Jump to content
Mr.Slow

Καλώς τον!

Recommended Posts

Αντώναρε να το χαρεις οσο δεν παει και να το λιωσεις στα χλμ!!!! απ`οτι βλεπω εχει πραματάκια πανω! για πες μας χλμ κατασταση κλπ κλπ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Ξαναμαναευχαριστώ μέχρι να τελειώσουν τα like!

Ήταν σε άριστη κατάσταση δεδομένης και της ηλικίας της ('02) και μ'ένα σκασμό έξτρα σε λογικά χρήματα, οπότε δεν αντιστάθηκα. Τα top μέχρι πριν ήταν αρχικά μια VFR800 η οποία μου άρεσε αρκετά αλλά μετά από μια δοκιμή μιας Triumph sprint ST 955 σβήστηκε εντελώς να πω την αλήθεια. Έτοιμος ήμουν να πάρω την sprint μέχρι που έσκασε η varadero και νίκησε στην άνεση και για τους δύο και εκεί κατέληξα.

Τα προφανή έξτρα είναι ανατομική σέλα, κάγκελα μπρος-πίσω, μπαγκαζιέρα, ζελατίνα και προβολάκια. Έχει και xenon, 12βολτη παροχή τύπου αναπτήρα.

Οι μέχρι τώρα εντυπώσεις άψογες, δουλεύει άψογα, είχε και πολύ πρόσφατο σέρβις οπότε όλα λειτουργούν όπως πρέπει και όπως είπα, η κατανάλωση είναι νορμάλ σχετικά, αν και προφανώς παίρνει βελτιώσεις σ'αυτόν τον τομέα. Σκεφτόμουν και κάνα-δυό δόντια μεγαλύτερο γρανάζι πίσω, μεταξύ άλλων, αλλά προς το παρόν την αφήνω ήσυχη. Τα μόνα "κακά" είναι ότι σίγουρα πρέπει να συνηθίσω λίγο το βάρος της στατικά και μικρές ταχύτητες και ένα θεματάκι σκληρού συμπλέκτη, μάλλον πάμε για ντίζα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλορίζικο και καλοταξιδο,πολύ όμορφο σε αυτό το χρώμα.και με τα Προβολακια δείχνει πολύ μάχιμο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

χαθηκε ενα shadow για την αυλη σου?? :cry: (με γεια φιλε,καλοταξιδη και με τη συμβια παντα ορθιος!)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλορίζικο, καλόβολτο και άπεφτο. Ένα από πολύ καλά μηχανάκια που θα σε πάει παντού και πάντα (και "για πάντα").

.......... Τα μόνα "κακά" είναι ότι σίγουρα πρέπει να συνηθίσω λίγο το βάρος της στατικά και μικρές ταχύτητες και ένα θεματάκι σκληρού συμπλέκτη, μάλλον πάμε για ντίζα.

Για τον συμπλέκτη δες μήπως είναι θέμα ρουλεμάν - πείρου στο εξωτερικό καπάκι του εμπρός γραναζιού, εδώ: Πρόβλημα "νεότητος" στο Ντέρο

Για την πιθανή κατανάλωση, πρώτα βάλε ένα καθαριστικό στην βενζίνη και δούλεψέ το λίγο, μετά μέτρα την κατανάλωση και μετά (αν τελικά χρειάζεται) κάνε τα προβλεπόμενα.

Επίσης είναι καλό να κάνεις μια αλλαγή στα ζουμιά του (παραφλού, υγρά φρένων σε πρώτη φάση) μιας και είναι θέματα που πολλοί δεν γνωρίζουν πως θέλουν αλλαγή κάπου - κάπου, και που είναι σχετικά απλά πράγματα που μπορείς να κάνεις και μόνος σου.

Καλά ταξίδια

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σας ευχαριστώ πολύ όλους! (μου τελείωσαν τα like, αύριο πάλι!)

Παναγιώτη θα το τσεκάρω, αν και δεν έχω πρόβλημα με πατιναρίσματα, απλά είναι σκληρός ο συμπλέκτης. Πρωτίστως θα δοκιμάσω λάδωμα να δω αν κάνει τίποτα και αναλόγως θα συνεχίσω.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Παναγιώτη θα το τσεκάρω, αν και δεν έχω πρόβλημα με πατιναρίσματα, απλά είναι σκληρός ο συμπλέκτης. Πρωτίστως θα δοκιμάσω λάδωμα να δω αν κάνει τίποτα και αναλόγως θα συνεχίσω.

Αντώνη, και σε εμένα το πρώτο σύμπτωμα ήταν σκληρός συμπλέκτης. Έτσι πήγα και άλλαξα και ντίζα και δίσκους, χωρίς λόγο όπως αποδείχτηκε, μιας και το πρόβλημα ήταν τελικά αλλού.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Α τωρα εξηγουνται ολα...

α να γεια σου, από το στόμα μου το πήρες. :crazy:

καλορίζικο Αντώνη το μαστόδοντο και καλή διαμονή στον κόσμο των δεινοσαύρων :cheers:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλοταξιδο και καλες βολτες να εχετε.....

Φαινεται σε πολυ κατασταση......με γεια σου.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλοριζικη η χοντρη.....Τι διαολο επιδημια Χαμαματσιτιδας εχει πεσει στο φορουμ???????

:D :_rock-on: :_rock-on: :_rock-on:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μπράβο αρχηγέ, καλά ταξίδια, πάντα όρθιος και χαμογελαστός όπως τώρα που την πήρες!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ευχαριστώ πολύ παιδιά!!! :D

Θα χαρείτε πάντως να μάθετε πως ο προηγούμενος ιδιοκτήτης έβαλε κόρνα... βάρκας!!!

Ορίστε και φωτογραφίες, δεν έβγαλα και πολλές!

1888599_239125486267368_192881666_n.jpg

1798491_239125526267364_1349766555_n.jpg

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλοταξιδο το θορυκτο και παντα ορθιο!! :D :_thumbsup:

Τουλαχιστον, δεν χρειαζεται να αλλαξεις και Nickname ακομα!! :lol:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλοριζικος και καλοταξιδος!!Να σχολιασω στις σκεψεις σου του γραναζιου,επειδη το ειχε κανει και ο πατερας μου για ενα μεγαλο διαστημα που ταξιδευε και πολυ (145.000 εχει το 2002 μοντελο Varadero),μεχρι να ξαναλλαξει δηλαδη γραναζια-αλυσιδα,τελικα το μετανιωσε γιατι η μηχανη εχασε αρκετα σε σπιρταδα και δεν κερδισε σχεδον τιποτα σε καταναλωση κτλ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αντωνη καλοταξιδο...αυτοκολλητα δε γλιεπω απανω της κι ανησυχω...για να δω ποστ σωστο :mB_kalo_e:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλοτάξιδο και από εμένα.

Ωραίο και το χρωματάκι (προσωπικά προτιμώ τα "έγχρωμα" Dero από το μαύρο).

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα