Jump to content
Sign in to follow this  
Aniwthos

Έπεσα κ εγώ (1η μου φορά)

Recommended Posts

Συνέβη πριν κανά 2 ώρες. Με το αντρεσσάκι δούλευα πακετάς. Είχα αργήσει μία παραγγελία και αγχώθηκα. Έτρεχα και δεν είχα το νου μου στο δρόμο αλλά στο ότι άργησα. Και πάω να βγω κάθετα σε κεντρική οδό με περίπου 40 χλμ/ώρα. Πλακώνομαι στα φρένα και το μπροστινό λάστιχο με πρόδωσε. Τα λάστιχα μου θέλουν αλλαγή και το ξέρω. Μου γύρισε το τιμόνι από τα αριστερά, έφυγα εγώ από τα δεξιά.

Τέσπα την ξενέρα που ακολούθησε δε μπορώ να την περιγράψω. Είναι αυτό το συναίσθημα τι ήθελα και πήρα μηχανάκι. Μετά σκέφτεσαι εντάξει τόσοι και τόσοι έπεσαν δεν είσαι και ο μόνος. Αλλά αυτήν την ξενέρα ακόμα την νιώθω. Και θα την νιώθω για μέρες ακόμα.

Φθορές

Εγώ: Κάτι γδαρσίματα στον αγκώνα.

Μηχανάκι: 1) Ένα γδαρσιμο κλάιν μάιν στην δεξιά πλευρά της ποδιάς.

2) Στραβωμένο πατηράκι. Εντάξει με μία σωλήνα ισιώνει.

3) Εδώ σας θέλω. Άρπαξε το τιμόνι ελαφρώς. Τι εννοω: Όταν το έχω ευθεία η ρόδα κοιτάει πολύ ελαφρώς πιο αριστερά. Δηλαδή για να πηγαίνω ευθεία πρέπει να έχω το τιμόνι πολύ ελαφρώς γυρισμένο δεξιά.

Συνφορουμίτες αν μπορείτε πείτε μου αν γίνεται η συγκεκριμένη ζημιά. Και που πρέπει να απευθυνθώ? Μένω Θεσσαλονίκη αν αυτό βοηθάει.

Το καλό είναι ότι είμαι καλά και αυτό κρατάω. Τα παλιοσίδερα φτιάχνονται. (Πιστεύω)

Εύχομαι την σημερινή ξενέρα που ένιωσα να μη την νιώσει κανείς. Το ξέρω ότι είναι λίγο απίθανο αλλά πραγματικά το εύχομαι.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Περαστικα σου.

Για το τιμονι βαλε τη ροδα σε μια κολονα και ριξε μια στο τιμονι.κατα πασα πιθανοτητα θα ισιωσει.εναλλακτικα πηγαινε σε συνεργειο να στο κανουν.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Περαστικα σου.

Για το τιμονι βαλε τη ροδα σε μια κολονα και ριξε μια στο τιμονι.κατα πασα πιθανοτητα θα ισιωσει.εναλλακτικα πηγαινε σε συνεργειο να στο κανουν.

Είναι όντως τόσο απλό?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Φιλε μου αφου δεν ηταν "καρφωμα" να πεσεις απο πισω σε κανενα αμαξι και να αρπαξι σασι

τοτε λογικα ειναι οπως λεει ο φιλος πιο πανω, πρεπει να εχασε κανα 2 δοντακια η σκυλα του τιμονιου

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Φιλε μου αφου δεν ηταν "καρφωμα" να πεσεις απο πισω σε κανενα αμαξι και να αρπαξι σασι

τοτε λογικα ειναι οπως λεει ο φιλος πιο πανω, πρεπει να εχασε κανα 2 δοντακια η σκυλα του τιμονιου

Μάλιστα δηλαδή δε θα μου στοιχίσει χρήματα ε? Γιατί φοβόμουν για σασί. Αλλά κατα τ άλλα αγρατζούνιστο είναι, σασί σιγά μην άρπαξε από ένα πέσιμο με 30 χμ.

οπως τα ποδηλατα :P

E άμα είναι έτσι να το ισιώσω και να το σφύξω λίγο με το άλλεν. λολ :P

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

αυτή η ξενέρα θα βοηθήσει πολύ τα επόμενα χρόνια. Καλύτερα τώρα παρά με κάτι άλλο πιο γρήγορο αργότερα. Δοκίμασε αυτό που σου λένε με το τιμόνι.

μου έχει τύχει να καλέσω για παραγγελία που άργησε υπερβολικά (και μάλιστα σε επαρχία) και μου είπαν οτι είχε πέσει το παιδί. Πάγωσα , και μπήκα στη θέση του στιγμιαία(αργοπορημένη παραγγελία που "πρέπει" να φύγει γρήγορα). Πάντα όρθιος και σωστός που κάθησες να το γράψεις. Η κεφάλα μας δεν αξίζει για καμιά δουλειά πόσο μάλιστα για μια παραγγέλία. Πολύ επικίνδυνο επάγγελμα και καθόλου σωστά αμοιβόμενο. Ότι καλύτερο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
αυτή η ξενέρα θα βοηθήσει πολύ τα επόμενα χρόνια. Καλύτερα τώρα παρά με κάτι άλλο πιο γρήγορο αργότερα.

αυτό.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σε καταλαβαινω φιλε μου, το χω νιωσει κ εγω... εχω πεσει δυο φορες με το sprinter κ οντως ειναι μεγαλη ξενερα... Αλλα δεν πειραζει, σημασια εχει να σαι συ καλα κ τα τιμονια τα ισιωνουμε οπως ειπαν κ τα παιδια απο πανω! Ευχομαι να εισαι/ειμαστε παντα ορθιοι κ παντα προσοχη στο δρομο! Καλημερα ! :_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σας ευχαριστώ πολύ για την στήριξη να 'στε καλά κ εσείς κ όλος ο κόσμος πάντα όρθιοι και πάνω απ' όλα υγεία.

Θα λύσω τώρα τα πλαστικά να δω τι παίζει με το τιμόνι. Άι να δούμε.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Λοιπόν παιδιά έβαλα τη ρόδα ανάμεσα στα πόδια μου και ίσιωσα το τιμόνι όπως σε ποδήλατο. Αλφάδι. Καλύτερο κ από καινούριο. :yahoo: Σας ευχαριστώ όλους. Πάντα όρθιοι.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Περαστικα σου.

Χαχα ωραίος έτσι βαράγαμε με τον συνεργειά το ΧΤ...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Περαστικα φιλος μην μασας μικρο το κακο αφου εισαι οκ και με ισιο τιμονι :grin:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αυτο παντως με το τιμονη ειναι λαθος. Προκαλεις τζογους.

Το καλυτερο ειναι να ξεσφυξεις τα καβαλετα ή/και τον σταυρο και θα ερθει μονο του.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το καλο ειναι οτι δεν τραυματιστηκες......το μηχανακι φτιαχνεται πολυ απλα και ανεξοδα,αρα οτι εγινε εγινε και απο δω και περα πιο προσεκτικος,λιγοτερο στρες κατα την οδηγηση και οχι βιασυνες......ενα δυο λεπτα περισσοτερο δεν αξιζουν μια ζωη.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Περαστικα φιλος μην μασας μικρο το κακο αφου εισαι οκ και με ισιο τιμονι :grin:

Αυτο παντως με το τιμονη ειναι λαθος. Προκαλεις τζογους.

Το καλυτερο ειναι να ξεσφυξεις τα καβαλετα ή/και τον σταυρο και θα ερθει μονο του.

Το καλο ειναι οτι δεν τραυματιστηκες......το μηχανακι φτιαχνεται πολυ απλα και ανεξοδα,αρα οτι εγινε εγινε και απο δω και περα πιο προσεκτικος,λιγοτερο στρες κατα την οδηγηση και οχι βιασυνες......ενα δυο λεπτα περισσοτερο δεν αξιζουν μια ζωη.

Εντάξει όλα καλά. Ούτε περαστικά δε χρειάζεται να λέμε. Τίποτα όλα καλά. Κάτι γδαρσίματα και μια μελανια στον αγκώνα και το μηχανάκι μια χαρά. Σήμερα δούλεψα 12ωρο χωρίς πρόβλημα. Παράγγειλα και λαστιχάκια metzeler me22. :grin:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα