Jump to content
FlyingInADream

Σούργελα. Κυκλοφορούν ανάμεσά μας.

Recommended Posts

Βρε όργια :laugh: σέρβις κάνει ο άνθρωπος και έχει το κάνιστρο βενζίνης του μηχανικού, για όταν κάνεις ρυθμίσεις. Προφανώς το κανονικό ντεπόζιτο ή το έχει πάει για κάποια εργασία ή το έχει κρύψει μέχρι να ολοκληρώσει το σέρβις που δεν πρόλαβε να τελειώσει.

Κατά τα άλλα ούτε σούργελο με την έννοια που είχα ξεκινήσει το θέμα εγώ είναι (ρημάδι, κατεστραμένο, σάπιο, ετοιμοθάνατο) , ούτε με την γενικευμένη έννοια που έχει πάρει το θέμα (κακόγουστη μετατροπή, βάψιμο, άσχετη μηχανολογική επέμβαση) είναι.

Η μηχανή της φωτό είναι σε εξαιρετική κατάσταση.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

κυκλοφορει συχνα στη γυρω περιοχη με τα λινα να εχουν βγει στο πισω λαστιχο. στη φωτο περιμενει να φορεσει καινουριες αγωνιστικες γομες:laugh:

συγνωμη για την κουνημενη φωτο, ειχα πιει 3 freddo espreso:biggrin:

IMG_20170616_162011.jpg

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Την 31/5/2017 at 7:44 ΜΜ, το μέλος estebahn έγραψε:

Μηχανικά δεν είμαι σε θέση να ξέρω αν είναι σούργελο, επίσης καμια φορά form follows function, αλλά νομίζω στην συγκεκριμένη περίπτωση ο ιδιοκτήτης το παράκανε, δεν μπορούσα να μην σας το βγάλω μια φωτογραφία.

Ο άνθρωπος λοιπόν προφανώς ήθελε να μεταφέρει μπόλικο πράγμα, οπότε αποφάσισε να τιμωρήσει ενα CB500.

WP_20170531_10_32_10_Pro%202_zpswhgor4gd

Πρώτος και καλύτερος κοτσαδόρος με σκαλωσιά ολόκληρη για την στήριξη του και κερασάκι στην τούρτα την μπάλα του τένις. Φυσικά με παροχή ρεύματος για το τρέιλερ. Αναρωτιέμαι αν η σιδηροκατασκευή αυτή είναι περισσότερο άκαμπτη από καθεαυτό το πλαίσιο της μοτό.

Πιάνοντας και τα απλά, υπερμεγέθης μπαγκαζιέρα με διπλό κλείδωμα (και συνδυασμό!) + bonus κακοβαλμένες LEDοταινίες. Επίσης, τεράστιες, πραγματικά τεράστιες χούφτες (με φλισάκι από μέσα, αμ πώς, αμ πώς) και φυσικά bagster γιατί δεν κάνει να το γρατσουνίσουμε.

Επιτέλους!

Ένα χόνδα με χαρακτήρα!

πριν 4 ώρες, το μέλος FlyingInADream έγραψε:

Κατά τα άλλα ούτε σούργελο με την έννοια που είχα ξεκινήσει το θέμα εγώ είναι

Αφού την έχεις χάσει τη μπάλα με το θρεντ, εκεί εσύ!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Την 31/5/2017 at 7:44 ΜΜ, το μέλος estebahn έγραψε:

Μηχανικά δεν είμαι σε θέση να ξέρω αν είναι σούργελο, επίσης καμια φορά form follows function, αλλά νομίζω στην συγκεκριμένη περίπτωση ο ιδιοκτήτης το παράκανε, δεν μπορούσα να μην σας το βγάλω μια φωτογραφία.

Ο άνθρωπος λοιπόν προφανώς ήθελε να μεταφέρει μπόλικο πράγμα, οπότε αποφάσισε να τιμωρήσει ενα CB500.

WP_20170531_10_32_10_Pro%202_zpswhgor4gd

ε ρε και να το πετυχεις με το τρειλερ... εκει βγαζεις φωτο για πουλιτζερ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 3 ώρες, το μέλος GavriilVet έγραψε:

Αφτερ μάρκετ ε ; 

Ναι, και για το Tracer που ανέφερε ο @Schumi από πάνω είναι κόσμημα. Θα το έβαζα αλλά μπορεί να διαβάζουν το θέμα και παιδιά :tongue:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μιας και λεει για σουργελα ειπα και εγω να μοιραστω το υπεροχο θεαμα που ειδα στον δρομο. Δεν εχω φωτο γιατι ημουνα πανω στο παπι εκεινη τη στιγμη αλλα για καποιο λογο ειδα το εξης στον δρομο προς τις αρχες του μηνα: ενα παλιο παπι λογικα ητανε κατι μεταξυ Suzuki FB50, λιγο κωλοφαναρο απο  Astrea Grand και μπροστα φαναρι απο C50 μαζι με εναν μικρο φακο πισω για καποιο λογο, α και φυσικα χωρις φλας. Τα πλαστικα σε αθλια κατασταση και η σελα ητανε σκισμενη σε 100 διαφορετικα σημεια. Η εξατμιση ακουγοτανε λες και εχεις ριξει πετρες μεσα και πηγαινανε περα δωθε και εβγαζε πιο πολυ καπνο απο την μοναδα παραγωγης της ΔΕΗ στην Πτολεμαϊδα για καποιο λογο. Συν οτι σε καθε φαναρι του εσβηνε και η μανιβελα εβγαζε εναν τερμα δυνατο και εκνευριστικο θορυβο. Δεν ξερω τι φαση με αυτο το παπι ειλικρινα αλλα ο γερος που το οδηγουσε δεν φαινοτανε να τον ενοιαζε και πολυ το γεγονος οτι το μηχανακι μπορει κυριολεκτικα να διαλυθει στον δρομο απο στιγμη σε στιγμη.

Τροποποιήθηκε από τον ShapeshifterGR98

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 29 λεπτά, το μέλος pray&ride έγραψε:

Άμοιρο TDR, τι σου έμελλε να πάθεις............

8420461_0_b.jpg

8420461_1_b.jpg

8420461_2_b.jpg

8420461_3_b.jpg

8420461_4_b.jpg

Kαι υπενθύμιση της αρχικής σχεδίασης του άμοιρου...........

Yamaha-_TDR250-88.jpg

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

καλα ολα τ αλλα...

μα γοργονα?

ΓΟΡΓΟΝΑ?

ειναι ποτε δυνατον????

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Στην περιγραφή που το ορίζει ως ''αριστη κατάσταση'' το είδατε;

γιαμαχα 2000 μοντελο 250κβ διχρονο με αερογραφιες σε αριστη κατασταση αποστολη σε ολη την ελλαδα.

ή εννοεί οι αερογραφίες είναι σε άριστη κατάσταση; (ουτε καν αυτες!!!!)

Αν δεν είναι κάποιας μορφής τρολ, πλάκα ή κι εγώ δεν ξέρω τι, τι αντιλαμβάνεται στην ζωή του ένας άνθρωπος, που αυτό το μοτό, το λέει ''αριστη κατάσταση'';

Π.χ. αν στο σπίτι του έχει καταρρεύσει μέρος της στέγης, και ένας τοίχος, το λέει κι αυτό σπίτι σε άριστη κατάσταση;

Αν η γυναίκα του τον παράτησε, τον κυνηγάει η εφορία για χρέη και τα παιδιά του δεν θέλουν να τον ξέρουν, είναι οικογένεια σε άριστη κατάσταση κι αυτή;

Αν στην δουλειά του, τα έχει όλα μαντάρα, δεν σταυρώνει πελάτη, και όταν βρει του βγάζει την ψυχή και αποτέλεσμα μηδέν, είναι έργο σε άριστη κατάσταση κι αυτό;

ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ ρε σεις;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 4 ώρες, το μέλος FlyingInADream έγραψε:

αριστη κατασταση

Έχει καταλήξει να είναι κάτι υποκειμενικό και όχι αντικειμενικό. Το πετάνε όλοι στην αγγελία τους έτσι για να το βάλουν

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 7 ώρες, το μέλος Στέργιος Βήχος έγραψε:

καλα ολα τ αλλα...

μα γοργονα?

ΓΟΡΓΟΝΑ?

ειναι ποτε δυνατον????

Ήξερε τι έκανε το παλικάρι. Έτοιμο για θάλασσα το έχει. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Όλοι λενε βαψτο μπλε και πετα το στην θάλασσα ,ε!!!ο άνθρωπος έκανε το αντίθετο έφερε την θάλασσα στο μηχανάκι του...

Πολυ μπροστά!!!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα