Jump to content
Tsagos

Kαι εγώ στη στατιστική

Recommended Posts

1ον Ειμαι μια χαρα.

Ενα μαυρο συννεφάκι πάνω από την Λιτή και λίγο τσιμέντο ήταν αρκετό.

Κατευθυνόμενος απο Χαριλάου για Κιλκίς ακριβώς στο Τιτάν αρχισε να ψευτοβρεχει, και είπα απο μέσα μου να μην ρίξω πολυ ταχυτητα για να μην μπει η βροχή μέσα στο μπαγκστερ που είχα μια μητρική πλακέτα. Με ανχωσε αυτο και το είχα στο μυαλό μου συνέχεια... Ολα καλά ολα ανθηρα όμως, χωρίς να τρέχω βγαίνω στην έξοδο για Καβάλα. Προσπερνάω εναν ακρανοτο με TDM και στην αριστερή στροφή για Λιτή ακριβώς μετα που βγένουμε απο Θεσ/νίκη για Καβάλα, έχουν απλώσει στην είσοδο της στροφής τσιμεντακι αντι για ασφλα, ασφρα, ασφλρρατ. Ασφαλτο.... Εκει με πολυ μικρή ταχυτητα με το που κάνω αριστερά για να πάρω την στροφή οοοοοοοοοοοοοοοοπα... δεν πήρα χαμπάρι τι και που και γιατι...

Να'ναι καλά ο ακρανοβιτς με το ΤDM που σταμάτησε και τον ευχαριστώ πολύ. Τα είπαμε εκει λίγο μαζεψαμε τα κομμάτια μου και πίσω σπιτι χωρίς μαρπιέ. Εαν είδες εναν καραγκιόζη να οδηγάει με το ένα πόδι στο μαρσπιε συνοδηγού... εγώ ημουν.

Οπως πολλεεεεεες φορές εχω διαβάσει εκανα και εγω τη χαζομάρα να φορέσω τα πάντα εκτός απο το παντελόνι (ναι με το βρακί βγήκα) και έχω μόνο κατι γρατσουνιές στο γόνατο. Εαν δεν φορούσα το δερμάτινο θα είχα και στον αγκώνα. Το κράνος δεν ακούμπησε κάτω άρα αχρηστο είναι τζαμπα το αγόρασα. :)

Μπορει να γράφω πίπες αλλα ήταν μάθημα μετα απο 10 χρόνια να πεφτω πρώτη φορά και να είναι ευτυχώς τοσο ανώδυνη. Πλεων δε θα με νοιαζει εαν θα σκάσω που είναι καλοκαίρι ή ιδρώσω, θα τα φοράω όλα.

Απολογισμός

Ενα σπασμένο μαρσπιε οδηγού, ελάχιστα στραβομένο τιμόνι και σπασμένο πίσω φλάς. Πραγματικά τίποτα. Εαν αναλογιστώ πως και εγώ και το ντέρο είμαστε μουσκαρια.

Τα καγκελα δεν πιανονται ε; Δε τα βαζω και αυτα σαν εμένα μονο γρατζουνιές... τα βγάλαν τα λευτα τους.

ΥΓ. Θέλω λάστιχα...

ΥΓ2. Μου εκανε μεγάλη εντυπωση που δεν εκανε ΚΙΧΧΧ το ψευτοπαντελονακι που φορουσα... τιποτα ρε. Ουτε κλωστή εφυγε απο τη θέση της.... Πρεπει να γλυστρουσε πολύ. Προσοχή εκεί παίδες!

Τροποποιήθηκε από τον Tsagos

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Μονο μαρσπιε? Ευτυχως και περαστικα αδερφε. Επρεπε να ρωτησεις τον ακρανοβιτς το μυστικο του να μην...πεφτεις, μιας που απ'οτι φαινεται για να ειναι ακομα "ξεσκεπαστος", το κατειχε το θεμα!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Περαστικά και αν είναι να είναι τέτοιες πτώσεις. Η μητρική είναι μια χαρά τουλάχιστον; :)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Βαρκαντέρο σου λέει μετά...Αν είναι να βουλιάζει στις πρώτες ψιλές τότε τζάμπα το όνομα! Περαστικά κι αγύριστα ρε φίλε, αφού είσαι εσύ καλά όλα τ άλλα είναι ασήμαντα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Περαστικά φιλαράκι μου! Ποτέ ξανά! Φθηνά τη γλίτωσες.

Ακόμα και τώρα το καλοκαίρι, που πηγαινοέρχομαι Καλλικράτεια μέρα παρά μέρα, φοράω:

• Κράνος
  • μαντήλι στο λαιμό
  • γάντια
  • μπουφάν
  • επιγονατίδες
  • ζώνη μέσης (δική μου επιλογή)

Σκάω, λιώνω αλλά έχω σωθεί από τρακαρίσματα με έντομα-ελικόπτερα που πετούν στα διπλανά χωράφια.

Πιστεύω ότι αυτά που φοράω θα με ΜΕΙΩΝΟΥΝ ΑΡΚΕΤΑ ΤΗΝ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ να πάθω κάτι πολύ σοβαρό

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αφού δεν χτύπησες τότε όλα καλά. Το κομμάτι αυτό είναι πολύ επικίνδυνο καθώς εκεί τρέχουν ορισμένοι με χίλια, να προσέχεις και να είναι η τελευταία σου πτώση.

υγ: πρέπει να ήταν γύρω στις 15:00, ε; εκείνη την ώρα που ψιλόβρεχε εγώ ανέβαινα το Δερβένι με κατεύθυνση την Θεσσαλονίκη.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Περαστικά κ αγύριστα Γιώργαρε.

Τέλος καλό, για σένα και το μηχανάκι, όλα καλά. :D

Είδες? Όχι μόνο τσάμπα αγόρασες κράνος, σου χαλάει και το στρίψιμο.

Ο ακράνοβιτς και έστριψε και εξυπηρέτησε.

Να μεταφέρω το θέμα στο honda vs yamaha? :tooth:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΑΧ

Γεια σου ρε Γιάννη :)

Βασικά πρεπει να ήταν κοντα στις 5...... stantonop (ξεχασα το ονομα σου) ευκαιρία να το πω τωρα που είχα το ατυχημα :( ωω οοοοοο ποναει το κεφαλι μου οοοοοοο ......

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Περαστικά και από Φρούκου, πλάκα πλάκα το κράνος τελικά ήταν άχρηστο σε αυτή τη στροφή με το τσιμεντάκι, μην το φοράς όταν περνάς από εκεί. :crazy:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν έχεις ανάγκη εσύ ρε.......ντουλάπι αναβάτης-ντουλάπι αεροπλανοφόρο....... :winking:

Εκεί να σταματάει το κακό πάντα,περαστικά Γιώργη.... :victory:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Περαστικά και πάντα όρθιος στο μέλλον !

Εσύ είσαι καλά όλα είναι καλά ! :_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

10 χρόνια και πεφτεις πρωτη φορά; Τι κάνω λάθος ρε φουστη μου. Προχθες κ γω έπεσα. Παλι.

Στα 10 χρόνια που καβαλαω έχω πεσει πανω απο 50-60 φορες (δεν υπερβαλω) μονο με μηχανή. Και αλλες τόσες με το ποδήλατο.

Περαστικά . και ποτε ξανά ρε !!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Xampo παραπάνω απο 10 για την ακρίβεια...απο τα 17 μου είχα να πέσω.. Εγώ παω σαν κότα και ειχα γλυτώσει απο τη στατιστική, εσυ την ψάχνεις την δουλεια λιγο παραπάνω νομίζω

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Περαστικά Γιώργη.

Μικρό παράσημο ήταν, ευτυχώς! :)

Μπάμπη σε πλησιάζω ρε!Και δεν το κυνηγάω κιόλας! :tooth:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Περαστικά Γιώργη.

Μακάρι όλες οι τούμπες μας είναι έτσι ανώδυνες.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα