Jump to content
Sign in to follow this  
BabisStinson

KTM. Από πού όμως?

Recommended Posts

Εχω να πατησω εκει περα απο τοτε που αγορασα το τωρινο Ktm μου.

Δε θα μπω σε λεπτομερεις, για να μην αρχισει τριτος παγκοσμιος παλι οπως γινεται συνηθως σε τετοια θεματα, αλλα ας πουμε απλα οτι εχουν γινει πραγματα που μου αλλαξαν σε τεραστιο βαθμο την αποψη που ειχα παραθεσει τοτε, το 2014, για το συγκεκριμενο :yes:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Στο συνεργείο στο Αιγάλεω ο κοτσιδας ειναι ο Χρηστος,  στη Θηβών ο ίδιος ο οικονομοη

Στα παραθετω απλά για να ξέρεις με ποιον και τι τπτ  παραπάνω 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

EMC, Περιστέρι ,πολύ καλά παιδιά κ  top service απο Χρήστο πρωην μηχανικό Καρέτσου .Ο Νίκος ο μάνατζερ  ειναι  χρόνια αναβάτης εντούρο ,ανθρωπος χαμηλών τόνων κ συννενοήσιμος .Διαλέγεις κ παίρνεις .........

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το γνωστό Racing Center 500 στη Λ.Βουλιαγμένης μετακόμισε στην έδρα του στην οδό Πλαταιών 4-6, κοντά στο Μετρό του Κεραμεικού. Πρόκειται για το γνωστό κεντρικό κτίριο της KTM SEE στο κέντρο της Αθήνας.

Πηγή

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Την 30/11/2016 at 7:06 ΜΜ, το μέλος mixos_1919 έγραψε:

Αδερφε να ξερεις οτι γενικα σεβομαι τις γνωσεις και το ενδιαφερον που εχεις στα κτμια ,γιαυτο μην παρεξηγησεις αυτο που θα πω ,δν εχει καμια σχεση με σενα .

Πηγα σημερα απο κει για να δει το 690 που πουλησα τελικα .το παιδι ειναι απτην περιοχη οποτε πηγαμε σε αυτον χωρις να τον ξερει κανενας μας .Ο "μαστορας" που εκανε την διαγνωση ηταν ενας με κοτσιδα(απλα το λεω σαν χαρακτηριστικο αναγνωρισης )ο οποιος το βαζει ενα λεπτο ,το σβηνει ,φευγει κ λεει πριν μπει στο μαγαζι παλι (στην οδο Σμυρνης στο Αιγαλεω)

Μ-"δεν κανει"

Εγω-"δλδ?τι?κοπαναει?"

Μ-"ναι δν κανει."

Ε-"ε πες ρε μαστορα τι και πως?καδενα?βαλβιδες τι?"

Μ-"οχι ,πιο κατω"

Ε-"τι βαρανε τα αντιβαρα?"

Μ-"μπιελα και ρουλεμαν στροφαλου.αυτα τα μηχανακια πονανε εκει"

Εκει απλα γελασα γτ ο τυπος εχει μαγαζι ,αν ειναι αυτος ο Οικ. κ οχι κανας μαστορας της συμφορας που μαζεψε απο καπου.

Σημειωση 1η: περαν του οτι δουλευα σε συνεργειο κ το μηχανακι απο οταν το πηρα μεχρι κ σημερα δν ειχε κανενα θεμα,παρολα αυτα  το πηγα σε εξειδικευμενο γνωστο ΚΤΜ συνεργειο στη Φραντζη για αλλαγη λαδιων και ελεγχο .Εκει ο ανθρωπος (απτους 2 μαστορες π εχει ) μ ειπε οτι ακουγεται μια χαρα κ δν εχει θεμα.

Επισης το μηχανακι εχει παει σε αλλα 2 συνεργεια να το ελεγξουν τα οποια ειπαν να αλλαχτει ο τεντωτηρας προληπτικα και μαλιστα του κανανε και εξονυχιστικο ελεγχο για τρακαρισμα κλπ και βγηκε καθαροτατο.

Παρολα αυτα ,το πηγαμε σε 2 συνεργεια ακομα στο περιστερι (καλα περα του οτι το πηγαμε στην εκθεση π εχει ο Οικ. (Θηβων)και ο ανθρωπος εκει ειπε οτι δν ακουει κατι απλα να το παμε στο συνεργειο για σιγουρια) αλλο ενα εξειδικευμενο ΚΤΜ και στον γνωστο Κ. που κανει τις δυναμομετρησεις και τις μετατροπες και ολα τα Δυτικα πινουν νερο στο ονομα του. Ολοι μα ΟΛΟΙ μας λεγανε τα ιδια πραματα .

Αρα η αυτος εχει το μαγικο αυτη και ακουει οτι δν ακουνε οι αλλοι ή ειναι απλα  βλαμμενος και επειδη δεν μας ηξερε βαριοταν να ασχοληθει.

Ακομη το παιδι πηρε τηλ 2 φιλους με κτμ να τους ρωτησει που να παμε εκει κοντα και του λεγανε πηγαινε Χαιδαρι,μακρια απτον Αιγαλιωτη.

Λοιπον δεν εχω γραψει ποτε τιποτα για κανενα,ολοι εχουν δικαιωμα στο λαθος .ΑΛΛΑ δεν μπορεις να βγαζεις ενα μηχανακι αχρηστο ετσι απλα επειδη βαριεσαι .

Και αποφασισα να γραψω εδω γτ εχω ακουσει κ αλλα σκηνικα απο φορουμ κλπ αλλα πρεπει πρωτα να δεις για να πιστεψεις.Και εγω ειδα.

Δεν θα προτεινω λοιπον που να πας,σιγουρα εγω δν θα ξαναπηγαινα εκει.

Ξεθαβω λίγο,πηγα και εγώ χθες εκεί στον Κοτσίδα,γιατί έγινα κτμομπαμπας πάλι,να ελέγξει το μηχανάκι για να το αγοράσω,ένα 690 και εγώ,το βλέπει από εδώ από εκεί..πολύ περίεργος σαν τύπος λες και μισεί την δουλειά του,το μηχανάκι είναι φτιαγμένο,είδε ότι φοράει χωνί πχ και τρελάθηκε δεν είναι σωστά πράγματα αυτά μπλα μπλα έκανε κάτι αρρυθμίες και λέει απτό προγραμμα θα νε..προγραμμα Εντομεταξυ στον Κολλια που είναι πολύ ΟΚ! με τα πολλά το παίρνω πάω απτον Κολλια γιατί είναι γνωστός του λέω έτσι Κ έτσι μου είπαν ,το κοιτάει λίγο και είχε κομμένη εισαγωγή…εκεί το χασε για μένα ο Κτμομηχανικος,και πρέπει να βρω άλλον να βολεύει σε αυτά τα προάστια!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα