Jump to content
Στέργιος Βήχος

Μια ζωή Ολυμπιακός vol 2.

Recommended Posts

Καλά η φυλλάδα μπορεί να γράφει ότι θέλει. Το θέμα είναι ότι υπάρχουν άνθρωποι που την πιστεύουν με κλειστά μάτια και αύριο θα βγουν και θα σε πουν ότι ο Ολυμπιακός αποκλείστηκε από τη διαιτησία.

Μεταξύ μας έπαιξε μόνο έδρα χθες ο διαιτητής.Αλλά σου είπα και πριν δεν στέκομαι σε αυτό.Τα γκολ θα μπορούσαν και πάλι να μπουν.Κρίμα που δεν κατάφερε να βάλει και ο Θρύλος ένα και να τελειώσει εκεί το ματς.

Τον Βέργο καλά έκανε και τον έβαλε.Είναι καλό παιχτάκι.Με πολύ και καλή δουλειά έχουμε τον νέο Μήτρογλου στα πόδιαα μας.

Τροποποιήθηκε από τον Gen.Markus

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Μιλάτε κι εσείς για μεταγραφικό σχεδιασμό; Τι να πούμε κι εμείς που πέρσι πήραμε παίχτες από την λαική αγορά εδώ στην Καλαμαριά; Και που πάλι το καλοκαίρι θα το κάνουμε χωρίς προπονητή;

Εστω...αλλά εκει οπου λειπουν ο σχεδιασμός και το προγραμμα, δεν υπαρχει επιθυμητο αποτελεσμα, παρά μονο αρπαχτές και τυχαιες επιτυχιες...Έτσι δημιουργουνται οι ψευδαισθησεις και οι αυταπατες και οι μεγαλες προσδοκιες...των φιλαθλων...Γιατι 45 παιχτες και οχι 20 της προκοπης,εστω και ταλεντα,ερασιτεχνες στους οποιους να δινεται η ευκαιρια να δειξουν τι αξιζουν...Το αυτο ισχυει και για τον ΠΑΟΚ...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μεταξύ μας έπαιξε μόνο έδρα χθες ο διαιτητής.Αλλά σου είπα και πριν δεν στέκομαι σε αυτό.Τα γκολ θα μπορούσαν και πάλι να μπουν.Κρίμα που δεν κατάφερε να βάλει και ο Θρύλος ένα και να τελειώσει εκεί το ματς.

Τον Βέργο καλά έκανε και τον έβαλε.Είναι καλό παιχτάκι.Με πολύ και καλή δουλειά έχουμε τον νέο Μήτρογλου στα πόδι αμας.

Κοίτα το "μπορούσε και να μην το δώσει" είναι εφεύρεση Ελλήνων. Στην Ευρώπη ή είναι ή δεν είναι. Και εγώ έτσι όπως το είδα είναι κανονικότατο πέναλτυ. Τον γκρέμισε από πίσω. Δηλαδή τι άλλο έπρεπε να κάνει; Να τον σκοτώσει; Για το φάουλ που προήλθε το 3ο γκολ, δεν ξέρω γιατί ήμουν παραγγελία εκείνη την στιγμή.

Εστω...αλλά εκει οπου λειπουν ο σχεδιασμός και το προγραμμα, δεν υπαρχει επιθυμητο αποτελεσμα, παρά μονο αρπαχτές και τυχαιες επιτυχιες...Έτσι δημιουργουνται οι ψευδαισθησεις και οι αυταπατες και οι μεγαλες προσδοκιες...των φιλαθλων...Γιατι 45 παιχτες και οχι 20 της προκοπης,εστω και ταλεντα,ερασιτεχνες στους οποιους να δινεται η ευκαιρια να δειξουν τι αξιζουν...Το αυτο ισχυει και για τον ΠΑΟΚ...

Συμφωνώ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τον Βέργο καλά έκανε και τον έβαλε.Είναι καλό παιχτάκι.Με πολύ και καλή δουλειά έχουμε τον νέο Μήτρογλου στα πόδια μας.

Τους ερασιτεχνες και ταλαντουχους,ετσι δεν τους ψηνεις,τους καις...Τωρα τον θυμηθηκε?Και κατι ακομη...Ποτε αγορασε τον σκεποβιτς ο ολυμπιακος?Και ποτε τον χρησιμοποιησε για πρωτη φορά ο μιτσάρας?(και καποιοι άλλοι "παιχτες" πορτογαλλοι και σερβοι που ηρθαν το γεναρη τι απεγιναν?Ο μεγας και τρανός Τορρες?Κατι δε μου παει καλά...).Έτσι δε χτιζονται οι μεγαλες ομαδες...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Κοίτα το "μπορούσε και να μην το δώσει" είναι εφεύρεση Ελλήνων. Στην Ευρώπη ή είναι ή δεν είναι. Και εγώ έτσι όπως το είδα είναι κανονικότατο πέναλτυ. Τον γκρέμισε από πίσω. Δηλαδή τι άλλο έπρεπε να κάνει; Να τον σκοτώσει; Για το φάουλ που προήλθε το 3ο γκολ, δεν ξέρω γιατί ήμουν παραγγελία εκείνη την στιγμή.

Αν δεν ειδες δε ξερεις η οτιδηποτε αλλο καλο ειναι να μην εκφερεις αποψη

Ασχολησου με την ομαδα σου, με αυτα που λες διασυρεσαι.

Στο πεναλτυ ας πούμε συμφωνούμε,το φαουλ-3 γκολ ήταν εφεύρεση.

Μη τα λες αυτα θα λεει παλι οτι εχουμε αποψη απο αυτα που γραφουν οι φυλλαδες.

Τροποποιήθηκε από τον ManosKTM

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν είδα το φάουλ και όντως δεν εκφέρω άποψη. Είδα όμως το πέναλτυ το οποίο ήταν καθαρό. Και για να μην μακρυγορούμε, δεν θα με πεις εσύ αν θα μιλήσω ή αν διασύρομαι...

Εχθές έπαιζε ο Ολυμπιακός, αν έπαιζε ο ΠΑΟΚ θα ασχολιόμουν με τον ΠΑΟΚ.

Τι μλκια κι αυτή δηλαδή. Μην ασχολείσαι με την ομάδα μου, πάνε με την δικιά σου. Θα ρωτήσω δηλαδή κανέναν για το τι θα κάνω και με τι θα ασχοληθώ;

Ασχολούμε με ότι μου αρέσει και δεν θα με πει κανείς τι και πως...

Εσύ δηλαδή θεωρείς όπως η φυλλάδα σου ότι διασύρθηκες από τη διαιτησία και ότι αν ήταν 50-50 θα περνούσες πχ; Κι εγώ πίστευα ότι ο Ολυμπιακός θα περάσει. Αλλά με την χθεσινή άμυνα, δεν περνούσε ούτε με υπέρ του διαιτησία.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Κακο το εξοφυλλο,δινει τροφη για σχολια.βεβαια εκανε και ο διαιτητης το χατιρι της Μαντσεστερ,αλλα δεν στεκομαι εκει.Μια χαρα ο Ολυμπιακος,λιγο τυχη να ειχε θα ηταν αλλιως.

Παραθετω Μακη, για να δεις ότι τροποποιηθηκε το πόστ.

Και αφαιρεθηκε το φλέιμ....

Ελπίζω να ΜΗΝ χρειαστει περαιτερω συντονισμός.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Παραθετω Μακη, για να δεις ότι τροποποιηθηκε το πόστ.

Και αφαιρεθηκε το φλέιμ....

Ελπίζω να ΜΗΝ χρειαστει περαιτερω συντονισμός.

Ρε φίλε,ακούμε τα χίλια μύρια κάθε μέρα από κάθε πικραμένο,και εμένα λες πως κάνω φλέιμ ποστς;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

η διαιτησια δε διαμορφωσε αποτελεσμα για μενα...τα ατομικά λαθη των παιχτων και ισως η τακτικη του μιτσελάρα...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ρε φίλε,ακούμε τα χίλια μύρια κάθε μέρα από κάθε πικραμένο,και εμένα λες πως κάνω φλέιμ ποστς;

Τοποθετησε τον σε λίστα Αγνόησης.

Υπάρχει στις ρυθμίσεις σου.

Το να τον αναφερεις + να ριχνεις σκουντιες να τσιμπήσει + να γινει μυλος το τοπικ, ειναι αρχη φλέιμ.

ΔΕΝ απορείς γιατι κλειδωθηκε πλέον το άλλο τόπικ?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

όχι δεν απορώ.Απορώ όμως που άνετα γράφουνε ότι γράφουν οι "άσχετοι"με το τόπικ,αλλά μόλις απαντήσουμε και εμείς,γίνεται αιτία κλειδώματος και επεξεργασίας.

Θα σας άρεσε άραγε να κάναμε και εμείς το ίδιο σε αντίστοιχα θέματα;δε νομίζω...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

η διαιτησια δε διαμορφωσε αποτελεσμα για μενα...τα ατομικά λαθη των παιχτων και ισως η τακτικη του μιτσελάρα...

+599

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

σαφώς.Αλλά αξίζει να αναφέρουμε ότι το φάουλ που μπήκε γκολ,όπως και πολλά άλλα φάουλ,ήταν ανακαλύψεις.Βέβαια,δίκαια χάσαμε,να τα λέμε και αυτά.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Κι αυτός ο Fellaini... τι μαλλί; Μα πως κάνει κεφαλιά αυτός ο άνθρωπος; Μου θυμίζει τον Valderama! :P :P χχαχαχαχαχαχαχα

Δωράκι:

1098129_10151893237746901_1528461111_n.jpg

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν είδα το φάουλ και όντως δεν εκφέρω άποψη. Είδα όμως το πέναλτυ το οποίο ήταν καθαρό. Και για να μην μακρυγορούμε, δεν θα με πεις εσύ αν θα μιλήσω ή αν διασύρομαι...

Εχθές έπαιζε ο Ολυμπιακός, αν έπαιζε ο ΠΑΟΚ θα ασχολιόμουν με τον ΠΑΟΚ.

Τι μλκια κι αυτή δηλαδή. Μην ασχολείσαι με την ομάδα μου, πάνε με την δικιά σου. Θα ρωτήσω δηλαδή κανέναν για το τι θα κάνω και με τι θα ασχοληθώ;

Ασχολούμε με ότι μου αρέσει και δεν θα με πει κανείς τι και πως...

Εσύ δηλαδή θεωρείς όπως η φυλλάδα σου ότι διασύρθηκες από τη διαιτησία και ότι αν ήταν 50-50 θα περνούσες πχ; Κι εγώ πίστευα ότι ο Ολυμπιακός θα περάσει. Αλλά με την χθεσινή άμυνα, δεν περνούσε ούτε με υπέρ του διαιτησία.

Μη σκουζεις φιλαρακ

Πιες την φραπεδουμπα σου .

Φυλλαδες μαλλον διαβαζεις εσυ που καθεσαι και ψαχνεις τα εξωφυλλα.

Τροποποιήθηκε από τον innova 04
.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δυσκολάκι σε κόβω...

Στο facebook το είδα και μόλις το διάβασα το έβαλα κι εδώ.

Φαίνεται να συμφωνείς με τη φυλλάδα όμως. Κάνω λάθος;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το οτι γενικότερα τους πήρε απο το χεράκι ο Ολλανδός δε το είδε κανείς;

Ήταν φάουλ το 3ο γκολ;

Οι τόσες αδικαιολόγητες κάρτες ήταν σωστές μήπως;

Οτι δε μας έδινε φάουλ ούτε με υπεύθυνη δήλωση;

Ούτε αυτό;

με ολο το θαρρος κ τον σεβασμο,αλλα αν ηταν η χθεσινη διαιτησια ετσι οπως την περιγραφεις,τοτε σημαινει οτι ετσι ειναι κ η διαιτησια υπερ του ολυμπιακου ολα αυτα τα χρονια,οπως την περιγραφουν ολοι οι υπολοιποι περαν των οπαδων του οσφπ.

ξαναλεω,υπερ του ολυμπιακου ημουν σαφως,αλλα δεν μπορει ο ολυμπιακος να παραπονιεται για διαιτησια.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δυσκολάκι σε κόβω...

Στο facebook το είδα και μόλις το διάβασα το έβαλα κι εδώ.

Φαίνεται να συμφωνείς με τη φυλλάδα όμως. Κάνω λάθος;

Δεν εχεις δει ολο το ματς, δεν εχεις ιδεα για ποιες φασεις μιλαμε, και συνεχιζεις να λες τα δικα σου.

Ντροπη.......

με ολο το θαρρος κ τον σεβασμο,αλλα αν ηταν η χθεσινη διαιτησια ετσι οπως την περιγραφεις,τοτε σημαινει οτι ετσι ειναι κ η διαιτησια υπερ του ολυμπιακου ολα αυτα τα χρονια,οπως την περιγραφουν ολοι οι υπολοιποι περαν των οπαδων του οσφπ.

ξαναλεω,υπερ του ολυμπιακου ημουν σαφως,αλλα δεν μπορει ο ολυμπιακος να παραπονιεται για διαιτησια.

Αν παρατηρησες, μιλησα μονο για το 3ο φαουλ και τις καρτες.

Εσυ το παιχνιδι οταν το εβλεπες τι σκεφτοσουν;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν εχεις δει ολο το ματς, δεν εχεις ιδεα για ποιες φασεις μιλαμε, και συνεχιζεις να λες τα δικα σου.

Ντροπη.......

Ποιος λέει ότι δεν έχω δει όλο το ματς; Επειδή έτυχε κι έφυγα για 5-10 λεπτά σε ένα ματς σύνολο 96-97 λεπτών σημαίνει ότι δεν έχω δει όλο το ματς; Δηλαδή αυτά τα 10 λεπτά που δεν είδα με κάνουν να μην έχω σφαιρική άποψη για το ματς;

Για γύρνα δέκα φορές γύρω από τον εαυτό σου και κάνε δέκα πηδηματάκια στον αέρα να δούμε τι καιρό θα κάνει αύριο...

Μιλάς και για ντροπή...

Έλεος.

Ντροπή είσαι έτσι όπως μιλάς...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Κάτσε λίγο ρε φίλε γιατί δε μπορεί;Δηλαδή αν κάπου αδικηθεί η ομάδα του Ολυμπιακού απαγορεύεται να το πούμε;άλλο και τούτο πάλι...

Μάνο τον αδικείς το Οδυσσέα a.k.a Schumi.μπορεί να είναι υπερβολικός,ειδικά ότνα παίζουμε με τον ΠΑΟΚ,αλλά αρκετές φορές προσπαθεί να είναι αντικειμενικός.Βέβαια τις περισσότερες φορές μένει στην προσπάθεια,αλλά κάτι είναι και αυτό....

http://www.mybike.gr.../page__st__1410 διαβάστε το βαζελοτόπικ(στο οποιο τοπικ φυσικά δεν παίζει λογοκρισία!!!) και κλαψτε απο τα γέλια...

Τροποποιήθηκε από τον Gen.Markus

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα