Jump to content
μάθο...

Γεννηθείς έν έτει 1931...οδηγός VS mAthosalina πεζή!...

Recommended Posts

Ευτυχώς ολα καλα... Περαστικά στη γυναικα σου και σε εσας γενικοτερα...Τα παιδια ενταξει? Το ξεπέρασαν?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Τι να λέμε τώρα.

Αφού δεν έγινε τίποτα που δεν διορθώνετε μια βαθιά ανάσα και πάμε πάρα κάτω.

Ας ελπίσουμε να είναι τελευταία φορά

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αν είναι δυνατόν ρε φίλε.....

Αν είναι δυνατόν!!

Περαστικά στην Μαθοσαλίνα, κυρίως ψυχολογικά.

Ομοίως και για τα παιδιά που σοκαρίστηκαν!!

Σου βγάζω το καπέλο που συγκρατήθηκες.

Μπράβο Κωστή!! :_hi:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Περαστηκα στην Μαθουσαλινα. Δόξα το Θεό δεν έπαθε τίποτα και ένα μπραβο σε εσένα που δεν τον σκοτωσες.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πωωω. Τι να πω... Και κατω απο το σπιτι σου πριν καν ξεκινησεις.... ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ στη συζυγο ρε φιλε... Και σε ολους σας για το σοκ.....

Τροποποιήθηκε από τον ΑΝΔΡΕΑΣ-ΧΤΖ750

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ω ρε φίλε! :wallbash: Τι σου κρύβει η καθημερινότητα στην άλλη στροφή που λένε...θαυμάζω την ψυχραιμία σου ρε φίλε...πάλι καλά που έγιναν όλα στο παρά τρίχα...τι να πεις για το Ελλαδιστάν πια...περαστικά και περασμένα ξεχασμένα...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σκεφτομαι την τρομαρα που θα περασε η γυναικα σου , οταν βρεθηκε στριμωγμενη αναμεσα στα 2 αμαξια. :unsure:

Ουτε στον εχθρο μου!!!

Περαστικα σας αδερφε!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Περαστικα στη συζυγο Κωστα ελπιζω να μην εχει τιποτα απολυτως!

Οσο για τα υπολοιπα τα γνωριζουμε ολοι και συμφωνουμε περι παππουδων κλπ κλπ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Κώστα, περαστικά σωματικά και ψυχικά. Αν χρειαστείς κάτι από μέρους μου στείλε Π.Μ., αν και η Αριστοτέλους έχει λάβει τέλος κάτι θα κάνουμε.... :bye:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αμάν ρε Κώστα, ευτυχώς που δεν έπαθε τίποτε το κορίτσι σου ρε φίλε...........

Περαστικά να είναι και όσο μπορείς κυνήγα τον μήπως και σωθεί ο/η επόμενος/η.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Να ρωτησω.. σε πολιτισμενες χωρες σε τι ηλικια μαζευουν τα διπλωματα?

Δε ξερω στη θεση σου πως θα αντιδρουσα.. μπορει τον γερο να μην το σαπιζα εκεινη την ωρα αλλα το αμαξι του δε θα δουλευε μετα...Φαση street fighter στο bonus level που σου ελεγε να διαλυσεις ενα αμαξι,, Φυσικα μπορει απλα να του πεταγα τα κλειδια στον υπονομο..απλα...(ιδιως οταν μου λες οτι πηγε να φυγει κιολλας...Ωρε θα του ..... .... .... ***** πραγματικα..θα τα καταπινε να κλειδια)..ε αυτο..

να και ενα screenshot απο το game

Ken-sf2-bonusstage-car.jpg

Τροποποιήθηκε από τον innova 04

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Κώστα περαστικά!! Έχουμε ξεφύγει εντελώς στο Ελλάντα!!Χθες παραλίγο να πατήσω ένα παληκάρι στα Πελεκανέϊκα γιατί διέσχισε το δρόμο ακούγωντας την ωραία του μουσική από τα hands free!!!Δε ξέρω αν τον ακούμπησα,μου ζήτησε συγνώμη και χωρίς να βγάλει τα ακουστικά του συνέχισε στο δρόμο!!Προσοχή σε όλες τις φάσεις τελικά!Και πάλι περαστικά Κώστα και καλύτερα που κρατήθηκες με το γέρο!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Περαστικα Κωστα στη συζυγο.Οι γεροι εχουν βαλθει να μας ξεκανουν...Συγχαρητηρια για την ψυχραιμια σου ,αν και το ξυλο το χρειαζονται τα παιδια τους που τους αφηνουν και οδηγανε σε τετοιες ηλικιες

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αφού μας μάμησαν πρώτα τη χώρα με τις πολιτικες επιλογές τους, είπαν να μας ξεκάνουν και στην πράξη! Μεγάλη μάστιγα οι ηλικιωμένοι....

Ευγε φίλε για την ψυχραιμία και την αυτοσυγκράτηση! Αφού δεν έγινε τίποτα, let it go...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Περαστικά και από Φρούκου. Ρε μαν, εδώ δεν ξέρουν οι έφηβοι ούτε ότι πρέπει να κοιτάξουν δεξιά και αριστερά πριν περάσουν το δρόμο. Θα κοιτάξει ο 83χρονος παππούς ? Οι περισσότεροι κάνουν το ανάποδο. Βλέπουν αμάξι να έρχεται και περνάνε. Πας με το μηχανάκι και κάθε 10 μέτρα λες "θα βγει δεν θα βγει, θα βγει δεν θα βγει".

Έχω φάει βρισίδια και χριστοπαναγίες από οδηγούς επειδή πάτησα πεζός το κουμπάκι στο φανάρι για να περάσω....φταίω εγώ για όλα τα κακά της μοίρας τους.

Όσο για τον παππού, ότι και να προτείνω μάλλον το έχει ήδη πάθει στη ζωή του με αυτή τη συμπεριφορά, λίγα μπορείς να του κάνεις διότι πολύ λίγα αντιλαμβάνεται πλέον. Γύρισε το στο ψυχολογικό πόλεμο, στέλνε του κάθε Χριστούγεννα και Πάσχα ψεύτικες κάρτες από εγγονό που ποτέ δεν είχε, στείλε του στα γενέθλια του ένα καλό μπουκάλι ρακή που να έχει μέσα νερό. Παίρνε τον κάθε πρωί τηλέφωνο για τα καθυστερημένα τραπεζικά δάνεια και για την ΔΕΗ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Περαστικά και από Φρούκου. Ρε μαν, εδώ δεν ξέρουν οι έφηβοι ούτε ότι πρέπει να κοιτάξουν δεξιά και αριστερά πριν περάσουν το δρόμο. Θα κοιτάξει ο 83χρονος παππούς ?

Έλα μου ντε................ ο παππούς κάποτε ήξερε μάλλον να περπατάει, να οδηγεί κλπ (και γι' αυτό έφτασε και τα 83). Οι σημερινοί νέοι που δεν ξέρουν ούτε να περπατάνε, ούτε να οδηγάνε, για σκεφτείτε τί θα κάνουν όταν φτάσουν τα 83 (αν τα καταφέρουν).

Παιδεία χρειαζόμαστε, παιδεία και αυστηρή αστυνόμευση προς κάθε κατεύθυνση και για κάθε παράβαση. Πόσοι από εσάς που επικρίνετε (και καλά κάνετε φυσικά) τον παππού είστε διατεθειμένοι να μπείτε στο "μικροσκόπιο"; Εμπειρικά, θα έλεγα ούτε το 15%......

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Έλα μου ντε................ ο παππούς κάποτε ήξερε μάλλον να περπατάει, να οδηγεί κλπ (και γι' αυτό έφτασε και τα 83). Οι σημερινοί νέοι που δεν ξέρουν ούτε να περπατάνε, ούτε να οδηγάνε, για σκεφτείτε τί θα κάνουν όταν φτάσουν τα 83 (αν τα καταφέρουν).

Παιδεία χρειαζόμαστε, παιδεία και αυστηρή αστυνόμευση προς κάθε κατεύθυνση και για κάθε παράβαση. Πόσοι από εσάς που επικρίνετε (και καλά κάνετε φυσικά) τον παππού είστε διατεθειμένοι να μπείτε στο "μικροσκόπιο"; Εμπειρικά, θα έλεγα ούτε το 15%......

Βασικά τεστ Φρουκουμπίκου κάτω από μικροσκόπιο :

Σε κενό πάρκινγκ supermarket πες σε οδηγό αυτοκινήτου να παρκάρει και δες τι θα κάνει.

Κολλάς ένα πρωτοσέλιδο εφημερίδας στο μπροστά τζάμι και ζητάς από τον οδηγό να διαβάσει τις επικεφαλίδες χωρίς να σκύψει μπροστά στο τζάμι.

Μια ζεστή ημέρα βάλε 10 γυναίκες οδηγούς να διαλέξουν ανάμεσα σε 3 υποδήματα για να οδηγήσουν, ψηλοτάκουνα, παντόφλες, παπούτσια racing.

Τι κοινό έχουν το τσιγάρο, το κινητό τηλέφωνο και τα προιόντα make up ? (Trick question)

Φορέσατε κράνος μηχανής σε ακράνωτο μηχανόβιο, πείτε του να πάρει φόρα και να βαρέσει το κεφάλι του σε μια τσιμεντένια μάντρα. Πείτε του μετά ότι έτρεχε με 20χλμ/ω.

Παρακολουθήστε τι συμβαίνει σε διάβαση πεζών με πράσινο για τους πεζούς, σε τελείως άδειο και ερημικό δρόμο. Σχεδόν κανείς δεν θα περάσει από τη διάβαση.

...επανέρχομαι ναούμε πάω να πάρω το αμάξι από τη θέση ΑΜΕΑ στη σκιά και έρχομαι....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πω ρε φιλε τι με θημισες . Ιδια εμπειρια ειχαι και εγω και αρχισαν να μου ερχοντε εικονες.

Αλεξανδρουπολη 2011 απογευματακι με το παπακι περιμενω στο φαναρι σταματημενος με το κρανος και το μπουφανακι μου

αναβει πρασινο και ξεκιναω και μαλιστα αργισα να ξεκινισησω και κορναρει και ο απο πισω . Βαζω πρωτη ξεκιναω και κοιταω αν ερχετε κανενας

ξαφνικα βλεπω ενα Μερσεντες σιδερενιο χαρο το 1821 και οσπου να το καταλαβω εκανα κολοντουμπες στον αερο και τιναζομενος καμια 7-8 μετρα απο το σημειο προσκρουσης

Ειχα αγιο και δεν επαθα τιποτα στην κυριολεξια συκοθικα απλος ζαλισμνενος απο τις σβουρες και τις πιρουετες που εκανα το μηχανακι ειχε παει στην αλλην γωνια του δρομου χιλια κομματια

Ο ανεκδυηγιτος ο παπους τι εκανε????? ΕΦΥΓΕ

Βγηκαν ανθρωποι απο τις καφετεριες για να τον σταματησουν θα πατουσε και αυτους ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ και ολα αυτα στα 50 μετρα απο το αστυνομικο τμημα της πολης.

Ηταν ενα παλικαρακι με ενα μηχανακι μου λεει θα τον παρω απο πισω χωρεις να το καταλαβω ειχα ανεβει συνοδηγος και τον πειραμε απο πισω . Τελικα καταφεραμε να τον σταματησουμε γιατι ενοχληθικε απο της κορνες και απο τις φωνες που ακουγε ενο πηγενε με 100 χλμ και με σπασμενα φαναρια μεσα στον κεντρικο δρομο τις πολης.

Αφου μας ειπε τσογλανους και αληταραδες και μας εβρησε αγρια. Ακουσε τοσα ο παππους ειχα αγιο που δεν το χτυπισα γιατι απο τις φωνες μαζευτικε κοσμος και με κρατουσε παιζει να ειχαν παρει και το μερος του παππου και να νομιζαν οτι ειμαι κανας ναρκομανης η τιποτα τετοιο.

Με τα λιγα με τα πολλα αφου λυποθημισα απο τα νευρα μου. πως δεν επαθα κανα εγγεφαλικο νεο παιδι

την αλλην μερα ρωτησα εναν γνωστο δικιγορο του πατερα μου για το τι δικαιουμε για ηθικες βλαβες κτλ

Οπου τελικα η συμβουλη του πατερα μου ηταν να μην παρουμε δραχη απο αυτον τον κυριο.

ΑΛΛΑ ΝΑ ΤΟΝ ΕΚΒΙΑΣΟΥΜΕ ΜΕ ΟΤΙ ΝΟΜΙΜΟ ΜΕΣΟ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΡΑΔΟΣΕΙ ΤΙΣ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΟΔΗΓΗΣΕΙ

τελικα ευτιχως τα παιδια του ηταν απολυτα συνονησιμα και παραδοσαν τις πινακιδες απο το μερσεντες το στειλαν για παλιοσιδερα

μας καλεσαν να μας διξουν τις αποδιξεις κτλ

στην τελικη ο παππους αν εχεις τον θεο σου εκλεψε το δυο μηνων αμαξι του γιου του και πειγε και τρακαρε με ενα τρακτερ

Ε ΤΙ ΝΑ ΠΕΙΣ!!!!!!!!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τι να πει κανείς ρε γαμώτο... Μακάρι κάποια στιγμή να οργανωθούμε μοτοσυκλετιστές και οδηγοί αυτοκινήτων σε φόρουμ κτλ και να σταματήσουμε αυτή τη μάστιγα των 70+ χρονων οδηγών

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τι να πει κανείς ρε γαμώτο... Μακάρι κάποια στιγμή να οργανωθούμε μοτοσυκλετιστές και οδηγοί αυτοκινήτων σε φόρουμ κτλ και να σταματήσουμε αυτή τη μάστιγα των 70+ χρονων οδηγών

Φράνκι, συμπάθα με, αλλά αν φτάσεις στα 70+, να το ξανασυζητήσουμε.

Η ικανότητα ή η ανικανότητα δεν έχουν να κάνουν με την ηλικία.

Ένας 75άρης, με κανονική όραση και καλή γνώση χειρισμού του οχήματός του (όχημα βεβαίως σε καλή κατάσταση) είναι σίγουρα ασφαλέστερος από ένα κάρο οδηγούς τύπου:

• 25 ετών με το τουρμπάτο και τους άλλους φίλους σε επίδειξη επιδόσεων
  • 20 ετών κοπελίτσα με το μοδάτο αυτοκίνητο πόλης και το iphone στα χέρια να μιλάει μανιωδώς το τελευταίο μισάωρο+
  • 35άρης με το κινητό στο αυτί και τσιγάρο, και μικρή τζούρα καφέ από την θήκη δίπλα στον λεβιέ
  • 45άρη με όχημα που έχει να δει συνεργείο καμιά 5ετία, λάστιχα 7ετίας και προσπαθεί να κανονίσει τα δάνεια τηλεφωνικώς....

Να δώσω κι άλλα παραδείγματα?

Ο κοινωνικός αποκλεισμός ΔΕΝ είναι η λύση παιδιά!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Φράνκι, συμπάθα με, αλλά αν φτάσεις στα 70+, να το ξανασυζητήσουμε.

Η ικανότητα ή η ανικανότητα δεν έχουν να κάνουν με την ηλικία.

Ένας 75άρης, με κανονική όραση και καλή γνώση χειρισμού του οχήματός του (όχημα βεβαίως σε καλή κατάσταση) είναι σίγουρα ασφαλέστερος από ένα κάρο οδηγούς τύπου:

• 25 ετών με το τουρμπάτο και τους άλλους φίλους σε επίδειξη επιδόσεων
  • 20 ετών κοπελίτσα με το μοδάτο αυτοκίνητο πόλης και το iphone στα χέρια να μιλάει μανιωδώς το τελευταίο μισάωρο+
  • 35άρης με το κινητό στο αυτί και τσιγάρο, και μικρή τζούρα καφέ από την θήκη δίπλα στον λεβιέ
  • 45άρη με όχημα που έχει να δει συνεργείο καμιά 5ετία, λάστιχα 7ετίας και προσπαθεί να κανονίσει τα δάνεια τηλεφωνικώς....

Να δώσω κι άλλα παραδείγματα?

Ο κοινωνικός αποκλεισμός ΔΕΝ είναι η λύση παιδιά!

Συμφωνώ και επαυξάνω. Απλά στους 70+ είναι θέμα φυσικών ικανοτήτων-αντοχών-λειτουργιών. Στους νεότερους που ανέφερες είναι θέμα παιδείας, εκπαίδευσης, νοοτροπίας. Το μόνο που μας σώζει είναι ένα σύστημα φτιαγμένο από το 0.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Συμφωνώ και επαυξάνω. Απλά στους 70+ είναι θέμα φυσικών ικανοτήτων-αντοχών-λειτουργιών. Στους νεότερους που ανέφερες είναι θέμα παιδείας, εκπαίδευσης, νοοτροπίας. Το μόνο που μας σώζει είναι ένα σύστημα φτιαγμένο από το 0.

Εννοείται ρε φίλε!!

Αλλά δεν πρέπει το κράτος να προχωρά στις απαγορεύσεις για να καλύψει τις δικές του αδυναμίες εκπαίδευσης και επανεξέτασης!!

Και σε τελική ανάλυση, να σου θυμίσω πως το ίδιο το κράτος θεωρεί απολύτως φυσιολογικά και ικανότατα τα αντανακλαστικά του οικοδόμου (πχ) και του επιτρέπει να ανεβαίνει στη σκαλωσιά των 30 μέτρων, αφού τον συνταξιοδοτεί στα 70+.....

Μια ζωή την πληρώνει ο «άμαχος πληθυσμός».

Sorry Matho, για την ελαφρά καμπή του (σοβαρού) θέματός σου, αλλά η μλκία του παππού έφερε την συζήτηση εδώ!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα