Jump to content
Sign in to follow this  
AnotherFace

Προταση για 2ημερο.

Recommended Posts

Κυκλοφορει η σκεψη στο μυαλο μου να παω με μια φιλη στα πολυ κοντινα νησακια της αθηνας.

Για ριξτε ιδεες για να βγει πραγματικα οσο πιο οικονομικα και ωραια γινεται.

( εχουμε και ενα καγκουροεργαλειο να παρουμε, δεν θελω να χαλασω πολλα λεφτα :P )

Αιγινα? Πορος? Αγκιστρι? (σαλαμινα το αποκλειω καθως εχω παει πολλες φορες)

Επισης οποιος γνωριζει πανω κατω τιμες απο διαμονη μεχρι το καραβι θα με βοηθουσε ..

Θα ηθελα να παρω και το παπι μαζι για να γυρισουμε λιγακι το νησακι που θα παμε.

Μην προτεινετε εξτριμ πραγματα. Οπουδηποτε εκτος αθηνας θα με κανει ευτυχισμενο στην παρουσα φαση!

Για ριξτε ιδεες προτασεις και εμπειριες!

Τροποποιήθηκε από τον AnotherFace

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Αγκιστρι ειναι ωραια, και για 2ημερο ειναι ιδανικο.

Ειναι τραγικα μικρο νησι οποτε σε 2 μερες θα καταφερεις να το γυρισεις ολο, να δεις τις παραλιες που εχει, και να το χαρεις..

Φαγαδικα, ξενοδοχεια κλπ, εχει μονο στο κεντρο.. Το υπολοιπο νησι εχει 1(εναν) δρομο ολο κι ολο, και νομιζω αγγιζει τα 10χλμ σε μηκος! :P

Ωραιο νησακι ειναι, θα το ευχαριστηθεις αν πας, αλλα απο σερβις σε οσα μαγαζια πηγαμε, δεν μειναμε ποτε ευχαριστημενοι...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αγκίστρι έχει ωραία μέρη για ελεύθερο camping αλλά και για να νοικιάσεις δωματια. Όλες οι αποστάσεις είναι μικρές και σε περίπτωση παπιού,γυρνάς όλο το νησί τσάκ-μπάμ. Το μόνο θέμα είναι οτι αμφιβάλλω για το αν θα βρείς δωμάτια η χώρο για να στήσεις σκηνή. Τιμές ακτοπλοϊκών εδώ : τιμές

Πολύ όμορφο νησάκι,ειδικά αν σκεφτείς οτι είναι δίπλα στην Αθήνα. Το κλίμα που επικρατεί γενικά είναι χύμα (μοιάζει με Αντίπαρο). Η "χώρα" του νησιού είναι ριμαγμένη απο τον τουρισμό. Παραλίες και λοιπά αρκετά όμορφες.

Εικόνες απο τα μέρη εδώ : εικόνες .

Καλά να περάσεις όπου κι αν πάς!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Φίλε Πέτρο ψηφίζω και εγώ Αγκίστρι δαγκωτό. Για διήμερο είναι ιδανικός προορισμός πολύ κοντά μας. Φίλε έχει πολύ ωραίο φαγητό, πολύ ενδιαφέρουσες παραλίες ΚΑΙ δρόμους :afro: και ας είναι μόνο 10 χιλιόμετρα όλοι κι όλοι, και πολύ ωραία μαγαζιά για νυχτερινή απόδραση. Χτύπα το. Στα συν και τα φθηνά ακτοπλοικά. Το έκανα μετα των δύο αγαπών μου τον Ιούνη, πάρα πολύ καλή ιδέα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ψαχνω κ εγω για κοντινο προορισμο για 2ημερακι αλλα δυστυχως η πληρωτητα στα δωματια και ξενοδοχεια ειναι 100% κ απ οτι διαβαζω κυνηγανε πολυ και το ελευθερο..

ζορικα τα πραματα..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Φίλε Πέτρο ψηφίζω και εγώ Αγκίστρι δαγκωτό. Για διήμερο είναι ιδανικός προορισμός πολύ κοντά μας. Φίλε έχει πολύ ωραίο φαγητό, πολύ ενδιαφέρουσες παραλίες ΚΑΙ δρόμους :afro: και ας είναι μόνο 10 χιλιόμετρα όλοι κι όλοι, και πολύ ωραία μαγαζιά για νυχτερινή απόδραση. Χτύπα το. Στα συν και τα φθηνά ακτοπλοικά. Το έκανα μετα των δύο αγαπών μου τον Ιούνη, πάρα πολύ καλή ιδέα.

καλά ρε πως τα καταφερες και πήγες με 2 μηχανές ταυτόχρονα? :crazy::peep:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αγκίστρι και απο εμένα...είναι πανέμορφα,μπορείς να μείνεις σε σκηνή (προτίμησε τη παραλία Δραγονέρα) και το κόστος είναι κάτι σαν 25 ευρώ πήγαινε-έλα.Μετράει...

edit: Επίσης η Εύβοια μετράει πολύ για σ/κ, όπως και το αλεποχώρι.

Τροποποιήθηκε από τον reNos

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ευβοια οπως ειπε ο Ρενος,διπλα με ατελιωτες επιλογες για βουνο κ θαλασσα.

τα του Σαρωνικου ειναι πολυφορεμενα κ πατικι απο κοσμο τετοια εποχη..αστα!

(μην πας απο Ραφηνα-μαρμαρι ειναι ακριβοτερα,τραβε Α.Μαρινα-Στυρα με την παντοφλα.)

Τροποποιήθηκε από τον George_®

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ευβοια πηγα προπερσυ οποτε κοιταω για κατι καινουριο.

Παμψηφει αγκιστρι δηλαδη??

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αυτή τη στιγμή γράφω από αγκίστρι....

Στο προτείνω και εγώ ανεπιφύλακτα, αν βρεις κατάλυμα (πράγμα πολύ δύσκολο)...

Sent from my nokia lumia 820

Τροποποιήθηκε από τον kkoletsis

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα