Jump to content
manko5

Που θα πάει πια η κατάσταση με τις κλοπές......

Recommended Posts

Χτές κλέψανε ένα dt125 2004 μπλε φίλου στο περιστέρι κάτω απο το σπίτι του με την δεύτερη προσπάθεια.

η πρώτη ήταν αποτυχία με μια τρύπα στην κλειδαριά, αλλα απο οτι φένεται ξαναγύρισαν.

Και ήταν και οπως να ναι η μηχανή ολόκληρη άντε να πουληθεί 500 ευρω

πιο μετα θα βάλω και πινακίδα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Χτές κλέψανε ένα dt125 2004 μπλε φίλου στο περιστέρι κάτω απο το σπίτι του με την δεύτερη προσπάθεια.

η πρώτη ήταν αποτυχία με μια τρύπα στην κλειδαριά, αλλα απο οτι φένεται ξαναγύρισαν.

Ανταλλακτικά μυρίζει η δουλειά.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ναι μάλλον κάποιος "παρήγγηλε" ανταλλακτικά για dt. Κλασική περίπτωση.

Το λέμε συνέχεια.

Άμα στο βάλουνε στο μάτι, θα ξανάρθουνε.

Γι' αυτό καλό είναι να το "εξαφανίζεις" για λίγο τουλάχιστον καιρό, για να μην υλοποιηθεί με το δικό σου η παραγγελία.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το λέμε συνέχεια.

Άμα στο βάλουνε στο μάτι, θα ξανάρθουνε.

Γι' αυτό καλό είναι να το "εξαφανίζεις" για λίγο τουλάχιστον καιρό, για να μην υλοποιηθεί με το δικό σου η παραγγελία.

Συμφωνώ με το Κώστα. βεβαια κάποιοι δεν εχουν που να το εξαφανίσουν κ δυστυχως συμβαίνει οτι συνέβη στον απο πάνω φίλο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

οκ είναι αστείο..λοιπόν το πρωί πήγαμε να ψάξουμε τα γύρω στενά μήπως και το βρούμε μιας και είχε πολύ λιγη βενζίνι..

δεν πέρασαν 5 λεπτά και το είδαμε παρκαρισμένο..

ήταν σπασμένη η κλειδαριά τιμονιού και η μάσκα έλειπε,ακόμα είχαν κόψει το καλόδιο της κεντρικής κλειδαριάς όπως να ναι(δεν ήξεραν να το βάλουν μπρος)

Το συμπέρασμα μου είναι ότι δεν ήταν σοβαροί κλέφτες και πιθανός να είναι τπτ πιτσιρικάδες της γειτονιάς..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Για αυτό να προσέξουμε να μην αγοράζουμε ανταλλακτικά "ύποπτης" προέλευσης, τους δίνουμε κίνητρο να συνεχίζουν να κλέβουν μηχανακια. Το επόμενο μπορεί να είναι το δικό μας. Εκτός αυτού να σκεφτόμαστε και λίγο τη μηχανή του διπλανού μας. Στην πολυκατοικία δίπλα στο δικό μου παρκάρει ένα KTM και ένα AFRICA πάντα ρίχνω και μια ματιά στο μοτόρι του γείτονα και εκείνοι στο δικό μου.

Τροποποιήθηκε από τον thomasfk

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Για αυτό να προσέξουμε να μην αγοράζουμε ανταλλακτικά "ύποπτης" προέλευσης, τους δίνουμε κίνητρο να συνεχίζουν να κλέβουν μηχανακια. Το επόμενο μπορεί να είναι το δικό μας. Εκτός αυτού να σκεφτόμαστε και λίγο τη μηχανή του διπλανού μας. Στην πολυκατοικία δίπλα στο δικό μου παρκάρει ένα KTM και ένα AFRICA πάντα ρίχνω και μια ματιά στο μοτόρι του γείτονα και εκείνοι στο δικό μου.

ανάθεμα και που μπορεί να πωλούνται αυτά τα ανταλλακτικά..αποκλείεται να γίνεται συστηματικά μόνο για παραγγελίες και να είναι τόσο οργανωμένοι..τι να πω? κρίμα πάντως ακόμα και για σαράβαλο..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

πριν κανα χρόνο είχα πάει village και φεύγωντας είχαν κλέψει ενα gs και είχαν σπάσει την κλειδαριά απο ένα vestrom..το δικό μου άθικτο, τι να το κάνουν το dt..

αυτοί ήταν επαγγελματίες..

ΠΟΤΕ ΑΓΟΡΑ ΚΛΕΜΕΝΩΝ,ΟΣΟ ΔΕΛΕΑΣΤΙΚΟ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Όταν πας σε κατάστημα για μεταχειρισμένα ανταλλακτικά και σου έχουν αυτο που θες σε χρόνο μηδέν και σε τιμή ξεφτίλα, καταλαβαίνεις τι γίνεται και δεν ειναι ενα και δυο καταστήματα.

Πόσοι ειναι αυτοί που θα αποφασίσουν οτι δεν θα το αγοράσουν ή δεν θα ξαναπατήσουν, ειδικά με τη σημερινή οικονομική κατασταση. Μην εθελοτυφλούμε, το 95% ειναι της λογικης ¨ μακρια απο τον κ**ο μου και όπου θελει ας ειναι ¨.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

εχτες κλεψανε απο το γειτονα το φαναρι απο το inova που το ειχε και χρεπι το μηχανακι.ποσο εχει ενα φαναρι ρε κ@ριολι@???

νομιζω οτι το κανουνε μονο και μονο για να λενε οτι βουτηξαν κατι.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μου είχαν κλέψει από το σκουτερ το κουμπί της μιζας, και ειμαι σιγουρος πως ηταν κλοπη (κατσαβιδιά στο σημείο ακριβώς που κουμπώνε).

Ρε κωλόγυφτε, πόσο βαριόσουν να πας να αγοράσεις ένα;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

πριν κανα χρόνο είχα πάει village..........

στα village προσοχή..κάθε τρεις και λίγο ακούω για κλοπές..μια φορά που πήγα με μηχανή την έβαλα δίπλα στον securita του allou και ηρέμησα..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

στα village προσοχή..κάθε τρεις και λίγο ακούω για κλοπές..μια φορά που πήγα με μηχανή την έβαλα δίπλα στον securita του allou και ηρέμησα..

στο village απλα το βάζεις στο υπόγειο garaz.. και εισαι άνετος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

στο village απλα το βάζεις στο υπόγειο garaz.. και εισαι άνετος

Σε πια village ρε παιδια;

Και στο υπογειο γκαραζ αν το βαλεις σ'αφηνουν;

Τροποποιήθηκε από τον ΚωσταςΤ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Στο Village παντα μεσα στο ισογειο parking μπροστα απο την αυτοματη πορτα που μπαινοβγαινει συνεχεια κοσμος κι εχει σεκιουριτα σχεδον παντα.

Οσο για το DT τυχεροι εισασταν παιδια.Μαλλον δεν τους βγηκε γιατι αν ηταν για ανταλλακτικα θα ειχαν παρει ο,τι μπορουσαν να παρουν πιστευω.Αλλα για να εβγαλαν μονο μασκακι,καποια μακακια εκαναν με τα καλωδια.Εξαφανιζολ τωρα το μηχανακι για 1 μηνα τουλαχιστον.Χωστε το καπου αλλου.Στην αναγκη στο γκαραζ κανενος φιλου.Ολο και καποιος θα εχει.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

τα καλόδια απλά τα είχαν κόψει..τι να πω ή ηταν άσχετοι ή είδαν οτι είναι στεγνό απο βενζίνι..χαχχααχα

παλι καλα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα