Jump to content
Fan1s

Έπεσε και το Ζετάκι μου...

Recommended Posts

να προσθεσω στο ποστ του Γιωργου οτι, ο gerkon τη βρισκει με το να του κοψουν κληση μια φορα στα 5 χρονια, παρά να παει ο χαλβας που πηρε το διπλωμα χωρις να ξερει να παρκαρει και του το πεταξει κατω.

ο Μακης λεει οτι δεν ειναι σωστο, αλλά μπορεί να το κάνει.

Αρα τα ορθογραφικά του Μακη ειναι το πρόβλημα εφοσον τα αλλα 2 ειναι ιδια. :crazy:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

να προσθεσω στο ποστ του Γιωργου οτι, ο gerkon τη βρισκει με το να του κοψουν κληση μια φορα στα 5 χρονια, παρά να παει ο χαλβας που πηρε το διπλωμα χωρις να ξερει να παρκαρει και του το πεταξει κατω.

ο Μακης λεει οτι δεν ειναι σωστο, αλλά μπορεί να το κάνει.

Αρα τα ορθογραφικά του Μακη ειναι το πρόβλημα εφοσον τα αλλα 2 ειναι ιδια. :crazy:

έτσι!!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν θα είχα κανένα θέμα αν δεν έγραφαν γελοίες δικαιολογίες αδερφέ.ΑΝ έχεις άγχος μη το βγάλεις καθόλου.Και επειδή στην Ελλάδα ζούμε και τα πεζοδρόμια γήπεδα είναι ελάχιστα,ε όλο και κάποιος ενοχλείται αν παρκάρουμε στο πεζοδρόμιο.

Κοιτα σε καμια περιπτωση δεν ειναι σωστο να παρκαρουμε πανω στο πεζοδρομιο που ακομα και εκει διατρεχει κινδυνο η μοτο πχ απο την γριουλα με το καροτσακι της λαικης που θα σου γδαρει το πλαστικο και αλλα πολλα , αλλα ρε συ Gen.Markus οταν δω οτι δεν υπαρχει ουτε μισο χιλιοστο για να παρκαρω την μοτο μου θα την βαλω στο πεζοδρομιο κολλητα σε καποιον τοιχο και θα προσπαθησω να μην ενοχλισω κανεναν! δεν λεω οτι ειναι σωστο αλλα η αναγκη πολυ σπανια σε ωθει εκει

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλά κρασιά ξανά μανα όμως.Δεν έχεις να πει κάτι για να στηρίξεις την λάθος άποψη σου και μου την λες και τα ορθογραφικά

ότι να ναι πραγματικά.

Δεν είναι θέμα εγωισμού ρε φίλε,αυτό δεν το πιάνεις με τη καμία,ότι και να σου γράψω.

Δεν είμαι εγώ ο νομοθέτης,απλά κοιτάω να είμαι σωστός όσο γίνεται.

Και κάτι ακόμα γιατί ούτε αυτό τι πιάνεις,δεν είναι ειρωνεία,λύση σου δίνω στο άγχος σου.

Τι δεν εχω να πω ρε αδερφε? ΕΙΠΑ ! Αλλα δεν καταλαβαινεις με τιποτα ! Κανω αυτο, γι αυτο και αυτο το λογο. Τι δεν εχω να στηριξω? Ειπα το βαζω στα πεζοδρομια ΠΑΝΤΑ , αλλα διαλεγω πεζοδρομια μεγαλα, δοξα τω θεω, στην πολη που το μετακινω ειναι πολλα, ωστε να μην ενοχλω κανεναν. Απο κει και περα τι αλλο θες να σου πω δηλαδη? Εσυ που εισαι 100% νομιμοφρων μην το κανεις, σου ειπα εγω τιποτα? Αφου ΔΕΝ δεχεσαι να παρανομει κανενας ακομα και σε αυτο το γελοιο θεμα να φανταστω σε ανοιχτους δρομους πας με 60 οπως λενε οι πινακιδες, μετα απο 5 μετρα το ανεβαζεις στα 90 και μετα απο 10 μετρα παλι στα 50. Ετσι οδηγεις? Τελος παντων σταματαω γιατι τα ιδια και τα ιδια λεμε, δεν εχει νοημα, ο καθενας ας κανει οτι θελει Τροποποιήθηκε από τον gerkon

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Γιώργο πάντα θα μπορέσεις να παρκάρεις 3 μετρά πιο δίπλα,δεν είναι και κανένα φορτηγό οι μηχανές μας.

το μόνο πεζοδρόμιο που μπορώ να δεχτώ το παρκάρισμα είναι ο πεζόδρομος.Αλλά εκεί κάνεις αναστροφή και με τανκς.

άστο gerkon δεν έχει νόημα.Κανένα νόημα απολύτως.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Γιώργο πάντα θα μπορέσεις να παρκάρεις 3 μετρά πιο δίπλα,δεν είναι και κανένα φορτηγό οι μηχανές μας.

το μόνο πεζοδρόμιο που μπορώ να δεχτώ το παρκάρισμα είναι ο πεζόδρομος.Αλλά εκεί κάνεις αναστροφή και με τανκς.

άστο gerkon δεν έχει νόημα.Κανένα νόημα απολύτως.

Τι νοημα να εχει οταν εισαι κολλημενος, ειρωνευεσαι φανερα και μετα λες οτι μου δινεις λυση? Ειπες ή δεν ειπες να το βαζω σε γκαραζ και να πηγαινω με τα ποδια? Λυση ειναι αυτο ε? Οχι ειρωνια? Συγγνωμη που εχω πληρωσει το μηχανακι μου με δικα μου λεφτα τα οποια δεν μου περισσευουν, το προσεχω σαν τα ματια μου, δεν εχει ουτε μια γρατζουνια και δεν θελω να μου το ριξει/χτυπησει/χαλασει ο καθε ασχετος. Η λυση συμφωνα με σενα για να προστατευω το μηχανακι μου ειναι να το αφηνω σε γκαραζ και να πηγαινω παντου με τα ποδια ε? Ειναι λυση αυτη, ναι, σοβαρη. Ελα να σε κερασω μπισκοτακι που με βοηθησες τοσο. Μπραβο. Εκατσα και εκανα ολη αυτη τη γελοια αναλυση, ενω ξερω οτι δεν προκειται να ασχοληθεις σοβαρα, αλλα κυριως για να δουν και οι αλλοι που ισως δεν ειναι τοσο κολλημενοι σαν εσενα και ειρωνες οτι ειρωνευτηκες καποιον που δεν ξερεις και απο εκει ξεκινησαν ολα. Οχι επειδη απλα εχετε αλλες αποψεις, αλλα επειδη πηγες να το παιξεις εξυπνακιας και ειρωνας. Και οχι το θεμα μου δεν ηταν τα ορθογραφικα και η αγραμματοσυνη του καθενος, ουτε αλλαξα θεμα επειδη δεν ειχα τι να πω. Απλα οταν το παιζεις εξυπνος κανοντας ειρωνιες και ξεκινωντας επιθεσεις πισω απο το κομπιουτερακι σου και θες να βγεις και απο πανω να κοιτας να εισαι σωστος 100% σε οτι λες και γραφεις γιατι δινεις δικαιωμα στον αλλο να στην πει για οτιδηποτε

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν έχω άλλη άποψη,στο είπα από την αρχή.

Και από κοντά πίστεψε με τα ίδια θα σου έλεγα και άσε το κομπιουτεράκι μου.

Κολλημένος είσαι ρε φίλε εσύ.Που αντί να πεις ναι παρανομώ και να κάνεις και μόκο το παίζεις με πιθανότητες αν μου το ρίξουν,αν ο άλλος που θα παρκάρει ξέρει να παρκάρει και αν ο Ερμής είναι ανάδρομος..

Είδες να το συνεχίζω με τον Ψάλτη;

είπα δέχομαι την άποψη και ας διαφωνώ.

Εκεί εσύ να μας πείσεις πως δεν είναι κακό...

όπως είπα και στον Γιώργο πιο πριν,πάντα μπορείς να παρκάρεις 2 με 3 μέτρα πιο κάτω.Δεν θα πάθεις τίποτα.

Μπράβο είπες ατακάρα,βάζω το τσάι αφού βάζεις τα μπισκότα.

Και ναι λύση σου έχω δώσει.Αν αγχώνεσαι τόσο πολύ που θες 5 στρέμματα για να παρκάρεις ένα τόσο δα μηχανάκι σαν το Duke,άστο στο σπίτι καλύτερα.

Σε παρακαλώ μην μπεις στο κόπο να απαντήσεις,δεν θα αλλάξει κανείς μας άποψη και ήδη το έχουμε χέσει το θέμα του παιδιού.

Τροποποιήθηκε από τον Gen.Markus

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σχετικά με το παρκάρισμα,άμα βρεις φαρδύ πεζοδρόμιο να μην εμποδιζεις τους πεζούς τότε είσαι κομπλε.Αλλιώς βρίσκεις σε καμια πλατεία την ''πιάτσα'' με τα μηχανάκια και το βάζεις εκεί.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Συνεχιστε παιδια εγω δεν εχω κανενα προβλημα με το τοπικ μου ;p

παντος και εγω παρκαρισμενο στο δρομο το ειχα 2 μετρα κενο εμπρος και πισω και παλι βρεθηκε γιδοβοσκος να μου την κανει καινουρια...πως να την ξαναφησω εξω τωρα, που γαμηθηκε η ψυχολογια μου

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Συνεχιστε παιδια εγω δεν εχω κανενα προβλημα με το τοπικ μου ;p

παντος και εγω παρκαρισμενο στο δρομο το ειχα 2 μετρα κενο εμπρος και πισω και παλι βρεθηκε γιδοβοσκος να μου την κανει καινουρια...πως να την ξαναφησω εξω τωρα, που γαμηθηκε η ψυχολογια μου

δίπλα σε κάδο και οχι αναμεσα σε αμαξια την επομενη φορά.

Τουλαχιστον θα φοβάσαι για μόνο ένα αμάξι...

Η αποζημίωση καλύπτει τις ζημιές σου Φάνη? καμια φώτο να δούμε πως έγινε εχεις?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Προσωπικά στο θέμα παρκάρισμα μηχανής ο μόνος κανόνας που τηρώ είναι να μην ενοχλώ περαστικούς πεζούς (ειδικά καρότσια αναπηρικά, παιδιών κτλ). Που σημαίνει ότι το αφήνω πάνω σε πεζοδρόμια, πλατείες, δρόμους, πλακόστρωτα, μπαλκόνια και γενικά όπου νιώθω ότι είναι πιο ασφαλές.

Στο δρόμο σε σημεία που μπορεί και να έρθει να παρκάρει αυτοκίνητο το αποφεύγω έως δεν το κάνω σχεδόν ποτέ.

Φίλε καλώς να φτιάξεις το μηχανάκι το συντομότερο και ποτέ ξανά.

Τροποποιήθηκε από τον Wolf1138

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

δίπλα σε κάδο και οχι αναμεσα σε αμαξια την επομενη φορά.

Τουλαχιστον θα φοβάσαι για μόνο ένα αμάξι...

Η αποζημίωση καλύπτει τις ζημιές σου Φάνη? καμια φώτο να δούμε πως έγινε εχεις?

Ναι τις καλυψε, μονο την εξατμιση δεν εβαλε το αρκιντι εχει ενα μικρο βαθουλωμα το τελικο, ισα που φαινεται, και δεν το εγραψε γιατι κοστιζει η μανισια καμια 300αρα... ;s δεν εχω φωτο, στατικη πτωση πανω στο πεζοδρομιο και εχουμε, τιμονι δεξια πλευρα κοιταει τον παντοδυναμο, γρατσουνισμα δισκοπλακας (αλλαγη) γρατσουνισμα σταυρου (δεν κανουν τιποτα γιατι απλα γρατσουνιστηκε και κοστιζει ενα 500αρι στο νερο, οποτε τοπικο βαψιμο), σπασιμο καρινας, γρατσουνιες καπακι καμπανας και καπακι ψυγειου...αυτα αν δεν ξεχνω κατι...

P.S Επι της ευκαιριας κουμπωσα τιμονακι χρυσο της Rizoma, που ηταν πιο φτηνο απο το μαμα ;p

Τροποποιήθηκε από τον Fan1s

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα