Jump to content
Husqvarna 13

παραβιαση στοπ και.........φτηνα την γλιτωσαμε

Recommended Posts

γεια σας συμφορουμητες...πριν απο εναν μηνα καθως περπατουσα μαζι με εναν φιλο μ στο πεζοδρομιο πηγαινοντας εκειπου δουλευει η μανα μου 1:10 τα μεσανυχτα το οποιο μαγαζι βρισκεται σε διασταυρωση κοιταζω για εναν δευτερολεπτο ενα παραθηρο ενα μετρο πριν την πορτα του μαγαζιου ακουω εναν αυτοκινητο`να κατεβαινει τον δρομο γρηγορα και μια να περναει το στοπ που υπηρχε οξω περα και αμεσως ενα μπαμ ..την ιδια στιγμη μου φοναζει ο φιλος μου μπας και προλαβω να φυγω(ειδε την συγκρουση) και γυρναω να δω τι θελει και βλεπω το αυτοκινιτο να ερχεται κατα πανω μ .. τι να κανω..τιποτα με βαρεσε με πεταξε 2 μετρα ψηλα και 5 μετρα μακρια απο εκει που καθομουν (ολα αυτα σε 2 δευτερολεπτα)

δν χανω αισθησεις τα θυμαμαι ολα ...αιματα απο το κεφαλι ..ενα δαχτυλο πρισμενο σαν λουκανικοο ,,το αριστερο ποδι να εχει μουδιασει ,τον δεξι ωμο να μν μπορω να τον κουνησω και ενα σωρο κοσμο απο τα 4 τετραγωνα να ειναι απο πανω μ + την μανα μ και την θεια μ απο πανω μ να κλαινε

ερχεται ασθενωφορο , παμε νοσοκομειο , εξετασεισ,ραμματα, κολαρα,ακτινογραφιες . τις 3 τελιωσα(το ασθενωφορο δν αργησε να ερθει)

4 μερες νοσοκομειο εκατσα και τις τρεις στο κρεβατι . οι γιατροι να εχουν κανει τα παντα για το σωμα μ εκτος του ωμου ο οποιος με πεθεναι κυριολεκτικα.

(οι γιατροι ηταν ολοι εξαιρετικη απεναντι μ )

σωματικες βλαβες : πρισμενο δαχτυλο , σπασμενο ωμο , ραγισμενο λαιμο και 6 ραμματα στο κεφαλι (οι οδηγοι των κουτιων δν επαθαν τιποτα)

ενα μηνα με ναρθηκα στον ωμο και κολαρο στο λαιμο και αυριο παμε για ελεγχο ο οποιος μαλλον να ειναι ο τελευταιος επειδη ολα εφτιαξαν γρηγορα.

υγ: συγνωμη για τα ορθωγραφικα( φβ καταλαβενεται)

υγ2: αυτη που περασε το στοπ ηθελε και τα ρεστα και ουτε ρωτησε πως ειμαι

υγ3:μακρια απο εμας τα ατυχηματα

υγ4:ειδα ολη την ζωη μ να περναει απο μπροστα μ και λεω τελιωσαμε

υγ5: ασφαλεια ουτε στο πεζοδρομιο τελικα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Αρχικά περαστικά και σιδερένιος!

Αγορίνα μου είχες Άγιο!!!!

Την καρ&!@λα όμως, ξέσκισέ την, που ήθελε και τα ρέστα!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

σε ευχαριστω παρα πολυ καταρχην

αγιο ειχα δεν λεσ τιποτα το αθτοκινιτο που μ βαρεσε εσκασε σε κολονα και εγω διπλα της αλλιως τωρα......

οχι την μν πω θα την κανονισω κανονικοτατα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Κατ' αρχάς περαστικά γρήγορα κι εύκολα σου εύχομαι. Κι άλλο κακό να μη σε βρει!

Ήσουν τυχερός μέσα στην ατυχία σου.

υγ2: αυτη που περασε το στοπ ηθελε και τα ρεστα και ουτε ρωτησε πως ειμαι

Όσο για τη γαϊδούρα, κάνε την σε παρακαλώ να καταλάβει ότι κόντεψε παρά τρίχα να σε σκοτώσει και φρόντισε να της φερθείς με όση ανθρωπιά σου φέρθηκε.

Μπας και βάλει μυαλό κανένας σε αυτό το μπουρδέλο που έχουμε για κοινωνία...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

φιλε ζοο σε ευχαριστω πολυ και μακρια απο ολους μας γιατι.....σε σχεση μ αυτην εχουμε κανονισει εδω στην οικογενεια ν την κανουμε ν πληρωσει για οτι εκανε και ν βαλει μυαλο

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ΠΩΩΩΩ Αδερφε.... Περαστικα σου ευχομαι και κανε με το δικηγορο σου τα παντα για να πληρωσει η μην τη χαρακτηρησω, ΤΑ ΠΑΝΤΑ, μπας και αλλαξει κατι. Απλα φιλε NO MERCY!!! Και παλι περαστικα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

σε ευχαριστω παρα πολυ φιλε Ανδρεα και οπως το ειπες NO MERCY εχουμε κανονισει για αυτη και θα κανουμε τα παντα ..μεχρι απευθηνθηκα με στην αστυνομια για να κανει κατι μπας και γτιαχτει εκεινο το μερος γιατι γινονται πολλα ατυχηματα ,βεβαια μασ απαντησαν οτι κανουν δλδ .............μαντολες

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Περαστικά σύντροχε και πότε ξανά τέτοιο η παρόμοιο ατύχημα. Η εικόνα φαίνετε σοκαριστική φαντάζομαι εσύ που το έζησες κι ολας. Για την οδηγό δεν θα πω κάτι γιατί με κάλυψαν οι προηγούμενοι ελπίζω μόνο ότι κάποτε θα βάλουμε μυαλό και θα μάθουμε να σεβόμαστε ο ένας τον άλλο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Περαστικά σύντροχε και πότε ξανά τέτοιο η παρόμοιο ατύχημα. Η εικόνα φαίνετε σοκαριστική φαντάζομαι εσύ που το έζησες κι ολας. Για την οδηγό δεν θα πω κάτι γιατί με κάλυψαν οι προηγούμενοι ελπίζω μόνο ότι κάποτε θα βάλουμε μυαλό και θα μάθουμε να σεβόμαστε ο ένας τον άλλο.

σας ευχαριστω πολυ και μακρια απο εμας...η εικονα ηταν σοκαριστικη για μενα ααλλα πιο πολυ για την μανα μ και την θεια μ αλλα τι ν πουμε..ασ ελπισουμε πως θα γινει καποτε

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

πηγε δυο μερες μετα στο μαγαζι και μιλησε με τον θειο μ ο οποιος βρισκοταν μπροστα μ οταν εγινε το τρακαρισσμα και ηθελε να βγει απο πανω και οτι δν εφταιγε και γιατι την βρισαμε ενω δν φταιει η οποια ελεγε δν επαθα και τιποτα ολα καλα ειναι ενω κονυεψε να με σκοτωσει και παραλιγο ν σπασο το αριστερο μερος του σωματος μ και αλλα τετια ωραια ..βεβαια πηρε την απαντηση που επρεπε ν παρει (απο τον πατερα μ) δλδ ευτηχος που δν ηταν εκει γιατι θα ειχε φαει πολυ ξυλο(ο πατερας μ μηχανοβιος απο τους παλιους και ασχολειται πολυ μ μηχανες και γενικα εχει πολυ εμεπειρια και απο μηχανη και εχουν δει πολλα τα ματια τ)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν χρειάζονται πολλά-πολλά και να γίνεται ακόμα πιο ψυχοφθόρα η κατάσταση για εσένα και τους δικούς σου..

Ό,τι είναι να ειπωθεί, θα ειπωθεί εκεί που πρέπει..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Περαστικά και αγύριστα φίλε μου. Άναψε κανα κεράκι! Άγιο είχες!

Όσο για την οδηγό που παραβίασε το στοπ και μετά ζήταγε και τα ρέστα, δυστυχώς δεν μπορείτε να κάνετε και πολλά... Η ασφαλιστική της θα πληρώσει για τα πάντα. Εκτός και αν ήταν πιωμένη, ανασφάλιστη, ή δεν είχε δίπλωμα....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

νταξει να σας πω την αληθεια το ξεπερασα με το που μπηκα στο ασθενωφορο γιατι μεχρι να μπω ακουγα κατι κουλα που δεν θελω να συμβουν σε κανεναν γιατι θα ζησει απο στουκα με 300 και θα πεθανει και μονο που τα ακουει...βεβαια οτι εινια να ειπωθει θα ειπωθει

Περαστικά και αγύριστα φίλε μου. Άναψε κανα κεράκι! Άγιο είχες!

Όσο για την οδηγό που παραβίασε το στοπ και μετά ζήταγε και τα ρέστα, δυστυχώς δεν μπορείτε να κάνετε και πολλά... Η ασφαλιστική της θα πληρώσει για τα πάντα. Εκτός και αν ήταν πιωμένη, ανασφάλιστη, ή δεν είχε δίπλωμα....

ευχαριστω πολυ φιλε μου

αυτη πρπει να ηταν λιγο πιωμενη γιατι ηταν απο γαμω και μαλλον να ηταν αλλα δεν ειμαι καθολου σιγουρος..αυτο που μπορουμε να κανουμε ειναι να της δημιουργησουμε εξοδα τα οποια δν ειναι και λιγα στην εποχη μασ .οπωσ να ερθει στο νησι που μενω γιατι αυτη ηταν απο αλλου και αλλα τετια ξερεις.....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

περαστικα φιλε και καλη αναρρωση....

την απαραδεκτη απλα σκιστην....

σε ευχαριστω πολυ φιλε ...αυτην την μν πω θα την ....μν πω

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πεζός λοιπόν.

Περαστικά + γρηγορη ανάρρωση.

Η ασφάλεια της θα σε αποζημιώσει ολικά.

Τροχαία ήρθε ?

Ειχε ασφάλεια ?

Επικοινωνησε μαζι σας ο ασφαλιστης της ?

Εχεις εσυ ασφαλιστη ? Τον ενημερωσες ?

Γραφει το συμβόλαιο σου, κάτι σχ. με ''ατυχημα ασφαλισμενου'' ?

Ψαξου + μην το αφηνεις.

Ηταν απο αλλού + συντομα θα τρεχεις εσυ, οχι αυτη.....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

καταρχήν περαστικά.

λές για ράμματα στο κεφάλι, φορούσες κράνος και παρόλα αυτά χρειάστηκες ράμματα στο κεφάλι? μιλάς για σπασμένο ώμο, φορούσες προστατευτικό μπουφάν και παρόλα αυτά έσπασε?

δυστυχώς ακόμα και όταν προσέχουμε μπορεί να κάνουμε μια παράβαση, αν δεν φορούσες τίποτα όμως σε μεγάλο βαθμό είσαι και εσύ υπεύθυνος της κατάστασης.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

καταρχήν περαστικά.

λές για ράμματα στο κεφάλι, φορούσες κράνος και παρόλα αυτά χρειάστηκες ράμματα στο κεφάλι? μιλάς για σπασμένο ώμο, φορούσες προστατευτικό μπουφάν και παρόλα αυτά έσπασε?

δυστυχώς ακόμα και όταν προσέχουμε μπορεί να κάνουμε μια παράβαση, αν δεν φορούσες τίποτα όμως σε μεγάλο βαθμό είσαι και εσύ υπεύθυνος της κατάστασης.

Αν έχω καταλάβει καλά, ήταν πεζός όταν τον χτύπησε το αμάξι...

Κι από μένα περαστικά φίλε! Όσο για τα υπόλοιπα με κάλυψαν οι προηγούμενοι.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ωωπ! σόρυ έχεις δίκιο. το γράφει κιόλας περπατούσα με έναν φίλο μου λέει! κάτσε να φτιάξω τον δεύτερο εσπρέσο και επανέρχομαι!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Περάστηκα και μην λυπηθείς την καργιόλ@@@@@@@

Σκίστην ...........

σε ευχαριστω πολυ και δν υπαρχει περιπτωση λυπησης γιατι δν φανηκε και τοσο καλος ανθρωπος

Πεζός λοιπόν.

Περαστικά + γρηγορη ανάρρωση.

Η ασφάλεια της θα σε αποζημιώσει ολικά.

Τροχαία ήρθε ?

Ειχε ασφάλεια ?

Επικοινωνησε μαζι σας ο ασφαλιστης της ?

Εχεις εσυ ασφαλιστη ? Τον ενημερωσες ?

Γραφει το συμβόλαιο σου, κάτι σχ. με ''ατυχημα ασφαλισμενου'' ?

Ψαξου + μην το αφηνεις.

Ηταν απο αλλού + συντομα θα τρεχεις εσυ, οχι αυτη.....

σε ευχαριστω πολυ και μακρια απο εμας τετια περιστατικα

τροχαια ηρθε ,ειχε ασφαλεια, ΔΕΝ μιλησε με τον ασφαλιστης της μεχρι οπου εμις ενημερωσαμε και ασφαλιστικη και τον ασφαλιστη της

εγω ασφαλεια εχω και ενημερωθηκε ο ασφαλιστης

εχω ψαχτει πολυ και δν θα το αφησω καθολου

και που ρωτησα μου ειπαν οοτι αυτη θα ερθει στο μερος που μενω και οτι εγω εκτος απο αθηνα δν θα παω αλλου

Πάρε δικηγόρο και ζήτα αποζημίωση για σωματικές βλαβες.

εχει γινει

καταρχήν περαστικά.

φιλε εγω πεζος ειμουν και φορουσα ρουχα καλοκαιρινης βολτας η οποια ηταν απο τις ωραιοτερες μεχρι που εγινε το ατυχημα ..δν περασα κανενα στοπ εγω η οδηγος τισ μιας κουτασ περασε στοπ και σε ευχαριστω πολυ

Αν έχω καταλάβει καλά, ήταν πεζός όταν τον χτύπησε το αμάξι...

Κι από μένα περαστικά φίλε! Όσο για τα υπόλοιπα με κάλυψαν οι προηγούμενοι.

σε ευχαριστω πολυ φιλε

Περαστικά ρε φίλε , τι να πω άλλο :shock:

σε ευχαριστω παρα πολυ φιλε

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

νταξει να σας πω την αληθεια το ξεπερασα με το που μπηκα στο ασθενωφορο γιατι μεχρι να μπω ακουγα κατι κουλα που δεν θελω να συμβουν σε κανεναν γιατι θα ζησει απο στουκα με 300 και θα πεθανει και μονο που τα ακουει...βεβαια οτι εινια να ειπωθει θα ειπωθει

ευχαριστω πολυ φιλε μου

αυτη πρπει να ηταν λιγο πιωμενη γιατι ηταν απο γαμω και μαλλον να ηταν αλλα δεν ειμαι καθολου σιγουρος..αυτο που μπορουμε να κανουμε ειναι να της δημιουργησουμε εξοδα τα οποια δν ειναι και λιγα στην εποχη μασ .οπωσ να ερθει στο νησι που μενω γιατι αυτη ηταν απο αλλου και αλλα τετια ξερεις.....

Η αστυνομία δεν της έκανε αλκοτέστ;;;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα