Jump to content
HLIAS

Πολυ στροφιλικι, πολύ φαγητο και ενας ωραιος καταρρακτης

Recommended Posts

Επομενη σταση για φωτο, στο φραγμα του Λαδωνα...

20140726_153800.jpg

20140726_153902.jpg

20140726_153910.jpg

20140726_153919.jpg

20140726_153933.jpg

20140726_153925.jpg

Σταση στην Φολοη για φαγητο σε γνωστο μας ταβερνειο οπου φυσικα και δεν υπαρχουν φωτο μιας και ΠΕΙΝΟΥΣΑΜΕ!!

Μετα κατα την αποχωρηση περασαμε απο το Δρυοδασος της Φολοης.. Ενα καταπληκτικο μερος, που ομως θα δειτε φωτο απο το Internet..

pholoe-top.jpg

Foloi-DSC01887-533.jpg

οι φωτο δειχνουν ακριβως πως ειναι αυτο το μερος.

Συνεχιζουμε λοιπον τον δρομο μας, για να παμε στην Καϊαφα.. Πηγαμε στην λιμνη αλλα δνε ειχε καφε.. Οποτε κατσαμε στον παλιο σταθμο..

20140726_163805.jpg

Ο r3negade προσπαθει να ξεβουλωσει τα αυτια του... ( Και οι αλλοι δηλαδη, αλλα αυτον επιασε η καμερα.. ) :grin:

20140726_161010.jpg

Εδω να πω πως εχουμε κανονισει απο την Αθηνα, να βρεθουμε με τον karellen.. Ετσι λοιπον, γνωριζουμε πως εχει ξεκινησει και σε λιγο θα τον βρουμε κατω στο ποταμι

Τροποποιήθηκε από τον HLIAS

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Αφου καναμε τις βουτιες μας και δροσιστηκαμε λιγακι :grin: γυρισαμαν, μαζεψαναν σκηνες γυναικες και παιδια.

Χαιρετηθηκαμε και με τον Νικολα και πηραμε τον δρομο της επιστροφης..

Μπολικο στροφιλικι παντα με αρκετα καλη ασφαλτρο και ορισμενα κομματια με κατολισθησεις..

Βρισκομασταν με τα παιδια στις κυριες διασταυρωσεις και στην διαδρομη ο καθενας χαιροταν το οχημα του..

Ακομα και το σταρλετακι εστριψε πολυ ... Χαρα στο κουραγιο του Στεφαν..

Καριταινα λοιπον με προορισμο την Στεμνιτσα για μασαμπουκες ( παλι?)

Αφου φαγαμε ο Αλαρμιος προτεινε να αλλαξει η διαδρομη της επιστροφης και να γυρησουμε απο Χρυσοβιτσι..

Φοβερο μερος με ελατα και στροφες παλι...

20140727_155852.jpg

20140727_154426.jpg

Ο Αλαρμιος προσπαθει να βγει αλλα τον εχω κλειδωσει..

20140727_155835.jpg

Στην Βυτινα καναμε την τελευταια ''ανασυγκροτηση'' και να πιουμε εναν τελευταιο καφε..

20140727_163500.jpg

20140727_163651.jpg

Αυτα απο εμενα.. Ο Στεφανος και ο Νικολας εχουν καποιες φωτο που θα ηθελα να βαλουν και αυτοι να δειτε περισσοτερες φωτο..

Ειδικα απο τον Νικολα..

Νικολα χαρηκα που επιτελους μετα απο τοσα χρονια κατσαμε μιλησαμε και ειπαμε διαφορα.. σοβαρα και αμελητεα..

Παντα σε ειχα σε εκτιμηση,πιστευω να το ηξερες, , πλεον σε θεωρω φιλο. Αληθεια στο λεω.. :)

Στους αλλους δεν λεω... τιποτα, να παν να γμηθουν... :crazy:

υ.γ. Σας ευχαριστω μαγκες που μου αλλαξατε τελευταια στιγμη το προγραμμα και τελικα ηρθα και φετος.

Να ειστε καλα.. τα λεμε την παρασκευη :crazy:

Υ.γ2 Μετα τα ζουμια και τα μυξομελα να αναφερω πως εντος της Αττικης οδου ξαναπετυχαμε τον indi και επιβεβαιωσαμε τις υποψιες που ειχαμε εδω και χροοονια μεταξυ μας και δεν του το ειχαμε πει ποτε..

Ειχαμε βασιμες υποψιες οτι ο indi ειναι ο sexy superman..

Και τελικα ναι... καταφεραμε και τραβηξαμε βιντεο με την μεταλλαξη του..

ιδου...

Φιλια, σας αγαπω

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πάρα πολύ ωραία παιδιά παντα τέτοια και ακόμα περισσότερα, πολύ ωραία μέρη φαντάζομαι βγάλατε τρελά γούστα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ωραίοι οι νεολεροι. Ζηλέψαμε αρκούντως αλλά δεν θα το ομολογήσουμε ποτές.

Αύριο τα με αρέσκει σήμερα δεν μου έχει απομείνει τιποτις

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πάντα τέτοια παιδιά.

Το πρώτο κομμάτι της βόλτας σας δεν το έχω κάνει ποτέ, μέχρι τους καταρράκτες.

Ιδανικό για διήμερο και το αντιγράφω :)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Άντε να βάλω κι εγώ το λιθαράκι μου.

Ο Indy μαγνητίζει το κοινό,ο Ηλίας παρακολουθεί εκστασιασμένος ενώ ο Στέφανος ξεβουλώνει και το άλλο αυτί για να ακούει καλύτερα.

Ο Ισίδωρος με τον Παναγιώτη Renegade ανταλλάσουν κρυφές ματιές.

0247.jpg

0248.jpg

0253.jpg

Ο Θοδωρής

0254.jpg

"Ρε μλκ, οι άλλοι δύο μέσα έχουν μείνει στήλη άλατος,εγώ λέω να μην μπούμε!"

0257.jpg

(**)

0256.jpg

Πέρα από την πλάκα:

Ευχαριστώ τα παιδιά για το υπέροχο ΣΚ που μου προσέφεραν.Η συντροφικότητα και η πλάκα που είχαμε δεν περνιούνται στο πληκτρολόγιο.

Χάρηκα που γνώρισα τον Ισίδωρο,τον Τεό και ιδιαίτερα τον Γιώργο Gee και τον Παναγιώτη Renegade,τα άλλα ρεμάλια τα ήξερα και πριν. :crazy:

ΥΓ1 Λιάκο σε εκτιμούσα και από πιο πριν, αλλά το να πας να κοιμηθείς στο στάρλετ για να κοιμηθώ εγώ στη σκηνή,...φίλε με έκανες λιώμα :worshippy:

** ΥΓ2 Να ξαναδώ τον Ισίδωρο με την Gopro ανά χείρας να μπαίνει στον καταρράκτη και ας πεθάνω ο π*στης!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Γουστάρω πολύ την φάση με το support car..... :_thumbsup:

Παρα ταύτα σας επιπλήττω,γιατί εξακολουθείτε να είστε μαλωμένοι με το ψήσιμο,και παραγγέλνετε από τις ταβέρνες...... :pimp:

Καταυλισμό είχατε,φωτιά ανάψατε, γιατί βρε δεν πέταξατε μια φουφού και 5 κάρβουνα στο Σταρλετικό να κάνετε κέφι ??? :drunk:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τα περισσοτερα που ειχα να πω, τα ειπαν πιο πανω ο Λιακος με τον Νικολα, οποτε καλυφθηκα.

Χαρηκα που γνωρισα τον Νικο (karellen) απο κοντα, και επιβεβαιωθηκα για την εντυπωση που ειχα. Μεσα σε λιγα λεπτα κουβεντας, νομιζα οτι τον ηξερα χρονια ολοκληρα.

Φωτογραφιες δεν εχω να δειξω, αλλα πραγματικα, το διημερο ηταν σουπερ. Πολυ φαϊ, πολυ χαβαλες, καθολου ευτραπελα, και ΠΟΟΟΛΥ στριψιμο.

Η διαδρομη της επιστροφης, απο την αρχαια Φυγαλεια μεχρι και την Βυτινα, ηταν στο μεγαλυτερο μερος της πιστα. Σαν μικρα παιδια καναμε..

Αντε και του χρονου μαγκες!! Ακομα πιο οργανωμενοι, και αν τα καταφερουμε, με δυο διανυκτερευσεις.

Υ.Γ: Κωστα (icelover) ειχαμε μωρε γυρω στα 5 κιλα λουκανικα, αλλα προτιμησαμε την safe επιλογη. :lipssealed::crazy:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Γουστάρω πολύ την φάση με το support car..... :_thumbsup:

Παρα ταύτα σας επιπλήττω,γιατί εξακολουθείτε να είστε μαλωμένοι με το ψήσιμο,και παραγγέλνετε από τις ταβέρνες...... :pimp:

Καταυλισμό είχατε,φωτιά ανάψατε, γιατί βρε δεν πέταξατε μια φουφού και 5 κάρβουνα στο Σταρλετικό να κάνετε κέφι ???

Να εισαι καλα ρε Κωστη..

Δεν ειμαστε τσακωμενοι ακριβως.. Εγω μαλιστα ελεγα να παρουμε καρβουνα κλπ απο αθηνα αλλα η αληθεια ειναι οτι εχουμε βρει ενα ταβερνακι στο χωριο επανω που μας τα φερνει και ειναι ωραια και καθαρα..

Και ισως για ουσιαστικα 24ωρες δεν αξιζει να μπουμε σε αυτη την μοντα...

Παρολα αυτα και εγω θα γουσταρα να ψησουμε..

Φιλε το support car γ@μαει κατα την γνωμη μου.. Ασχετα που μερικοι δεν το πιανουν στην παρουσα φαση .Ολη η παρεα, εκτος του gs ειχε πεταξει ολα τα πραγματα σκηνες καρεκλες κλπ στο αυτοκινητο και αυτοι βολταραν με ησυχια και χωρις βαρος.

Ασε που και το σταρλετ πατουσε καλυτερα στον δρομο... :crazy:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Φετος οντως μας βγηκε πολυ καλα η Νεδα

Ο Ηλιας ηταν τρελη ανακουφιση για καποιους απο εμας με το starlet καθως ταξιδεψαμε αδειοι, γιατι εγω τουλαχιστον αν ταξιδευα φορτωμενος θα ημουν πολυ πιο αβολα.Το starletακι πρεπει να ειχε κατεβασει ολα τα θεια στον Ηλια καθως αποτι φανηκε εφαγε πολυ συνουσια...

Ο Νικος (karellen) αποδειχθηκε πολυ ευχαριστη παρεα και πολυ "ζεστος" ανθρωπος, ελπιζω να τον ξαναδω συντομα (Νικο παιζει να περασω απο τα μερη σου τον Αυγουστο να ξερεις..)

Ολα τα λεφτα παντως ηταν ο δρομος της επιστροφης...150 χλμ συνεχομενο στροφιλικι με παρα πολυ καλη ασφαλτο και ρυθμους αστα να πανε, κομματια απο παρα πολυ κλειστα εως ανοιχτα...τα λαστιχα εγιναν γυαλοχαρτο απο το συνεχομενο στριψιμο(και πρεπει να εχασαν και μπολικο απο το πελμα...)

Στο τελος λογω βλακειας πηραμε εθνικη απο το Λεβιδι και εκει αρχισε η ταλαιπωρια, αερας μπολικος και πανω στο Ηyper με 120 ειχα μαρτυρησει, πονοι παντου για 2 μερες μετα, αλλα δεν γμιεται, ημουν χορτατος απο το προηγουμενο της διαδρομης.

Αυτα και απο μενα

Λιακο θελω φωτογραφιες απο την φωλιτσα μας στον υπνο( :wub: ) και αυτες που μας εβγαλες εν κινησει...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σιγά τα ωά.............. Λίμνη χωρίς κροκόδειλο είναι σαν μπουγάτσα χωρίς κρέμα.............. :crazy:

:grin:

Ωραία φάση παίδες, και στα επόμενα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το γνωστό παρεάκι σε νέες περιπέτειες..... :vv:

Και εις άλλα με υγεία εύχομαι, να περνάτε όσο μπορείτε καλύτερα. :_thumbsup:

Σιγά τα ωά.............. Λίμνη χωρίς κροκόδειλο είναι σαν μπουγάτσα χωρίς κρέμα.............. :crazy:

:grin:

...............

Φώτο από κινητό, ΚΤΜ γιοκ, ο Αλάρμιος τί σκ@τ@ έκανε; :lipssealed:

:rotfl: :rotfl: :rotfl:

Πολύ εύστοχα και τα δύο..... έλιωσα ρε Παναγή. :worthy:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αλάρμ ετσι οπως τα έκανες θα ξεκινήσει η καζούρα οτι το ΚΤΜ το είχες στο μάστορα

κι άντε μετά να αποδείξεις οτι δεν είσαι ελέφαντας!!!!!!!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αυτα ειναι.....

Μπαρβο ρε μαγκες.....παντα τετοια,ωραια παρεα,ομορφες διαδρομες και πολλα χαμογελα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα