Jump to content
Ο φυσικός

Η απόβαση της Νορμανδίας με μια διαφορετική ματιά

Recommended Posts

αμα σου πω οτι ειναι απωθημενο ταξιδι σε εκεινα τα μερη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

σεβασμος στους τοτε πεσοντες κ μαχητες αλλα κ στους σημερινους πολιτες που καταφερνουν να διατηρουν την ποιοτητα ζωης σε τοσο υψηλο επιπεδο.

για τον φιλο τον Φυσικο θα πω γιάκομα μια φορα ποσο διαφορετικα μας ομορφαινει την καθημερινοτητα!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πολυ καλο!!

Οταν ειχα πάει Γαλλία με το αμάξι, το είχα σαν στόχο αλλα ουτε χρόνος ουτε χρήμα υπήρξε....

Ελπίζω κάποτε στο μέλλον!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
σεβασμος στους τοτε πεσοντες κ μαχητες αλλα κ στους σημερινους πολιτες που καταφερνουν να διατηρουν την ποιοτητα ζωης σε τοσο υψηλο επιπεδο.

Πέρα από τα άθλια γεωπολιτικά παιχνίδια των υψηλά κουμανταδόρων κλικών τότε και σήμερα,

η αλήθεια είναι πως ο Τζι-Άι-Τζο τότε δεν είχε πραγματικό κίνητρο να πάει πολεμήσει και πεθάνει μακρυά από τη φάρμα του μια ήπειρο μακρυά πέρα από το να καταστείλει το Απόλυτο Κακό του φασισμού/ναζισμού που αν είχε επικρατήσει θα είμαστε σήμερα όλοι Είλωτες υπηρέτες αυτών που θέλουν να νομίζουν ότι το αίμα τους είναι καλύτερο από το δικό μας. Γι'αυτό το λόγο αξίζει να ευχαριστώ τους παππούδες-αμερικανάκια που αν δεν είχαν τραβηχτεί έτσι τότε σήμερα θα ήμουν δούλος (όχι ότι δεν είμαι δηλαδή αλλά όχι τόσο χαμηλού επιπέδου - δεν είμαι και αναλώσιμος Είλωτας-κιμάς!).

Μετά απο 70 και βάλε χρόνια επιστημονικών ανακαλύψεων που δείχνουν ξεκάθαρα ότι όλοι έχουμε το ίδιο αίμα, άσπροι/μαύροι/κίτρινοι χωρίς διαφορές,

οι ηλίθιοι απόγονοι που επιμένουν να μιλάνε για ηλίθια ανερμάτιστη καθαρότητα αίματος όχι μόνο ζουν ανάμεσα μας αλλά αυξάνονται και πληθαίνουν ακόμα και στις πιο προοδευτικές και μορφωμένες κοινωνίες και μας απειλούν όλους και πάλι, ματωμένες δολοφονικές μαριονέττες στα χέρια των υψηλά κουμανταδόρων κλικών.

Εύχομαι να μην αναγκαστώ να βρεθώ ποτέ και εγώ στη θέση του τότε Τζι-Άι-Τζο γιατί ο φόρος αίματος που πλήρωσε αυτός για πάρτη μου θα ήταν εντελώς μάταιος, ένα μνημείο στην δολοφονική ανθρώπινη ανοησία.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πραγματικά ονειρεμένος προορισμός η Νορμανδία,και μετά συνεχίζεις το οδοιπορικό σε Αρδεννες και BASTOGNE για τους WW2 JUNKIES...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Χωρις να ειμαι 100% σιγουρος, πρωτος που σκεφτηκε κατι παρομοιο ηταν το Sergey Larenkov. Χωρις να θελω να χαλασω το θεμα, αλλα να προσθεσω, παρακατω μερικες φωτογραφιες κολαζ του Β' παγκοσμιου με σημερινες.

1082049109.jpeg

1082049127.jpeg

1082049139.jpeg

1082049150.jpeg

1082049178.jpeg

1082049195.jpeg

1082049207.jpeg

1082049213.jpeg

1082049218.jpeg

1082049234.jpeg

1082049236.jpeg

Πηγη: http://www.mymodernm...f-world-war-iis

Τροποποιήθηκε από τον Alarm

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Κινείστε το mouse πάνω στις φωτογραφίες...

http://interactive.g...x.html?ww2-dday

Εξαίρετος όπως πάντα ο φυσικός (χυμός)........... :grin:

:respekt:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα