Jump to content
Νικολακης_Husq

Ηρθε και η σειρα μου...

Recommended Posts

Φίλε ξέρεις φαντάζομαι και εσύ ότι δεν είναι πάντα έτσι.

Συγγενής μου πέρυσι τράκαρε με Monster 620.μόνο θύμα το Monster που κόπηκε.3,500 το είχε πάρει.3.400 πήρε χωρίς δικηγόρο χωρίς τίποτα...

Η φάση είναι πόσο φυντάνι είναι ο διεκπεραιωτής της ασφαλιστικής και πόσο διάθεση έχει να σου κάνει την ζωή δύσκολη.

δεν διαφωνώ αλλά ο συγγενής σου ήταν κοινός κώλος,όσους ξέρω ειλικρινά κανείς δεν μου έχει πεί ποτέ οτι ήταν εύκολο κτλ. όλοι βγήκαμε ζημιωμένοι ,εκτός και αν και όταν βάζαμε δικηγόρο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

δεν διαφωνώ αλλά ο συγγενής σου ήταν κοινός κώλος,όσους ξέρω ειλικρινά κανείς δεν μου έχει πεί ποτέ οτι ήταν εύκολο κτλ. όλοι βγήκαμε ζημιωμένοι ,εκτός και αν και όταν βάζαμε δικηγόρο.

ισχυει, οτν με στουκαρε πριν καννα μηνα ενας θειος, και εσπασαν 7/10 πλαστικα και πηρε καλαμια..

ο πραγματογνωμονας πηγε να μου κανει νουμερα.... επηδη καπιοι κοστολογουν τα χρεπια τους στο καρ 900ε...

φυσικα πληρωσε και τα 500 της ζημιας και το μηχανακι ειναι καλυτερο απο κουτα.

Τροποποιήθηκε από τον PanosDenzo

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

κανείς δεν είπε ότι ήταν εύκολο φίλε.Απλά δε χρειάστηκε το θέμα να φτάσει στους δικηγόρους.

έχω και άλλους γνωστούς που έχουν πληρωθεί κανονικά και άλλους που την έφαγαν απο πίσω...

είναι θέμα πόσο καλή ή κακή θέλει να το παίξει η ασφαλιστική.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Περαστικά και καλη ανάρρωση ψηλε.

Πόση απόσταση ασφαλείας λέει ο ΚΟΚ? Διπλάσια εσύ.

Άσε τους μαλάκες να κορνάρουν από πίσω. Πρέπει να αρχίσεις να συμπεριφέρεσαι σαν ο κάθε οδηγός να είναι κυριολεκτικά ΜΟΓΓΟΛΟΣ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Περαστικά και καλη ανάρρωση ψηλε.

Πόση απόσταση ασφαλείας λέει ο ΚΟΚ? Διπλάσια εσύ.

Άσε τους μαλάκες να κορνάρουν από πίσω. Πρέπει να αρχίσεις να συμπεριφέρεσαι σαν ο κάθε οδηγός να είναι κυριολεκτικά ΜΟΓΓΟΛΟΣ.

Βασικα με τα ποδαρακια ειμαι ασφαλης... Αν πληρωσει η ασφαλιστικη και μπορεσω να ξαναπαρω sm θα πηγαινω απο τα πεζοδρομια :P

Τροποποιήθηκε από τον Νικολακης_Husq

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Νικολάκης περαστικά!!! Στην ατυχία σου ήσουν τυχερός. Οδηγούσες συνετά και τα αντανακλαστικά άψογα γιαυτό και με τη βοήθεια λίγο της τύχης την έβγαλες με ψιλά.

Φαντάσου να πήγαινες πιο γρηγορα, δηλαδή αντί για το φροντιστήριο να πηγαίνεις στη γκόμενα και το μυαλό σου να μην ήταν στο δρόμο..Τότε πολύ πιθανών να στούκερνες πρώτα στο μπροστινό αυτοκίνητο και θα κολλούσες χαλκομανία στο τζιπ που ερχόταν με φόρα.

Πάντως ο τρόπος που τράκαρες μου θύμισε το ανέκδοτο με τη Μερσεντές και το άνοιγμα της πόρτας από το συνεπιβάτη, την ώρα που ο οδηγός "έχασε" για τρίτη φορά το στόχο. :P

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το μπροστινό αυτοκίνητο σταμάτησε τόσο απότομα που άναψαν τα στιγμιαία αλάρμ μόνο και μόνο για να δώσει προτεραιότητα στο καγκουροτζιπάκια; Απαράδεχτοι και οι δύο.

Η τροχαία έδωσε υπαιτιότητα και στο αυτοκίνητο που κινούνταν μπροστά σου ή μόνο στο τζιπ;

Πιες τους το αίμα, έχουν 100% υπαιτιότητα και θα μπορούσαν να σε είχαν σκοτώσει.

Έτσι όπως περιέγραψες το περιστατικό δε θα μπορούσες να το αποφύγεις κατά τη γνώμη μου όσο πιο σιγά και να πήγαινες.

Ίσως αν πήγαινες καταμεσής με τη μεγάλη σκάλα αναμμένη και σούζα να ξυπνούσε ο οδηγός του τζιπ και να μην επιχειρούσε να μπει ανάποδα...αλλά αυτό είναι απλά μια υπόθεση :P

Πάντα όρθιος :)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Περαστικα για τα μικροχτυπηματα και παλι καλα που ησουν τυχερος, τοσημειο το ξερω γιατι σπουδαζα Λαρισα και οπως ολη η πολη εχει ασφαλτο απαραδεκτη.

Εσυ ελπιζω να βαλεις λιγο παραπανω μυαλο απο δω και μπρος και να εισαι πιο σωστα εξοπλισμενος πλεον

Ετσι οπως καταλαβα το ατυχημα ειναι λιγο περιεργα τα πραγματα, ο μπροστινος σου μαλλον σταματησε για καποιο λογο, ο απεναντι τον ειδε που σταματησε, περασε και εγινε το συμβαν, οποτε δεν τον βρισκω και απολυτα υπαιτιο τον απεναντι, μιας και εσυ μαλλον δεν θα φαινοσουν καθολου πισω απο το αμαξι και δεν μπορουσε να φανταστει πως θα κινηθεις με το φρεναρισμα.

Δεν φτιαχνεται με τιποτα τρελε... Με το επομενο θα παω... και απ'την αρχη δεν θα φοραω λαστιχο :_thumbsup:

Για περισσοτερα νεα θα ενημερωσω :grin:

Συμπεριφορα σαν και αυτη που περιγραφεις απο πανω την βρισκω απαραδεκτη παντως, απο την στιγμη που ο ανθρωπος παραδεχτηκε το λαθος του και κινηθηκε νομιμα απο κει και μπρος ειναι σωστος, γιατι λαθη ολοι κανουμε, το θεμα ειναι αν ειμαστε τυχεροι με τις επιπτωσεις τους και αν τα παραδεχομαστε.

Τροποποιήθηκε από τον Gee

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Περαστικα για τα μικροχτυπηματα και παλι καλα που ησουν τυχερος, τοσημειο το ξερω γιατι σπουδαζα Λαρισα και οπως ολη η πολη εχει ασφαλτο απαραδεκτη.

Εσυ ελπιζω να βαλεις λιγο παραπανω μυαλο απο δω και μπρος και να εισαι πιο σωστα εξοπλισμενος πλεον

Ετσι οπως καταλαβα το ατυχημα ειναι λιγο περιεργα τα πραγματα, ο μπροστινος σου μαλλον σταματησε για καποιο λογο, ο απεναντι τον ειδε που σταματησε, περασε και εγινε το συμβαν, οποτε δεν τον βρισκω και απολυτα υπαιτιο τον απεναντι, μιας και εσυ μαλλον δεν θα φαινοσουν καθολου πισω απο το αμαξι και δεν μπορουσε να φανταστει πως θα κινηθεις με το φρεναρισμα.

Συμπεριφορα σαν και αυτη που περιγραφεις απο πανω την βρισκω απαραδεκτη παντως, απο την στιγμη που ο ανθρωπος παραδεχτηκε το λαθος του και κινηθηκε νομιμα απο κει και μπρος ειναι σωστος, γιατι λαθη ολοι κανουμε, το θεμα ειναι αν ειμαστε τυχεροι με τις επιπτωσεις τους και αν τα παραδεχομαστε.

Οντως η πολη εχει καποιους δρομους απαραδεκτους...

Με τον εξοπλισμο δεν την ξαναπαταω...

Μαλλον κατι δεν καταλαβατε, ο μπροστινος μου κοκκαλωσε το αμαξι γιατι το τζιπ θα επεφτε πανω σε αυτον πρωτα! Οποτε εγω με μπλοκαρισμενους τροχους περναω διπλα του, και το τζιπ, αντι να χτυπησει τον μπροστινο μου χτυπησε εμενα που βρεθηκα μετα μπροστα του... Ο μπροστινος μου δεν εχει υπαιτιοτητα ο ανθρωπος, σταματησε αποτομα για να μην στουκαρει, αλλα ο οδηγος του τζιπ ειναι αυτος που το προκαλεσε παραβιαζοντας διπλη γραμμη αποτομα προκαλωντας ολο αυτο...

Οσο για το τελευταιο για τη συμπεριφορα, ενοειται οτι κανω πλακα και δεν εχω τιποτα με τον ανθρωπο, ολοι ανθρωποι ειμαστε, ο τυπος τα παραδεχτηκε ολα, πηρε τηλεφωνο ζητησε συγνωμη, ειπε περαστικα κλπ... Δεν θα μου περνουσε απ'το μυαλο να κανω κατι τετοιο, μην παρεξηγηθουμε κιολας... Λιγος χαβαλες δεν βλαπτει...

Υ.Γ. Καλα ελεγα εγω Μπαρμπας ειναι... Πηρα το αντιγραφο συμβαντων απ'την τροχαια... 70 χρονων ηταν ο τυπας :pinch:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Οποτε εγω τα καταλαβα λιγο λαθος σε σχεση με το πως εγινε.

Το κυριοτερο ειναι παντως αφου βγηκες αλωβητος να βγεις και σοφοτερος.

Αντε και καλα ξεμπερδεματα με τις ασφαλειες...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Οποτε εγω τα καταλαβα λιγο λαθος σε σχεση με το πως εγινε.

Το κυριοτερο ειναι παντως αφου βγηκες αλωβητος να βγεις και σοφοτερος.

Αντε και καλα ξεμπερδεματα με τις ασφαλειες...

Ευχαριστω μεγαλε... :_thumbsup:

Α! ωραια υπογραφη :clapping:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

το μεκανακι αυτου κοπριτη, ειναι πιο ωραιο :grin:

Για το THUG LIFE μιλουσα :crazy:

Υ.Γ. Ρε μαγκες παιζει κανα παπι δανεικο? :peep: χαχα!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

θα σου εδινα το δικο μου, αλλα ειναι πολλα τα αλογα.. :crazy:

βολεψου με καννα σουπρακι απο καννα κολληταρι σου :lipssealed:

Που να βρω... Ο ενας εχει sprinter και δεν κατεβαινει ουτε λεπτο, ο αλλος την παλευει με αμαξι, του αλλουνου το dynamik το κλεψαν, ο αλλος δεν εχει πινακιδα ουτε φωτα (ναι απ'αυτα τα 50αρια στα χαρτια...)...

Μωρε με και με glx βολευομαι αλλα που...

Πανο ποσα σαμαρια χαλας τη μερα? :crazy:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

σανο.. πολυ σανο..

χαχα καταλαβα... Ελπιζω να δουλευει ο δεικτης βενζινης σου :P

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Συγνώμη Νικολάκης αλλά μπερδεύτηκα έτσι που τα είπες τη δεύτερη φορά. Το τζιπ από που ερχόταν; ήθελε να μπει δεξιά σου στο σούπερ μάρκετ; Αν δε βαριέσαι κάνε ένα σχεδιάγραμμα του συμβάντος.

Πρόσεχε σε αυτή τη φάση. Όχι πολλά χα χα με τον υπαίτιο, όχι τίποτα άλλο μη σε τουμπάρει.

Ευγενικός αλλά κι αυστηρός να είσαι μαζί του.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Λοιπον, για να ξεκαθαρισουμε λιγο εκανα ενα πολυ προχειρο σχεδιο για το συμβαν της "στουκας"...

Τα κουτια ειναι τα μπλε βελακια και το κοκκινο ειμαι εγω...

1.Εγω πισω απο τον μπροστινο μου σε θεση ελαυρως προς τα δεξια και το τανκ στη λωριδα του...

2.Το τανκ αποφασιζει να μπει στο παρκινγκ του σουπερμαρκετ (θα εκλεινε και δεν προλαβαινε να παρει μαγια για να μαγειρεψει η κυρα), το κουτι μπροστα μου κοκκαλωνει (να αποφυγει τη δικια του στουκα) και για να μην πεσω πανω του περναω απο τα δεξια του με τους τροχους μπλοκαρισμενους που γλιστραν στο βρεγμενο οδοστρωμα, χωρις να εχω καταλαβει ακομη γιατι ο μπροστινος μου σταματησε τοσο αποτομα...

3.Τοτε ειναι που βλεπω μπροστα μου τη μουρη απο το θωρηκτο που εχει παραβιασει τη διπλη κιτρινη γραμμη του σχηματος και με παιρνει παραμαζωμα στο ασπρο σημειο χ.

4.η θεση του τανκ και του hasqy μετα τη στουκα, και στο χ βρισκομαι εγω ανασκελα...

2117z7o.jpg

Το διαγραμμα ειναι προχειρο ξαναλεω και προσεγκιστηκο, οι αποστασεις δεν αναλογουν ακριβως στο πραγματικο συμβαν.... Ελπιζω να εγινα πιο κατατοπιστικος...

Υ.Γ.:Ναι ναι... καλα καταλαβατε! Ζωγραφικηηηηη!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ωραίος! με το σχέδιο. Ναι έτσι το είχα καταλάβει κι εγώ. Για πες κάτι ο δρόμος αυτός είναι φαρδύς, στενός και τι μήκος ευθεία έχει; εννοώ αν πάρουμε το στενό του σούπερ μάρκετ σαν αφετηρία πόση είναι η ευθεία από εκεί που ερχόσουν εσύ και πόση ευθεία από εκεί που ερχόταν το τζίπ μέχρι την προηγούμενη στροφή αντίστοιχα;

Δηλαδή υπήρχε ορατότητα για να αντιληφθούν τα δύο κουτιά τι σκοπό έχει να κάνει ο κάθενας ή προερχόταν από στροφές σε μικρή απόσταση και ουσιαστικά το στενό το σούπερ μάρκετ είναι καρμανιόλα γιατι δεν υπάρχει αρκετή ορατότητα για κάποιον που βγαίνει ή μπαίνει σε αυτό;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Επανερχομαι καθως εχω απαντηση απο την ασφαλιστικη... (Επιτελους)

Μου δινουν 1300 με καταστροφη της αδειας ή 1100 με μεταβιβαση...

Φυσικα δεν ειναι οτι θα ηθελα, αλλα ειναι καλουτσικα..

Εχω μια ερωτηση, αν η αδεια παει για καταστροφη, μπορω να χρησιμοποιησω το μοτερ καπου αλλου νομιμα?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Νομιμα δεν νομιζω, αλλα πχ αν φτιαξεις κατι σε buggy, καρτ κλπ δεν νομιζω να εχεις θεμα...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εφτιαξα αλλο thread και μου ειπαν τα παιδια οτι δεν εχω θεμα...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα