Jump to content
Sign in to follow this  
dimitriskokk

Ήρθε και η σειρά μου...

Recommended Posts

Χτες κατά τις 18.00 ξεκινάω να πάω στην δουλειά. Στην διαδρομή συνειδητοποιώ ότι ξέχασα το τσαντάκι μου και επιστρέφω να το πάρω. Βρισκόμενος στην Ελευθερίου Βενιζέλου στη Χερσόνησο, στο ύψος του ιατρικού, βλέπω ξαφνικά ένα skoda octavia ασημί να διασχίζει κάθετα το δρόμο. Δεν προλαβαίνω να κάνω και πολλά...πατάω φρένο αλλά δεν αρκεί για να σταματήσω. Χτυπάω στον προφυλακτήρα του αυτοκινήτου και πέφτω κάτω. Όλα σκοτείνειαζουν ξαφνικά...

Έρχονται από το ιατρικό και ακολουθούν εξετάσεις από τους γιατρούς να δουν αν έπαθα τίποτα. Όντας ζεστός δεν νοιώθω κανένα πόνο. Είχα μόνο κάτι γρατσουνιές σε χέρια και πόδια και σκισμένα ρούχα.

Όσο περνάει η ώρα αρχίζω να πονάω στο δεξί πόδι, από την μεριά που έπεσα. Κάνω ακτινογραφία η οποία δεν δείχνει κάτι.

Όσον αφορά το μηχανάκι από ότι φαίνεται έχει μεγάλη ζημιά...πιρούνι στραβό, σπασμένα φώτα μπροστά, στραβωμένα clip on, σπασμένα φέρινγκ, σπασμένες μανέτες και δεν ξέρω και τι άλλο...

Το σημαντικότερο είναι ότι δεν έπαθα τίποτα σοβαρό.....πονάω βέβαια πάρα πολύ στο δεξί πόδι σήμερα και θα με ταλαιπωρεί για μέρες απ΄ότι μου πε ο γιατρός.

Το παιδί που με χτύπησε αποδέχτηκε την ευθύνη και κάναμε φιλικό διακανονισμό. Από βδομάδα θα περιμένω να πάει πραγματογνώμονας στο συνεργείο να δούμε το κόστος της ζημιάς. Από την πρώτη εικόνα ο μηχανικός είπε ότι μάλλον πάει για ολική....

Ελπίζω να ξεμπερδέψω σύντομα. Οποιαδήποτε συμβουλή δεκτή!

Για την ιστορία, το περιστατικό έγινε δύο χιλιόμετρα από το σπίτι μου.

Εύχομαι ποτέ ξανά και πάντα όρθιοι!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

και εμένα είχε θετική δήλωση ,αποδέχθηκε το λάθος του ,και η εταιρία του δεν με αποζημείωνε στην προηγούμενη μηχανή μου με τίποτα, ίδια με την δικιά σου είχα.

Μιλάμε για ψοριάρικα ,ήταν φούλ μαμά repsol όταν λέμε φούλ μέχρι και τα φλάς πάνω και πρόσφατα είχε αλλαχτεί κουστούμι γιατί είχε κάποιες γρατζουνιές απο πέτρες γιατί ήθελα να το πουλήσω και μέση τιμή όταν μου το έβγαλαν ολική μου δίνανε 700€ για όλα μαζί με τον εξοπλισμό που καταστράφηκε. Γιατί ; γιατί στο car.gr μέση τιμή έβρικσες χαρχάλια με 800-900€ και με έλεγαν να πάω να πάρω ένα τέτοιο.

Απο εκεί και πέρα κυνήγησα με δικηγόρο και τότε λίγο πριν την μήνυση όλα άλλαξαν. ;)

Ανάλογα σε τι ασφαλιστική θα μπλέξεις.

σιδερένιος και πάνω απο όλα υγεία.

Τροποποιήθηκε από τον Acnologia

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Περαστικά κ αγύριστα φίλος. Εσύ να είσαι καλά!

Για το πόδι, εφόσον δεν εχεις κατι σπασμένο, ένα ελαφρύ μασάζ 2-3 φορές την μέρα με Voltaren κρέμα πιστεύω θα σε βοηθούσε και θα σε ανακούφιζε.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Περαστικά φίλε και ποτέ ξανά, μακάρι να πάρεις την αποζημίωση που πρέπει και να επιστρέψεις γερός και πάλι!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

περαστικα ρε φιλαρακι..

προσοχη αφου δεν επαθες κατι ολα καλα.

κυνηγατη αμα σου πουνε καμια ολικη της πλακας με μυνησεις και τετοια να δεις πως αλλαζουν τα πραγματα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Από τα λιγότερο επώδυνα και ψυχοφθόρα συμβάντα καθώς δεν τραυματίστηκες σοβαρά και πέτυχες οδηγό που ανέλαβε την ευθύνη οπότε το μοναδικό θέμα είναι η αποζημίωση...μακάρι να είναι ικανοποιητική ώστε να μπορέσεις να επισκευάσεις ή να αντικαταστήσεις το υπάρχον.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Από τα λιγότερο επώδυνα και ψυχοφθόρα συμβάντα καθώς δεν τραυματίστηκες σοβαρά και πέτυχες οδηγό που ανέλαβε την ευθύνη οπότε το μοναδικό θέμα είναι η αποζημίωση...μακάρι να είναι ικανοποιητική ώστε να μπορέσεις να επισκευάσεις ή να αντικαταστήσεις το υπάρχον.

το αυτο κ ποτε ξανα,περαστικα man!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Περαστικα κι αγυριστα και μακαρι να ξεμπερδεψεις γρογορα με τα διαδικαστικα στις ασφαλιστικες!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Οχι ρε Μητσε!! Περαστικα στο ποδι σου!!Οδηγας πολυ προσεκτικα ρε φιλε! Πως την πατησες ετσι??? Ελπιζω να μην ειναι το ποδι που ειχες θεμα πριν λιγο καιρο....

Μη χειροτερα. Θα μεινεις 1-1,5 μηνα αμηχανος οπως παει η δουλεια...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σας ευχαριστω πολυ παιδια, να 'στε καλα! Ελπιζω να πανε ολα καλα. Τωρα ειμαι στο νοσοκομειο. Επειδη με πονουσε το ποδι επεμεινα και εκανα αξονικη ακτινογραφια χτες το πρωι η οποια εδειξε οτι εχω ραγισμενο κατι κοντα στο ισχυο (δεν θυμαμαι πως λεγεται). Θα παρω μαλλον εξιτηριο τη δευτερα. Θα μεινω για ενα μηνα περιπου στο κρεβατι.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα