Jump to content
Fan1s

Έπεσε και το Ζετάκι μου...

Recommended Posts

Και πάλι απαγορεύεται.Αν βρείς καμιά φθορά απο κόσμο που περνάει ή στο σηκώσει κανένας γερανός,εκεί να σε δώ...

Εύχομαι βέβαια να μην συμβεί τίποτα απο όλα αυτά.

Ας σταματήσουμε όμως να χαλάμε το θέμα του παιδιού.

Το θεμα για μενα ειναι απο την μερια μου να περιορισω τις πιθανοτητες να παθει κατι το μηχανακι μου. Πιστεψε με και δεν ειμαι κανενα γαιδουρι να θελω να ενοχλω κοσμο. Γι αυτο και βρισκω πεζοδρομια τεραστια και παω και το κολλαω διπλα απο κολωνες για να μην ενοχλω οσο γινεται.. Απο κει και περα ξερω αυτο που λες οτι αν παθει κατι θα ειμαι εγω αυτος που εχει αδικο, αλλα πιστεψε με απο το να μου το πεταξουν κατω στο δρομο και να το κανουν χαλια καλυτερα στο πεζοδρομιο.. λες και ζουμε και σε καμια σοβαρη χωρα και καλα και αν καποιος μου το πεταξει κατω στο δρομο θα βρουμε ακρη.. θα λεω εγω οτι το ειχα εκει, θα λεει αυτος δεν το ειχες εκει, θα του λεω μα με χτυπηες, θα λεει μα δε σε χτυπησα, θα του λεω μα σε ειδα, θα μου λεει οχι δεν ημουν εγω και μετα απο τα πολλα θα παμε δικαστικα και σε 5 χρονια θα παρω 100 ευρω πισω μετα απο ταλαιπωρια και κοπο.. τελος παντων σταματαω εδω οντως γιατι χαλαμε το θεμα , ο καθενας κανει τις επιλογες του και εχει τις ακολουθες συνεπειες, οποιες ειναι αυτες :_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

μολις εχω νεα θα ενημερωσω ωστε να ξερει οποιος βρεθει σε παρομοια θεση (ευχομαι πραγματικα να μην τυχει σε κανεναν)..2η φορα που μου καθεται, θα παω σε παπα να με διαβασει!

σας ευχαριστω ολους και να προσεχετε τους παντες και τα παντα!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σε ιδιο περιστατικο με την bmw (μου την εριξαν σε ξεπαρκαρυισμα φορτηγου) αποζημιωθηκα σε ενα μηνα εξ' ολοκληρου. Και η μπεμπα ειναι μοντελο 1996...

Τροποποιήθηκε από τον gkourmoul1

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγω ενα 1000αρικο πειρα και περιμενω και ποσες μερες να ερθουν ανταλλακτικα απ'εξω γιατι δεν εχουν stock λεει ;s

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ευχαριστημενος εισαι απο το ποσο?

(Ασχετο, αλλα τι διαφορες ειδες απο τη μεταβαση απο tdm σε Ζ? + και -)

Τροποποιήθηκε από τον gkourmoul1

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μπορουσαν να δωσουν κατι παραπανω αλλα δεν βγαζεις ακρη δυστηχως...

Κοιτα ειμαι 22 ακομα οποτε πρεπει να λαβεις υποψην σου και τη καυλα ;p

ειχα το 850 το καρμπυρατερ, παρα πολυ ωραιο μηχανακι και πολυ βολικο μιας και ειμαι 1,88...το Ζ εχει πολυ παραπανω γκαζι και ροπη, η θεση οδηγησης ειναι τελειως διαφορετικη ειναι λιγο πιο ζορικη αλλα δεν με πειραξε, για τον συνοδηγο ομως ειναι μεγαλο παλουκι...σε εκδρομη που πηγα με τη δικια μου ψιλοπιαστηκε η μεση της...σε ταχυτητες ταξιδιου 140 αλλα και αν το ανοιξεις παραπανω νιωθω μεγαλυτερη σιγουρια με το Ζ παρα με το TDM...μπορει το Ζ να ειναι γυμνο αλλα ειναι πολυ πιο σταθερο...καταναλωση δεν εχω δει καμια τρελη διαφορα μεταξυ τους εντος πολης, αλαλ εκτος το Ζ καει το κατι λιγοτερο, παει πιο ξεκουραστα...στα κιλα ειναι περιπου τα ιδια αλλα στο Ζ δεν το καταλαβαινεις οσο το καταλαβαινα στο TDM που ειχε ολο το βαρος μπροστα...Φρενα και στησιμο πολυ καλυτερα, αν και θα ηθελα το μπροστινο μου λιγο δυνατοτερο! και αν εχει και κανα αρνητικο τα εξαφανιζει με την εμφανιση του, με φτιαχνει απιστευτα αυτο το μηχανακι ;p

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το ξερω, αλλα καλυτερα να ειμαι ηρεμος ψυχικα με το μηχανακι στο πεζοδρομιο παρα να μην μπορω να απομακρυνθω 5 μετρα απο αυτο. Στις αρχες οταν το ειχα πρωτοπαρει που δεν ηξερα πως σκεφτονται και λειτουργουν οι αλλοι στο δρομο το ειχα αφησει φυσιολογικα ακρη ακρη πισω απο ενα τζιπ. Μπαινει η καβλιτσα μεσα στο τζιπ και κοπαναει μια οπισθεν. Ευτυχως βρηκε χουφτα, ημουν διπλα την ειδα της κοπαναω μια στο τζαμι με ολη μου τη δυναμη την πηγε κοψιμο, βαζει πρωτη και εξαφανιζεται. Την αλλη φορα σε διαστημα ενος μηνα, αφηνω το μηχανακι στην ακρη του δρομου παλι παρεα με αλλες 6-7 μηχανες. Βλεπω τον αγωνα ρεαλ-μπαρτσα επαιζε τοτε, παω να δω το μηχανακι μου, πουθενα το μηχανακι μου.. Ειμαι σε κατασταση αμοκ εγω, ξανακοιταω στην περιοχη και εκει που ηταν οι μηχανες ηταν ενα ΚΟΥΤΙ. Εγω ετρεμα απο υπερενταση. Σε καποια φαση μεσα απο τα τζαμια του αυτοκινητου βλεπω μια πορτοκαλι ουρα, ξανακοιταω και βλεπω το μηχανακι μου. ΤΟ ΕΙΧΑΝ ΣΗΚΩΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΧΑΝ ΜΕΤΑΦΕΡΕΙ +3 ΜΕΤΡΑ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ ! ιδια κλιση με πριν, ολα ιδια, απλα το μηχανακι βρισκοταν οχι εκει που το αφησα αλλα πανω στο πεζοδρομιο. Ειχαν μεταφερει το δικο μου και αλλα 2 παπακια. ΠΟΤΕ λοιπον ξανα στο δρομο.. Για μενα ειναι νομος πια, και ας πεσουν οι νομιμοφρονες να με φανε.. και οχι δεν λεω πεζοδρομιο του ενος ατομου, εννοω πεζοδρομιο που χωρανε πολλοι, οπως εξω απο μαγαζια, σε μερη που εχει και κολωνες για να στιριχθει η απο πανω πολυκατοικια κτλ..

Σε αυτή την περίπτωση εγώ θα έπαιρνα τον αριθμό του κουτιού που πάρκαρε στη θέση, θα καλούσα αστυνομία επιτόπου και θα του τράβαγα και μια μηνυσάρα

για απόπειρα κλοπής και βανδαλισμού! ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να ακουμπάει ο άλλος την περιουσία σου χωρίς την συγκατάθεση σου. Πόσο μάλλον να στο μετακινεί κιόλας 3 μέτρα.

Μήνυση λοιπόν, να τρέχει ο Ελληνάρας και να μην φτάνει. Βγάζεις και λεφτά από κάτι τέτοιους.

Οσο για το παρκαρισμα. Υπερ του πεζοδρομίου κι εγώ. Κι ας γκαρίζει οποιος θέλει και όσο θέλει για το πόσο παράνομο είναι.

Από τη στιγμή που βεβαιώνεσαι ότι δεν θα ενοχλήσεις ΚΑΝΕΝΑΝ, δεν υπάρχει πρόβλημα!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν γίνεται να είσαι σίγουρος ότι δεν ενοχλείς κάποιον.

Μπορεί να τύχεις σε κολλημένο γείτονα που θα γκαρίζει.

Και να μην ενοχλείται δίκιο έχει.Πεζοδρόμιο λέγεται όχι πάρκινγκ μοτό.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Άντε με το καλό να έρθουν και τα ανταλλακτικά και να το χαρείς και πάλι το μηχανάκι σου. :)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Κι όμως γίνεται να είσαι σίγουρος. Οταν το πεζοδρόμιο έχει άπλα "αεροδρομίου" δεν ενοχλείς κανέναν.

Anyway. Σεβαστή η αποψη σου. Εγώ απλά αναφέρω το τι κάνω και θα κάνω προσωπικα.

Τροποποιήθηκε από τον Stathispsaltis

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Κι όμως γίνεται να είσαι σίγουρος. Οταν το πεζοδρόμιο έχει άπλα "αεροδρομίου" δεν ενοχλείς κανέναν.

Anyway. Σεβαστή η αποψη σου. Εγώ απλά αναφέρω το τι κάνω και θα κάνω προσωπικα.

Και γω σέβομαι την άποψη σου φυσικά,αλλά τα περισσότερα πεζοδρόμια μέσα στις πόλεις μόνο άπλα αεροδρομίου δεν έχουν.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

SP_A0160.jpg Σε τέτοιο πεζοδρόμια φυσικά και δεν παρκάρεις γιατί το κλείνεις σχεδόν όλο.

SP_A0152-1.jpg Σε τέτοιο όμως, αν το βάλεις τέρμα δεξιά δεν πειράζεις κανέναν.

Οπως επίσης και σε ένα τέτοιο

%CE%A3%CE%A4%CE%91+%CE%A0%CE%95%CE%96%CE%9F%CE%94%CE%A1%CE%9F%CE%9C%CE%99%CE%91.JPG

Ξέρω ότι είναι παράνομο αλλά πόσα μοτοπαρκινγκ βλέπουμε να υπάρχουν? Μακάρι να γινόταν αλλιώς αλλά η έλλειψη παρκινγκ σε συνδυασμό με τις "ικανότητες" του Ελληνάρα κουτάκια κάνει για μενα μονόδρομο

τη λύση του πεζοδρομίου. Δεν έχω καμια όρεξη να πληρώνω στα καλά καθούμενα κατοστάρικα για πλαστικά επειδή ο άλλος είναι άσχετος ή απρόσεκτος....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αν τη φάω αναγκαστικά θα την πληρώσω. Οι πιθανότητες όμως να φάω κλήση είναι πολύ λιγότερες από το να μου την ρίξει κάτω ο κουτάκιας.

Ασε που θα μου έρθει και φθηνότερα...

Τροποποιήθηκε από τον Stathispsaltis

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

αν καμια μέρα φας κλήση όμως(φτου φτου) θα εχεις όρεξη να πληρώσεις τότε;

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΝ πληρωσεις κληση για παρκαρισμα (που σε τετοια πεζοδρομια οπως τα 2 τελευταια απο πανω μου φαινεται πολυ χλωμο) αφενος θα πληρωσεις λιγοτερα νομιζω απο οτι αν πληρωνες μια μερια πλαστικα, και 2ον θα εχεις το μηχανακι σου ανεγκιχτο, οχι χτυπημενο και ξαναφτιαγμενο. Αρα συμφερει πιστευω. Και αν σκεφτεις οτι δεν θα εχιες αγχος καθε δευτερολεπτο που περναει μπας και παρκαρει-ξεπαρκαρει καποιος και στο χτυπησει τοτε συμφερει ακομα περισσοτερο :_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δηλαδή όλοι εμείς που δεν την έχουμε βρεί ποτέ κάτω απο "κουτάκια" είμαστε μάγοι;

Με αυτό το σκεπτικό δλδ δεν παρκάρετε ποτέ σαν άνθρωποι γιατί έχετε άγχος....

Δεν τα αφήνεται καλύτερα στο γκαράζ και να το κόψετε με τα πόδια;

Τροποποιήθηκε από τον Gen.Markus

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δηλαδή όλοι εμείς που δεν την έχουμε βρεί ποτέ κάτω απο "κουτάκια" είμαστε μάγοι τυχεροι και να ευχαριστειτε τον Υψιστο;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τι δεν καταλαβαινεις ρε αδερφε? Ξεκινησα με ολη την καλη διαθεση αλλα επιμενεις. Ποιον ενοχλει ενα μηχανακι στην ακρη ενος πεζοδρομιου 5-6 μετρα? Ενοχλει τους πεζους? ΟΧΙ. Ενοχλει ατομα με ποδηλατα, καροτσια ή οτιδηποτε αλλο? ΟΧΙ. Δεν ενοχλει ΚΑΝΕΝΑΝ. Εκτος απο εσενα. Βασικα ουτε εσενα δεν σε ενοχλει, απλα σε ενοχλει οτι υπαρχουν καποιοι με διαφορετικη αποψη και δεν το δεχεσαι. Μην μας ζαλιζεις με ειρωνιες να τα αφηνουμε σε γκαραζ και να το παιρννουμε με τα ποδια, "καλα κρασια" και τετοια. Αυτα στους φιλους σου. Παρκαρε οπου γουσταρεις και ασε τους αλλους να παρκαρουν οπου γουσταρουν. Τις συνεπεις τις αναλαμβανει ο καθενας, ενηλικες ειμαστε. Αν μου κοψουν κληση δεν θα βγαλω αχνα, τα εβαλα κατω με βαση τις εμπειριες μου, τα ζυγισα και ειδα οτι αυτο με συμφερει. Εσενα απο την αλλη αν στο κανουν σμπαραλια μην βγαλεις επισης αχνα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Να διορθώσω καλά κρασιά τον Αύγουστο.

δεν με ενοχλεί η διαφορετική 'αποψη όπως λες φιλαράκι,αλλά ότι στηρίζεται τις παρπαριές σας σε ποσοστά τύχης,στο θεό και δεν ξέρω τι άλλο.

Πες ότι παρανομείς εν γνώση σου και τέλος.

Τόσο απλά.

Εγώ με όλους τους άλλους είμαστε μάγοι και δεν μας τα έχουν κάνει σμπαράλια ακόμα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Να διορθώσω καλά κρασιά τον Αύγουστο.

δεν με ενοχλεί η διαφορετική 'αποψη όπως λες φιλαράκι,αλλά ότι στηρίζεται τις παρπαριές σας σε ποσοστά τύχης,στο θεό και δεν ξέρω τι άλλο.

Πες ότι παρανομείς εν γνώση σου και τέλος.

Τόσο απλά.

Εγώ με όλους τους άλλους είμαστε μάγοι και δεν μας τα έχουν κάνει σμπαράλια ακόμα.

Καλη καρδια, οπως αγαπας, αδερφε. Οσο για τις "παπαριες" οπως λες ,θα μπορουσα να σου απαντησω οπως αρμοζει αφου ξεκινησες να βριζεις αλλα ειμαστε σε δημοσιο φορουμ και δεν σε ξερω προσωπικα για να σου κανω τετοια επιθεση. Στις ειρωνιες καλος εισαι παντως, στην ορθογραφια οχι και τοσο.. στηριζετΕ. Πληθυντικος ειναι. Πιο πανω παλι αφηνετΕ. Και αυτο πληθυντικος ειναι. Οχι τριτο προσωπο ενικου. Αυτα, δεν νομιζω οτι εχει νοημα να τσακωνομαστε γι αυτο. Καθενας οπως νομιζει. Και για να το πω οπως θες (επειδη οντως ειναι παρανομο) και να ικανοποιησω τον εγωισμο σου ΝΑΙ, παρανομω εν γνωσΕΙ μου. Και αυτο λαθος το εγραψες by the way

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

εγώ πάντως ειτε το αφηνω στο πεζοδρομιο, ειτε στο δρόμο, το βρισκω παντα κατουρημενο στις ζαντες απο τα βρωμοσκυλα...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλά κρασιά ξανά μανα όμως.Δεν έχεις να πει κάτι για να στηρίξεις την λάθος άποψη σου και μου την λες και τα ορθογραφικά

ότι να ναι πραγματικά.

Δεν είναι θέμα εγωισμού ρε φίλε,αυτό δεν το πιάνεις με τη καμία,ότι και να σου γράψω.

Δεν είμαι εγώ ο νομοθέτης,απλά κοιτάω να είμαι σωστός όσο γίνεται.

Και κάτι ακόμα γιατί ούτε αυτό τι πιάνεις,δεν είναι ειρωνεία,λύση σου δίνω στο άγχος σου.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μια φορα να ανοιχτει θεμα και να μην υπαρξει διαφωνια καημο το χω :P My bike ρε :P Εγω βλεπω οτι ο Gen.Markus λεει πολυ σωστα οτι δεν ειναι ωραιο να παρκαρουμε πανω στα πεζοδρομια και ο φιλος απο κατω οτι το κανει και δεν ενοχλει κανεναν. Ολα καλα μεχρι εδω? για ποιον λογο πρεπει να γινει μανουρα και να μαμησουμε και το thread του παιδιου ομως? :P

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μια φορα να ανοιχτει θεμα και να μην υπαρξει διαφωνια καημο το χω :P My bike ρε :P Εγω βλεπω οτι ο Gen.Markus λεει πολυ σωστα οτι δεν ειναι ωραιο να παρκαρουμε πανω στα πεζοδρομια και ο φιλος απο κατω οτι το κανει και δεν ενοχλει κανεναν. Ολα καλα μεχρι εδω? για ποιον λογο πρεπει να γινει μανουρα και να μαμησουμε και το thread του παιδιου ομως? :P

Δεν θα είχα κανένα θέμα αν δεν έγραφαν γελοίες δικαιολογίες αδερφέ.ΑΝ έχεις άγχος μη το βγάλεις καθόλου.Και επειδή στην Ελλάδα ζούμε και τα πεζοδρόμια γήπεδα είναι ελάχιστα,ε όλο και κάποιος ενοχλείται αν παρκάρουμε στο πεζοδρόμιο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα