Jump to content
dEvilKinG

Αντε παλι..

Recommended Posts

Γ@μα τα αρχηγε..

Οσο για τον στρατο, εχω παρει ηδη αναβολη. Αν ειχα μπει στις 27 που ηταν να μπω θα ταν ολα καλα :P

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Φίλε βάλε δικηγόρο...Δικαιούσαι τα πάντα...

Από το κράνος και το ρολόι σου...μέχρι ταξί για μετακινήσεις και φυσικοθεραπίες ή οτιδήποτε άλλο χρειαστεί!

Αυτό με το γιατρό γίνεται πάντα σε τραυματισμό...Στέλνουν κάποιο δικό τους για να δει την κατάσταση..

Θα σου πώ από προσωπική εμπειρία...

Πήρα από κωλοεταιρεια που μετά από κάποιους μήνες έκλεισε μόνο 1500 ευρώ για ηθική βλάβη+1000€ για κράνος-ρολόι-ρούχα-φυσικοθεραπίες+300€ για ταξί!

...και να φανταστείς δεν έμεινα ούτε μια μέρα στο νοσοκομείο...αλλά είχα ένα τεράστιο αιμάτωμα στον τετρακέφαλο που με άφησε σε ακινησία για 20 μέρες.

Για κάτι σαν το δικό σου...δεν θα δεχόμουν με τίποτα κάτι παρακάτω από 3 με 4 χιλιάρικα!!

Συμβουλή...1)Βάλε δικηγόρο.

2)Όταν έρθει ο Γιατρός...βάφτα μαυρά και βόγκα...και εσύ και αυτός που θα του ανοίξει την πόρτα!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγω θα του ανοιξω την πορτα και πρεπει να κατεβω και 18 σκαλια κ ολας..

Επισης κατι αλλο, δεν ηθελα να το πω αλλα τελικα θα το πω για να βαλουν μυαλο καποιοι. Οσο ημουν στο κατ, ηρθαν 3 φορεια με νεκρους. Και τα 3 τροχαια.. Τα δυο σεντονια που ειδα ηταν ματωμενα στο μερος του κεφαλιου το αλλο δεν το ειδα..

Τα συμπερασματα δικα σας και οι επιλογες εξισου δικες σας..

ca3mR5R.jpg

Τροποποιήθηκε από τον dEvilKinG

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πάντως τον αστράγαλο πρόσεχε τον γιατί είναι ύπουλος..εμένα πλέον γυρνάει με τη σκέψη έχοντας φάει τέσσερα διαστρέμματα, με το τελευταίο να είναι ολική ρήξη συνδέσμων.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πάντως τον αστράγαλο πρόσεχε τον γιατί είναι ύπουλος..εμένα πλέον γυρνάει με τη σκέψη έχοντας φάει τέσσερα διαστρέμματα, με το τελευταίο να είναι ολική ρήξη συνδέσμων.

Επιβαλεται να προσεχτει ο αστραγαλος γιατι αλλιως δεν θα μπορω να κανω σουζες χωρις φρενο.. :lipssealed::mB_kalo_e::crazy:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Γενικα να συμπληρωσω κατι αλλο, καλες οι ασφαλισεις απο το ιντερνετ, γλητωνουν καποια λεπτα τρεξιματως και ισως καποια χρηματα αλλα αν δεν εχεις ασφαλιστη και πρεπει να υποστεις ολο το τρεξιμο ενω εχεις χτυπησει, αστο καλυτερα. Εγω το μονο τηλεφωνο που εχω κανει ειναι προς τον ασφαλιστη μου και τα εχει ρυθμισει ολα ο ιδιος, τετοια ωρα δεν θα μπορουσα να μιλαω με τον καθε υπαλληλο που δουλευει για 400 ευρω σε ενα τηλεφωνικο κεντρο και να πρεπει να λεω και ξαναλεω τα ιδια κ τα ιδια..

Αποψη μου..

Και την anytime να είχες με ένα τηλέφωνο θα είχες καθαρίσει... Φροντίδα ατυχήματος λέγεται και κανονίζουν αυτοί μετά. Είναι στις πάγιες καλύψεις.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Και εσύ ρε φίλε παπουτσάκι που διάλεξες για να τρέχεις με τα ΚΤΜια στους δρόμους... :online2long:

Ωραιο το everlast, ειδικα το δεξι αν το δεις τωρα πως εγινε θα κλαις..

Και την anytime να είχες με ένα τηλέφωνο θα είχες καθαρίσει... Φροντίδα ατυχήματος λέγεται και κανονίζουν αυτοί μετά. Είναι στις πάγιες καλύψεις.

Θα επρεπε να παρω εναν υπαλληλο, να με συνδεσει με αλλον μετα, να με παρει αλλος μετα το ενα το αλλο. Δεν εχω καμια ορεξη. Ειδικα αφου ο ασφαλιστης μου ειναι "πρωην πεθερος"..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ωραιο το everlast, ειδικα το δεξι αν το δεις τωρα πως εγινε θα κλαις..

Θα επρεπε να παρω εναν υπαλληλο, να με συνδεσει με αλλον μετα, να με παρει αλλος μετα το ενα το αλλο. Δεν εχω καμια ορεξη. Ειδικα αφου ο ασφαλιστης μου ειναι "πρωην πεθερος"..

Η διαδικασία δεν είναι τόσο δύσκολη. Μπαμ μπαμ γίνεται. Κσι αν σκεφτείς οτι για την ετησια ασφάλεια μου πλήρωμα σε ασφαλιστή 410 ευρώ και στην anytime 260 με τις ίδιες καλύψεις, τοτε δεν τίθεται θέμα σύγκρισης... Anytime και παλι anytime!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Επισης κατι αλλο, δεν ηθελα να το πω αλλα τελικα θα το πω για να βαλουν μυαλο καποιοι. Οσο ημουν στο κατ, ηρθαν 3 φορεια με νεκρους. Και τα 3 τροχαια.. Τα δυο σεντονια που ειδα ηταν ματωμενα στο μερος του κεφαλιου το αλλο δεν το ειδα..

Τα συμπερασματα δικα σας και οι επιλογες εξισου δικες σας..

Αυτό που λέω πάντα... Μια βόλτα στο Κ.Α.Τ., στον Ευαγγελισμό, κλπ θα αλλάξουν μια για πάντα την άποψη όλων για το πόσο απαραίτητος ειναι ο ΠΛΗΡΗΣ εξοπλισμός αναβάτη και για τι μας παίρνει να κάνουμε στο οδικό δίκτυο, το οδηγικό μας στυλ. Οχι πλήρη εξοπλισμό, στολή Iron Man θα θέλαμε!

Δεν τα λέω για να αποτρέψω κανέναν απο τον δικυκλισμό, αλλά για να κατάλαβουμε πόσο ευάλωτο είναι το σώμα μας και πως πρέπει να το προφυλάσσουμε με κάθε τρόπο. Οχι οτι θα μας σώσει απο κάθε κατάσταση αλλά μπορεί τουλάχιστο να περιορίσει εντελώς κάποια τραύματα και κάποια να τα κάνει λιγότερο οδυνηρά.

Περαστικά! :)

(Και το πάθημα, μάθημα.)

Μια χαρά δουλεύει η Anytime (Interamerican). Όποτε τη χρειάστηκα με εξυπηρέτησε χωρίς καμία δυσκολία. Ένα τηλέφωνο χρειάστηκε για να έρθει η φροντίδα ατυχήματος, ένα για να κανονίσω το ραντεβού με τον πραγματογνώμονα, και ένα για να πάρω τα λεφτά... Πολύπλοκο :P

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγω εχω 105 το 6μηνο με φουλ καλυψη εκτος απο οδικη :P με οδικη που εκανε φιλος μου με ducati hypermotard 1100s του βγηκε 125 το 6μηνο και 240 τον χρονο. Τεσπα δεν εχω καποιο οφελος, απλα το ανεφερα γιατι ηταν μεγαλη η εξηπηρετηση που ειχα..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Παρτε υπογλωσσιο!

Πηγα στο συνεργειο να δω την λιστα των ζημιων.

2 σελιδες και τιμη...

3200

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τώρα το πήρα πρέφα αυτό!

Πρωτίστως, περαστικά κι αγύριστα.

Μετά, βάσει του τελευταίου post σου... Περαστικά... :wacko:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Παρτε υπογλωσσιο!

Πηγα στο συνεργειο να δω την λιστα των ζημιων.

2 σελιδες και τιμη...

3200

τσάμπα πράμα.....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εχει γδαρει:

Καπακια μοτερ και απο τις 2 πλευρες.

Το δεξι καλαμι και δεν ξερω αν εχει στραβωσει γιατι πρεπει να μπει να μετρηθει

ψαλιδι απο τον μαρσπιε συνεπιβατη που εσπασε

Χουφτες

Εκοψε 2 πριτσινια απο την ακραποβιτς

Εξυσε το καρμπον στο τελος

στεφανια μπρος πισω

αξονα μπροστινο ροδας

και γενικα ηταν μια λιστα 2 σελιδες..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εχει γδαρει:

Καπακια μοτερ και απο τις 2 πλευρες.

Το δεξι καλαμι και δεν ξερω αν εχει στραβωσει γιατι πρεπει να μπει να μετρηθει

ψαλιδι απο τον μαρσπιε συνεπιβατη που εσπασε

Χουφτες

Εκοψε 2 πριτσινια απο την ακραποβιτς

Εξυσε το καρμπον στο τελος

στεφανια μπρος πισω

αξονα μπροστινο ροδας

και γενικα ηταν μια λιστα 2 σελιδες..

η ασφαλιστικη της θειτσας μολις εκλεισε.

:crazy:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

στα @@ σου δεν πληρωνεις φραγκο...Αυτα κανονικα ειναι μικροζημιες αλλα με καινουρια γνησια ανταλλακτικα παει τοσο η τιμη...Αν μπορεσεις να κανεις καμια πουστιτσα να βαλεις κ κανα αλλο εξτρα στο μηχανακι κ να χρεωθει σαν να εσπασε εισαι ακομα πιο τυχερος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

η ασφαλιστικη της θειτσας μολις εκλεισε.

:crazy:

Κατσε να ακουσεις και ποσα θα μου βγαλουν για το ποδι :P

στα @@ σου δεν πληρωνεις φραγκο...Αυτα κανονικα ειναι μικροζημιες αλλα με καινουρια γνησια ανταλλακτικα παει τοσο η τιμη...Αν μπορεσεις να κανεις καμια πουστιτσα να βαλεις κ κανα αλλο εξτρα στο μηχανακι κ να χρεωθει σαν να εσπασε εισαι ακομα πιο τυχερος

Θα δουμε! ^_^

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

θελω να μου πεις πως ζητησες να μην παρεις οδικη βοηθεια απο την anytime...στο σιτε δεν μπορεις να τη βγαλεις παντως...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα