Jump to content
o_xlapatsas

Οι τηλεφωνικές πωλήσεις...τηλεφωνικών υπηρεσιών, συνεχίζονται!

Recommended Posts

Βασικα οταν ειναι να κοιμηθω βαζω το τηλ στο αθορυβο..

λοιπιν εχουν κανει μια μαλακια γενικα στα κινητα... Εχει το αθορυβο , εχει να βαλεις ring τονε ανα ατομο...Ρε μλκς καντε να υπαρχει μια ομαδα που να κανει Override το αθορυβο...Να λεω ο ταδε ο ταδε να καλουν οι αλλοι ζμπουτσαμ... 

Η καλυτερη λυση.Μεχρι τοτε αθορυβακι και τα λεγαμε αν ειναι .. Αφου καμια φορα οοοταν πιασω το σταθερο βλεπω αναπαντητες απο οτι αρχιδια νουμερο ναναι..Πραγματικα εχω προσπαθησει να ειμαι ευγενικος , η εστω να μην ειμαι ουγκ αλλα θυμαμαι σε μερικα ατομα ειχα ριξει το κλασσικο "οχι" κ κλεισιμο και σε μια υστερω ενα "αντε γαμησου μου πριξατε το πουτσο μαλακες" που επεμενε ,,,

Τι το θυμιθηκα τωρα , τα πηρα..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

λοιπιν εχουν κανει μια μαλακια γενικα στα κινητα... Εχει το αθορυβο , εχει να βαλεις ring τονε ανα ατομο...Ρε μλκς καντε να υπαρχει μια ομαδα που να κανει Override το αθορυβο...Να λεω ο ταδε ο ταδε να καλουν οι αλλοι ζμπουτσαμ... 

Η καλυτερη λυση.Μεχρι τοτε αθορυβακι και τα λεγαμε αν ειναι .. Αφου καμια φορα οοοταν πιασω το σταθερο βλεπω αναπαντητες απο οτι αρχιδια νουμερο ναναι..Πραγματικα εχω προσπαθησει να ειμαι ευγενικος , η εστω να μην ειμαι ουγκ αλλα θυμαμαι σε μερικα ατομα ειχα ριξει το κλασσικο "οχι" κ κλεισιμο και σε μια υστερω ενα "αντε γαμησου μου πριξατε το πουτσο μαλακες" που επεμενε ,,,

Έχεις δίκιο για τη λύση με τα κινητά. Να δούμε ποιός κατασκευαστής θα το κάνει πράξη.

Προσωπικά δεν τους βρίζω. Το αγαπημένο μου είναι το εξής:

Ντριιιιιιν (σπίτι, καραμεσημεριάτικα στο σταθερό)

- Παρακαλώ

- Γειά σας, τί κάνετε? (μες την τρελή χαρά η τύπισσα, αφού μερικές φορές νομίζεις ότι είναι η καλυτερή σου φίλη στην άλλη μεριά). :biggrin:

- Ό,τι μπορούμε κι ό,τι προλαβαίνουμε. Εσείς?

- Μια χαρά κι εγώ. Έχω να σας κάνω μια καταπληκτική προσφορά σήμερα.....μπλαμπλαμπλα

- (Διακόπτω) Συγνώμη, ξέρετε πού έχετε πάρει?

- Τί εννοείτε?

- Εννοώ αν ξέρετε τί είναι εδώ που πήρατε. Εταιρεία? Σπίτι? Κάτι άλλο?

- (αν δεν έχει ήδη ψυλιαστεί να το κλείσει, συνήθως είναι μούγκα)

- Λοιπόν, για να μην ψάχνετε, σπίτι είναι και δεν έχουμε τα δικά σας ωράρια. Ρολόϊ έχετε στο χεράκι σας?

- (τουουουουουουουουοτ.......)

:laugh:

Και δεν τους βρίζεις, και τους "κατσαδιάζεις" με τακτ για το ακατάλληλο της ώρας.:winking:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Γράφτηκες προ ημιώρου στο φόρουμ για να κριτικάρεις τα ποστ των παιδιών και τελικά τα γραφόμενά σου δείχνουν ότι είσαι παραπάνω 'ανίδεος-αμόρφωτος-με επίπεδο πατώματος λεξιλογίου και στόκος'.

Α,και μεγάλος ΠΑΠΑΡΑΣ.

Edit: Απόλαυσε την απάντηση γιατί εντός ολίγου θα διαγραφεί,μαζί με το κατάπτυστο κείμενό σου.

Δεν διαγράφονται τέτοια διαμάντια ...  Αρκεί ένα μπάνιο στον συγγραφέα .

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το ios το λεει "Do not disturb" και το android "Μην ενοχλειτε".

Φτιαχνεις μια ομαδα "αγαπημενα" και οριζεις οτι τα μελη της ομαδας αυτης μπορει να κανει override το μην ενοχλειτε και χτυπαει το κινητο. 

Πραγματικα μου εχει λυσει τα χερια............................

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Στην ομαδα που θα φτιαξεις μπορεις να την ονομασεις οπως θες η θα παρεξηγηθει ο περιεργουλης ;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Android Lollipop σε 2 Samsung σειρας Α ... εχουν τη λειτουργια "Do not disturb" πληρως παραμετροποιησιμη.

Εξαιρεσεις βαζεις απο αγαπημενες επαφες και ξυπνητηρια μεχρι και ειδοποιησεις απο συγκεκριμενες εφαρμογες ...

Μην τσαντιζεσαι αδικα.... :)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Και εκεί που έχεις τσαντιστεί με αυτά που γράφει ο υπάλληλος της  τηλεπαπάρας, διαβάζεις τα σχόλια που ακολουθούν από του συνφορουμήτες και λιώνεις στα γέλια.

Να είσαστε καλά μάγκες :biggrin:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν διαγράφονται τέτοια διαμάντια ...  Αρκεί ένα μπάνιο στον συγγραφέα .

Χρήστο σόρυ για τη γλώσσα αλλά δεν κρατήθηκα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δε μιλαει σε σενα ο Χρήστος, Νικ! :winking:

Παίρνει η νοβα τηλέφωνο, ευχαριστώ λέω έχω ηδη νοβα. Μετά απο μια ώρα πάλι τηλέφωνο.  Τι σκατά θέλουν βάλω  2 νοβες; :dry:

Δηλαδή δε παίρνει τηλ η Τζουλια Νοβα και της ρίχνεις χυλόπιτα? Μπράβοοοοο :tooth:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Παίρνει η νοβα τηλέφωνο, ευχαριστώ λέω έχω ηδη νοβα. Μετά απο μια ώρα πάλι τηλέφωνο.  Τι σκατά θέλουν βάλω  2 νοβες; :dry:

1024px-Keplers_supernova.jpg

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σχεδόν όλες οι συσκευές πλέον έχουν 'Μην ενοχλειτε'.

ψαξτε το, είναι χρήσιμο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το άρθρο 11 ισχύει για ένα μήνα πλέον, οπότε μετά πρέπει να ξαναστελνουμε τα χαρτιά μας με φαξ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Android Lollipop σε 2 Samsung σειρας Α ... εχουν τη λειτουργια "Do not disturb" πληρως παραμετροποιησιμη.

Εξαιρεσεις βαζεις απο αγαπημενες επαφες και ξυπνητηρια μεχρι και ειδοποιησεις απο συγκεκριμενες εφαρμογες ...

Μην τσαντιζεσαι αδικα.... :)

Σχεδόν όλες οι συσκευές πλέον έχουν 'Μην ενοχλειτε'.

ψαξτε το, είναι χρήσιμο.

Παίδες, σωστά αυτά αλλά μην περιορίζεστε στην ενόχληση στο κινητό.

Υπάρχουν και τα σταθερά στο σπίτι, όπου το πρόβλημα ενόχλησης είναι πολύ μεγαλύτερο, δεδομένου και ότι δεν έχεις δυνατότητα ρυθμίσεων τύπου κινητών.

Το άρθρο 11 ισχύει για ένα μήνα πλέον, οπότε μετά πρέπει να ξαναστελνουμε τα χαρτιά μας με φαξ.

Τί-ΠώςΠού? :blink: (Όντως έτσι είναι) 

"Η πρόσβαση στο Μητρώο, απο τους ενδιαφερόμενους έχει μέγιστη χρονική διάρκεια ισχύος 30 ημέρες".

https://www.cosmote.gr/fixed/registrypage-11

Ερε τί βρήκανε τα καθίκια για να μην μπορείς να κάνεις ουσιαστικά τίποτα.:angry::angry:

Πού είναι το παλληκαράκι που θίχτηκε χτες, να μας εξηγήσει γιατί θα πρέπει ο κοσμάκης να τρέχει κάθε μήνα για να φιμώνει τους ενοχλητικούς μλκες. Μάλλον κάνει τα "μπάνια" του απ' ότι αντελήφθην.....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καταρχάς συμφωνούμε ότι ο τρόπος του τύπου ήταν απαράδεκτος και καλά έκανε και μπανιαρίστηκε. Όποιο δίκιο είχε το έχασε γράφοντας έτσι. Έχει χαθεί η ευγένεια στις διαπροσωπικές σχέσεις και το φαινόμενο είναι ακόμα χειρότερο πίσω από το πληκτρολόγιο.

Αλλά ρε παιδιά...

Ειλικρινά το λέω μακάρι να είναι πάντα αυτά τα προβλήματα σας. Γιατί τόσο μίσος? Και εμένα με παίρνουν, τι πρέπει να κάνω, να αρχίσω να γαμωσταυρίζω και να χαλάω την διάθεση μου? Έχω βάλει κάποιους αριθμούς στην αυτόματη λίστα απόρριψης και αυτό ήταν. Στο σταθερό δε, είναι τόσο σπάνιο όσο το να με πάρει κάποιος κατά λάθος. Να αρχίσω να μπινελικώνω και αυτόν επειδή μου χάλασε την ρέκλα? 

Είχα και εγώ φίλους που κάνανε αυτή την δουλειά γιατί αν κάνετε μια γύρα σε σελίδες με αγγελίες θα δείτε ότι είναι οι μόνες δουλειές που ζητάνε κόσμο. Πήγαν τα παιδιά λοιπόν για να βγάλουν 200 ευρώ τον μήνα και να τους εκμεταλλεύονται οι αφεντικάνοι για να μπορέσουν να ζήσουν και όχι να φυτοζωούν εις βάρος των γονιών τους. Σας πληροφορώ ότι και οι ίδιοι καταριόντουσαν την ώρα και την στιγμή που πάτησαν εκεί μέσα και οι περισσότεροι δεν αντέχουν πάνω από έναν μήνα, για αυτό και οι τόσες αγγελίες.

Και εμένα με ενοχλούν τα απορριματοφόρα και οι παλιατζήδες που περνάνε έξω από το σπίτι καθημερινά αλλά τι να κάνω? Να βγω στο παράθυρο να καντηλιάζω?

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι χαλαρώστε λίγο, δείξτε κατανόηση και υπομονή σε κάποια πράγματα και θα δείτε ότι θα είναι καλύτερα και για σας. Αν για όλα αυτά τα ασήμαντα κάνουμε έτσι, πώς θα κάνουμε σε μια πραγματική στραβή?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πάντως μην έχεις την εντύπωση ότι όλοι μπινελικιάζουν αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι αυτομάτως γίνεται μικρότερη η όχληση.

Δεν παίρνουν πάντα με απόκρυψη ή με 5ψήφια νούμερα και θα σου μιλήσω για το σταθερό (στο κινητό έπεφτε απλά μπλοκ μετά από κάθε κλήση)

Όσες φορές δεν το έκλεισα από την πρώτη πρόταση και μίλησα, το μετάνιωσα από τις παπάρες που μου έλεγαν προσπαθώντας να κρατήσουν ανοιχτή την γραμμή.

Έλεγα ένα δεν με ενδιαφέρει και άρχιζε το τροπάριο: Και πόσα πληρώνετε και μέχρι πότε έχετε συμβόλαιο κλπ κλπ κλπ και στο τέλος κάποιοι γίνονταν επιθετικοί και αγενείς γιατί επέμενα να το κλείσω και ότι δεν με ενδιαφέρει. 

Το χειρότερο ήταν που με έπαιρναν κατά τις 3-4 το μεσημέρι που προσπαθούσα να κοιμηθώ 1 ωρίτσα πριν ξαναπάω για δουλειά.

Έφτανα να έχω και 10 κλήσεις την ημέρα, σε οποιαδήποτε ώρα μπορείς να φανταστείς, οι πιο πολλές από τον "ΟΤΕ" και είχα υπαχθεί στο γνωστό άρθρο.

Τις πρώτες 50-100 φορές κάνεις υπομονή, μέρα από κάποιο σημείο όμως κρακ κρακ (καστάνια)

Έχω 2 μήνες που έκοψα το σταθερό εξ αιτίας τους και ηρέμησα εντελώς.

Ίντερνετ έχω πλέον μέσω Fibair-Ασύρματο (το κινητό με κάρτα) και με τέζα ταχύτητες και pings......ακούτε ρε στην Forthnet; 

ΥΓ Άσχετο μάλλον το τελευταίο αλλά ήθελα να το βγάλω από μέσα μου.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν χρειάζονται μπινελίκια,μεροκαματιάρηδες είναι κι αυτοί.

Εδώ και χρόοονια ακολουθώ το αλάνθαστο:

Αυτοί: 'Καλημέρα σας έχουμε μια γελοία προσφορά να σας φορτώσουμε'...μπλα μπλα 

Εγώ: Α ξέρετε προ διμήνου υπέγραψα διετές συμβόλαιο με την (αντίθετη) εταιρία και μου έδωσαν και συσκευή.

- ΟΚ τότε δεν μπορεί να γίνει κάτι,αντίο σας.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ίσως λίγο άσχετο, αλλά νομίζω πως πρέπει να το αναφέρω εδώ.

Τις τελευταίες 2 ημέρες με παίρνει τηλ. ένα νούμερο 6946603305. Έψαξα λίγο και είδα ότι ανήκει σε μια εισπρακτική εταιρία με την ονομασία ΜΕΛΛΟΝ. Μέχρι εδώ καλά. Σήμερα λοιπόν με ξαναπήραν και απάντησα. Μια κοπέλα μου είπε ότι τηλεφωνούν εκ'μέρους της Forthnet/Nova (είμαι πελάτης) και ότι η τελευταία τους έδωσε τα στοιχεία μου για να έρθουν σε επικοινωνία μαζί μου. Την ρώτησα περί τίνος πρόκειται και μου απάντησε "για να σας ενημερώσουμε", ρώτησα για ποιο πράγμα και μου απάντησε πως πρώτα θα έπρεπε να τους δώσω κάποια στοιχεία, όπως πχ. ΑΤ., ΑΦΜ, ημ.γέννησης, διεύθυνση κ.α. Της είπα πως αν δεν μου πει περί τίνος πρόκειται δεν θα της δώσω κανένα στοιχείο και αυτή επέμεινε ότι δεν μπορεί να μου πει αν δεν τις δώσω τα στοιχεία που θέλει, να μην ανησυχώ γιατί τους τα έδωσε η Forth.
Η απάντησή μου ήταν: Καλά, καλή σας μέρα και το έκλεισα. 

Ξέρω ότι δεν χρωστάω ΠΟΥΘΕΝΑ, πόσο μάλλον στη Forthnet, που οι άνθρωποι είναι πάντα φιλικοί μαζί μου και πληρώνω πάντα στην ώρα μου. Επίσης όποτε ήταν να μου πεί κάτι η Forth. με έπαιρνε τηλ. υπάλληλος της και όχι τρίτος. Τέλος, έχω ζητήσει να μην δημοσιοποιούνται στοιχεία μου σε τρίτους και γι'αυτό τους έστειλα τώρα κιόλας ένα email εξηγώντας την όλη κατάσταση....Να δω τι θα μου πούν.

Γενικά δεν μ'αρέσει το πράγμα, που το πάνε άραγε;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καταρχάς συμφωνούμε ότι ο τρόπος του τύπου ήταν απαράδεκτος και καλά έκανε και μπανιαρίστηκε. Όποιο δίκιο είχε το έχασε γράφοντας έτσι. Έχει χαθεί η ευγένεια στις διαπροσωπικές σχέσεις και το φαινόμενο είναι ακόμα χειρότερο πίσω από το πληκτρολόγιο.

Αλλά ρε παιδιά...

Ειλικρινά το λέω μακάρι να είναι πάντα αυτά τα προβλήματα σας. Γιατί τόσο μίσος? Και εμένα με παίρνουν, τι πρέπει να κάνω, να αρχίσω να γαμωσταυρίζω και να χαλάω την διάθεση μου? Έχω βάλει κάποιους αριθμούς στην αυτόματη λίστα απόρριψης και αυτό ήταν. Στο σταθερό δε, είναι τόσο σπάνιο όσο το να με πάρει κάποιος κατά λάθος. Να αρχίσω να μπινελικώνω και αυτόν επειδή μου χάλασε την ρέκλα? 

Είχα και εγώ φίλους που κάνανε αυτή την δουλειά γιατί αν κάνετε μια γύρα σε σελίδες με αγγελίες θα δείτε ότι είναι οι μόνες δουλειές που ζητάνε κόσμο. Πήγαν τα παιδιά λοιπόν για να βγάλουν 200 ευρώ τον μήνα και να τους εκμεταλλεύονται οι αφεντικάνοι για να μπορέσουν να ζήσουν και όχι να φυτοζωούν εις βάρος των γονιών τους. Σας πληροφορώ ότι και οι ίδιοι καταριόντουσαν την ώρα και την στιγμή που πάτησαν εκεί μέσα και οι περισσότεροι δεν αντέχουν πάνω από έναν μήνα, για αυτό και οι τόσες αγγελίες.

Και εμένα με ενοχλούν τα απορριματοφόρα και οι παλιατζήδες που περνάνε έξω από το σπίτι καθημερινά αλλά τι να κάνω? Να βγω στο παράθυρο να καντηλιάζω?

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι χαλαρώστε λίγο, δείξτε κατανόηση και υπομονή σε κάποια πράγματα και θα δείτε ότι θα είναι καλύτερα και για σας. Αν για όλα αυτά τα ασήμαντα κάνουμε έτσι, πώς θα κάνουμε σε μια πραγματική στραβή?

......................

Έχω 2 μήνες που έκοψα το σταθερό εξ αιτίας τους και ηρέμησα εντελώς.

......................

@kpapageo 

Δεν έχεις άδικο, αλλά δες και μια άλλη οπτική:

- Εμένα με παίρνουν συνέχεια στο σταθερό και σε ώρες ό,τι νά'ναι. Στο κινητό σπάνια παίρνουν και δε μ' ενοχλεί και τόσο, διότι έχω δυνατότητα για καλύτερο έλεγχο. Αν είναι ώρα ακατάλληλη το χαμηλώνω, το βάζω στον καναπέ να μην ακούγεται τόσο, κλπ. Το σταθερό όμως τί να το κάνεις? Να το κόψεις όπως ο klab γι' αυτόν τον λόγο? Ε όχι, δεν το δέχομαι να κόβω πράγματα απολύτως απαραίτητα για να κόψω τους ενοχλητικούς. Από κει και μόνο να καταλάβεις πόσο ενόχληση είναι......

- Σαφώς και (πρέπει να) σεβόμαστε κι αυτούς που απλά προσπαθούν να βγάλουν ένα ισχνό μερακάματο του τρόμου (αλήθεια σου λέω ότι ποτέ δεν τους έχω βρίσει, τους τη λέω όμως με κομψότητα.... Αβραμόπουλου), :laugh: αλλά όσο επιτρέπουμε αδιαμαρτύρητα αυτές τις πρακτικές προώθησης, τόσο οι ανεγκέφαλοι που τις σκέφτονται θα γίνονται και πιο φορτικοί μέχρι αηδίας και ξεράσματος. Η αντίδραση των πολιτών για μένα είναι απαραίτητη, ώστε να στραφούν σε άλλες μεθόδους προώθησης, λιγότερο επιζήμιες για τους "υποψήφιους πελάτες". Σε τελική ανάλυση, για να πουλήσει μια εταιρεία θα πρέπει να μου κάνουν τα νεύρα κρόσια και κοτσίδες?

- Προσωπικά (και επειδή υπάρχουν περιπτώσεις πάμπολλες που δεν έχεις / έχουμε σκεφτεί), δε μ' ενοχλεί να μου "χαλάσει τη ρέκλα" κάποιο τηλέφωνο - αν και στην παρούσα φάση μου παρακαλάω να βρω ένα τεταρτάκι να κλείσω απλά τα μάτια μου, ούτε κατά διάνοια να κοιμηθώ - αλλά θέλω να μου πεις τί χρωστάω κι εγώ να μου ξυπνάνε τα μωρά (που τρομάζουμε να τα κοιμήσουμε λιγάκι μπας και ησυχάσουμε απ' το μαμήσι που τρώμε όλο το 24ωρο), και μετά από κάθε ντριν να ουρλιάζουν λες και τους πάτησες το λαιμό με μπότα. :surrender: Θα έρθει να τα ηρεμήσει ο κυριούλης ή η δεσποινιδούλα που τα ξύπνησε? Και δε μιλάω για ώρες ΜΗ κοινής ησυχίας που εκεί δε δικαιούσαι να πεις και πολλά, αλλά στις 3 και στις 4 το μεσημέρι έχω αξίωση ρε αδερφέ να το σέβονται, εφόσον μάλιστα απλά καλούν έναν αριθμό και δεν ξέρουν αν έχουν καλέσει σπίτι, γραφείο ή κάτι άλλο δεν ξέρω τί.

- Έχω επανειλημένως δηλώσει τη λατρεία μου στη φράση "Η Ελευθερία του καθενός σταματάει εκεί που αρχίζει η Ελευθερία του άλλου". Ας την τηρήσουν ΟΛΟΙ και να δεις που δε θα χρειάζεται καν ν' ανοίγονται τέτοια θέματα. Όσο δικαίωμα έχει κάποια εταιρεία να πουλήσει κι ένας άνθρωπος να εργαστεί για να ζήσει, άλλο τόσο έχω κι εγώ να μην το κάνουν στην πλάτη μου.

Υ.Γ. Ειδικά για τα παιδιά που προσπαθούν να εργαστούν σ' αυτόν τον τομέα, θλίβομαι πραγματικά γιατί καταλαβαίνω και έχω ακούσει τί περνάνε και για ποιό μηδαμινό αποτέλεσμα, αλλά σκέφτομαι ότι αν σταματήσει να φέρει αποτελέσματα (πωλήσεις) αυτή η μέθοδος, είμαι σίγουρος ότι θα ψάξουν να βρουν κάτι άλλο και ίσως / μπορεί να είναι καλύτερο και για τους εργαζόμενους. Γιατί δεν το σκεφτόμαστε ότι συμβάλλουμε κι εμείς άθελά μας στο να διαιωνίζεται η ύπαρξη τέτοιων θέσεων εργασίας που προσβάλλουν την προσωπικότητα όλων των εμπλεκομένων? Σκέφτηκε δηλ. κάπου κάπως κάποτε ένας μλκας του marketing αυτή τη μέθοδο πώλησης κι εμείς θα πρέπει να την υποστούμε δια βίου? Αν είναι ηλίθια, προσβλητική, αναποτελεσματική (εκεί έγκειται η κόσμια αντίδρασή μας ως υποψήφια πελατάκια), επιζήμια, ενοχλητική, να σταματήσει εδώ.- 

Αν σκεφτείτε κιόλας ότι όλοι αυτοί οι "εργαζόμενοι" πάνε - εν γνώσει τους - δοκιμαστικά για ένα διάστημα χωρίς να πληρώνονται, και φεύγουν πρόωρα επειδή δεν αντέχουν τις συνθήκες πίεσης και ξεφτίλας που βιώνουν για στόχους σκόπιμα ανέφικτους, τότε δε μιλάμε για κανένα όφελος για τον υποψήφιο εργαζόμενο, αλλά μόνο για χασούρα χρόνου, χρήματος, ψυχικής ηρεμίας και άλλων ευκαιριών για εργασία. Μόνο οι εταιρείες κερδίζουν απ' όλο αυτό στην πλάτη νέων παιδιών που ξεγελιώνται και ελπίζουν. Άρα λοιπόν, αν βοηθήσουμε με τον τρόπο μας να εκλείψει αυτή η τακτική απ' την αγορά, χάρη και καλό θα κάνουμε σ' αυτά τα παιδιά. Νομίζω, ταπεινή μου γνώμη πάντα.....

Τροποποιήθηκε από τον Kostas-MotoLover

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Η βονταφον πάντως ανέβασε λεβελ. Στέλνει σμς. Έχω σταθερή χολ, κ κινητό κόσμοτε. Ε και οι δύο θέλουν να τα πάρουν όλα δικά τους. Ότι κ καλά θα έχω συνολική έκπτωση. Επειδή έχω άπλετο χρόνο, στον καθένα που τηλεφωνεί του εκθειαζω τα καλά της άλλης εταιρείας. Τρέλλα λέμε 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Την ρώτησα περί τίνος πρόκειται και μου απάντησε "για να σας ενημερώσουμε", ρώτησα για ποιο πράγμα και μου απάντησε πως πρώτα θα έπρεπε να τους δώσω κάποια στοιχεία, όπως πχ. ΑΤ., ΑΦΜ, ημ.γέννησης, διεύθυνση κ.α. Της είπα πως αν δεν μου πει περί τίνος πρόκειται δεν θα της δώσω κανένα στοιχείο και αυτή επέμεινε ότι δεν μπορεί να μου πει αν δεν τις δώσω τα στοιχεία που θέλει, να μην ανησυχώ γιατί τους τα έδωσε η Forth.
Η απάντησή μου ήταν: Καλά, καλή σας μέρα και το έκλεισα. 

Γενικά δεν μ'αρέσει το πράγμα, που το πάνε άραγε;

Απάτη μυρίζεται, προσπαθούν να ψαρέψουν στοιχεία. Τα τελευταία χρόνια έχουν θεριέψει οι ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ και οι απάτες μέσω τηλεφώνου και οι περισσότερες είναι από το εξωτερικό. Δεν μπορείς να φανταστείς για τι εφευρετικότητα μιλάμε. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μεγάλα @@ αυτή η μελον, εισπρακτική είναι βέβαια τι περιμένεις

Τροποποιήθηκε από τον DIAMAPA

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ωπαααα δε το ειχα βρει αυτο με την λιστα θα το κοιταξω thanx dudes!!

καλα το σταθερο το χει φαει το μεγα σκοτος.. ειναι ασυρματο το βγαζω απο τη μπριζα κ το ξεχναω γιατι θελω να βαλω την καφετιερα κ μενει απο μπαταρια χαχασ.. τωρα που το σκεφτομαι πρεπει να ειμαι πολυ μαλακας τελικα ..Βαλε ρε ψηλε ενα πολυμπριζο...

δε ξερω μου αρεσει να ειναι πουτανα ολα ,addicted to chaos 

Πω αυτη η μελλον μου τα χε πριξει κ μενα σε μια φαση.Τελικα δε θυμαμαι τι εγινε , οταν ελειπα κρητη η εξωτερικο το ειχα κλειστο το τηλεφωνο (η δεν επιανε) για κανα μηνα κ με ξεχασανε.

Το αλλο γαματουλι ομως : Καπου παιζει μια πουστια κ σου στελνου sms το οποιο οταν το λαβεις χρεωνεσε 2 ευ.Και καλα υπηρεσια. Κατι ειχε παιξει στη βρωμοWind κ μου ειχαν χρωσει ποσα διευρα.Ε το κανα καρτα cosmote και τα λεγαμε παιδια μου.
Ολο λαμογιες ρε πστ μου ολο λαμογιες..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

.....................

Το αλλο γαματουλι ομως : Καπου παιζει μια πουστια κ σου στελνου sms το οποιο οταν το λαβεις χρεωνεσε 2 ευ.Και καλα υπηρεσια. Κατι ειχε παιξει στη βρωμοWind κ μου ειχαν χρωσει ποσα διευρα.Ε το κανα καρτα cosmote και τα λεγαμε παιδια μου.
Ολο λαμογιες ρε πστ μου ολο λαμογιες..

Ώπα, αν είναι να χρεωνόμαστε και για ληφθέντα sms που δεν έχουμε ζητήσει, κλάφτα Χαράλαμπε.

Το ύποπτο τηλεφώνημα μου μυρίζει τάχαμου αποδοχή του πελάτη σε υποτιθέμενη υπηρεσία για την οποία θα χρεωθεί ενημερωτικά μέσω sms μετά. Κάτι τέτοιο κατάλαβα......

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

παιζει κ ετσι..

μιλαμε για λοσταριες στο προσωπο τα παλικαρια ρε , Half life να παιζεις στη φατσα τους

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα