Jump to content
efkola

KTM Orange Days 2014!

Recommended Posts

Ρε παιδες εχει κανεις που δε θα ρθει εξοπλισμο να μου δανεισει?

Θα δωσει ο nikos0 αλλα θα παω με φιλο που επισης δεν εχει και αμα ημαστε στο ιδιο group θα εχουμε θεμα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Βρε μαλανγκα Λεωνιδα, γιατι δεν ανοιξες νεο θεμα?

Τωρα το ειδα ρε πστ μου... 

Και μπορουσα να παω και ειχα και εξοπλισμο να δοκω

.Δεν πειραζει.. στην επομενη

Λεωνιδα, συνεχιζω να  σ αγαπω

Τροποποιήθηκε από τον HLIAS

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Παρ'ολη την αντισταση μου ενδεχεται να ανεβει συντομα βιντεο απο τον Νικο που θα δειχνει εμενα να οδηγω exc-f 350 σαν αναπηρος.

Δικαιολογιες:
Πρωτη φορα enduro
Οι μποτες και οι επιγονατιδες ηταν εφιαλτης, δε μπορουσα ουτε ταχυτητες να αλλαξω.
Βασικα ουτε να περπατησω, να ανεβοκατεβω στο μηχανακι ή να πατησω πανω σαν ανθρωπος δεν μπορουσα.

Απο ΄κει και περα ειμαι στο ελεος σας :type:

Υ.Γ. Ασχετα απ' το οτι δεν ευχαριστηθηκα το test ride, η διοργανωση ηταν και γ@μω.
Στο επομενο να πατε ολοι.

Τροποποιήθηκε από τον CptAngel

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Οι μποτες και οι επιγονατιδες ηταν εφιαλτης, δε μπορουσα ουτε ταχυτητες να αλλαξω.

Τι μου ειχαν πει εμενα οταν ξεκινησα χωμα: Οταν παρεις μποτες θα μαθεις να οδηγας ξανα απ'την αρχη. 

ποσο αληθεια ηταν...

Τροποποιήθηκε από τον Νικολακης_Husq

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τι μου ειχαν πει εμενα οταν ξεκινησα χωμα: Οταν παρεις μποτες θα μαθεις να οδηγας ξανα απ'την αρχη. 
ποσο αληθεια ηταν...

Που να φοραγες και 100 νουμερα μεγαλυτερες οπως εγω :knife:

Καλα καποια στιγμη που θα εχω χρημα να παω να παρω μποτες που να μου κανουν, εστω να τις εχω για event σαν αυτα, αλλα αμα ειναι και αυτες τοσο δυσχρηστες δε με βλεπω να τις φοραω οπουδηποτε δεν ειναι υποχρεωτικο :_unsure:

1000 ευχαριστω στο Νικο και παλι για τον εξοπλισμο :thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Παρ'ολη την αντισταση μου ενδεχεται να ανεβει συντομα βιντεο απο τον Νικο που θα δειχνει εμενα να οδηγω exc-f 350 σαν αναπηρος.

Δικαιολογιες:
Πρωτη φορα enduro
Βασικα ουτε να περπατησω, να ανεβοκατεβω στο μηχανακι ή να πατησω πανω σαν ανθρωπος δεν μπορουσα.

Απο ΄κει και περα ειμαι στο ελεος σας :type:

Υ.Γ. Ασχετα απ' το οτι δεν ευχαριστηθηκα το test ride, η διοργανωση ηταν και γ@μω.
Στο επομενο να πατε ολοι.

έτσι, σε bold, έπρεπε να βάλεις και μέγεθος γραμματοσειράς 36 να φαίνεται χαχαχαχαχαχ

το βίντεο δε σε δείχνει τόσο χάλια όσο πραγματικά ήσουν :_devil::_devil::_devil:

Που να φοραγες και 100 νουμερα μεγαλυτερες οπως εγω :knife:

Καλα καποια στιγμη που θα εχω χρημα να παω να παρω μποτες που να μου κανουν, εστω να τις εχω για event σαν αυτα, αλλα αμα ειναι και αυτες τοσο δυσχρηστες δε με βλεπω να τις φοραω οπουδηποτε δεν ειναι υποχρεωτικο :_unsure:

1000 ευχαριστω στο Νικο και παλι για τον εξοπλισμο :thumbsup:

θα τις συνηθίσεις ρε συ, δεν ειναι ιτιποτα, οι δικες μου ειανι και ολοκαινουργιες, δεν εχουν δουλευτει καθολου να μαλακωσουν.

έχει πολύ γέλιο εκεί στην κατηφόρα που σταματάς και το σκέφεσαι αν πρέπει να κατέβεις η όχι χαχαχαχ μολις σε περνάνε οι άλλοι, περνεις την αποφαση και  ξεκινας χαχαχαχ,έλιωσα!!!

τσίμπα και μια φωτο σε αλματακι μεχριμ να ανεβει το βιντεο

KkvvEKB.jpg

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
έχει πολύ γέλιο εκεί στην κατηφόρα που σταματάς και το σκέφεσαι αν πρέπει να κατέβεις η όχι χαχαχαχ μολις σε περνάνε οι άλλοι, περνεις την αποφαση και  ξεκινας χαχαχαχ,έλιωσα!!!

ΧΑΧΑΧΑΧΑ ρε μλκα σου λεω σκεφτομουν αν επρεπε να παω πανω απ' την κορδελα ή υπηρχε κατι που δεν εβλεπα δεν το πιστευα οτι οντως επρεπε να το κατεβουμε αυτο :help:

Ε βλεπω τον πρωτο να περναει λεω μπορει να ειναι τρελος αυτος, ε αφου περασαν ολοι λεω α μαλιστα αυτη ειναι οντως η διαδρομη :tooth:

Εν τω μεταξυ στο βιντεο φαινεται σαν απλη κατηφοριτσα ενω ηταν γ@μα τα..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εν τω μεταξυ στο βιντεο φαινεται σαν απλη κατηφοριτσα ενω ηταν γ@μα τα..

ετσι λεγαμε ολοι στην αρχη... χαχαχα 2-3 εντουραδες να πας και ξαναπηγαινε να περασεις την ιδια κατηφορα. Θα δεις οτι ειναι μια απλη κατηφοριτσα... :thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Νταξι μπορω να πω οτι εντυπωσιαστηκα απο τα τρακτερ και το πως ισοπεδωναν και γκρεμους και κατηφορες.
Εκανα 1000 λαθη και παλι ανεβοκατεβαινα χωρις θεματα.

Ωραιο πραγμα το χωματινο ελαστικο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μολις γυρισα κι εγω παιδες. Δεν εχω βιντεο και φωτο δυστηχως... Εχω ομως να πω.

Δυστηχως δεν οδηγησα ολα οσα ηθελα. Γινοταν ενα ψιλομπαχαλο. Οδηγησα, exc 250, exc-f 250, sx 250, και το 690.

Μας ειχαν ενα αρκετα μεγαλο και ωραιο πιστακι που για εντουροκατασταση ηταν οτι πρεπει! 

Ξεκινησα με exc 250, μιζατο, ωραιο, με γκαααζιιι, μπολικο, τραβουσε απο χαμηλα, στο ισιωμα με λιγο αποτομο ανοιγμα του γκαζιου λαμπαδα! ανηφορες κατηφορες ολα ισιωμα, σηκονωσουν ορθιος και καταπινε τα παντα! Απλα TOP!

Exc-f 250. Πολυ μου αρεσε, πολυ ομαλη λειτουργια, εδειχνε τα δοντια του στις χαμηλομεσαιες, θα ηθελα λιιιιγο ακομα δυναμη στα ψηλα. Εκει ερχεται μαλλον το exc-f 350 οπου δεν μπορεσα να οδηγησω. Αλλα ρε σεις, πως τα οδηγσειτε τα τετραχρονα στο βουνο, μπηκα με πολλα σε μια στροφη, ανοιγω γκαζι να ανεβω μια ανηφορα και με το που το κλεινω φευγω πανω στο τιμονι, το μηχανοφρενο μου μεσα... Επισης μπορω να πω πως η διαφορα στο βαρος φανηκε απ'το 2τ, στις χαμηλες ταχυτητες και κλειστες στροφες.

Και μετα... Ωωωωωωχ και μετα... Πηρα το sx 250... Ωωωωω. Τι τι τι πραγμα ηταν αυτο. Παραμιλαω. Παναλαφρο, παω να ανοιξω το γκαζι, και γκιιι γκιιιν! Αρχιζει, μπαντα-σουζα, μπαντα-σουζα αναρτησεις κουτσουρο, να μην καθεται κατω το μηχανακι με τιποταααα! Ακομα και με μια ταχυτητα πανω να πηγαινες, η θα σηκονωταν η θα εγραφε! Την παραμικρη πετρουλα την εκανε αλμα! Τι διαολος ειν'αυτο! Πραγματικα οποιος παρει αυτο το μηχανακι για εντουρο εχει ψυχολογικα. Ειδικα αν ειναι κοντα στο 1.74, 68 κιλα, οπως εγω. Στο βουνο απλα σου κοβει τα χερια! Απ'την αλλη αν ειχα προσβαση σε μια πιστα μοτοκροςς, η μια καλη εκταση για freeride, δεν θα ηθελα τιποτα αλλο, το sx250 και μπιτονια βενζινη.

Ε μετα το sx 250... Πηγα πηρα το 690 enduro να ηρεμησουν τα χερια μου. :tooth: Βασικα απογοητευτικα λιγο, το περιμενα πιο δυνατο, περιμενα επισης πιο γεματα χαμηλα. Πολυ μου αρεσε κι αυτο ομως, πολυυ ομαλη λειτουργια στα ψηλα ειδικα τραβαει απιστεφτα! Ωραιες αναρτησεις, πολυ ωραια φρενα, ξεκουραστο (καλα θα μου πεις, μετα απ'αυτα που οδηγουσες...). Μετα το πηρα και σε κατι χωματοδρομους και λαγκαδια. Ε μολις μπηκα στο χωμα αρχισε να γραφει, μια αριστερα, μια δεξια, αμα σηκονωσουν κιολας ορθιος ηταν ολα τα λεφτα, ειναι τοσο καλοζυγισμενο το μηχανακι που το διασκεδαζεις απιστεφτα! Οι αναρτησεις κανουν επισης πολυ καλη δουλεια. Δεν ειναι φυσικα για hardcore πραγματα λογω βαρους. 

Αυταααα... Δεν ειχα την ευκαιρια δυστηχως να οδηγησω, sx-f 250, sx-f 450, exc-f 350, και το ηλεκτρικο... Δεν πειραζει. next time.

Τροποποιήθηκε από τον Νικολακης_Husq

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

τα παμε, exc 250. κορυφαίο, αυτο και το 350

Οχι οχι. Το sx 250 κορυφαιο, απλα δεν κανει για εντουρο... Μετα ερχεται το exc 250.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ayτό που παρατήρησα, ήταν πως δεν ακουγόντουσαν τόσο πολύ , κανένα μηχανάκι. σε αγώνες η φίλων οταν οδηγάνε νομίζω ακούγοντε περισσότερο.

μπορεί να ήταν η ιδέα μου, δεν ξέρω

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ayτό που παρατήρησα, ήταν πως δεν ακουγόντουσαν τόσο πολύ , κανένα μηχανάκι. σε αγώνες η φίλων οταν οδηγάνε νομίζω ακούγοντε περισσότερο.

μπορεί να ήταν η ιδέα μου, δεν ξέρω

Σε αγωνες κανενας δεν εχει μανισια εξατμιση. Ισως ουτε οι φιλοι σου, αλλα οσο περναν τα χρονια τα κανουν ολο και πιο αθορυβα, δεν ειναι ιδεα σου. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σε αγωνες κανενας δεν εχει μανισια εξατμιση. Ισως ουτε οι φιλοι σου, αλλα οσο περναν τα χρονια τα κανουν ολο και πιο αθορυβα, δεν ειναι ιδεα σου. 

ξενερα ναουμ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα