Jump to content
dEvilKinG

Αντε παλι..

Recommended Posts

Πηγαινα να κανω το KTM σερβις, η αποσταση απο το συνεργειο περιπου 1 χιλιομετρο.

Θα ακολουθουσα αυτη την διαδρομη:

ucnszto.png

Καθως πηγαινα στην αντιγονης ηταν ενα φορτηγο παρκαρισμενο, δεν ετρεχα, καπου στα 40 πηγαινα.

Μια γρια παραβιασε το στοπ και μου εσκασε πλαγιομετοπικη.

RDja4m3.png

Αποτελεσμα, να σπαω τον προφυλακτηρα της το ψυγειο να μπενει μεσα εγω να εκτοξευομαι να σκαω στο καπο, στην συνεχεια στο παρπριζ και να βρισκομαι να κανω βουτια κατακορυφη απο τον ουρανο του αυτοκινητου στο πατωμα.

Αποτελεσμα, ραγισμενο αστραγαλο(καπως αλλιως το λενε αλλα δεν θυμαμαι). Το κεφαλι μου αθικτο, να'ναι καλα το κρανος. Το κτμ οσο προλαβα να δω γρατζουνισε το δεξι καλαμι, το καπακι της καμπανας και εσπασε ο μαρσπιες του συνοδηγου.

Ευγενεστατη η κυρια(εβαλε τα κλαμματα) και ο αντρας της, καλεσαν το 166, ανταλαξαμε στοιχεια και σε 3 λεπτα ειχε ερθει το ασθενοφορο.

Με πηρε 4-5 τηλεφωνα να ρωτησει πως ειμαι και με ενημερωσε οτι εκανε δηλωση στην ασφαλιστικη του.

Το μηχανακι το πηρε φιλος μου και το πηγε στο συνεργειο. Μιλησα στο τηλ και μου ειπε πανω κατω τα ιδια με αυτα που ειδα κ εγω.

Παρολα αυτα τι διεκδικω εγω περα απο τα φτιαξιματα στο μηχανακι;

Υ.Γ. Το καλο της υποθεσης ειναι οτι εχει ενα σχολειο στα 30 μετρα, ηταν καμια 10αρια πιτσιρικια που το ειδαν live και 3 απο αυτους οδηγουσαν μηχανακι, αν ειναι να βαλει μυαλο εστω ο ενας απο αυτους κατι κερδιζουμε..

Συντομα φωτογραφιες δικες μου απο το κατ, του ktm οταν θα νιωσω καλυτερα να παω στον Χαρη Αλεξιου, που θελω να τον ευχαριστησω.

Καλη μου αναρωση και παντα κρανος μαγκες!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Ευχαριστω μαγκες!

Μπορει να μου πει κανεις αν μπορω να διεκδικισω καποια αποζημίωση περα απο την επιδιορθοση οποιας ζημιας; Δεν δουλευω επισημα αλλα "off the record" δουλευω τα σ/κ.

Εχω την καταγραφη του εκαβ, και τις εξετασεις μου κτλ κτλ απο το νοσοκομειο.

Τροποποιήθηκε από τον dEvilKinG

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

περαστικα και ευτυχως επεσες σε κομπλε ατομα, να γλυτωσεις το τρεξιμο

το νου σου με τον αστραγαλο, μην τον κουρασεις καθολου για 3-4 βδομαδες, εχω και τους δυο με διαστρεμματα και ραγισματα και ειναι μεγαλη ταλαιπωρια για χρονια μετα, ακουμπα τον συνεχεια ψηλα οταν καθεσαι και βαζε πολυ συχνα παγο

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Περαστικά Δημήτρη.

Ευτυχώς ήταν ελαφρύ το θέμα.....

Μπορείς να διεκδικήσεις (και να το κάνεις) και το κράνος και το κινητό σου (αν έσπασε) και το ρολόι σου (αν έσπασε) κοκ.

Το κράνος είναι δεδομένο γιατί χτύπησε στο αυτοκίνητο!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Περαστικά Δημήτρη.

Ευτυχώς ήταν ελαφρύ το θέμα.....

Μπορείς να διεκδικήσεις (και να το κάνεις) και το κράνος και το κινητό σου (αν έσπασε) και το ρολόι σου (αν έσπασε) κοκ.

Το κράνος είναι δεδομένο γιατί χτύπησε στο αυτοκίνητο!

Πρεπει να το παω δικαστικα η να τα ζητησω κατα την εκθεση μου;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πρεπει να το παω δικαστικα η να τα ζητησω κατα την εκθεση μου;

Διακααστηριο μπορεις να πας αν δεν τα βρεις στην αποζημιωση με την ασφαλεια.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Θα πας τα χαλασμένα στον πραγματογνώμονα.

Και θα του ζητήσεις αντικατάσταση.

Κάποια περνάνε, κάποια θα σε πρήξουν.

Μια έκθεση από το δικηγόρο σου για το τι ζητάς, θα είναι καλή και θα δείχνει σοβαρότητα (και μεγαλύτερη ακαμψία στο να κάνεις πίσω)

Δε χρειάζεται να πας δικαστικά.

Λόγω τραυματισμού θα είναι δυσκολότερο το παζάρι από την ασφαλιστική, άρα ευκολότερο να πετύχεις την αντικατάσταση.

Αν θες να το κυνηγήσεις, δικαστικώς θα τα πάρεις όλα.

Αλλά θα τραβήξει 3+ χρόνια.

Ψάξε με τον δικηγόρο το νομικό πλαίσιο των εργατικών ατυχημάτων!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αρχικά περαστικά! Κάταγμα έξω σφυρού σου είπαν; O πάγος δε βοηθά για το πρήξιμο. Σου έβαλαν γυψονάρθηκα αμέσως;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Περαστικα φιλαρακι, μια χαρα την εβγαλες...

Και εγω απο γερο την επαθα γαμωτ. Εσυ εισαι καλα, το κατεμι ψιλοπραγματα εχει απ'οτι καταλαβα οποτε καλη αναρωση και ποτε ξανα!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Με πηρε το εκαβ, καναν ενα προχειρο "ξεπλυμα" με betadine. Στο κατ μου πηραν αιμα 2 φορες, αντιτετανικο, ακτινογραφιες θωρακα, και ποδιων. Με κοιταξαν οι χειρουργοι και εδωσαν αρνητικο για χειρουργειο, οποτε με εστειλαν για ναρθηκα(απο την πισω μερια του ποδιου).

Κατα τα αλλα αν εχουμε καποιον Αθανασιου με V-Strom 1000 ή τυχει να το διαβασει, του ευχομαι περαστικα. Κρατησαμε παρεακι ο ενας στον αλλον εκεινες τις βαρετες γεματες πονο ωρες..

Τροποποιήθηκε από τον dEvilKinG

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Περαστικα αδερφε και ποτε ξανα!! Διαβασε ο,τι σου εγραψε ο ksino πιο πανω, ισχυουν 100%. Δευτερα παω κι εγω για ακτινογραφια γιατι μαλλον εχω κι εγω θεμα στον αστραγαλο μετα την πτωση. Λαθος εκτιμηση δικη μου απο την αγωνια μου μην δεν καβαλησω συντομα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αρχισα να την ακουω τωρα, ειμαι ξαπλωμενος με το λαπτοπ και δεν εχω αναπτηρα να κανω τσιγαρο..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αρχισα να την ακουω τωρα, ειμαι ξαπλωμενος με το λαπτοπ και δεν εχω αναπτηρα να κανω τσιγαρο..

Χαχα! Καλα εγω ειχα το γονατο που δεν μπορουσα να λυγισω... Εχεις προσπαθησει να χ*σεις με το ενα ποδι τεντωμενο?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Περαστικά φίλε! Γενικά είσαι τυχερός που έπεσες σε συνεργάσιμα άτομα. Σε συμβουλεύω να απαιτήσεις τα πάντα από αυτά που έχουν υποστεί φθορές. Σε ποια ασφαλιστική είσαι αν επιτρέπεται και σε ποια η κυρία που σε χτύπησε? Ρωτάω γιατί ψάχνω και εγώ για ανανέωση ασφάλειας σύντομα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Περαστικά και αγύριστα. Ήσουν άτυχος...

Ευτυχώς δεν είναι σοβαρός ο τραυματισμός και μεγάλες οι φθορές της μηχανής.

καμια 10αρια πιτσιρικια που το ειδαν live και 3 απο αυτους οδηγουσαν μηχανακι, αν ειναι να βαλει μυαλο εστω ο ενας απο αυτους κατι κερδιζουμε..

αμήν...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Περαστηκα και γρηγορη αναρρωση, τα σιδερα γινονται, μακαρι να μη σου αφησει το παραμικρο και να περασει σαν ενα κακο ονειρο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Περαστικά και αγύριστα!

Το πόδο ξεκούραζε το αν γίνεται και συνέχεια ωστε να επανέλθει πλήρως αλλιώς θα σε ταλαιπωρεί για μια ζωή ακόμα και με μικροχτυπήματα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα