Jump to content
stelanja

ΕΧΩ ΜΠΛΕΞΕΙ, ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΑΡΩ

Recommended Posts

Εγώ σαν πιο παραδοσιακός θα σου προτείνω το XT...To KLE όντως από σέλα είναι λίγο αβολο! ..Και για να μην έχεις πάλι θέματα με κλοπές δες και το κομάτι του αντικλεπτικού αν όχι με την αγορά,..το συντομότερο. Προτίμισε κανένα συστημα GPS - SMS ή κάτι τέτοιο σαν αυτό. Αυτό βέβαια είναι για αμαξι νομίζω, αλλά υπάρχουν αντίστοιχα για μηχανές.

ή δές κανένα σύστημα συναγερμού που να έχει ενσωματωμένο GPS επάνω. Είναι καλύτερα να ξέρεις που θα την βρείς έστω και μισοδιαλυμένη μέχρι να πας, παρά να λες....πάει η μηχανουλα μου..!!! Πριν 7 χρόνια έχασα το XT μου και ακόμα όταν το σκέφτομαι πονάει το θέμα.

Τροποποιήθηκε από τον filam

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

ενταξει φιλε μου, οτι θες εσυ να παρεις.. bmw ουτε εγω θα επαιρνα αν μου την ειχαν κλεψει για συναισθηματικους λογους.. αλλα strada που ειναι παρομοια σε ολα (στυλ οδηγησης, κινητηρας νομιζω ακομα και στησιμο κτλ) θα επαιρνα. θα ειχα τα πλεονεκτηματα της παλιας μου μηχανης σε κατι διαφορετικο και ομορφο.. τωρα βεβαια δεν ξερω πως ακριβως το σκεφτεσαι αλλα εσυ ξερεις καλυτερα τι θες. ισως επειδη το kle εμενα δεν μου αρεσει. το βρισκω απροσωπο. και ειναι και πιο παλιο στα ιδια λεφτα με το strada πανω κατω.. τωρα τι να σου πω. απο μενα strada σιγουρα. αλλα εσυ θα το καβαλας οποτε καλη αγορα οτι και να παρεις ! και παντα ορθιος.. και μακρια απο τετοιες κακοτυχιες κλεψιες κτλ..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

1) Ευχαριστω για τις αποψεις/συμβουλες

2) Το θεμα της κλοπης θα το δω πιο σοβαρα ενοειτε...μεχρι και κλουβι στην πυλωτη σκεφτηκα να κατασκευασω..χαχα

3) το πιγασο το ξερω, το εκτιμω, απλα οπως ειπα ειναι πολυ κοντα σε αυτο που ειχα και θα ηθελα να δοκιμασω κατι αλλο...δεν το εχω αποριψει ακομη..

4) Mr slow, μου κατεστρεψες την ψυχολογια..χαχα..ακου 1000 εουρος..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Κάτοχος ΤΑ 650 3+ χρόνια θα σου πω οτι ειναι μια μηχανή που τα κάνει ΟΛΑ μέτρια (πολη, εθνικη, χωμα) αλλα ειναι καπως πιο <γερικο>. Ειναι εργαλειο ας πουμε και οχι τοσο fun! Εμπείρια με KLE δεν έχω αλλα μου φαινεται οτι ειναι τα ιδια πανω κατω.

Οτι και αν σου λέμε και οτι συμβουλες και να ακουσεις παρε αυτο που σου γιαλισε πρωτο ¨ :P (ΧΤ 600)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τελικα ο jsiaper ισως εχει δικιο...καταλαληγω σε xt600e, που εχει μετατραπει σε motard κατα προτιμηση...οι λογοι ειναι πολλοι...πρωτον μου γυαλισε πρωτο (χαχα), δευτερον υπαρχουν πολλα μεταχειρισμενα και τριτον ειναι φθηνα..γυρω στο 1500-1600 θελω να δωσω και θα ειμαι κομπλε... Στο car εχει πολλα, εχω παρει ειδη τηλ σε 3-4 που πουλανε. Φυσικα αν βρεθει ενα καλο kle σε αυτα τα λεφτα, θα το σκεφτω.

Οποτε, οποιαδηποτε εμπειρια/αποψη/συμβουλη σχετικα με τροποοιημενο xt600e σε motard, θα ειναι υπερευπροσδεκτη.

Τροποποιήθηκε από τον stelanja

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Κάτοχος ΤΑ 650 3+ χρόνια θα σου πω οτι ειναι μια μηχανή που τα κάνει ΟΛΑ μέτρια (πολη, εθνικη, χωμα) αλλα ειναι καπως πιο <γερικο>. Ειναι εργαλειο ας πουμε και οχι τοσο fun! Εμπείρια με KLE δεν έχω αλλα μου φαινεται οτι ειναι τα ιδια πανω κατω.

Οτι και αν σου λέμε και οτι συμβουλες και να ακουσεις παρε αυτο που σου γιαλισε πρωτο ¨ :P (ΧΤ 600)

Γέρικο λέγοντας;

Τελικα ο jsiaper ισως εχει δικιο...καταλαληγω σε xt600e, που εχει μετατραπει σε motard κατα προτιμηση...οι λογοι ειναι πολλοι...πρωτον μου γυαλισε πρωτο (χαχα), δευτερον υπαρχουν πολλα μεταχειρισμενα και τριτον ειναι φθηνα..γυρω στο 1500-1600 θελω να δωσω και θα ειμαι κομπλε... Στο car εχει πολλα, εχω παρει ειδη τηλ σε 3-4 που πουλανε. Φυσικα αν βρεθει ενα καλο kle σε αυτα τα λεφτα, θα το σκεφτω.

Οποτε, οποιαδηποτε εμπειρια/αποψη/συμβουλη σχετικα με τροποοιημενο xt600e σε motard, θα ειναι υπερευπροσδεκτη.

Αν είχες το bmw πριν ίσως το xt600 σου φανεί χειρότερο, και μάλλον και πιο άβολο. Εγώ δεν θα το επέλεγα, αλλά είναι περί ορέξεως το θέμα. Πάντως καβάλησέ το πρώτα για να σιγουρευτείς. Πάντως σ'αυτά τα λεφτά και δεδομένου πως θα θελήσεις κάποια στιγμή να έχεις την επιλογή να κάνεις κανένα ταξίδι φορτωμένος πιστεύω πως το ΤΑ600 είναι η καλύτερη επιλογή. "Μούρη" δεν είναι (περί ορέξεως βέβαια) αλλά είναι πιστεύω καλύτερο all around εργαλείο απ'τα υπόλοιπα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Spam on

Γέρικο λέγοντας;

το ΤΑ ειναι μια μηχανη που ειναι χαλαρη, για χαλαρες καταστασεις χωρις βιαια ξεσπασματα, χωρις ιδιαιτερο γκαζι...

Μια μηχανη που θα παρω παλι οταν ειμαι 50-60 χρονων :P (αν υπαρχει μεχρι τοτε)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Spam on

Γέρικο λέγοντας;

το ΤΑ ειναι μια μηχανη που ειναι χαλαρη, για χαλαρες καταστασεις χωρις βιαια ξεσπασματα, χωρις ιδιαιτερο γκαζι...

Μια μηχανη που θα παρω παλι οταν ειμαι 50-60 χρονων :P (αν υπαρχει μεχρι τοτε)

Ενώ η kle είναι το χιτ της νεολαίας! :P

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Γεια σας και παλι..λοιπον εχει βρεθει ενα strada σε πολυ καλη τιμη και το σκεφτομαι σοβαρα.

Χρειαζομαι εναν μηχανικο να το ελενξει...ειναι στα βορεια προαστια (δροσια), οποτε αν καποιος ξερει κανενα συνεργειο εκει γυρω αμα μπορει ας με ενημερωσει.

Απο οτι διαβασα φοραει τον ιδιο κινητηρα με το χτ660, οποτε φανταζομαι και yamahas μπορει να το δει..αν και εχει και τα δικα του θεματακια..κατι για τρομπες, για διακοπτη και για κατι αλλο που μου διαφευγει διαβασα ως συνηθη προβληματα στα strada..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα