Jump to content
efkola

Παγκόσμιο Κύπελλο Ποδοσφαίρου 2014

73 ψήφοι

1. 1. Νικητής Μουντιάλ 2014.

• Αργεντινή
    • Βέλγιο
      0
    • Βραζιλία
    • Γαλλία
    • Γερμανία
    • Κολομβία
    • Κόστα Ρικα
      0
    • Ολλανδία

Recommended Posts

Δε βλέπω να περνάει στους 8 η Αργεντινή πάντως.... Κάτι δεν έχει δέσει καλά ο κόουτς

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Δε βλέπω να περνάει στους 8 η Αργεντινή πάντως.... Κάτι δεν έχει δέσει καλά ο κόουτς

Και να φανταστείς πως αυτό είναι το καλύτερό της παιχνίδι μέχρι τώρα!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Και να φανταστείς πως αυτό είναι το καλύτερό της παιχνίδι μέχρι τώρα!

Η άμυνα είναι τρύπια ρε... Ότι θέλουν τους κάνουν. Καλά που έβαλε 3 γκολ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

EDIT

Με πρόλαβε και δεν το πρόσεξα.....

Τροποποιήθηκε από τον stantonop

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Κλαψομουνιαζομαι λεγεται. Τις τελιτσες τι τις βαζεις αραγε; Να κρυψεις τι; Δεν θελω να ασχοληθω αλλο μαζι σου διοτι πολυ απλα δεν ξερεις τι γραφεις. Ολοι κρινονται εκ του αποτελεσματος λες

και αυτο που ρωταω τοση ωρα ειναι πως καταληξαμε στην επιλογη των διεθνων αυτων οταν στην διαρκεια της χρονιας παιχτες που εχουν μεινει εκτος η δεν αγωνιζονται καθολου ηταν, εκ του αποτελεσματος παντα ,καλυτεροι απο αυτους που παιζουν.

Το πεναλτυ απο τις καμερες που ειδα εγω φαινεται για μουσαντενιο. Απο το λινκ που εβαλες φαινεται για μαρς και το εγραψα αμεσως. Κι αλλοι τοσοι ειχαν την ιδια εντυπωση με εμενα. Δες ολα τα ζωντανα των αθλητικων να δεις τι εγραφαν οι απεσταλμενοι τους στην Βραζιλια. Σημαια μου δεν κανω το κωλοπεναλτυ αλλα την προεπιλογη. Οσο για το αν ειμαι προπονητης για να εκφερω γνωμη, κατα καιρους εχεις υπαρξει πολιτικος, γιατρος, οικονομολογος, αστυνομικος και αλλα τοσα επαγγελματα κι εχεις το θρασσος να μου λες πως δεν πρεπει να εχω και αποψη; Δεν σου φαινεται λιγο γελοιο;

Δεν σου είπα πουθενά να μην έχεις άποψη μ' αυτό το σκεπτικό. Αν ήταν έτσι κανείς δεν θα έπρεπε να μίλαγε, μόνο αποφοιτήσαντες σχολής προπονητικής και με καμιά δεκαριά χρόνια τουλάχιστον στο κουρμπέτι. Καμία σχέση.

Αυτό που σχολίασα ήταν η άνεση και η σιγουριά με την οποία έχεις άποψη για πράγματα για τα οποία δεν έχεις την παραμικρή ιδέα (κατά τεκμήριο). Λες π.χ. ότι θα έπρεπε να έχει κληθεί ο τάδε παίκτης και όχι ο δείνα. Αυτό απλά δεν είσαι σε θέση να το ξέρεις για πολύ ψυχρούς κι αντικειμενικούς λόγους -το ότι κάποιος είχε καλή χρόνια δεν σημαίνει ότι ταιριάζει στην εθνική ή ότι θα έχει καλή συνεργασία με τον ομοσπονδιακό- κι όμως το λες και το ξαναλές κι επιμένεις κι όλας, κι όταν σου το λένε παρεξηγιέσαι κι από πάνω. Παρομοίως και το χθεσινό πέναλντι, υπήρξαν άτομα, ανάμεσά τους κι εσύ, που ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΤΗΚΑΝ στην σκέψη και μόνο ότι το πέναλντι δεν ήταν καθαρό. Θα είχαν κι άλλο πάτημα να κλαψομ......ουν. Το αρνείσαι μήπως; Και στο επόμενο παιχνίδι θα κάθεσαι και θα ψειρίζεις την μαϊμού και θα ψάχνεις να βρεις αρνητικά ακόμα κι εκεί που δεν υπάρχουν.

Ε, αυτό είναι κακώς εννοούμενη μιζέρια και κλάψα.

Τωρα , το να λοιδωρει ο μεσος Ελληνας φιλαθλος ομαδες οπως η Ισπανια, η Αγγλια και η Ιταλια ειναι ο ορισμος της καταντιας. Το να αποκλειστεις σε ενα μινι τουρνουα τριων αγωνων ειναι κατι το φυσιολογικο στην μπαλα. Γι αυτο λεγεται και ο βασιλιας των σπορ. Το να ειρωνευεται ο Ελληνας τις ομαδες αυτες ειναι ξεφτιλα

Το να πεις ότι οι τάδε ομάδες έμειναν εκτός, δεν είναι λοιδορία, είναι επισήμανση ενός αντικειμενικού γεγονότος. Τι ήθελες να πω δηλαδή, ότι έμειναν εντός και συνεχίζουν; Αφού δεν έμειναν, τι να κάνουμε τώρα.

Δεν έκανα κανένα άλλο σχόλιο άλλωστε, δεν είπα ότι είμαστε καλύτεροι από Ισπανία ξερωγώ. Η αναφορά μου στις ομάδες αυτές ήταν απλώς για να στηρίξω τον ισχυρισμό μου ότι το όμορφο εντυπωσιακό ποδόσφαιρο από μόνο του μπορεί να μην λέει και τίποτα αν δεν υπάρχει αποτέλεσμα. Ο καθένας φυσικά κάνει τις επιλογές του ως προς το τι του αρέσει ή δεν αρέσει. Μπορεί π.χ. να προτιμούσες να βάζαμε δέκα γκολάκια και να χάζευε το σύμπαν κι ας αποκλειόμασταν αντί για τον τρόπο που περάσαμε, θεμιτό και σεβαστό θα ήταν. Αλλά από εκεί μέχρι το σημείο να μπαίνεις μόνο και μόνο για να τρολάρεις απέχει τεράστια απόσταση. Καταλαβαινόμαστε νομίζω.

.Να σου θυμισω πως εμεινε εκτος και η Βοσνια. Σου λεει κατι; Ειναι η ομαδα που μας γλεντησε στα προκριματικα.

Η ερώτησή σου είναι τόσο γεια σας που θα κόλλαγε γάντι η αγαπημένη σου ατάκα: «δεν ξέρεις τίποτα από ποδόσφαιρο». Επειδή εγώ όμως δεν είμαι εσύ, θα σου πω απλά ότι και η Βοσνία έχει την συμπάθεια και συμπόνοιά μου.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εικόνες μετά τον χθεσινό αγώνα, εικόνες που δεν βλέπουμε συχνά κι όχι μόνο στην εθνική αλλά κι ανάμεσά μας, ίσως αυτό ειναι που θα μείνει μόνο τελικά:

από το επίσημο κανάλι της εθνικής

ΕΛΛΑΣ Εθνική Ομάδα Ποδοσφαίρου (Greece National Football Team)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ίσως άσχετο,αλλά ο μικρός φίλος του Σαμαρά απο την Σκωτία το χάρηκε πολύ το γκολ.http://www.sport24.gr/football/ellada/ethniki_elladas/o_mikros_jay_panhgurise_to_gkol_toy_samara.2865715.html

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ίσως άσχετο,αλλά ο μικρός φίλος του Σαμαρά απο την Σκωτία το χάρηκε πολύ το γκολ.http://www.sport24.gr/football/ellada/ethniki_elladas/o_mikros_jay_panhgurise_to_gkol_toy_samara.2865715.html

καθολου, μα καθολου ασχετο. αυτες ειναι μεοι μεγαλειωδεις στιγμες που μπορει να προσφερει ο Αθλητισμος και μονον αυτος...ουτε τα τσουτσεκια οι δημοσιογραφοι, ουτε οι παραγοντες, ουτε οι πολιτικοι, που εχουν διαλυσει τα παντα στον Ελληνικο αθλητισμο. η κινηση του Σαμαρα στη Σκωτια με το μικρο Jay για μενα αξιζει οσο ολα τα γκολ και ολοι οι τιτλοι του κοσμου....

Τροποποιήθηκε από τον mitsaras

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

το κορυφαίο το διάβασα εχθές μετά το σουτ του Χολέμπα με το δεξί στο δοκάρι.

Εκεί που ο Χολέμπας έχει σπάσει την δευτέρα και είναι έτοιμος να καρφώσει τρίτη,πας και του στρώνεις την μπάλα στο δεξί;;;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλά τα λές αδερφέ. Μέχρι τώρα νόμιζα πως οι παίχτες επιλέγονται με βάση την χρονιά που έκαναν , την βελτίωση που είχαν καθώς και την παραγωγικότητά τους. Νόμιζα ας πούμε πως οι επιθετικοί επιλέγονται με βάση το πόσο εύκολα σκοράρουν. Προφανώς θα υπάρχουν κάποιοι ψυχροί και αντικειμενικοί λόγοι για τους οποίους η Ελλάδα και ο σεβάμιος κύριος Σάντος έχει αφήσει εκτός Εθνικής τον Κλάους των 17 γκολ και 5 ασίστ και στην θέση του έχει πάρει τον Σαμαρά των 7 ολόκληρων γκολ στο μοναδικό πρωτάθλημα της Ευρώπης που είναι χειρότερο από το Ελληνικό. Ίσως ο Σαμαράς είναι πιο πολυσύνθετος ρε παιδί μου μιας και μπορεί να παίξει ανετότατα σαν εξτρέμ πράγμα που ο Αθανασιάδης δεν μπορεί. Η ας πούμε ο Τζιώλης των 15 παιχνιδιών και μηδέν γκολ / ασίστ σε όλη την φετινή σεζόν σίγουρα θα έχει περισσότερες ανάσες από τον Λαγό των 30 παιχνιδιών , δύο γκολ και τριών ασίστ. Άσε που ο Άλεξ είναι και box to box μέσος πράγμα που ο Λαγός ούτε στα πιο τρελά του όνειρα. .

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τι; Σταματάει ο Κατσουράνης από την Εθνική;

Αχχαχαχαχαχα μλκαααα πνίγηκα..... :rotfl:

Κοζάρεις από τόπι αδερφέ..... :_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ελπίζω να φύγει πακέτο με τον Πορτογάλο βοηθό.

την πέταξε πάντως και εχθές την ατάκα του:"Το πουλέν μου ο Σάμαρης...."

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Είσαι μεγάλη μούρη Γιάννη............ :grin:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ελπίζω να φύγει πακέτο με τον Πορτογάλο βοηθό.

την πέταξε πάντως και εχθές την ατάκα του:"Το πουλέν μου ο Σάμαρης...."

10447128_279172895600384_1095693788496826633_n.jpg

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλά τα λές αδερφέ. Μέχρι τώρα νόμιζα πως οι παίχτες επιλέγονται με βάση την χρονιά που έκαναν , την βελτίωση που είχαν καθώς και την παραγωγικότητά τους. Νόμιζα ας πούμε πως οι επιθετικοί επιλέγονται με βάση το πόσο εύκολα σκοράρουν. Προφανώς θα υπάρχουν κάποιοι ψυχροί και αντικειμενικοί λόγοι για τους οποίους η Ελλάδα και ο σεβάμιος κύριος Σάντος έχει αφήσει εκτός Εθνικής τον Κλάους των 17 γκολ και 5 ασίστ και στην θέση του έχει πάρει τον Σαμαρά των 7 ολόκληρων γκολ στο μοναδικό πρωτάθλημα της Ευρώπης που είναι χειρότερο από το Ελληνικό. Ίσως ο Σαμαράς είναι πιο πολυσύνθετος ρε παιδί μου μιας και μπορεί να παίξει ανετότατα σαν εξτρέμ πράγμα που ο Αθανασιάδης δεν μπορεί. Η ας πούμε ο Τζιώλης των 15 παιχνιδιών και μηδέν γκολ / ασίστ σε όλη την φετινή σεζόν σίγουρα θα έχει περισσότερες ανάσες από τον Λαγό των 30 παιχνιδιών , δύο γκολ και τριών ασίστ. Άσε που ο Άλεξ είναι και box to box μέσος πράγμα που ο Λαγός ούτε στα πιο τρελά του όνειρα. .

:grin:

Κολαει η μαλακια και δεν μπορω να πατησω like!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα