Jump to content
Fan1s

Έπεσε και το Ζετάκι μου...

Recommended Posts

Εχει πηξει το σκατο μου στο γκαζαδικο, υπομονη και παιρνω το Ζετακι μου τελη Φλεβαρη...ερχεται Μαης μηνας εχω κλεισει 1 χρονο και ενα μηνα απο τον ντελιβερα που με εμβολισε σε μονοδρομο (ειχα το TDM τοτες) και το ΣΚ που λετε ειμαι Ρεθυμνο. Ενας "Κυριος" αποφασιζει να κανει οπισθεν και οποιον παρει ο χαρος. το μηχανακι μου σκαει με τοση δυναμη στο πεζοδρομιο μαζι και η καρδια μου...επινα καφεδακι στο μπαλκονι και ειδα το σκηνικο...Ο τυπος οχι μονο δεν ζητησε συγνωμη αλλα βιαζοτανε με την κυρα του να παει στο σουπερμαρκετ...φωναξα τροχαια, εκανα φιλικη και ξεκινησα το τρεξιμο..και τωρα βλεπουμε ποσα λεφτα θα μου δωσουν οι κλεφτες γιατι δεν τα πληρωνουν ολα λογω παλαιοτητας λεει (2005)...ειμαι να σκασω, το ειχα στην πενα και δεν υπαρχει φραγκο...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Ποπο φιλαρακι, θα γουσταρες πολυ ενα καλασνικοφ τωρα ε? Και συγκρατιεσαι, ετσι δεν ειναι?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν υπάρχει παλαιότητα φίλε μου.

Θα ζητήσεις μέχρι και το τελευταίο σεντ απο τα χρήματα που κοστίζει η ζημιά.

Αυτές είναι μπαρούφες που λένε οι ασφαλιστικές για να κερδίσουν χρήματα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ηθελα να αρχισω να σπαω κεφαλια....ερχεται και μου λεει ελα μωρε μια γρατσουνιτσα εχει να σου παρω ενα σπρει να το βαψεις...το τιμονι με τα καλαμια που πηγαν στο θεο δεν το βλεπεις ρε κεφτε?? και τωρα θα ερθει ο κυριος πραγματογνωμονας να μου γραψει 2 κατοσταρικα για τη ψυχη της μανας μου...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ηθελα να αρχισω να σπαω κεφαλια....ερχεται και μου λεει ελα μωρε μια γρατσουνιτσα εχει να σου παρω ενα σπρει να το βαψεις...το τιμονι με τα καλαμια που πηγαν στο θεο δεν το βλεπεις ρε κεφτε?? και τωρα θα ερθει ο κυριος πραγματογνωμονας να μου γραψει 2 κατοσταρικα για τη ψυχη της μανας μου...

Οχι, θα το πας στον μηχανικο σου (καπως), θα παει ο πραγματογνωμονας εκει, θα το βγαλει φωτογραφιες, ο μηχανικος σου θα παρει τιμες απο ολα τα ανταλλακτικα που θα χρειαστουν και θα τα δωσει στην ασφαλιστικη να τα πληρωσουν... Στανταρ θα χρειαστει να βαλεις και κατι απο την τσεπη σου αλλα να το περιορισεις οσο γινεται...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

το πηγα ηδη, περιμενω τον πραγματογνωμονα...δεν βαζω τιποτα απο την τσεπη μου, θα μου το κανουν οπως ηταν αλλιως στα δικαστηρια...

και αυτο με την παλαιοτητα ισχυει, διαβασε το πρωτο Μακη http://www.asfaleianet.gr/ennoies_asfalistikon_kalypseon.htm

Τροποποιήθηκε από τον Fan1s

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

το πηγα ηδη, περιμενω τον πραγματογνωμονα...δεν βαζω τιποτα απο την τσεπη μου, θα μου το κανουν οπως ηταν αλλιως στα δικαστηρια...

και αυτο με την παλαιοτητα ισχυει, διαβασε το πρωτο Μακη http://www.asfaleian...n_kalypseon.htm

Αν εχεις κουραγια για δικαστηρια καλα ξεμπερδεματα...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ω ρε φούστη μου....... :huh:

Να λες ευτυχώς που δεν ήσουνα κι εσύ επάνω να σου φάει κανά πόδι / χέρι ο άσχετος.

Παίδες, πολύ προσοχή πού παρκάρετε τα 2τροχα. Προσωπικά δίνω ΤΕΡΑΣΤΙΑ σημασία σ' αυτό.

ΜΙΑ μόνο φορά που δεν πρόσεξα, για 10" δευτερόλεπτα υπόθεση, (μια ερώτηση να κάνω σε μαγαζί χωρίς καν να μπω), βρέθηκε ο μπάρμπας με το ματομπούκαλο (εντελώς στραβός μιλάμε) και μού 'ριξε το σκούτερ κάτω.....

Αποζημιώθηκα πλήρως όμως (με καινούργια), μη σου πω αλλάχτηκαν και πλαστικά που δεν χρειάζονταν και δεν είχαν σχεδόν τίποτα.

Περαστικά στην καλή σου και γρήγορα πάλι στους δρόμους τσίλικη όπως πριν.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Όλως περιέργως, χθες βράδι που πάρκαρα για μπυροκαταστάσεις (εγώ πίνω χωρίς αλκοόλ ντε!) στην Ροτόντα, όταν γύρισα βρήκα παρκαρισμένο χρέπι golf στο CB500F, τόσο κοντά ώστε να μου έχει διπλώσει τον καθρέυτη.

Απλά δεν τους νοιάζει, ρε. Κουτάκηδες, ο καρκίνος των ελληνικών δρόμων.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Όλως περιέργως, χθες βράδι που πάρκαρα για μπυροκαταστάσεις (εγώ πίνω χωρίς αλκοόλ ντε!) στην Ροτόντα, όταν γύρισα βρήκα παρκαρισμένο χρέπι golf στο CB500F, τόσο κοντά ώστε να μου έχει διπλώσει τον καθρέυτη.

http://www.youtube.com/watch?v=-T_-cxt6ETchttp://www.youtube.com/watch?v=-T_-cxt6ETc

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Κουλ φιλαράκι μην χαλιέσαι για τετοια,εσύ να σαι καλα και τα μηχανάκια φτιάχνονται.Ο άλλος με το αυτοκίνητο ζώον ειναι και ζώον θα παραμείνει.Που να καταλάβει....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Απλά δεν τους νοιάζει, ρε. Κουτάκηδες, ο καρκίνος των ελληνικών δρόμων. :nono: :nono: :nono: :nono: :nono: δεν μιλάς σωστά τώρα..... μεγάλη συζήτηση αυτή...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

το αποκλείεις να πέρασε πεζός ανάμεσα;το έχω πάθει άπειρες φορές μπροστά στα μάτια μου.

Επίσης καλό θα ήταν να μην χρησιμοποιείς τέτοιες κουβέντες για το 90% το Ελληνικού πληθυσμού.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

πριν 2 βδομαδες βρηκε το z ο αδερφος μου πεσμενο στον δρομο.ο απολογισμος σπασμενη βαση κλειδαριας στην τιμονοπλακα σπασμενος ο δεξιος μασπιες και ραισμενη η ουρα.σταθηκα ατυχος αφου δεν τον ειδε κανεις και ουτε εκανε τον κοπο να αφησει ενα τηλ. αφου τον ειδες φιλε τραβατο μεχρι τα ακρα να τα παρεις μεχρι τελευταιο σεντ που θα δωσεις για να το φτιαξεις.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

το αποκλείεις να πέρασε πεζός ανάμεσα;το έχω πάθει άπειρες φορές μπροστά στα μάτια μου.

Επίσης καλό θα ήταν να μην χρησιμοποιείς τέτοιες κουβέντες για το 90% το Ελληνικού πληθυσμού.

δεν μιλάς σωστά τώρα..... μεγάλη συζήτηση αυτή...

Άλλο αυτοκινιτιστής, άλλο KOYTAKHΣ. Επιμένω.

Learn the difference, it could save your life.

Υ.Γ. Gen.Markus σου λέω με είχε "φιλήσει" το αμάξι ρε. Διπλωμένος καθρέυτης και τα pegs μου ακουμπούσαν πάνω του. Απλά ΔΕΝ ΤΟ ΕΝΟΙΑΖΕ. Δεν χωρούσε να περάσει φύλλο χαρτί από εκεί ανάμεσα, όχι άνθρωπος.

Τροποποιήθηκε από τον Agouri

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

"Learn the difference, it could save your life."

Απο αχρείαστο εώς εντελώς άκυρο αυτό το σχόλιο.

καλά τόσο μεγάλους καθρέπτες έχεις ρε συ;δε σε βρήκε πουθενά αλλού;

Τροποποιήθηκε από τον Gen.Markus

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

τα μηχανακια μονο σε πεζοδρομια ! δυστυχως ή ευτυχως μονο εκει μπορεις να πεις οτι ειναι σχετικα ασφαλη..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

τα μηχανακια μονο σε πεζοδρομια ! δυστυχως ή ευτυχως μονο εκει μπορεις να πεις οτι ειναι σχετικα ασφαλη..

όχι φίλε...απαγορεύεται...δεν είναι νόμιμο,δεν είναι ηθικό.

Απλά παρκάρεις όσο καλύτερα μπορείς.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

"Learn the difference, it could save your life."

Απο αχρείαστο εώς εντελώς άκυρο αυτό το σχόλιο.

καλά τόσο μεγάλους καθρέπτες έχεις ρε συ;δε σε βρήκε πουθενά αλλού;

Yep. Δυστυχώς τους έχω να προεξέχουν 5-6 εκατοστά πιο έξω από το τιμόνι μου. Πιο μέσα και απλά βλέπω τους ώμους μου στην ανάκλαση. Είμαι 193cm 105kg γομάρι :Ρ

Αλλά και πάλι, με "φίλησε". δεν είναι ότι οι καθρέυτες μου έχουν πιο στραβά καλαμάκια για να προεξέχουν περισσότερο.

Χίλιες φορές να ενοχλήσω τύπο που ψάχνει να παρκάρει παρά ηλικωμένους/ανάπηρους πεζούς. Είναι λίγο κρίμας.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ουτε εκει ειναι ασφαλη

Περασε η αλλη με το καροτσι του Supermarket λες και δεν εχει χερια να τα κουβαλησει χτυπησε και εριξε το μηχανακι μου κατω και εσπασε με το καροτσακι και τον καθεπτη απο ενα Alfa Romeo μαυρο. Ευτυχως την ειδε ο ιδιοκτητης του αυτοκινητου και με καλεσε και εμενα

Ευτυχως το μηχανακι δεν επαθε και πολλα (στραβωσε η ποδια και τα μαρσιπιε αλλα η ποδια θα αλλαχθει με γνησια και τα αλλα ισιωνουν με λιγο χτυπημα)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καταλαβαίνεται πως αν φωνάξετε ασφάλειες κλπ για φθορά πάνω στο πεζοδρόμιο θα αρπάξετε τα τρία σας;;

Anyway πολύ οφτόπικ πάμε...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καταλαβαίνεται πως αν φωνάξετε ασφάλειες κλπ για φθορά πάνω στο πεζοδρόμιο θα αρπάξετε τα τρία σας;;

Anyway πολύ οφτόπικ πάμε...

:ο

Δεν το ξερα, ευχαριστώ.

Καλά κάνω και προτιμώ δρόμο, πάντα :D

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

όχι φίλε...απαγορεύεται...δεν είναι νόμιμο,δεν είναι ηθικό.

Απλά παρκάρεις όσο καλύτερα μπορείς.

Το ξερω, αλλα καλυτερα να ειμαι ηρεμος ψυχικα με το μηχανακι στο πεζοδρομιο παρα να μην μπορω να απομακρυνθω 5 μετρα απο αυτο. Στις αρχες οταν το ειχα πρωτοπαρει που δεν ηξερα πως σκεφτονται και λειτουργουν οι αλλοι στο δρομο το ειχα αφησει φυσιολογικα ακρη ακρη πισω απο ενα τζιπ. Μπαινει η καβλιτσα μεσα στο τζιπ και κοπαναει μια οπισθεν. Ευτυχως βρηκε χουφτα, ημουν διπλα την ειδα της κοπαναω μια στο τζαμι με ολη μου τη δυναμη την πηγε κοψιμο, βαζει πρωτη και εξαφανιζεται. Την αλλη φορα σε διαστημα ενος μηνα, αφηνω το μηχανακι στην ακρη του δρομου παλι παρεα με αλλες 6-7 μηχανες. Βλεπω τον αγωνα ρεαλ-μπαρτσα επαιζε τοτε, παω να δω το μηχανακι μου, πουθενα το μηχανακι μου.. Ειμαι σε κατασταση αμοκ εγω, ξανακοιταω στην περιοχη και εκει που ηταν οι μηχανες ηταν ενα ΚΟΥΤΙ. Εγω ετρεμα απο υπερενταση. Σε καποια φαση μεσα απο τα τζαμια του αυτοκινητου βλεπω μια πορτοκαλι ουρα, ξανακοιταω και βλεπω το μηχανακι μου. ΤΟ ΕΙΧΑΝ ΣΗΚΩΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΧΑΝ ΜΕΤΑΦΕΡΕΙ +3 ΜΕΤΡΑ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ ! ιδια κλιση με πριν, ολα ιδια, απλα το μηχανακι βρισκοταν οχι εκει που το αφησα αλλα πανω στο πεζοδρομιο. Ειχαν μεταφερει το δικο μου και αλλα 2 παπακια. ΠΟΤΕ λοιπον ξανα στο δρομο.. Για μενα ειναι νομος πια, και ας πεσουν οι νομιμοφρονες να με φανε.. και οχι δεν λεω πεζοδρομιο του ενος ατομου, εννοω πεζοδρομιο που χωρανε πολλοι, οπως εξω απο μαγαζια, σε μερη που εχει και κολωνες για να στιριχθει η απο πανω πολυκατοικια κτλ.. Τροποποιήθηκε από τον gerkon

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Και πάλι απαγορεύεται.Αν βρείς καμιά φθορά απο κόσμο που περνάει ή στο σηκώσει κανένας γερανός,εκεί να σε δώ...

Εύχομαι βέβαια να μην συμβεί τίποτα απο όλα αυτά.

Ας σταματήσουμε όμως να χαλάμε το θέμα του παιδιού.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα