Jump to content
BabisStinson

Σακίδιο πλάτης

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους, μιας και οι βόλτες με την μηχανή έχουν γίνει πλέον καθημερινό φαινόμενο και πολλές φορές χρειάζεται να μεταφέρω laptop, μερικά άλλα πράγματα, κανένα ρούχο κλπ κοιτούσα για κάποιο σακίδιο. Το θέμα είναι ποιο θα φανεί πιο χρήσιμο, θα αντέχει και λίγο βροχή αν μας πιάσει στον δρόμο και θα είναι ανατομικό (μην μας χτυπήσει καμιά μέση από το πουθενά..) Έχω δει διάφορα και οι βασικοί "υποψήφιοι" είναι οι εξής:

1) The North Face Borealis που το βρίσκω 75 ευρώ

2) Bagster Cyclone στα 80 ευρώ

3) Kriega R25 αλλά ξεφεύγει πολύ σε τιμή..

Ποιο από τα 2 πρώτα κυρίως προτείνετε και γιατί?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα φίλε, πρόσφατα έβαλα tank bag της givi με tank-lock πάνω στο ντεπόζιτο και μπορώ να πω οτι αν και στην αρχη με ξένισε μετα την τριτη τετάρτη βολτα το ειχα συνηθίσει και πλεον το εχω λατρεψει για την ευκολία του. Το κακό είναι οτι δεν χωράει laptop. Για αυτή την δουλειά εχω την Dainese backpack -r η οποια εχει πολυ καλη υφή, απτή ποιότητα και χωράει αρκετά πράγματα χωρις να είναι μεγαλη σε μεγεθος. Σαν μειονέκτημα θα ελεγα οτι δεν ειναι αδιαβροχη. Αυτο αντιμετωπίζεται αγοράζοντας κουκούλα από μαγαζί με ορειβατικά είδη. Επίσης, καλο θα ηταν να δεις πως σου καθετε πανω από μπουφαν πριν παρεις οποιαδήποτε.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Λογω δουλειας εχω χρησιμοποιησει πολλες και ακριβες τσαντες επι σειρα ετων, οι καλυτερες μεχρι τωρα ειναι με διαφορα οι fox. Παιζουν απο 60 ευρω εως 110 νομιζω και εχουν και πολλα και ωραια σχεδια, ΑΛΛΑ δεν ειναι ολες αδιαβροχες κατι βεβαια που λυνεις ευκολα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Να κανω ενα hijack το θεμα...Επειδη δεν καταλαβα,το Bagster του link κουμπωνει πανω σε δερματινο bagster καλυμα ρεζερβουαρ ή οχι?Γιατι αν το κανει,με ενδιαφερει.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εδώ και 4 χρόνια έχω μια lowe alpine ace 25. Λόγω δουλειάς η τσάντα έχει τραβήξει τα πάνδεινα. Από θαλασσινό νερό μέχρι ότι άλλο μπορείς να φανταστείς και παραμένει σε πολύ καλή κατάσταση. Η συγκεκριμένη κοστίζει περίπου 40-50 ευρώ και είναι αδιάβροχη.

60091122b.jpg

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Pentagon natal 40, απιστευτο σε ποιοτητα και σε ασυγκριτη τιμη. Αδιαβροχο, ενισχυση στη πλατη, δυο μεγαλα χωρισματα, φερμουαρ στρατιωτικου τυπου κτλ. Ολα αυτα ουτε με 30 ευρω και καθαρισες αυτο εχω και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλησπέρα σε όλους, μιας και οι βόλτες με την μηχανή έχουν γίνει πλέον καθημερινό φαινόμενο και πολλές φορές χρειάζεται να μεταφέρω laptop, μερικά άλλα πράγματα, κανένα ρούχο κλπ κοιτούσα για κάποιο σακίδιο. Το θέμα είναι ποιο θα φανεί πιο χρήσιμο, θα αντέχει και λίγο βροχή αν μας πιάσει στον δρόμο και θα είναι ανατομικό (μην μας χτυπήσει καμιά μέση από το πουθενά..) Έχω δει διάφορα και οι βασικοί "υποψήφιοι" είναι οι εξής:

1) The North Face Borealis που το βρίσκω 75 ευρώ

2) Bagster Cyclone στα 80 ευρώ

3) Kriega R25 αλλά ξεφεύγει πολύ σε τιμή..

Ποιο από τα 2 πρώτα κυρίως προτείνετε και γιατί?

Babis καλησπέρα.

Είμαι κάτοχος του Cyclone της Bagster εδώ και 3 χρόνια περίπου και είμαι ικανοποιημένος.

Ανατομική, χωράει της Παναγιάς τα μάτια, αδιάβροχη και έχει και θήκη μεταφοράς κράνους...εχω φάει βροχές και με το αδιάβροχο κάλυμμα δεν πέρασε σταγόνα...

Pro-tip : μην την πάρεις σε άσπρο...για ευνόητους λόγους...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγω έχω το βορειομουτρο(το προγενέστερο μοντέλο) καμία 7 χρόνια, και μου ειναι ιδιαίτερα άνετο με πολλές θηκες, ενώ επίσης κουβαλάς και λαπτοπ σε θέση ασφαλείας,

Αδιάβροχο ειναι εαν είσαι πεζός στην μηχανή θα χρειασθεις κάλυμμα σε δυνατή βροχή φαντάζομαι..

Πάντως ειμαι ευχαριστημένος!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Pentagon natal 40, απιστευτο σε ποιοτητα και σε ασυγκριτη τιμη. Αδιαβροχο, ενισχυση στη πλατη, δυο μεγαλα χωρισματα, φερμουαρ στρατιωτικου τυπου κτλ. Ολα αυτα ουτε με 30 ευρω και καθαρισες αυτο εχω και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος.

πολυ καλο φιλε!!! απο που το πηρες? με ενδιαφερει.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγώ χρησιμοποιώ την PUMA περίπου 30 ευρώ ..........5029400196_1_zpsee9d88b4.jpg

Τροποποιήθηκε από τον ΓΙΑΝΝΗΣ Δ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

πολυ καλο φιλε!!! απο που το πηρες? με ενδιαφερει.

Εχει σε πολλα μαγαζια οπως εδω http://trazeras.gr/233/41/stratos/sakidia/2012-03-01-07-44-136-detail

εγω το αγορασα σε καταστημα με στρατιωτικα ειδη στη περιοχη μου με 27 ευρω. Παρτο και θα με θυμηθεις.

Τροποποιήθηκε από τον klaipelas

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Babis καλησπέρα.

Είμαι κάτοχος του Cyclone της Bagster εδώ και 3 χρόνια περίπου και είμαι ικανοποιημένος.

Ανατομική, χωράει της Παναγιάς τα μάτια, αδιάβροχη και έχει και θήκη μεταφοράς κράνους...εχω φάει βροχές και με το αδιάβροχο κάλυμμα δεν πέρασε σταγόνα...

Pro-tip : μην την πάρεις σε άσπρο...για ευνόητους λόγους...

ρεντ, αν μπορείς δώσε ινφο για:

- αεροδυναμική

- αν είναι ενιαίος ο χώρος αποθήκευσης ή είναι χωρισμένος

- αν με το κράνος πάνω, τρώει από τον κύριο εσωτερικό χώρο της τσάντας ή όχι

- αν έχει ιμάντες και για τη μέση

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ρεντ, αν μπορείς δώσε ινφο για:

- αεροδυναμική

- αν είναι ενιαίος ο χώρος αποθήκευσης ή είναι χωρισμένος

- αν με το κράνος πάνω, τρώει από τον κύριο εσωτερικό χώρο της τσάντας ή όχι

- αν έχει ιμάντες και για τη μέση

File Teli kalhspera.

- aeridynamikh...exw naked file mou kai otan to gemizw to sakidio to gemizw full (35lt)...profanws kai ginetai thhrio to sakidio, profanws kai tha kovei kai kati, parola ayta, logw synhtheias isws, provlhma proswpika den exw...exw dei kai telikes sto mhxanaki mou forwntas to opote... ;)

- polloi aneksarthtoi xwroi apothkesyshs (gyrw stous 5-6 an thymamai swsta).Pistepse me file mou, provlhma DEN tha exeis...

- h thhkh metaforas kranous einai sto teleytaio fermouar/xwro opote oxi, den sou trwei kapoio kyrio xwro apothhkeyshs

- apo imantes allo tipota :grin: exei kai (extra) sththous kai meshs opote eisai OK

Mporeis na to vreis kai fthnotera apo ta 75 eyrw proteinomenhs timhs apla tha prepei na rikseis ligo psaksimo.

Timio proion kata thn proswpikh moy apopsh ;)

Sorry kyrioi gia ta greeklish alla den paizoyn Ellhnika s'ayto to PC.

Tis eylogies moy

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Χρησιμοποιώ αυτο που σου προτεινε ο ghostkon! Εΐμαι πολυ ευχαριστημενος. Το ειχα παρει απο την Dainese στην Π.Ράλλη 70 €. Νομιζω το εχει ακομα! Για καθημερινη χρηση ειναι οτι πρεπει!

Το καλύτερο ειναι ότι ανοιγει απο κατω και χωρέι ενα full-face κρανος. Έτσι δεν χρειάζεται να το κουβαλας στο χερι όταν αφησεις την μηχανη (σε περιπτωση που δεν εχεις μπαγκαζιερα οπως εγω).

Τροποποιήθηκε από τον nickvlms

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

φιλε μου εστειλε email οπως καθε μερα αλωστε το sportdirect και ειχε κατι ωραια σακιδια μεσης karimor σε αρκετα καλη τιμη. δεν ριχνεις μια ματια?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγώ πήρα από sportsdirect την karrimor urban 30 στα 14 ευρώ και είμαι υπερευχαριστημένος.

Έχει και ανατομική πλάτη, θέση για λάπτοπ, λουράκι για να κουμπώνει στο στήθος και πολλές επιλογές χρωμάτων.

Για μια held που κοιτούσα, ήθελα τα διπλάσια χρήματα για τις ίδιες παροχές και χρήματα.

Στη προτέινω ανεπιφύλακτα ;-)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

μετα απο τοσες προτασεις, σιγουρα θα βρεις κατι που θα σ' αρεσει...εγω το μονο που θα σου πω ειναι να

παρεις κατι το οποιο θα εχει και τις αναλογες αντοχες για ταχυτητα...εγω προσωπικα εχω αυτο της Vanucci

που δεν καταλαβαινει τιποτα ακομη και με 300αρες στην εθνικη...εμαθα το μαθημα μου οταν πριν χρονια με

ενα 600αρι και με το ακαταλληλο σακιδιο, εψαχνα τα πραγματα μου που ειχαν σκορπισει και τα μαζευα απο

τον δρομο γυριζοντας πισω...και παλι καλα που το καταλαβα οτι ανοιξε ο σακος...προταση μου το Dainese.

plecak-vanucci-racing_6895.jpg

Τροποποιήθηκε από τον ghostkon

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

+1 για την pentagon natal! εψαχνα και εγω σακιδιο και επειδη δεν υπηρχε "μαλλι" ειδα μια συζητηση για το συγκεκριμενο σακιδιο και το τσιμπησα! 25+5 μεταφορικα...απιστευτη ποιοτητα και με εχει βολεψει απιστευτα μιας και εχει 2 κουμπωματα (στηθος και μεση)!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγώ έχω βρει αυτό

http://shop.camelbak.com/d/50139

το πρόβλημα είναι ότι δε μπορώ να το βρω κάπου στο ίντερνετ φθηνά. Υπάρχει ένας επίσημος αντιπρόσωπος στην Ελλάδα αλλά ζητάει 200 + ευρώ. Ούτε καν. Το βρίσκω στο amazon αλλά δε στέλνουν Ελλάδα τέτοια προιόντα. Κάποια βοήθεια?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγώ έχω βρει αυτό

http://shop.camelbak.com/d/50139

το πρόβλημα είναι ότι δε μπορώ να το βρω κάπου στο ίντερνετ φθηνά. Υπάρχει ένας επίσημος αντιπρόσωπος στην Ελλάδα αλλά ζητάει 200 + ευρώ. Ούτε καν. Το βρίσκω στο amazon αλλά δε στέλνουν Ελλάδα τέτοια προιόντα. Κάποια βοήθεια?

τελευταιο κομματι στα 128 ευρω http://www.ebay.com/...=item5405c61d9b

edit...αν δεν το προλαβεις, εδω υπαρχουν αλλα τρια κομματια στα 150 ευρω http://www.ebay.com/itm/CamelBak-60896-Black-Urban-Assault-Admin-Travel-Hydration-Backpack-/310967528474?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item48671bec1a

Τροποποιήθηκε από τον ghostkon

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα