Jump to content
john1993

Η πρωτη μου φορα!!

Recommended Posts

Οπως εχουμε πει υπαρχουν 2 κατηγοριες μοτοσυκλετιστων

1) Αυτοι που θα πεσουν και

2)Αυτοι που εχουν πεσει ...

Μεχρι πριν δυο ωρες περιπου ανηκα στην κατηγορια των σουπερ μοτοσυκλετιστων που Θα πεσουν

Ανεβαινοντας λοιπον κηφησιας απο καλλιροης και αφου εχω παει το κοριτσι σπιτι της και εχει πιασει βροχη λεω γρηγορα σπιτι μη γινει χαλια η φρεσκοπλημενη μηχανουλα μου. Ε με το που ανεβαινω και ειμαι στις 3 καμπυλες στροφες που παμε παραλληλα με το τραμ .... πρωτη στροφη πεταω λιγο κωλο .. δευτερη πεταω λιγο κωλο (αναθεμα με) τριτη στροφη λεω ηρεμα και ενω ειμαι με 3η στο κιβωτιο και κυριλε με καμια 50αρα με το που παω να στριψω ............βζζζζζζζζζζζζζζζντουπ .. και χωρις να καταλαβω τι και πως απο την κατηγορια 1 πηγα στην 2 ....

σύρσιμο επι τας ασφαλτου για καμια 10αρια μετρα .... σηκωνομαι ολα κομπλε ευτηχως καθως κρανος δερματινο γαντια ηταν εκει που πρεπει να τα εχει ο καθενας μας ......

σηκωνομαι με πληγωμενο εγωισμο παω στην ακρη την καλη μου με τις απαραιτητες για την περισταση κοσμητικες εκφρασεις και κανω απολογισμο .... γρατζουνισμενα λιγο η μανετα , το αντιβαρο, το μαρσπιε του οδηγου και συνοδηγου, και στραπατσαρισμενο λεβιε ταχυτητων .

και προς μεγαλη μου κωλοφαρδυα καθως επασα και η μηχανη μ εκανε σαντουιτσ το ποδι το τσαντακι μηρου με εσωσε απο εκδορες καθως ο γοφος μου σερνοτανε πανω σε αυτο ...

ΠΑΝΤΑ ΚΡΑΝΟΣ ΚΑΙ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ ... Σ ΕΡΧΕΤΕ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ .!!!!

Τροποποιήθηκε από τον john1993

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

αφου δεν επεσες με την πρωτη και τη δευτερη πως επεσες στην τριτη? :lipssealed:

παντα ορθιος απο δω και περα!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

αφου δεν επεσες με την πρωτη και τη δευτερη πως επεσες στην τριτη? :lipssealed:

παντα ορθιος απο δω και περα!!!

ελα ντε ... ρε μηπως επρεπε να μπαινω με μαρσπιεδες να ξυνουν ????????

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τέτοια πεσίματα χωρίς ζημίες και χτυπήματα πιστεύω είναι μαθήματα, αφού δεν χτύπησες και δεν έπαθες και τίποτα άλλο δεν πειράζει σκέψου να είχες επάνω και το κορίτσι εκεί να δεις τι γίνετε. Μακριά από εμάς αλλά πάντα προετοιμασμένοι.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

δεν θελω να το σκεφτομαι καν αν ειχα πανω και 2ο ατομο ... αλλα και η ασφαλτος σε αυτο το σημειο ειναι για παγκοσμιο πρωταθλημα ...........πατιναζ ...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

σηκωνομαι με πληγωμενο εγωισμο παω στην ακρη την καλη μου με τις απαραιτητες για την περισταση κοσμητικες εκφρασεις

Θεός ...!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

αυτο που μου εκανε ασχημη εντύπωση.. 10 μετρα πιο πισω μηχανοβιος με τη γκομενα να βλεπουν το ολο σκηνικο να με ρωταει χωρις να σταματησει αν ειμαι οκ ενω εγω ειχα ανοιξει το ευαγγελιο και δεν σταματησε να βοηθήσει ... εφυγε

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Περαστικά ρε τύπε! Μακάρι να γλυτώνουμε όλοι έτσι φτηνά και ας μη σταματάει κανένας για βοήθεια :D

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Φιλαράκι εύχομαι να μη σου ξανασυμβεί τέτοια στραβή! Ευτυχώς ήσουν "προβλεπέ" και την έβγαλες μια χαρά! Μπράβο σου και ελπίζω αυτό να γίνει και παράδειγμα για τους ξεκράνωτους κάγκουρες!

Τώρα, όσον αφορά τις συγκεκριμένες στροφές στην Καλλιρρόης, το σημείο είναι καρμανιόλα, γλιστράει τρελλά ακόμη και στεγνό! Αντίστοιχη γλίστρα έχει και η αριστερη στροφή της Θησέως στην Καλλιθέα, όπως ερχόμαστε από Αθήνα και κατεβαίνουμε τη γέφυρα από το Κουκάκι, αμέσως μετά το Φανάρι!

Το χειρότερο όμως από ΟΛΑ τα σημεία εκεί γύρω είναι η αερογέφυρα με την κλειστή αριστερή στροφή που βγάζει κατ'ευθείαν Συγγρού, στον κόμβο που πάει και για Χαμοστέρνας ή Θησέως... εκεί είναι απίστευτη σκοτώστρα, κι όποιος φύγει πιθανόν να κάνει και βουτιά από κάτω (μπρρρρ...)

Θέλει πολλή προσοχή...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

αυτο που μου εκανε ασχημη εντύπωση.. 10 μετρα πιο πισω μηχανοβιος με τη γκομενα να βλεπουν το ολο σκηνικο να με ρωταει χωρις να σταματησει αν ειμαι οκ ενω εγω ειχα ανοιξει το ευαγγελιο και δεν σταματησε να βοηθήσει ... εφυγε

Αυτό που λες μου έτυχε και σε εμένα στην πρώτη φορά πέσιμο σε δρόμο γλιτσιάρικο περνάει θεία με σκουτεράκι και λέει είσαι καλά; και φεύγει....είχα λιώσει στο γέλιο.Εξυπηρετική.Καλώς ήρθες στο club σαβουρογλιτσοδρομοι. :P Τροποποιήθηκε από τον kostikas

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

δηλαδης... ξεπαρθενιαστηκες!!! :D :tooth:

Πως θα κυκλοφορησεις τωρα στην ατιμη κενωνια με τετειο στιγμα???

Welcome to the club, και περαστικα σου!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το χειρότερο όμως από ΟΛΑ τα σημεία εκεί γύρω είναι η αερογέφυρα με την κλειστή αριστερή στροφή που βγάζει κατ'ευθείαν Συγγρού, στον κόμβο που πάει και για Χαμοστέρνας ή Θησέως... εκεί είναι απίστευτη σκοτώστρα, κι όποιος φύγει πιθανόν να κάνει και βουτιά από κάτω (μπρρρρ...)

Θέλει πολλή προσοχή...

Έχει φύγει αυτοκίνητο εκεί. Πήγαινα προς Θησέως και το είδα περνώντας. Αν θυμάμαι καλά ήταν μαύρο με μεταλλική αναδιπλούμενη οροφή (opel astra cc;;;). Στεκόταν όρθιο (με τη μούρη ή την πισινή). Ήταν η πυροσβεστική εκεί. Ή το μάζευε γερανός εκείνη την ώρα ή κάπως τα κατάφερε και στηριζόταν ταυτόχρονα και στη γέφυρα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ευτυχώς, μικρό το κακό. Και αυτές οι βροχούλες σε συνδιασμό με την αφρικανική σκόνη τις μέρες που πέρασαν, κανουν την ασφαλτο γυαλί.

και προς μεγαλη μου κωλοφαρδυα καθως επασα και η μηχανη μ εκανε σαντουιτσ το ποδι το τσαντακι μηρου με εσωσε απο εκδορες καθως ο γοφος μου σερνοτανε πανω σε αυτο ...

Αλλά για το παραπάνω δν ειμαι και τοσο σίγουρος... Το τσαντακι μηρού (ειδικά αν έχει σκληρά αντικείμενα μέσα, πχ κλειδιά κτλ) πιο πολύ ζημιά μπορεί να κάνει σε πέσιμο παρά να σώσει.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ευτυχως δεν επαθες τιποτα.Το μηχανακι τι ζημιες εχει?Συρθηκε και μονο τετοια προβληματα εβγαλε?ρε μπραβο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αφού δεν έπαθες τίποτα όλα καλά φίλε μου !

Ποτέ ξανά και τα σίδερα φτιάχνονται.

Προσοχή στη γλίτσα όταν πρωτοβρέχει μέχρι να ξεπλυθεί αυτό το πράμα που λέγεται άσφαλτος.....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα