Jump to content
Apisteftos

Το τόπικ των σύντομων απαντήσεων vol. 2

Recommended Posts

Πεταμενα λευτα,μακραν η χειροτερη αγορα που εκανα ποτε. Μονο στριβουν,ΔΕΝ πανε ευθεια για κανενα λογο ουτε φρεναρουν.Την ιδια ακριβως αποψη εχει και φιλος που τα φοραει σε duke 690

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Bridgestone T30.

Τουριστικό για ικανό αριθμό χλμ, χαρακτήρας bridge (σωστή πληροφόρηση εμπρός, προδευτικό στο όριο).

Από την άλλη, αφού δε πρόκειται να το σκίζεις σε εκκινήσεις κ παντιλίκια, θα κοιτούσα κ S20 που θα σου δώσουν το μέγιστο από το μηχανάκι και τελικά δε θα χάσεις σε χιλιομετρική απόδοση

• Like 1

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ούτε Metzeler Z8 Interract. Sport touring λάστιχο... Δεν ζεσταίνεται με τίποτα, δεν στρίβει... Μόνο είναι ok στη βροχή & η απόδοση του είναι σταθερή. Απέθαντο αλλά τι να το κάνεις;

Οι δρόμοι μας γενικά είναι για μαλακά λάστιχα ώστε να έχουμε πρόσφυση, δηλ. πάμε μια κατηγορία πάνω...

• Like 1

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Nομιζω το s20 ειναι αναμεσα στα 2 ελαστικα που ειναι μεσα στο budget μου που κοιτουσα στον περιστερα, θα δω τη δευτερα, σας ευχαριστω!

• Like 1

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Παιδιά μία γρήγορη ερώτηση:

Άρχισα να ζητάω προσφορές για την ασφάλεια της μηχανής και μιλώντας χθες με την AIG ενώ τους είπα ότι στοιχεία χρειάζονται (ημερομηνίες γεννήσεως, διπλώματος, πρώτη κυκλοφορία, τα πάντα όλα) μετά μου ζήτησαν να τους στείλω και φωτοτυπίες της άδειας κυκλοφορίας και του διπλώματος. Και τους λέω, γιατί να σας στείλω προσωπικά μου έγγραφα χωρίς να έχουμε συμβόλαιο, μόνο και μόνο για μία προσφορά? Και μου απαντήσανε ότι έτσι είναι η διαδικασία για μεγάλου κυβισμού μηχανές. Τους είπα οκ θα το σκεφτώ αν θα σας τα στείλω και βλέπουμε.

Δεν είναι περίεργο να θέλουν φωτοτυπίες των εγγράφων για να βγάλουν μία προσφορά?

Στην Allianz που ρώτησα μου είπαν με την μία, με τα κλασσικά που σου ζητάει και στο insurancemarket.gr μόλις πας να ψάξεις για ασφάλεια.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν είναι περίεργο που ζητάνε τέτοια στοιχεία,όλες το κάνουν.

Άλλη τιμή θα σου βγάλουν αν είσαι πχ προχωρημένης ηλικίας ή αν έχεις εμπλακεί παλιά σε ατύχημα,αν σου έχουν αφαιρέσει το δίπλωμα κλπ.Όλα αυτά συνυπολογίζονται.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν είναι περίεργο που ζητάνε τέτοια στοιχεία,όλες το κάνουν.

Άλλη τιμή θα σου βγάλουν αν είσαι πχ προχωρημένης ηλικίας ή αν έχεις εμπλακεί παλιά σε ατύχημα,αν σου έχουν αφαιρέσει το δίπλωμα κλπ.Όλα αυτά συνυπολογίζονται.

Ναι, μα τους είπα προφορικά ότι στοιχεία χρειάζονται. Τις φωτοτυπίες των εγγράφων μου τι θέλουν, αυτό είναι το ερώτημα. :winking:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καρντάσια μπορεί κάποιος να με κατατοπίσει ως προς το που πρέπει να δηλώσω την αγορά της μοτό στην φορολογική δήλωση (αφμ πωλητή, τιμή κλπ)?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Eρώτηση: Η μηχανη γενικα και για τα χρονια της, ειναι αψογη στα χρωματα/πλαστικα γρατζουνιες κλπ κλπ... 

Εχει δυο τρεις γρατζουνιές  στο ψαλίδι που καλο θα ηταν να της "σβησω" τοπικα, αν και δε με πολυαπασχολουν, και εκει που πιανει το παξιμάδι στον οδηγο της αλυσίδας εχει σκουριασει τοπικα.. τι γινεται με αυτο; το κανουν φαναρτζήδες τοπικά;

Αλλο ενα σημειο στην ουρά που λείπει ισα με ενα ολόκληρο τετραγωνικό εκάτοστο χρώματος, και πισω απο τα μαρσιπιέ παρομοίως. Αυτά προφανώς δεν ειναι σοβαρα (εχω μάθει σε πολύ χειροτερα :baby:)

μπορω να παω σε μαγαζι με χρώματα αυτοκινήτων και να μου φτιάξουν λίγο χρώμα για τα σημεια που θέλω αν το μετρήσουν με φασματογράφο; 

Υπάρχει κάτι σα μαρκαδορος οπως είχα για το αυτοκίνητο; 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Για εμένα μην καταφύγεις στην φτηνή λύση του τοπικού βαψίματος. Μάζεψε λεφτά και κάνε μια ολοκληρωμένη δουλεια. Περίπου 15 με 20 ευρώ το κομμάτι πάει. Για παξιμάδι και οδηγούς βγάλτα όλα μαζί με τον πύρο και πήγαινέ τα για μια ηλεκτροστατική βαφή μαζίμε ότι άλλο θες από σταντ ποδόφρενα μαρσπιέδες κλπ. Εγώ πριν 2 μήνες έβαψα ολόκληρο ψαλίδι και σταντ μαρσπιέδες λεβιεδάκια 120.

• Like 1

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Για εμένα μην καταφύγεις στην φτηνή λύση του τοπικού βαψίματος. Μάζεψε λεφτά και κάνε μια ολοκληρωμένη δουλεια. Περίπου 15 με 20 ευρώ το κομμάτι πάει. Για παξιμάδι και οδηγούς βγάλτα όλα μαζί με τον πύρο και πήγαινέ τα για μια ηλεκτροστατική βαφή μαζίμε ότι άλλο θες από σταντ ποδόφρενα μαρσπιέδες κλπ. Εγώ πριν 2 μήνες έβαψα ολόκληρο ψαλίδι και σταντ μαρσπιέδες λεβιεδάκια 120.

Ολόκληρο ψαλιδι 120; όντως τοτε δε λεει τοπικά.. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Eρώτηση: Η μηχανη γενικα και για τα χρονια της, ειναι αψογη στα χρωματα/πλαστικα γρατζουνιες κλπ κλπ... 

Εχει δυο τρεις γρατζουνιές  στο ψαλίδι που καλο θα ηταν να της "σβησω" τοπικα, αν και δε με πολυαπασχολουν, και εκει που πιανει το παξιμάδι στον οδηγο της αλυσίδας εχει σκουριασει τοπικα.. τι γινεται με αυτο; το κανουν φαναρτζήδες τοπικά;

Αλλο ενα σημειο στην ουρά που λείπει ισα με ενα ολόκληρο τετραγωνικό εκάτοστο χρώματος, και πισω απο τα μαρσιπιέ παρομοίως. Αυτά προφανώς δεν ειναι σοβαρα (εχω μάθει σε πολύ χειροτερα :baby:)

μπορω να παω σε μαγαζι με χρώματα αυτοκινήτων και να μου φτιάξουν λίγο χρώμα για τα σημεια που θέλω αν το μετρήσουν με φασματογράφο; 

Υπάρχει κάτι σα μαρκαδορος οπως είχα για το αυτοκίνητο; 

χωρις φωτο δε μπορω να ξερω τι δουλεια χρειαζεται. αν ξερεις καποιο καλο φανοποιο περνα να βολτα να το δει και να σου πει τι μπορει να κανει, ισως διορθωνεται με τοπικο βαψιμο.

στο κουτι που με ειχε "ξυρισει" καποιος βλακας, το διορθωσα με τοπικο βαψιμο στο φανοποιο. δε γινοταν κατι καλυτερο εκτος απο το να ξυλωσει ολο το αριστερο πισω φτερο και να το βαψω ολο. αν δε το κοιταξεις απο πολυ κοντα δε φενεται παντως.

αν ειναι ευκολο χρωμα (πχ το ασιμι του ψαλιδιου) θα βγαλεις ακριβως το ιδιο σε χρωματοπωλειο. σε σπρει μπορεις να το ριξεις, σε μαρκαδορο δε ξερω.

• Like 1

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

up

χωρις να εχω παει ποτε, απο οτι εχω διαβάσει, σου κάνει οτι σερβις γουστάρεις που αφορά τα φρένα. 

Οποτε φαντάζομαι τα τοποθετει κι ολας 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

χωρις να εχω παει ποτε, απο οτι εχω διαβάσει, σου κάνει οτι σερβις γουστάρεις που αφορά τα φρένα. 
Οποτε φαντάζομαι τα τοποθετει κι ολας 

Το breakshop απ'ότι ξέρω μόνο πουλάει,εκτός και αν άλλαξε κάτι τώρα τελευταία και δεν το ξέρω.

Τώρα,καλό είναι να πάρεις τιμές και απο αλλού. Ισως βρεις και φθηνότερες στο ίδιο προϊόν που σε ενδιαφέρει!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το breakshop απ'ότι ξέρω μόνο πουλάει,εκτός και αν άλλαξε κάτι τώρα τελευταία και δεν το ξέρω.

Τώρα,καλό είναι να πάρεις τιμές και απο αλλού. Ισως βρεις και φθηνότερες στο ίδιο προϊόν που σε ενδιαφέρει!

Λες; :whistling:

Ενιγουει, αυριο ριξε ενα τηλ να σου λυθουν σιγουρα οι αποριες:

http://brakeshop.gr/

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Για εμένα μην καταφύγεις στην φτηνή λύση του τοπικού βαψίματος.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Απο εμένα,αυτό που λέει ο Γιώργος.

• Like 1

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Χαιρετω ξανα και μπαινω στο θεμα. Εχω μια bmw f650 gs 2001

1. Μετα απο στατικη πτωση που μου χαρισε απλοχερα ενας ηλικιωμενος παρατηρω οτι κοντα στα 60 χλμ/ωρα με κλειστο γκαζι το τιμονι τριζει ελαφρα. Αφησα τα χερια και η μηχανη πηγαινε ευθεια αλλα το τιμονι οντως ετριζε. Ξερει κανεις τι να ειναι ?

2. Τα φλας αργουν να πιασουν. Η επαφη δεν ειναι καλη. ξέρει κάποιος πως μπορω να τη βελτιωσω?

Ευχαριστω για οποιος απαντησεις ελθουν!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

1. check στα αντίβαρα σου (κυρίως αυτό που χτύπησε κάτω) αλλά και τις βίδες στα καβαλέτα!

2. Σπρέι επαφών στον διακόπτη.

• Like 1

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ξέρουμε τίποτα για το Motardinn.com? Το πέτυχα τυχαία και φαίνεται να έχει καλές τιμές.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πριν λιγο καιρο ειχε κοπει το ρευμα μια-δυο φορες απανωτα και απο τοτε το pc εβγαλε 2-3 κατεστραμενα αρχεια και πλεον οταν "ξυπναει" απο την αναστολη λειτουργιας δεν ανοιγει η οθονη ουτε το ποντικι ουτε το πληκτρολογιο, τα φουρφουρια και τα led αναβουν αλλα δεν αποκρινεται και πρεπει να πιεζω το κουμπι on/off για μερικα δευτερολεπτα μεχρι να κλεισει. Μετα το ξαναπαταω, ανοιγει τα bios και κανει συνεχιση των windows. Ξερει κανεις πως να το διορθωσω?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

για το πρώτο μέρος
λογικά με ένα chkdsk (γραμμα δίσκου): /f θα στρώσει (το τρέχεις απο cmd και λογικά τα κατεστραμμένα θα διαγραφούν)
μετά για το θέμα με το sleep resume δεν είμαι σίγουρος, σαν driver ακούγεται (αλλά δεν είμαι σίγουρος) . Ισως χρειαστείς είτε system restore είτε format

ps. πριν κάνεις το οτιδήποτε ένα backup σε άλλο δίσκο δεν βλάπτει καλού κακού

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Κατεβασα νεα εκδοση των drivers απο την καρτα γραφικων και βγαζει σφαλμα οταν παει να εγκατασταθει...

Για να γινει update σοτυς drivers του επεξεργαστη χρειαζεται format?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Κατεβασα νεα εκδοση των drivers απο την καρτα γραφικων και βγαζει σφαλμα οταν παει να εγκατασταθει...

Για να γινει update σοτυς drivers του επεξεργαστη χρειαζεται format?

ξανακατεβασε τους drivers και τσεκαρε αν ειναι οι σωστοι

γτ να πειραξεις τους drivers του επεξεργαστη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Επισκέπτης
Το θέμα δεν δέχεται άλλες απαντήσεις.

• Create New...