Jump to content
nuntius

Σεβασμός στις θέσεις ΑΜΕΑ... not

Recommended Posts

Ρε φιλος εχει του κωνους, δεν βλεπεις? τι να κανει δλδ ο ανθρωπας

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Ρε φιλος εχει του κωνους, δεν βλεπεις? τι να κανει δλδ ο ανθρωπας

Εδώ όμως δεν έχει...

imjp89.jpg

Note: δεν την τράβηξα εγώ και δεν θα την ανέβαζα, μιας και δεν ξέρω αν ο άνθρωπος ήταν όντως ΑΜΕΑ, πλήν όμως ο τρόπος που πάρκαρε ήταν σε κάθε περίπτωση απαράδεκτος...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Και μερσεντακιας και ''αναπηρος''

Διπλο το κακο και δεν σωζεται με τιποτα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ρε τι ζωάδια είναι αυτά!

Τέτοια parking είναι η χαρά του να ξεφουσκώνεις λάστιχα! :biggrin::tooth:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγώ κοίταξα και δεν είχε αυτοκόλλητο το αμάξι. Σε καθε περίπτωση μετα το χουνέρι που είχα πάθει με τον άλλον, δε θα τολμούσα να μιλήσω αν δεν ήμουν 1000% σίγουρος!!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ρε τι ζωάδια είναι αυτά!

Τέτοια parking είναι η χαρά του να ξεφουσκώνεις λάστιχα! :biggrin::tooth:

Το έχω κάνει αλλά το σκυλομετανιωσα μετα.  Μια στο εκατομμύριο να πάθει κάτι ο άλλος αν δεν το καταλάβει και φύγει έτσι...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το έχω κάνει αλλά το σκυλομετανιωσα μετα.  Μια στο εκατομμύριο να πάθει κάτι ο άλλος αν δεν το καταλάβει και φύγει έτσι...

39872651-stamp-busted-in-red-over-white-

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ε και τα 4 για!

Τι μισές δουλειές? Τι? Λες να μην το καταλάβει ακόμα και έτσι?:shades:

Τροποποιήθηκε από τον st3li0s

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ηταν τοσα πολλα τα παρκαρισμενα στις θεσεις ΑΜΕΑ και εγκυων στα LIDL της Αλεξανδρειας...

...που ο γυφτος που εκανε "διανομη" την επαγγελματια-ΑΜΕΑ-ζητιανα για να πιασει δουλεια μπροστα στην πορτα

ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΕ να παρκαρει σε κανονικη θεση!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Προφανεστατα δε δικαιουσαι να κανεις ζημια σε κανενος την περιουσια, αλλα πολυ θα γουσταρα να τα πεταξω κατω τα μηχανακια.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εψές το σούρουπο λεπόν είμαι στο πάρκινγκ του Βασσιλόπουλου. Οι θέσεις αναπήρων και γονέων με παιδάκια πιασμένες, οφ κόρς, και παρκάρουμε μακρύτερα. Ζαλωνόμαστε την μπέμπα και πλησιάζουμε στην είσοδο. Στη θέση γονέων με παιδιά ένα ταξί. Με το φάρο αναμένο. Και κοίτα ώρα που διάλεξε ο ταρίφας να βάλει τις σακούλες με τα ψώνια του στο όχημα και να μπεί χαλαρός. Ποιός είδε τον nuntius και δεν τον φοβήθηκε. Ένιωθα να έχω κοκκινήσει, πράγμα που μου επιβεβαίωσαν αργότερα, σκάω και του τη λέω σε πολύ υψηλό τόνο, δείχνοντάς του την πινακίδα (στο ύψος των ματιών ενός οδηγού, μπλέ, περίπου 50 επί 50).

Και μου απαντά ο μέγιστος: "Τι να σου πώ ρε φίλε, δεν το είδα..."

Η ατάκα που μου είπε η γυναίκα μετά ήταν "φοβηθηκα οτι θα τον χτυπούσες". Εγώ, ο πιο ήρεμος άνθρωπος. Το σιχαίνομαι όταν με φέρνετε σε αυτό το σημείο.

Α, και αν όντως δεν είδες τη συγκεκριμένη ταμπέλα, θλιβερέ ταρίφα, δεν θα έπρεπε να οδηγείς, είσαι επικίνδυνος..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Φρέσκες φρέσκες πρωινές πριν από κανένα μισάωρο και μάλιστα και με διάλογο.
Την βλέπω την "κυρία" και μόλις έχει παρκάρει και είναι ακόμη μέσα στο αυτοκίνητο. Περιμένω ΜΠΑΣ και βάλει κανένα διακριτικό αναπηρικού, τίποτα. Περιμένω να βγει από το αυτοκίνητο ΜΠΑΣ και κάνω κανένα λάθος και εκτεθώ και φυσικά βγαίνει συνάμενη, κουνάμενη με την τσαντούλα της (είναι η "κυρία" που φαίνεται πλάτη στην πρώτη φωτό) και απομακρύνετε. Βγάζω την πρώτη φωτογραφεία και μετά πάω πίσω από το αυτοκίνητο και βγάζω και την δεύτερη. Και πρίν προλάβω να γυρίσω και να της πω να το πάρει από εκεί την ακούω να μου λέει με ύφος "έχετε κάποιο πρόβλημα κύριε;", "εγώ΄κανένα" απαντώ "αλλά επειδή βλέπω ότι ούτε εσείς έχετε κάποιο πρόβλημα, τουλάχιστον εμφανές (εδώ έπεσε ειρωνικό υφάκι από εμένα) πάρτε το αυτοκίνητο από εδώ αμέσως." "δέν κατάλαβα" μου απαντάει "πάω για πέντε λεπτά να πάρω ένα καφέ", "πέντε λεπτά όλα και όλα (της λέω φανερά εκνευρισμένος πλέον) χρειάστηκε και ο πατέρας μου στα τέσσερά του χρόνια να καταλάβει ότι πλέων δεν μπορεί να περπατήσει λόγο της πολιομυελίτιδας και απο τότε έχει υποφέρει ατελείωτες  φορές απο τα δικά σας πέντε λεπτά μη βρίσκοντας να παρκάρει". Και η θεϊκή της απάντηση "ε, τελικά έχετε πολύ μεγάλο πρόβλημα εσείς". 'Όπως καταλαβαίνετε από εκεί και πέρα η συζήτηση θα μπορούσε να ξεφύγει αλλά προτίμησα να την αφήσω να μπει στο αυτοκίνητο και να φύγει γκαζώνοντας νευριασμένη παρακαλώ.

Εκ των υστέρων πρόσεξα ότι οι θέσεις είναι δύο, και πως και το Mercedes που φαίνεται μπροστά δεν έχει επίσης αναπηρικό. Και αυτός μάλιστα έχει παρκάρει και ανάποδα στο ρεύμα του δρόμου. Από όσο γνωρίζω, αν είσαι παρκαρισμένος αντίθετα στο ρεύμα η τροχαία μπορεί να σε γράψει και για παραβίαση μονόδρομου μιας και είναι αυταπόδεικτο ότι πήγες αντίθετα έστω και για λίγο.

IMG_3962_zpszz8xlipi.jpg

IMG_3964_zpso4twz2i1.jpg

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

"ε, τελικά έχετε πολύ μεγάλο πρόβλημα εσείς".

Ποπο τι σουπεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε :lipssealed:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Έχει ξεφύγει η κατάσταση και η αστυνομία αντί να ασχοληθεί με κάτι τέτοιους κάθετε και κυνηγάει παπάκια με εξάτμιση και άλλα χάζα..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Φιλε μου σιγουρα ειναι μονοδρομος?

Επειδη βλεπω το σημα που απαγορευεται να στριψεις αριστερα φατσα με την μουρη του μερσεντες που ειναι παρκαρισμενο αναποδα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

καφε και μπουγατσα με κρεμα αφου!!!!:thumbsdown:

αυτο το <<5 λεπτα να παρω εναν καφε >> η << μισο λεπτο να βγαλω λεφτα>> με ξεπερναει πραγματικα και δεν μπορω να καταλαβω γιατι πρεπει παντα να φταινε οι αλλοι και να υπαρχει μια δικαιολογια για ολα.

εχω ζησει θεσσαλονικη ( στην μονη μεγαλη πολη που εζησα , εκτος και αν πιανεται και η καβαλα). παντα κατεβαινα κεντρο με τα αστικα γιατι ηξερα πως δεν θα βρω να παρκαρω και παντα εκει που εμενα (δεν ειχα πυλωτη) δεν το παραταγα οπου εβρισκα.

δεν ξερω αισθανομαι ασχημα να το παρακαρω σε αναπηρικη θεση η σε ραμπα η σε διαβαση. αλλα για να πω την αμαρτια μου με την μηχανη εχω καβαλησει πλατειες αρκετες φορες για να παρκαρω.

μπορει να ειμαι ρομαντικος....

υ.γ

ξερω ανθρωπο, οχι γνωστο μου , που αν εχετε το Θεο σας πηγε και αγορασε ψευτικο αναπηρικο σημα....... φυσικα εγινε βουκινο και μεσα σε 4 μερες δεν το ξαναεβαλε

αλλα λεω που μπορει να φτασει το μυαλο του ανθρωπου

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Φιλε μου σιγουρα ειναι μονοδρομος?

Επειδη βλεπω το σημα που απαγορευεται να στριψεις αριστερα φατσα με την μουρη του μερσεντες που ειναι παρκαρισμενο αναποδα

Λάθος το έθεσα. Ο συγκεκριμένος δρόμος είναι η Λέοντος Σοφού γωνία με Φράγκων. Η Σοφού δεν είναι μονόδρομος αλλά το Benz είναι παρκαρισμένο ανάποδα στη λωρίδα κυκλοφορίας. Αλλά ο κ.ο.κ. είναι το ίδιο. Το έχω πληρώσει πριν πολλά χρόνια.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

121sfth.jpg

Νωρίτερα, σε άδειο parking...
Η πρώτη τα άκουσε απο άλλη κυρία και αδιαφόρησε, ο δεύτερος απο εμένα. Του είπα οτι εκεί που πάρκαρε είναι θέση ΑΜΕΑ και μου είπε λακωνικά... "το ξέρω"...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Στην Ελλαδα,γενικοτερα στο δρομο,να πεις σε καποιον το λαθος του και να το παραδεχτει και να ζητησει συγνωμη,δεν υπαρχει περιπτωση.

Δεν υπαρχει σωτηρια δυστυχως,εχω χασει ελπιδα για αυτη τη χωρα εδω και καιρο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ερώτηση: Αν επιτόπου πάρεις το αμάξι σου και πας και κλείσεις το τσογλάνι και δεν το κουνήσεις από εκεί μέχρι να έρθει η αστυνομία τότε τι γίνεται; Γράφουν και εσένα για παράνομο παρκάρισμα;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Βάζεις το κράνος σου ή την μπαλακλάβα σου, ξεφουσκώνεις 2 λάστιχα και καλείς την αστυνομία......

Αλλιώς, αν έχεις χρόνο και υπομονή, περιμένεις. Κάθεσαι μπροστά στο αυτοκίνητο (έχεις ήδη καλέσει την αστυνομία) για να μη φύγει.

Αν κάνει κίνηση να ξεκινήσει ξάπλωσε με φόρα στο καπό του.....

Όλοι ποντάρουν στο ό,τι δεν έχουμε χρόνο και υπομονή.

Οι δε υπάλληλοι ασφαλείας των καταστημάτων, εκτελούν εντολές των αφεντικών («δεν κάνουμε παρατήρηση στον πελάτη»)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα