε μπάχαλο ούτε τίποτα.

Αν πάει ένα γκρουπ και κάνει φασαρία, δε γίνεται τίποτα καθώς ούτε το μήνυμα περνάει ούτε ο αντιπρόσωπος πιέζεται να απαντήσει σε ένα πολιτισμένο ερώτημα για ένα θέμα που του ήρθε ουρανοκατέβατο από ματσολιά της μαμάς - σίγουρα θέλει ευχαριστημένους πελάτες και όχι γκρίνια! Απλά θα χαλάσετε την εκδήλωση και τίποτα άλλο.

Αν πάει γκρουπ οργανωμένα με υπογραφές δίπλα σε αριθμούς πλαισίου σε νομικά ορθή επιστολή, την ενεχειρίσει αρμοδίως με φωτογραφίες και πολιτισμένα και δηλώσει ως γκρουπ ότι περιμένουν απάντηση στο θέμα τους πριν προχωρήσουν νομικά σε αρχές εντόπιες και της ΕΕ τότε τα πράματα νομίζω είναι πιο σωστά και έχει και ο αντιπρόσωπος πάτημα και εφόδια (φωτό του γκρουπ, επιστολή) να προχωρήσει και αυτός στη μαμά πιέζοντας για απάντηση. Ειδικά τώρα με το σκάνδαλο VW τα πράματα είναι ευνοϊκά για πίεση.

Αυτό που ζητάτε είναι μια επίσημη απάντηση σε ένα υπαρκτό θέμα. Βασικά "θέλουμε σπλιλιζατέρ και το θέλουμε τώρα από τη μαμά" αν όντως το σταμπλιζατέρ είναι η λύση και όχι κάτι άλλο. Γιατί δεν είναι μόνο το ψιλόλιγνο του Τρέισερ αλλά και το προτεταμένο ρύγχος που λειτουργεί σα μοχλός για το κούνημα του συνόλου από την αεροδυναμική ροή.

Αν πείτε όμως ότι 200αρίζετε σε δημόσιο δρόμο την πατήσατε. Πρέπει να βρείτε νόμιμη διαδρομή που μπορείτε να εμφανίσετε το θέμα ως υπαρκτό - αούτομπαν?.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αν πείτε όμως ότι 200αρίζετε σε δημόσιο δρόμο την πατήσατε. Πρέπει να βρείτε νόμιμη διαδρομή που μπορείτε να εμφανίσετε το θέμα ως υπαρκτό - αούτομπαν?.

ΟΥΤΕ σε πίστα να πουν, θα χάσουν την εγγύηση!!!

Ένας νομικός μπορεί να βρει «παραθυράκι» στο πως έπιασαν 220km/h σε δημόσιο δρόμο.

Στην επιστολή να βρουν links από διάφορα fora του εξωτερικού, να τα κάνουν μικρά (ώστε να είναι εύκολο από το χαρτί να αντιγραφτούν σε browser) και να μη μασήσουν!!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Παιδες για να μη παιζουμε και λεμε ξανα τα ιδια και τα ιδια χωρις να καταληγουμε πουθενα. Σφιξιμο τιμονιου και ρυθμισμα αναρτηση απο γνωστη. Και...

Τηλεφωνο κατευθειαν στη μοτοδυναμικη και στο τεχνικο διευθυντη αν δεν κανω λαθος λεγεται Ανδρεας Κοσκινας απο οτι γκουγκλαρα. Τηλεφωνα 

Ανδρέας Κοσκινάς / Τεχνικός Διευθυντής τηλ.210-6293400 φαξ.210-6201745 
ΜΟΤΟΔΥΝΑΜΙΚΗ Α.Ε.Ε. 
e-mail: YamahaSupport@yamaha-motor.gr

Γραμμη επικοινωνιας yamaha 801-11-926242

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Περιμενουμε νεοτερα. Εγω ειχα μιλησει τηλεφωνικα με αυτον και μου ειπε οτι το εχει διαβασει αλλα δεν ισχυει.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Παντως οτι και να γινει παιδια ειλικρινα καντε αυτα τα δυο πραγματα να μη βασανιζεστε. Εγω με το σφιξιμο του τιμονιου και τη ρυθμιση αναρτησης ειδα τεραστιαααααα διαφορα! Δεν εχω και καμερα κρανους να δειτε, προσπαθω και κανω ταλιμπανιες για να καταλαβετε αλλα μου βγαινουν τα video κουνημενα, δεν κουναει το μηχανακι αλλα κουναει ολος ο δρομος μαζι και τα αυτοκινητα χχαχαχαχαχααχα

Τροποποιήθηκε από τον babaman

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ΚΑΛΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ....ΠΕΡΝΕΙΣ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΡΕΧΕΙΣ ΣΤΑ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ...ΤΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΣΚΑΣΑΤΕ 10 ΧΙΛΙΑΡΙΚΑΚΙΑ...??????ΓΙΑ ΜΑΖΕΥΤΕΙΤΑΙ ΣΤΑ TEST RIDE ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ Η YAMAHA ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ,ΚΑΝΤΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ,ΧΩΣΤΕ ΤΑ ΣΤΟΥΣ ΥΠΕΥΘΥΝΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΧΩΣΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΤΟΥΣ ΣΤΟΥΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ...!!!!!ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΤΕΤΟΙΑ EVENT ΤΟΥΣ ΤΣΟΥΖΕΙ ΑΝ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΕΚΕΙ,ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΧΑΣΟΥΝ ΤΟΥΣ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΟΥΣ ΑΓΟΡΑΣΤΕΣ...!!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

powerbronze αλλα κουνιουνται ολα σε αυτο το video φαινεται χειροτερα απο αυτο που κανει, δες πως φαινεται να κουνιεται το κρανος! Την αναπνοη αλλα darth Vader την ακουσατε ηταν το κινητο στη μυτη μου...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Παντως,παρακαλω, οσοι πατε στο event μιληστε και για εμας που δεν θα καταφερουμε να ερθουμε.

Ευχαριστω/ ευχαριστουμε εκ των προτερων.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Παντως οτι και να γινει παιδια ειλικρινα καντε αυτα τα δυο πραγματα να μη βασανιζεστε. Εγω με το σφιξιμο του τιμονιου και τη ρυθμιση αναρτησης ειδα τεραστιαααααα διαφορα! Δεν εχω και καμερα κρανους να δειτε, προσπαθω και κανω ταλιμπανιες για να καταλαβετε αλλα μου βγαινουν τα video κουνημενα, δεν κουναει το μηχανακι αλλα κουναει ολος ο δρομος μαζι και τα αυτοκινητα χχαχαχαχαχααχα

πιστόλι το εργαλείο!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μου αρέσουν τα video που ανεβάζετε. Ακλόνητα Tracer τελικιασμενα και σεις σαν όρθιοι καλόγεροι.
Καλή φάση, εγώ από τα 170 και πάνω είμαι ψαρακωμενος σαγόνι στην τιμονοπλακα. Με βάλατε σε σκέψεις, αν σηκωθώ όρθιος όπως εσείς βλέπω να έχω κούνημα από τα 140 που αρχίζω το χώσιμο στο ντεπόζιτο. Θα το πετάξω το εργαλείο και θα κάνω την μοτοδυναμικη κόσκινο.:baby::laugh:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μου αρέσουν τα video που ανεβάζετε. Ακλόνητα Tracer τελικιασμενα και σεις σαν όρθιοι καλόγεροι.
Καλή φάση, εγώ από τα 170 και πάνω είμαι ψαρακωμενος σαγόνι στην τιμονοπλακα. Με βάλατε σε σκέψεις, αν σηκωθώ όρθιος όπως εσείς βλέπω να έχω κούνημα από τα 140 που αρχίζω το χώσιμο στο ντεπόζιτο. Θα το πετάξω το εργαλείο και θα κάνω την μοτοδυναμικη κόσκινο.:baby::laugh:

To γυμνο ειναι αλλη περιπτωση και αναγκαζεσαι να σκυψεις απο νωρις αν δεν εχεις ζελατινα,κατα τα αλλα ειναι σταθεροτατα απλα εμεις δε μπορουμε να κατσουμε πανω σε μεγαλες ταχυτητες(υπαρχουν βεβαια σκυλοι που αντεχουν).Στα μηχανακια τυπου tracer αυτο ελειπε να σκυβεις μεχρι τα 200,αν χρειαζοταν δε θα πουλαγαν ποτε για κανενα λογο!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

To γυμνο ειναι αλλη περιπτωση και αναγκαζεσαι να σκυψεις απο νωρις αν δεν εχεις ζελατινα,κατα τα αλλα ειναι σταθεροτατα απλα εμεις δε μπορουμε να κατσουμε πανω σε μεγαλες ταχυτητες(υπαρχουν βεβαια σκυλοι που αντεχουν).Στα μηχανακια τυπου tracer αυτο ελειπε να σκυβεις μεχρι τα 200,αν χρειαζοταν δε θα πουλαγαν ποτε για κανενα λογο!

Δεν έπιασες το νόημα. . . 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ΤΥΧΕΡΑΚΙΑ,,,,,,,ΚΙΧ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ....ΒΡΑΧΟΣ...!!!!!!

Βασικα και εγω εξεπλαγην τις τελευταιες μερες που ξαναμπηκα στο trip να το τελικιαζω γιατι με μπαγκαζιερα παραειναι ακλονητο τελευταια. Μπορει επειδη πατησαν και τα pirelli...

Δεν ξερω αν μπορεις να με πεις τυχερο οταν το πηρα  πανω απο 175 δεν επαιζε να παω... 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

πια Pirelli ρε τα michelin δεν εβαλες?

Ναι αυτα :blush:... :laugh:. Pirelli diablo rosso 2 ειναι αυτα που καθομαι και σκεφτομαι τωρα συνεχεια οτι επρεπε να βαλω...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα