Jump to content
Nikos Nikon

Αξιώθηκα...

Recommended Posts

Χαιρετώ τους φίλους της μοτοσυκλετιστικής κοινότητας.

Μετά από πολύχρονη μάχη με τον ακατανόμαστο και αφού αισθάνομαι ξανά δυνατός είπα να πάρω ένα μηχανάκι να ξεσκάω και να ξεχνιέμαι. Μετά από αρκετή αναζήτηση στο διαδίκτυο και από όσα διάβασα εδώ μέσα offline κατέληξα και πήρα το Daytona DY 125RS για να μετακινούμαι πιο άνετα και να κάνω και τις βόλτες μου. Το παρέλαβα λοιπόν σήμερα και με την ευκαιρία έκανα και εγγραφή να σας ευχαριστήσω από κοντά για τις πληροφορίες που αλίευσα για το μηχανάκι εδώ μέσα.

Με λένε Νίκο, 45 χρονών και εκτός από τη φωτογραφία που είναι η μεγάλη μου αγάπη, τώρα απέκτησα και άλλη μιά...τα δίτροχα.

Και πάλι χάρηκα και αν κάνω και καμιά περίεργη ερώτηση μη με παρεξηγήσετε, νέος είμαι θα μάθω :grin: .

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

καλοτάξιδη και απροβλημάτιστη να είναι η νέα σου μοτό, να είσαι γερός να την χαίρεσαι!

Τροποποιήθηκε από τον stantonop

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

καλως ηρθες φιλε μου να εισαι παντα δυνατος να χαιρεσαι το μοτο σου......

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλωσόρισες Νίκο στο φόρουμ μας! Εδώ να ξέρεις ότι αγαπάμε την φωτογραφία εξίσου με τους δύο τροχούς.

Να είσαι πάντα γερός να παίρνεις τον αέρα σου με το νέο σου μοτόρι και να φτάνεις σε καινούργια μέρη για να φωτογραφίζεις!!

Ξεκίνα να ποστάρεις στις "φωτογραφικές ανησυχίες" ώστε να σε γνωρίσουμε και λίγο καλύτερα....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλωσόρισες στο forum Νίκο και καλές βόλτες!

Παίρνοντας αφορμή από τον τρόπο που γράφεις,από την ηλικία και φυσικά από την περιπέτεια που πέρασες παίρνω το θάρρος να σου ζητήσω-αν φυσικά θέλεις-να γράψεις κάποια στιγμή τις εμπειρίες σου από τη μάχη που έδωσες.Έχει εξελιχτεί σε μια σύγχρονη κατάρα ο ακατανόμαστος όπως τον αποκαλείς...

ΥΓ:Είσαι από τις ελάχιστες περιπτώσεις που πρώτα διαβάζουν,μετά αγοράζουν και μετά αποφασίζουν να κάνουν εγγραφή και να postάρουν :)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Γουελκαμ φιλε Νικο :_hi:

Καλα χιλιομετρα με το Daytona σου και παντα κρανος εννοειται :afro:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Παιδιά καλημέρα και ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια. Δεν θέλω να μιλάω για την περιπέτειά μου, δεν έχω τελειώσει ακόμα μαζί της και θέλω να ξεχνιέμαι, να ζω όσο πιο φυσιολογικά γίνεται. Αυτός είναι και ο λόγος που πήρα το μηχανάκι εκτός ότι το είχα μεράκι από πιτσιρικάς, θέλω να με κάνει να "φεύγω".

Οσον αφορά αυτό που γράφει ο φίλος efkola πιο πάνω, η πληροφορία υπάρχει απλόχερα στο διαδίκτυο για οποιοδήποτε προϊόν. Όποιος ξέρει τι θέλει, διαβάζει, φιλτράρει και αποφασίζει. Το να έγραφα "Τι μηχανάκι να πάρω;" ή "Ποιό παπί είναι το καλύτερο" θα ήταν και κουραστικό για όποιον το διαβάσει, αλλά και τετριμένο. Πάντως επειδή διάβασα όσο μπορούσα και άλλους μοτοσυκλετιστικούς δικτυακούς τόπους κατέληξα να γραφτώ εδώ γιατί μου άρεσε περισσότερο το κλίμα.

Όπως και να έχει χάρηκα πολύ που γράφτηκα και είδα και το section με τα ταξιδιωτικά και μου ανάψανε τα αίματα :mB_kalo_e: ...κάτι έχω στο μυαλό μου αλλά θα δούμε. Σας ζηλεύω (με την καλή έννοια) γιατί μεγάλη μοτοσυκλέτα δεν μπορώ να οδηγήσω, δεν αντέχει το σώμα μου.

ΥΓ. Φίλε ΚώσταςΤ αγόρασα και κράνος jet για τώρα που καλοκαίριασε, πήρα και ένα ωραίο τζάκετ της Colori, θα πάρω και παπούτσια μοτοσυκλετιστικά για τις εκδρομές η προστασία είναι το Α και το Ω, κάποιος που έχει πάει στην άλλη ζωή και έχει ξαναγυρίσει το εκτιμάει καλύτερα :thumbsup1:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλώς ήρθες στην παρέα! Εύχομαι πρώτα από όλα υγεία να έχεις και να χαρείς τις μεγάλες σου αγάπες!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σας ζηλεύω (με την καλή έννοια) γιατί μεγάλη μοτοσυκλέτα δεν μπορώ να οδηγήσω, δεν αντέχει το σώμα μου.

Νίκο, να ξέρεις ότι μπορεί να μην αντέχει το σώμα σου μοτοσυκλέτες 200+ κιλών, αλλά υπάρχουν πάμπολες μικρού και μεσαίου κυβισμού από 100 μέχρι 150 κιλά όπου μπορείς μ' αυτά να γυρίσεις τον κόσμο. Τα κυβικά (όπως και τα mp) δεν παίζουν σημασία. Η όρεξη και η σωστή χρήση είναι το παν.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ως προς το πρώτο σκέλος, απόλυτα σεβαστό αυτό που αναφέρεις και το κόβω εδώ!

Ως προς το ΥΓ μου που σχολίασες,το είπα για καλό,εξ ου και το smiley! Eλπίζω να μην το παρεξήγησες :)

Κατά τα άλλα,εύχομαι πλήρη ανάρρωση, καλή παραμονή στο forum και η επιλογή σου να πάρεις διτροχο ως ψυχολογικό boost να αποδειχθεί σωστή! Θα δεις ότι σύντομα θα σου ανοίξει η όρεξη για μεγαλύτερα πράγματα :)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ως προς το πρώτο σκέλος, απόλυτα σεβαστό αυτό που αναφέρεις και το κόβω εδώ!

Ως προς το ΥΓ μου που σχολίασες,το είπα για καλό,εξ ου και το smiley! Eλπίζω να μην το παρεξήγησες :)

Κατά τα άλλα,εύχομαι πλήρη ανάρρωση, καλή παραμονή στο forum και η επιλογή σου να πάρεις διτροχο ως ψυχολογικό boost να αποδειχθεί σωστή! Θα δεις ότι σύντομα θα σου ανοίξει η όρεξη για μεγαλύτερα πράγματα :)

Καλέ μου φίλε δεν παρεξήγησα τίποτα, δεν έγραψες κάτι που να με προσβάλλει, αλίμονο, :) απλά με ότι περνάω έχω εκτιμήσει τη ζωή πολύ καλύτερα και η ασφάλεια είναι βασικότατο συστατικό για να τη χαίρομαι ακόμα πιο πολύ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Νίκο, να ξέρεις ότι μπορεί να μην αντέχει το σώμα σου μοτοσυκλέτες 200+ κιλών, αλλά υπάρχουν πάμπολες μικρού και μεσαίου κυβισμού από 100 μέχρι 150 κιλά όπου μπορείς μ' αυτά να γυρίσεις τον κόσμο. Τα κυβικά (όπως και τα mp) δεν παίζουν σημασία. Η όρεξη και η σωστή χρήση είναι το παν.

Δυστυχώς το πνεύμα πρόθυμο αλλά οι μύες έχουν ατονήσει τόσο πολύ με τις χημειοθεραπείες που θέλουν προσπάθεια για να επανέλθουν, αν επανέλθουν. Τα μαλλιά και τα γένια ξαναβγαίνουν σιγά σιγά αλλά δεν με βλέπω για Χάρλεϋ :tooth: . Αργότερα ίσως να μπορέσω, θα δούμε, εδώ θα είμαι να ρωτάω και να σας πρήζω :D

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα