Jump to content
kostastsiou

Δε τα βγαλε τα λεφτά του..

Recommended Posts

Ακριβως.

Βρες δικηγορο που να ασχολειται και ρωτα

Και μενα ξαδελφος μου ειχε πεσει απο λακουβα με tdm αν θυμαμαι καλα και ειχε φυγει ολικη η μηχανη

αποζημιωθηκε,βεβαια οχι ολο το ποσο αλλα απο το τιποτα ενα 70% καλο ειναι

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Ακριβως.

Βρες δικηγορο που να ασχολειται και ρωτα

Και μενα ξαδελφος μου ειχε πεσει απο λακουβα με tdm αν θυμαμαι καλα και ειχε φυγει ολικη η μηχανη

αποζημιωθηκε,βεβαια οχι ολο το ποσο αλλα απο το τιποτα ενα 70% καλο ειναι

μακαρι να βρει ακρη ετσι. εγω ειχα πεσει με το αμαξι σε μια λακουβα νυχτα (σκεπασμενη με νερο λογο βροχης) με 50 χλμ και εφαγε τετοιο χτυπημα το αμαξι που λεω παει η ζαντα. αλλα τελικα την γλιτωσα με ενα καρουμπαλο στο λαστιχο.δεν το κηνυγησα βεβαια μετα αν και το λαστιχο τσουζει ως προς την τιμη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Περαστικά σου, πάντα όρθιος! Το σημαντικό είναι ότι είσαι εδώ!

Είμαι πολύ περίεργος πως προέκυψε το tank slap. Που ακριβώς συνέβη; Σηκώθηκε καθόλου το μπροστινό; Είχε τίποτα ανωμαλίες ο δρόμος;

Μακριά από όλους μας, αλλά κάθε ατύχημα είναι μια ευκαιρία να μάθουμε κάτι...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Περαστικά σου, πάντα όρθιος! Το σημαντικό είναι ότι είσαι εδώ!

Είμαι πολύ περίεργος πως προέκυψε το tank slap. Που ακριβώς συνέβη; Σηκώθηκε καθόλου το μπροστινό; Είχε τίποτα ανωμαλίες ο δρόμος;

Είχε μπάλωμα διαμήκες, σα νεροφάγωμα ένα πράμα απλά τεχνητό. Το κακό είναι οτι λόγω μη φωτισμού του δρόμου(Στουρνάρας και έτσι) δε το είχα δει και μου ήρθε εντελώς στο πουθένα. Στην αρχή θυμάμαι να σηκώνεται ο μπροστινός και όπως φαίνεται έσκασε μέσα στο μπάλωμα και με πήγε μπάλα. Φαντάσου μικρά τανκ-σπλαπερς μου τυχαίναν συχνά αλλα αυτό ήταν άλλο πράμα ούτε να σκεφτώ δεν πρόλαβα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Κατάλαβα... Απο την περιγραφή σου σχετικά με τον δρόμο δεν έχω καθαρή εικόνα, αλλά η προσγείωση του μπροστινού είναι από τις συνηθισμένες αιτίες του tank slap.

Αυτό που λες μου θυμίζει τις διαφορετικές στρώσεις ασφάλτου ανά λωρίδα κυκλοφορίας που δημιουργούν κάτι σαν σκαλοπατάκι εκεί που είναι περίπου οι διαχωριστικές... Άθλιο...

Πάντως αν φταίει ο δρόμος θα μπορούσες να διεκδικήσεις αποζημίωση από όποιον έχει τον δρόμο στην ευθύνη του (δήμος ή ΥΠΕΧΩΔΕ / ΥΠΕΚΑ πως το λένε τώρα...). Οι δρόμοι μας είναι εντελώς αφιλόξενοι για τα δίκυκλα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Κωλοδρόμοι του Ελλαδιστάν ρε πστ...

Περαστικά, αφού είσαι όρθιος δεν μετράει τίποτα άλλο. Οι μηχανές ευτυχώς είναι σαν τις γκόμενες (ζητώ συγνώμη απ'τις γυναίκες του φόρουμ..), ξεχνάς την προηγούμενη με την επόμενη.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Συμφωνώ απολύτως, αν δεν είναι πολύ off topic λοιπόν, ξέρει κανείς ποιά είναι η σωστή αντίδραση σε μια τέτοια περίπτωση?

Έχω την εντύπωση ότι θέλει χέρια χαλαρά και αλλαγή του ρυθμού, επιτάχυνση αν συνέβη σε φάση επιβράδυνσης και ανάποδα αλλά δεν βάζω και το χέρι μου στη φωτιά...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Συμφωνώ απολύτως, αν δεν είναι πολύ off topic λοιπόν, ξέρει κανείς ποιά είναι η σωστή αντίδραση σε μια τέτοια περίπτωση?

Έχω την εντύπωση ότι θέλει χέρια χαλαρά και αλλαγή του ρυθμού, επιτάχυνση αν συνέβη σε φάση επιβράδυνσης και ανάποδα αλλά δεν βάζω και το χέρι μου στη φωτιά...

Να μην πηγαινεις μαμιοντας(δεδομενου του δρομου) μεσα στο βραδυ στους δρομους της λουτσας ειναι η σωστη "αντιδραση" :secret:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγω σου λεω αν περναγες το μπαλωμα με σουζα θα την γλιτωνες.

Την πισω ζαντα με το 190 τη θελω για το ΑΧ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

και εμεις αναρωτιομαστε πιο εντουρο σκαρφαλωνει παντου, CBR φιλε μου,με ενα τακουνι ειναι ετοιμο......

περαστικα φιλος, εσυ να εισαι καλα και η υλη πλαθεται!

τρεξτο το θεμα και σε Δημους περιοχης!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

περαστικά σου φίλε, απο μια λακουβα εννοείται οτι μπορούν να γίνουν τα πάντα..

καλά κάνεις και το ανέφερες μπας και το πάθημα γίνει μάθημα σε πιθανόν ανυποψίαστους γκαζοφονιαδες

όταν λέω εγώ σαν την KLEδαρα δεν έχει(παίζει να μη πάθαινε εντελώς τίποτα).. !

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Να μην πηγαινεις μαμιοντας(δεδομενου του δρομου) μεσα στο βραδυ στους δρομους της λουτσας ειναι η σωστη "αντιδραση" :secret:

Ήσουν εκεί και ξέρεις τις συνθήκες; Δεν ήταν μέσα στη Λούτσα σε διαδημοτικό φρεσκοστρωμένο δρόμο έγινε, που γίνονται συνέχεια έργα. Τη ταχύτητα μου εκεί τη λες και λογικότατη.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ήσουν εκεί και ξέρεις τις συνθήκες; Δεν ήταν μέσα στη Λούτσα σε διαδημοτικό φρεσκοστρωμένο δρόμο έγινε, που γίνονται συνέχεια έργα. Τη ταχύτητα μου εκεί τη λες και λογικότατη.

Καλα μην αρπαζεσαι. Λουτσα, βραδυ και 80 χιλιομετρα ειδα και υπεθεσα ενα κλασσικο σεναριο. Εκτος αυτου πλακα εκανα. :online2long:

Τροποποιήθηκε από τον Angel13

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν μπορω να πιστεψω ακομα αυτο που ειδα...

Αφου εισαι εσυ καλα μην στεναχωριεσαι (οσο μπορεις δηλαδη) για την μηχανη!

Οσο για τα παλικαρια της ΔΙΑΣ, εχω την εντυπωση οτι καθε μερα που τελειωνει η βαρδια τους συμπληρωνουν αναφορα ημερας, λογικα θα εχουν γραψει οτι συναντησαν το δικο σου περιστατικο. ψαξτο οσο μπορεις, ρωτα στο τμημα της περιοχης ή ακομα καλυτερα οπως ειπαν και τα παιδια βρες ενα δικηγορο να σε βοηθησει!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Γλυτωσες τα χειροτερα (αν κρινω απο τις photos), η υγεια μας το σημαντικοτερο, γρηγορα περαστικα ευχομαι.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

H εξήγηση στο 0.23

Τροποποιήθηκε από τον Nihil004

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα