Jump to content
Apisteftos

Το τόπικ των σύντομων απαντήσεων vol. 2

Recommended Posts

Για να μην βάλεις καμιά παπαρίτσα μέσα και τους κλέψεις, υποθέτω.

an eiναι αυτο ειναι ηλιθιο.. αν ειναι για να μη κανεις ληστεια (και το βαλεις για να μη γραφουν οι καμερες) ααααααας το καταλαβω.. (αν και βαζεις ενα καλτσον και τελος.) 

τεσπα, βλακειες

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Εχω ενα σκουτερ 80αρι 4Τ(new fly)  να βαλω φιλτροχοανη? Θα πηγαινει καλυτερα λετε? Μετα πως θα το πλενω ομως?? Θα περνει σκουπιδακια μηπως οταν παω στα χωματα?

Ευχαριστω..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Για να μην βάλεις καμιά παπαρίτσα μέσα και τους κλέψεις, υποθέτω.

σωστα, γι'αυτο απαγορευεται. δουλευει η μανα μου σε σουπερ-μαρκετ και μου λεει να μην παω με το κρανος η τη μηχανη γενικα (φουλ εξοπλισμο κτλ) γιατι φενομαι σαν κλεφτης-εγκληματιας, ειναι και επαρχια οποτε καταλαβαινετε...

Εχω ενα σκουτερ 80αρι 4Τ(new fly)  να βαλω φιλτροχοανη? Θα πηγαινει καλυτερα λετε? Μετα πως θα το πλενω ομως?? Θα περνει σκουπιδακια μηπως οταν παω στα χωματα?

Ευχαριστω..

οχι μη βαλεις αλλο φιλτρο. ναι θα παιρνει σκουπιδακια οπου και να κινησε και θα χρειαζεται συχνα καθαρισμα. στο πλυσιμο θα το τυλιγεις με μια σακουλα σκουπιδιων...

Τροποποιήθηκε από τον noodles

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

οχι μη βαλεις αλλο φιλτρο. ναι θα παιρνει σκουπιδακια οπου και να κινησε και θα χρειαζεται συχνα καθαρισμα. στο πλυσιμο θα το τυλιγεις με μια σακουλα σκουπιδιων...

εγινε

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Κώστας Καλατζόπουλος

Διευθυντής σύνταξης του powerbikes (παλιό περιοδικό)

Τώρα στις δημόσιες σχεσεις της ktm

(Ήταν κ εκπαιδευτής στο css για κάποια περίοδο)

• Like 3

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μήπως ξέρει κάποιος πόσο είναι το διάκενο για τις βαλβίδες στο Crypton X?
Γιατί στο manual λέει 0.10 - 0.14 για τις βαλβίδες εισαγωγής και 0.16 - 0.20 για τις βαλβίδες εξαγωγής και μου φαίνονται λίγο μεγάλα τα νούμερα.
Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο ότι το manual αναφέρεται στο μοντέλο με το καρμπιρατέρ.

Να συμπληρώσω ότι ρύθμισα τις βαλβίδες σε αυτές τις τιμές και τώρα τις ακούω αρκετά γι'αυτό ρωτάω ποιο είναι το σωστό διάκενο.

Τροποποιήθηκε από τον Yamahas_1
Προσθήκη πληροφοριών

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Και να λέει το ελληνικό μάνιουαλ τιμές βαλβίδων για μηχανάκι που δεν πωλείται στην Ελλάδα ;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν έγραψε ο άνθρωπος πως είναι Ελληνικό manual.....

Επιπλέον, δε, αν είναι workshop manual (και όχι owner's), είναι συνήθως στα αγγλικά.

• Like 1

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ξερει κανεις την βενζινη την crystal ?

Να βαζω αυτη; καιει πιο λιγο νομιζω..

Εδω κοιτανε οι πολυεθνικές να μας τα φάνε και νομίζεις ότι θα μας δώσουν βενζίνη που καίγεται πιο αργά? 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εδω κοιτανε οι πολυεθνικές να μας τα φάνε και νομίζεις ότι θα μας δώσουν βενζίνη που καίγεται πιο αργά? 

οχι πιο αργα καιγεται την εβαλε ο αδελφος μου στο αμαξι και ελεγε αρκετα πιο χαμιλη καταναλωση.. 95αρα ειναι και ειναι 3-4 πιο ακριβη ..εχει τις επιδωσεις της 95αρας δηλαδη δεν ειναι π.χ. κατοσταρα αλλα κατι εχει και δεν καιει πολυ και κανει καλο στο κινητηρα λενε     αμα διαβασεις.. ειναι πιο καθαρη..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αμα σου πουνε οτι πεταει και 10ευρα απο την εξατμιση,θα τους πιστεψεις?

95αρα απο πρατηριο που να μη κλεβει και οσο γινεται να εχεις παρει πρεφα οτι βαζει βενζινη και νερο-βενζινη.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τόσο γρήγορα παρέδωσε? Του έκανες σωστή χρήση/συντήρηση και σου το βγαλέ αυτό? Αν ναι για μένα δεν αξίζει, βάλε κανά μοτέρ λιφάν πάνω κι όσο πάει.

Δικιά μου απορία: Ισχύει ότι όταν σε ένα μηχανάκι πάμε από ημισυνθετικό σε φουλ συνθετικό λάδι, δεν μπορούμε να επιστρέψουμε σε ημί? Κι αν ναι γιατί?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

συντηρηση ευλαβική κιολας μεχρι και ο μαστορας απόρησε...λαδακι παντα 10/50 εκτος απο οταν εκανε πολυ κρυο 10/40 !

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Με κράνος βγαλμένο απ το κεφάλι μου 

Με έχουν σταματήσει securitαδες σε 2-3 μεγάλα γνωστά καταστήματα για το κράνος στην είσοδο, και επειδή φαντάζομαι κανένας μας δεν πολυψήνεται να το αφήνει αλλού για να μπει στο κατάστημα, κάποια φορά ρώτησα έναν απο αυτούς "είναι υποχρεωτικό?" μου απάντησε πως δεν μπορεί να με αναγκάσει αλλά θα ηταν προτιμότερο να το αφήσω, του είπα ευχαριστώ και προχώρησα.
Μπορεί να ισχύει και αλλού αυτό.
Καταλαβαίνω βέβαια πως ο λόγος που κάνουν κάτι τέτοιο δεν ειναι για να μην κλέψεις κάτι, αλλά για λόγους ...εχμ... ληστείας... και ναι οκ μπαίνει κάποιος με βγαλμένο το κράνος αλλά μπορεί φαντάζομαι να το φορέσει στην συνέχεια χαμένος μέσα στο μπούγιο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τόσο γρήγορα παρέδωσε? Του έκανες σωστή χρήση/συντήρηση και σου το βγαλέ αυτό? Αν ναι για μένα δεν αξίζει, βάλε κανά μοτέρ λιφάν πάνω κι όσο πάει.

Δικιά μου απορία: Ισχύει ότι όταν σε ένα μηχανάκι πάμε από ημισυνθετικό σε φουλ συνθετικό λάδι, δεν μπορούμε να επιστρέψουμε σε ημί? Κι αν ναι γιατί?

Οχι ακριβως,η θεωρια λεει οτι αν πας απο ημι σε φουλ με το ιδιο σαε

μπορει να τσιμπαει λιγο λαδακι γιατι το φουλ ειναι πιο λεπτορευστο

και το μοτερ εχει ανοχες απο το ημι που δουλευε.Αυτο,τωρα με τα ματια μου

δεν εχω δει αν ισχυει η οχι,παντως εχει καποια λογικη 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ψαχνω στον γνωστο σελά Σακη στο google και μου δινει αρκετες επιλογες,ξερει καποιος το σωστο του site?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ψαχνω στον γνωστο σελά Σακη στο google και μου δινει αρκετες επιλογες,ξερει καποιος το σωστο του site?

http://www.mybike.gr/forums/topic/34122-o-σάκης-απέκτησε-site/

Εδώ είσαι Γιώργο

:winking:

• Like 1

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Επισκέπτης
Το θέμα δεν δέχεται άλλες απαντήσεις.

• Create New...