Jump to content
Νικολακης_Husq

Ηρθε και η σειρα μου...

Recommended Posts

Σπουδαζω λαρισα και οποτε ειμαι πανω βλεπω πολλα σε αυτο το σημειο εννοείς λογικα στα πρακτικερ.περαστικα σου φιλαρακι και παλι καλα που δεν επαθες τιποτα .

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Ναι παιδια, πηγαινα φροντιστηριο... Για να λυθει η απορια σε καποιους, εχω κλεισει τα 18 τον Φεβρουαριο που μας περασε, τοτε ηταν που πηρα και το husqy, οποτε ειμαι καλυμενος απο διπλωμα σφαλειες, τα παντα... Σημερα το βραδυ θα παω στην τροχαια να δουμε τι θα γινει με τις ασφαλειες... Οσο για τον μπαρμπα που με χτυπησε, τα εχασε εντελως, μετα πηρε τον αριθμο μου απο την αστυνομια, ζυτησε συγνωμη, ειπε περαστικα κλπ κλπ... ενδιαφερθηκε τελος παντων...

Παντως απο οτι το κοβω και απο οτι ακουω απο ιστοριες με ασφαλιστικες, μαλλον θα μεινω καιρο αμηχανος... Σιγουρα ημουν τυχερος στην ατυχια μου...

Ευχαριστω για τις ευχες σας παιδια, να'σται καλα! Θα ενημερωσω για οτι θα γινει με τις ασφαλειες... :thumbsup1:

Από την στιγμή που εσύ είσαι νόμιμος με διπλώματα και ασφάλειες και ο ίδιος από ότι φαίνεται παραδέχεται το λάθος του, τα πράγματα απλουστεύουν πολύ!

Παρόλα αυτά συμβουλή μου θα ήταν να πας πάλι σήμερα αύριο στο νοσοκομείο και να παραπονεθείς για εκείνους τους πόνους στον αυχένα κλπ. Να ζητήσεις να πάρεις και χαρτί και να το προσκομίσεις και αυτό στην ασφαλιστική.

Αυτό σε περίπτωση που αρχίσουν τα ψαλιδίσματα στις αποζημιώσεις θα τους κάνει να το σκεφτούν διπλά!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Φίλε μου,περαστικά σου εύχομαι και ποτέ ξανά τέτοια.

Για to Husq,μην αγχώνεσαι ρε φίλε,όλα θα γίνουν. :winking:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πωωωω, γερή στούκα έφαγες.

Σε εύχομαι περαστικά σου και ποτέ ξανά. Τώρα όσο αφορά την μηχανή σου, ελπίζω να αποζημειωθείς γρήγορα και να αποκτήσεις μια καινούρια!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Περαστικά και αγύριστα. Κοίτα να γίνεις σοφότερος από το συμβάν.

Φυσικα και θα γινω σοφοτερος, τετοια μαθηματα τα κρατας μια ζωη...

Σπουδαζω λαρισα και οποτε ειμαι πανω βλεπω πολλα σε αυτο το σημειο εννοείς λογικα στα πρακτικερ.περαστικα σου φιλαρακι και παλι καλα που δεν επαθες τιποτα .

Οχι φιλε, δεν ενοω στο πρακτικερ, ενοω στη φαρσαλων εξω απο τον Α.Β. Βασιλοπουλο, στο στρατοπεδο του Μπουγα...

Από την στιγμή που εσύ είσαι νόμιμος με διπλώματα και ασφάλειες και ο ίδιος από ότι φαίνεται παραδέχεται το λάθος του, τα πράγματα απλουστεύουν πολύ!

Παρόλα αυτά συμβουλή μου θα ήταν να πας πάλι σήμερα αύριο στο νοσοκομείο και να παραπονεθείς για εκείνους τους πόνους στον αυχένα κλπ. Να ζητήσεις να πάρεις και χαρτί και να το προσκομίσεις και αυτό στην ασφαλιστική.

Αυτό σε περίπτωση που αρχίσουν τα ψαλιδίσματα στις αποζημιώσεις θα τους κάνει να το σκεφτούν διπλά!

Βασικα δεν θελω να μπλεχτω παλι με νοσοκομεια για τιποτα, μακρια κι αγαπημενοι... δεν ειμαι προθυμος να μπω σε τετοια διαδικασια...

Εχω μιλησει με δικηγορο, μακαρι, αφου ειμαι καλα, να πανε ολα καλα με τις ασφαλιστικες και να ξανακαβαλησω συντομα...

Για οσους εδω μεσα κυκλοφορουν με κουτια, το νου σας, ακομη και η πιο μικρη και αμελητεα παραβαση μπορει να εχει ασχημο αποτελεσμα...

Και ολοι ελπιζω να παραδειγματιζονται, και να φοραν κρανος μεχρι και το περιπτερο, οτιδηποτε κρανος, κι ας ειναι ενα παλιο ασχημο μη βολικο, παντως εμενα αυτο με εσωσε :aggressive:

Το κακο τωρα ειναι οτι μεχρι να τελειωσω με τις πανελληνιες τουλαχιστον θα ταλειπωρουμαι με λεοφωρεια... δε βαριεσαι... :hunter:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Φυσικα και θα γινω σοφοτερος, τετοια μαθηματα τα κρατας μια ζωη...

Οχι φιλε, δεν ενοω στο πρακτικερ, ενοω στη φαρσαλων εξω απο τον Α.Β. Βασιλοπουλο, στο στρατοπεδο του Μπουγα...

Βασικα δεν θελω να μπλεχτω παλι με νοσοκομεια για τιποτα, μακρια κι αγαπημενοι... δεν ειμαι προθυμος να μπω σε τετοια διαδικασια...

Εχω μιλησει με δικηγορο, μακαρι, αφου ειμαι καλα, να πανε ολα καλα με τις ασφαλιστικες και να ξανακαβαλησω συντομα...

Για οσους εδω μεσα κυκλοφορουν με κουτια, το νου σας, ακομη και η πιο μικρη και αμελητεα παραβαση μπορει να εχει ασχημο αποτελεσμα...

Και ολοι ελπιζω να παραδειγματιζονται, και να φοραν κρανος μεχρι και το περιπτερο, οτιδηποτε κρανος, κι ας ειναι ενα παλιο ασχημο μη βολικο, παντως εμενα αυτο με εσωσε :aggressive:

Το κακο τωρα ειναι οτι μεχρι να τελειωσω με τις πανελληνιες τουλαχιστον θα ταλειπωρουμαι με λεοφωρεια... δε βαριεσαι... :hunter:

Υπομονή ρε φίλε,μια χαρά θα πάει :shades:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Περαστικά φίλε.

Η φωνή της λογικής, της δικαιοσύνης και της πολυετούς πείρας επιτάσει να το φτιάξεις, να βρεις το τζιπ και να του κάνεις δύο αγωνιστικές γραμμές με μπερναουτίδι στο καπό και στην οροφή. Και να μη σταματήσεις όταν τελειώσει το λάστιχο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Περαστικά !

Μια χαρά αφού εσύ είσαι καλά και μην ξεχνάς εκτός από τον εξοπλισμό που σώζει ζωές και την τήρηση των αποστάσεων ασφαλείας οι οποίες πρέπει να μεγαλώνουν όσο οι συνθήκες το επιβάλλουν .

Όταν δε πλησιάζουμε σε σημεία που έχει μεγάλη κυκλοφορία και μέσα έξω, επίσης μείωση ταχύτητας.

Πάντα όρθιος στη συνέχεια, ποτέ ξανά και επικεντρώσου τώρα στις εξετάσεις σου φίλε μου.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τυχερος!!!Περαστικα να ειναι και γρηγορα για να μπεις στο ρυθμο σου για την τελικη ευθεια του σχολειου.Για ολα τα αλλα υπαρχουν οι ασφαλιστικες.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σας ευχαριστω πολυ και παλι... Σημερα πηγα στην τροχαια, ο στυνομικος οταν με ειδε να μπαινω στο τμημα αυτοπροσωπως επαθε πλακα! Περιμενε να ερθει ενας δικος μου η κατι τετοιο... Μου λεει: <<Περπατας?? :shock: :shock: >> Δεν το περιμενε με τιποτα...

Τελος παντων ο οδηγος του κουτιου πηγε μονος του στο τμημα υπεγραψε, παραδεχθηκε τα παντα...

Περαστικά φίλε.

Η φωνή της λογικής, της δικαιοσύνης και της πολυετούς πείρας επιτάσει να το φτιάξεις, να βρεις το τζιπ και να του κάνεις δύο αγωνιστικές γραμμές με μπερναουτίδι στο καπό και στην οροφή. Και να μη σταματήσεις όταν τελειώσει το λάστιχο.

Δεν φτιαχνεται με τιποτα τρελε... Με το επομενο θα παω... και απ'την αρχη δεν θα φοραω λαστιχο :_thumbsup:

Για περισσοτερα νεα θα ενημερωσω :grin:

Τροποποιήθηκε από τον Νικολακης_Husq

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Κερακι αναψες;

Περαστικα φιλε μου και ποτε ξανα. Με τετοια εικονα της μηχανης σου ειχες αγιο σιγουρα!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

σιδερόπλευρος είσαι φίλε μου όπως είπε και συμμφορουμίτης πιο πριν τέτιοι τράκοι τερματίζουν καριέρες

όσο για το μοτόρι μην σε νιάζει, εσύ να είσαι όρθιος και χάσκυ υπάρχουν πολλά

Υ.Γ. θέλουμε φωτογραφία από το 35άχρονο κράνος

Τροποποιήθηκε από τον ors

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Περαστικά αγορίνα,είσαι τυχερός απ'ότι κατάλαβα.

Για το εργαλείο δεν θα σου πω,σίδερα είναι φτιάχνονται,μιας κι είπες πως δεν φτιάχνεται,αλλά θα σου πω μπράβο που'σουν μάγκας-τυχερός και θα πάρεις άλλη μηχανή τσαμπέ όπως έγινε!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Περαστικά Νικόλα, σε καταλαβαινω απολυτως φιλε μιας και τα χω παθει κι εγω πριν απο λιγο καιρο.

Σιδερένιος και ποτε ξανα :afro:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Περαστικά αδερφέ.

Το αυτοκίνητο είναι από κάποια υπηρεσία? Η πινακίδα είναι ψιλοπερίεργη γι αυτο ρωτάω.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ποτέ ξανά.Πάντα όρθιος.

Το ξέρεις όμως οτι είσαι παράνομος με αυτό το μηχανάκι, έτσι;(Εκτός αν δίνεις για 3η φορά Πανελλήνιες.Αν είναι έτσι, τότε συγχώρα με)

Τροποποιήθηκε από τον Thunderstickss

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εφόσον έκλεισε τα 18 το Φεβρουάριο θεωρητικά μπορούσε να προλάβει να βγάλει το δίπλωμα μέχρι τη μέρα του ατυχήματος , 11 kw είναι το husqy τα χαρτιά

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Οταν εγινα 18, μετα απο 1μιση βδομαδα περιπου ειχα το διπλωμα στα χερια μου... Ειμαι απολυτα νομιμος :_thumbsup:

Το κρανος ηταν ενα nolan κοκκινο 35χρονο με μαξιλαρακια τοσο ανοιχτα που χωρουσε αλλο ενα κεφαλι σαν το δικο μου μεσα :P ,γρατσουνισμενο χωρις τζαμακι γιατι ηταν σπασμενο... Δεν εχω φωτογραφια προχειρη, αλλα αυτο το κρανος θα το κρατησω και θα το βαλω σε βιτρινα :mB_kalo_e:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το ξέρεις όμως οτι είσαι παράνομος με αυτό το μηχανάκι,

15 αλογα ειναι στην αδεια

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

περαστικά και απο εμένα,επειδή πρόσφατα είχα και εγώ το θέμα μου .

Να σου πώ 1-2 πραγματάκια όσο και αν καλός είσαι.

1. Θα σε δώσουν πενταροδεκάρες.

2. Δεν θα αποζημιώσουν ούτε κράνος ούτε τίποτα.

3. Εφόσων έχεις την λίστα απο τις ζημιές στην μηχανή πάει ολική καταστροφή. Πως βγαίνει η αξία; Βλέπουν στο Mototriti για τα μεταχειρισμένα αν δεν υπάρχει στην λίστα βάζουν στο car.gr και βλέπουν την μέση τιμή και απο εκεί σου βαράνε 200-300€ κάτω.

4. Παρότι ο άλλος αποδέχτηκε το λάθος του, η ασφαλιστική του θα σου κάνει κόξες 100 % ,δεν πά να παραδέχτηκε οτι είναι και ο πάπας ο ίδιος ,η ασφαλιστική έχει άλλο σχέδιο.

5. Μόνο με δικηγόρο και ΜΟΝΟ αν πείς αγωγή κτλ. ΊΣΩΣ πάρεις όλο το ποσό πίσω.

6. Ενημερωτικά για να καταλάβεις , CBR 125 JC34 μιλάμε σε κατάσταση καλύτερο απο μανίσιο όλα μανίσια πάνω τα είχα αλλάξει κάποια ξεθωριασμένα πρόσφατα, εξοπλισμός μπουφάν κράνος,γάντια μπότες όλα είχαν καταστραφεί , και μάντεψε ενώ ο άλλος βγήκε αέρα πατέρα απο ΣΤΟΠ , τι μου δείνανε; 900€ για όλα μαζί με την μηχανή σε οριστική διαγραφή. Το κράνος μου μόνο του είχε 350€ ,το μπουφάν άλλα 450€ ήδη ήμαστε στα 800€! Την μηχανή την κοστολογούσαν για τόσα λεφτά. Παρότι στο car.gr τότε και στο mototriti είχε μέση τιμή τα 1400~ και ήταν τα περισσότερα χαρχάλια,μιλάμε παιδεύτηκα περίπου 6 μήνες,και τα λεφτά τα έδωσαν μόνο όταν είπα για αγωγή και την είχαμε ετοιμάσει.Αλλά να μην κυνηγήσω τον πελατη του σαν όρο , αμ δε!Τον αλλάξαμε τον όρο , αλλίως δεν δεχόμασταν αλλάξανε και τα χρήματα και πλεόν τον κυνηγάω αυτόν γιατί ήταν σκατόψυχος ,όπως με είπαν πολλοί ... να τον π***ξω και την γυναίκα.

7. Αυτά απο εμένα καλά ξεμπερδέματα :)

8. Καλη επιτυχία στις πανλλήνιες.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Φίλε ξέρεις φαντάζομαι και εσύ ότι δεν είναι πάντα έτσι.

Συγγενής μου πέρυσι τράκαρε με Monster 620.μόνο θύμα το Monster που κόπηκε.3,500 το είχε πάρει.3.400 πήρε χωρίς δικηγόρο χωρίς τίποτα...

Η φάση είναι πόσο φυντάνι είναι ο διεκπεραιωτής της ασφαλιστικής και πόσο διάθεση έχει να σου κάνει την ζωή δύσκολη.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα