Jump to content
ΩΡΙΩΝ

Ducati panigale 1299 R ,Μultistrada 1299 my 2015

Recommended Posts

Κακιούλα ολκής μου ακούγεται αυτό κι ας μη βλέπω τί βίντεο είναι.

Δε λες σοβαρά τώρα ένα τέτοιο μηχάνημα σκουπίδι. Κι εγώ που δεν είμαι fan, ούτε θα έπαιρνα ένα κι ας μπορώ, ακόμα και για πλάκα (και μόνο για πλάκα) δεν θα τολμούσα να ρίξω τέτοιον απαξιωτικό χαρακτηρισμό.

Με ομορφιά και design που συνήθως είναι βήματα μπροστά, με περιφερειακά κορυφαία (όπως λένε αυτοί που ξέρουν και εμπιστεύομαι τη γνώμη τους αφού δεν έχω προσωπική εμπειρία), επιδόσεις και στήσιμο γενικώς που προδιαθέτουν για αδρεναλίνη στα ύψη (επανάληψη της παρένθεσης), μάλλον δεν είναι άδικα στην κορυφή των προτιμήσεων.

Το μόνο ψεγάδι των Ιταλών - αν θέλουμε να είμαστε αντικειμενικοί - είναι τα ηλεκτρικά τους, που τόσο έχουν σχολιαστεί αλλά εκείνοι δεν κάνουν και πολλά για ν' αποτινάξουν αυτή την άσχημη φήμη από πάνω τους (δυστυχώς).

Προσωπικά αν ήμουν οι Ιταλικές εταιρείες, θα έκανα μια σύμβαση διαρκείας με τους Τζαπανέζους να τα προμηθεύομαι τα πάντα όλα από κει και σε συνδυασμό με τα υπόλοιπα δικά μου, θα είχα το τέλειο μηχανάκι, το κεφάλι μου ήσυχο και το κούτελο καθαρό. :mB_kalo_e:

Ρε Ιταλάκια γατάκιαααααα, δώστε μου το management και θα βρεθείτε στην κορυφή και μόνοι σας ρεεεεεε. Οι άλλοι θα κοιτάνε με τα κυάλια...... :lol: χαραμίζομαι ρε φούστη μου. :thumbsdown: :(

Αυτά περί ηλεκτρικών και ηλεκτρονικών..... Παλιά ήταν από Ιταλία.

Από το 2010 στο mts 1200, όλα είναι Japan.

Τροποποιήθηκε από τον Captain Slow

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτά περί ηλεκτρικών και ηλεκτρονικών..... Παλιά ήταν από Ιταλία.

Από το 2010 στο mts 1200, όλα είναι Japan.

:lipssealed:

Άρα, μπαίνουνε στη σκέψη μου και δεν το ξέρω..... :lol:

Να υποθέσω λυθήκανε τα προβλήματα, έτσι? :rolleyes: :P

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Με ομορφιά και design που συνήθως είναι βήματα μπροστά, με περιφερειακά κορυφαία (όπως λένε αυτοί που ξέρουν και εμπιστεύομαι τη γνώμη τους αφού δεν έχω προσωπική εμπειρία), επιδόσεις και στήσιμο γενικώς που προδιαθέτουν για αδρεναλίνη στα ύψη (επανάληψη της παρένθεσης), μάλλον δεν είναι άδικα στην κορυφή των προτιμήσεων.

Βέβαια, εκεί που χαίρεσαι όλα τα παραπάνω, σε επόμενο πλάνο, παίζει πάντα και το σενάριο να βρίσκεσαι μέσα σε τετράτροχο εξυπηρέτησης πελατών του vag για να μην αφήσεις το ταξίδι σου στη μέση. :rolleyes:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Βέβαια, εκεί που χαίρεσαι όλα τα παραπάνω, σε επόμενο πλάνο, παίζει πάντα και το σενάριο να βρίσκεσαι μέσα σε τετράτροχο εξυπηρέτησης πελατών του vag για να μην αφήσεις το ταξίδι σου στη μέση. :rolleyes:

κάτι θα ξέρεις ως σοφός.....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

A, δεν μάθατε τι έπαθε το παγωτατζίδικο όταν πήγε να κυνηγήσει το multi και το R1(δικαβαλο) στις ευθείες προς σέρρες... :lol:

Δηλαδή αν ο οδηγός είναι κουλός, το μηχανάκι τι φταίει; Το έχουμε πει εκατό φορές, τα χέρια δεν αγοράζονται!!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Υπάρχει περίπτωση χερας άνθρωπος να πάρει vfr? μην πας να θολωσεις τα νερα !

Τι ομορφο το multi Δημητρη, δεν συμφωνεις? ;)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το Group Vag που κολλάει τώρα με τα μηχανάκια της Ducati? :blink::_unsure:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το Group Vag που κολλάει τώρα με τα μηχανάκια της Ducati? :blink::_unsure:

η ducati είναι αγορασμένη από την audi

ή όπως το λέμε ειρωνικά καλύτερα

ducaudi

αλλά ξεφεύγουμε και ας μην το συνεχίσουμε

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

η ducati είναι αγορασμένη από την audi

ή όπως το λέμε ειρωνικά καλύτερα

ducaudi

αλλά ξεφεύγουμε και ας μην το συνεχίσουμε

Α, οκ. Έχω χάσει επεισόδια..... :unsure:

Back to the point of topic.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τι ειναι η ducati? :shock:

Τι σας κάνει εντύπωση; Την αγόρασε προ τριετίας για λίγο πάνω από 1 δίς ευρώ.

Τροποποιήθηκε από τον Nippon Denso

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τι σας κάνει εντύπωση; Την αγόρασε προ τριετίας για λίγο πάνω από 1 δίς ευρώ.

Απλα δεν ειχα την παραμικρη ιδεα γι'αυτο...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Απλα δεν ειχα την παραμικρη ιδεα γι'αυτο...

Μας το κρατάγανε κρυφό για να μη σοκαριστούμε. :tooth:

Πιστεύω δάκτυλος της εταιρείας οδικής που συνεργάζονται είναι για ν' αυξήσει τη δουλειά της.

Vag & Ducati μαζί... δε θα προλαβαίνουν τα φορτηγά της να μαζεύουνε απ' το δρόμο. :lol: :tease: :P

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Πιστεύω δάκτυλος της εταιρείας οδικής που συνεργάζονται είναι για ν' αυξήσει τη δουλειά της.

Vag & Ducati μαζί... δε θα προλαβαίνουν τα φορτηγά της να μαζεύουνε απ' το δρόμο. :lol: :tease: :P

Mια νέα υπηρεσία είναι που ...''θα λύσει τα χέρια όλων των ελλήνων ιδιοκτητών ducati''

http://www.newsbomb.gr/bombplus/aytokinhto/moto/story/564150/ducati-ypiresia-desmo-mobility-me-ti-dynami-tis-audi

Απλά κάποιοι, όπως φαίνεται, δεν σηκώνουν αστεία με τις επιλογές τους. Τις έχουν πάρει υπέρ το δέον στα σοβαρά. Δεν τους αδικώ. Τα κοστολόγια της Ducati δεν αφήνουν και πολλά περιθώρια.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Γι αυτό πήρες vag κι εσύ; Χαχαχαχαχ :P

Ναι, για να συγγενέψω με τους Ντουκατίστι και να τα λέμε πάνω σε κανά φορτηγό οδικής. :tooth: :tooth: :P

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Mια νέα υπηρεσία είναι που ...''θα λύσει τα χέρια όλων των ελλήνων ιδιοκτητών ducati''

http://www.newsbomb....dynami-tis-audi

Απλά κάποιοι, όπως φαίνεται, δεν σηκώνουν αστεία με τις επιλογές τους. Τις έχουν πάρει υπέρ το δέον στα σοβαρά. Δεν τους αδικώ. Τα κοστολόγια της Ducati δεν αφήνουν και πολλά περιθώρια.

LOL τέλειο.

"Όταν ταξιδεύετε με την Ducati σας, σε οποιοδήποτε μέρος της Ελλάδας, και αντιμετωπίσετε μια απρόσμενη βλάβη στη μοτοσυκλέτα σας, θα μπορείτε να απευθυνθείτε στον πιο κοντινό αντιπρόσωπο της Audi και να πάρετε ένα αυτοκίνητο για να συνεχίσετε το ταξίδι σας!"

Πρακτικό μεν, αλλά αστείο όπως το λένε. "ΘΕΣ ΤΑΞΙΔΙ ΜΕ ΜΗΧΑΝΗ? ΣΕ ΚΑΛΥΨΑΜΕ, ΕΑΝ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΕ ΕΝΑ ΑΜΑΞΙ!"

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Κι αν έχω δίπλωμα μόνο για μηχανή και όχι για αυτοκίνητο πως θα με καλύψεις ρε μεγάλε;;;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

http://www.newsbomb....dynami-tis-audi

Μαλιστα...δε λεω σοβαρη υποθεση.Θα πρεπει ομως να κινουνται -οι κατοχοι ducati-μονο στις πολεις που υπαρχει επισημος εμπορος αποκλειστικα audi.Το λεω επειδη εχουν διαχωριστει απο το δικτυο της vw.Aυτο ισχυει για την ελλαδα.Στην ευρωπη ειναι σαφως καλυτερα τα πραγματα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Κι αν έχω δίπλωμα μόνο για μηχανή και όχι για αυτοκίνητο πως θα με καλύψεις ρε μεγάλε;;;

Σωστή η απορία σου..... :_thumbsup: Μάλλον θα σου δίνουν ένα εισιτήρια των ΚΤΕΛ να γυρίσεις σπίτι. :lol:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα