Jump to content
BLOODY64

Τι θα κανατε,ΕΑΝ?

Recommended Posts

Το ερωτημα μου δημιουργηθηκε πριν λιγο,υστερα απο μια συζητηση με εναν συναφελφο που λεγαμε για καποιοες δουλειες που κανονιζουμε,

Και ειναι το εξης,τι θα κανατε ενα κερδιζατε,κληρονομουσατε οτιδηποτε τελοςπαντων,

1 εκατομμυριο ευρω.Θα αλλαζατε αμεσσα τη ζωη σας,θα σταματουσατε απο τη δουλεια κ.ο.κ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Porsche 911 GT3 και τα υπολοιπα για ενα ειδικο κλειστο γκαραζ μονο για πάρτη της και για την συντηρηση της.

Θα συνεχιζα κανονικα τη ζωη μου μετα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το έχω σκεφτεί πολλές φορές αυτό. Με σειρά προτεραιότητας θα έκανα τα εξής:

• 200.000 για καινούργιο σπίτι
  • 300.000 περίπου για να κάνω μια δική μου δουλειά
  • 50.000 για νέα οχήματα που θα ήθελα να πάρω

και τα υπόλοιπα στο εξωτερικό να "κοιμούνται".

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

θα πηγαινα σε μια τραπεζα και θα της ελεγα << τι μου δινεται για να βαλω τα λεφτα μου εσας?>> και μετα <<τι μονο αυτα?θα παω να ρωτησω και σε αλλη τραπεζα>>

λογικα θα τσιμπαγα κανα αμαξακι απο την τραπεζα και μετα θα ζουσα με τους τοκους αφου εχω εχω κρατησει ενα καλο ποσο για να κανω τις αγορες μου.

και σε κανεναν πραγματικα απορο θα εδινα κατι..αλλα δεν θα αλλαζα ριζικα την ζωη μου ως προς τον τροπο που ζω τωρα. (τουλαχιστον ετσι λεω τωρα)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Λογικα, θα εριχνα οσα χρειαζοντουσαν, για να ανοιξω ενα μαγαζι, που σκεφτομαι καιρο, ΑΚΡΙΒΩΣ οπως πρεπει....

Στην συνεχεια, και αν η επιχειρηση επιανε, και πηγαινε καλα, θα μπορουσα να νιωσω περισσοτερο ασφαλης και να φαω ενα ακομα μεριδιο των χρηματων για να αγορασω ενα σπιτι, και 1-2 οχηματα!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ξεχρεωμα ολες τις τρεχουσες υποθεσεις, ενεργειακη αναβαθμιση το σπιτι, νεο αμαξι+μοτο, καποια λιγα λεφτα για τα προς το ζειν στο χερι και τα υπολοιπα να αυγατιζουν τοκους στην τραπεζα...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Παναγιώτη, περιπου το ιδιο λεμε :grin:

να καλυφθουν οι οποιες τρεχουσες αναγκες μονο και μετα :whistling: :whistling: κλεφτικα...

:D

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το ερωτημα μου δημιουργηθηκε πριν λιγο,υστερα απο μια συζητηση με εναν συναφελφο που λεγαμε για καποιοες δουλειες που κανονιζουμε,

Και ειναι το εξης,τι θα κανατε ενα κερδιζατε,κληρονομουσατε οτιδηποτε τελοςπαντων,

1 εκατομμυριο ευρω.Θα αλλαζατε αμεσσα τη ζωη σας,θα σταματουσατε απο τη δουλεια κ.ο.κ

Σε τρώει ο πισινός σου ε; :tooth:

Ρε τι μου θυμίζει,,,τι μου θυμίζει,!!! :mB_kalo_e:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν ξέρω τι θα έκανα, πάντως θα φρόντιζα να μην το μάθει κανείς πέρα από την οικογένεια.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγω θελω να ρωτησω ποσα απο το 1million που θα κερδισετε θα τα δινατε σε συγγενεις/γονεις/φιλους κλπ.

Δεν θα δεχτω ευκολα την απαντηση-δεν θα δωσω μια- γιατι οπως και να το κανετε ειναι δυσκολο πχ ο αδερφος σου να ειναι με το παπι και να δυσκολευεται να ζησει σωστα και εσεις( η εγω)πχ να ειμαι με 3 σπιτια/2 μοτο κλπ.

Και οσων αφορα το θεμα τα 500χιλιαρικα σιγουρα στην τραπεζα τα οποια θα εδιναν καμια 20-25 τοκους καθε χρονο.Αρκετα για ανετη ζωη.

Τα υπολοιπα:

1 σπιτι

1 μοτο

και πολλα πολλα ταξιδια.

Τροποποιήθηκε από τον agnostos_xxx

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μετα απο 19 χρονια συνολο (εκ των οποιων τα 15 συνεχομενα) λογω συνηθειας μαλλον θα ξυπνουσα καθε μερα αξημερωτα παλι απλως θα απολαμβανα τον καφε μου στο πρωτο φως της ημερας με ηρεμια και διαυγεια.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
τι θα κανατε εαν

Προπαρασκευαστικά, τα εξής:

1η κίνηση, πολεοδομική άδεια.

2η κίνηση, χτίσιμο ευρύχωρου γκαράζ

3η κίνηση, εξοπλισμός γκαράζ (ράμπα, κομπρεσέρ, εργαλεία, ψυγεία με μπύρες, στέρεο, pc, πολυθρόνες, κλπ. )

4η κίνηση, αναζήτηση πάσης φύσεως δίχρονων καθαρόαιμων εντούρο χρεπιών δεκαετίας '80, άντε αρχές '90.

Και μετά, απλά το κέφι μου.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Θα συνέχιζα την δουλειά μου κανονικά, μόνο και μόνο για να απασχολούμαι και να μη βαριέμαι.

Δεν θα τα επένδυα πουθενά και για κανένα λόγο.

Θα έβαζα τα 800000 στην τράπεζα κλειστά, κλείνοντας μια καλή συμφωνία για το επιτόκιο, ώστε να έχω ένα καλό μηνιαίο εισόδημα από τους τόκους.

Τα υπόλοιπα 200000 θα τα χρησιμοποιούσα ως ένα κεφάλαιο κίνησης, για τα στραβά έξοδα και τα προς τω ζην......

Ανάγκη στέγασης δεν έχω.

Θα αγόραζα για την πάρτι μου ένα Ζ4 και φυσικά δυο μηχανές (για αρχή), έναν 400αράκι χωμάτινο και ένα σοβαρό sport touring.

+ canon 5d markIII απ' όλα χωρίς κρεμμύδι....

Τροποποιήθηκε από τον gkourmoul1

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σε τράπεζα στην Ελβετία και θα μάζευα τα μπογαλάκια μου και έξω απο την Ελλάδα.....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σε τράπεζα στην Ελβετία και θα μάζευα τα μπογαλάκια μου και έξω απο την Ελλάδα.....

+1 Me too

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Θα τσιμπαγα ενα καλοδιατηρημενο M3 E30 που το εχω αχτι.....απο μοτορια σιγουρα ενα hypermotard 821 sp....τα υπολοιπα τραπεζα .

Και τρωγοντας ερχεται η ορεξη.....οτι ηθελα θα το επαιρνα.....

Τροποποιήθηκε από τον GeorStrat

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν μας είπες όμως και εσύ ρε Γιάννο-bloody τι θα τα έκανες τόσα φράγκα?

Είμαι πολύ περίεργος χαχαχαχαχαχαχ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα