Jump to content
Giannis90

Η 2014 Α΄ ΕΣΣΟ εδώ!

Recommended Posts

Είστε υπόχρεος για κατάταξη Στρατό Ξηράς με την 2014 Α΄ ΕΣΣΟ (Ιανουάριος) δυνάμει της ΕΔΥΕΘΑ/ΓΕΣ 170/2013 την 20/01/2014 σε Κέντρο Εκπαιδεύσεως Υλικού Πολέμου (ΚΕΥΠ) (ΛΑΜΙΑ). Έχετε επιλεγεί Υλικού Πολέμου.

Για πείτε και οι υπόλοιποι. Ποιοι μπαίνετε; Που παρουσιάζεστε κλπ.

Τροποποιήθηκε από τον Giannis90

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

οποτε δεν σε βλεπω για ski φετως

xaxaxaxaxaxa

Ναι την χάνω την season. Σκοπεύω βέβαια να δώσω αθλήματα την δεύτερη εβδομάδα που είμαι στο κέντρο για ειδικές δυνάμεις με σκοπό να πάω στο ΚΕΟΑΧ που είναι οι χιονοδρόμοι. Δεν το΄χω σίγουρο για εκεί, αλλά διάβασα ότι αν κάνεις καλούς χρόνους στα αθλήματα και μπορείς να εκτελέσεις τα ανώτατα όρια των ασκήσεων μετά έχεις πιθανότητες να πας όπου δηλώσεις. Οπότε επειδή τα πιάνω όλα ελπίζω για εκεί..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Γιαυτο εγω ειχα μπει Φλεβαρη και βγηκα Νοεμβρη... Εχασα το λιγοτερο που θα μπορουσα....

Μακαρι να τα καταφερεις... Ειναι καλη φαση, αλλα να ξερεις η χειμερινη επιβιωση στον Ολυμπο ειναι μεγαλι παλουκι... Εξακριβωμενο απο φιλο που τα περασε.. Τρελη εμπειρια να κατεβαινεις πλαγια και να ριχνεις με το οπλο αλλα το κρυο ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ...

Οπως και να εχει ΚΑΛΗ ΘΗΤΕΙΑ!!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Άντε με το καλό!

Τη μέρα που θα παρουσιαστείς θα σου πάρουν συνέντευξη. Να δηλώσεις πως ξέρεις σκι και πως θες να πας ΚΕΟΑΧ. Το λαμβάνουν υπόψιν αν δε συντρέξουν άλλοι λόγοι (βλ. παρακάτω).

Αλλά για 100% επιτυχία, ένα τηλεφωνάκι στον λιάπη μόλις γυρίσει από τις διακοπές στην εξωτική Μαλαισιά. Για τα χιόνια στο βουνό το έχει το 4x4.

Για τα αθλήματα μην αγχωθείς. Έχει πέσει τόσο πολύ το επίπεδο φυσικής κατάστασης του μέσου νέου που κυνηγάνε με το τουφέκι όσους μπορούν να τσιμπήσουν πάνω από 5 κάμψεις.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τελευταία περίοδος ξεγνοιασιάς παίδες! Απολαύστε το όσο μπορείτε!

Παρ'όλο που ήμουν από αυτούς που δεν πήγα καθόλου κοντά στο σπίτι (193 ΜΠΕΠ MLRS Ελευθερούπολη Καβάλας, 131 ΜΜΠ Σουφλί Έβρου)

Πέρασα τέλεια. Ειδικά στον Έβρο που θέλει δύναμη και νεύρο! :crazy:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Από έναν παλιότερο.... Απολαύστε τη θητεία σας παιδιά... Όταν μπαίνεις μπορεί να ναι λίγο περίεργα, αλλά μετά τον πρώτο μήνα η περίοδος αυτή δεν ξανάρχεται στη ζωή σας!

Όσοι επιλέξετε ειδικές δυνάμεις, σας ζηλεύω για ακόμα μία φορά!

Καλή θητεία!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αυλώνα 21 Γενάρη τεθωρακισμένα. Καλή μας θητεία...

Μόλις έφυγα απο Αυλώνα! Θα περάσεις φανταστικά, πίστεψε με! Καλη θητεία !!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ναι την χάνω την season. Σκοπεύω βέβαια να δώσω αθλήματα την δεύτερη εβδομάδα που είμαι στο κέντρο για ειδικές δυνάμεις με σκοπό να πάω στο ΚΕΟΑΧ που είναι οι χιονοδρόμοι. Δεν το΄χω σίγουρο για εκεί, αλλά διάβασα ότι αν κάνεις καλούς χρόνους στα αθλήματα και μπορείς να εκτελέσεις τα ανώτατα όρια των ασκήσεων μετά έχεις πιθανότητες να πας όπου δηλώσεις. Οπότε επειδή τα πιάνω όλα ελπίζω για εκεί..

Εγώ στο ΚΕΟΑΧ απ'όσο ήξερα όταν ήμουν ε.δ σερβίρουν καφέ στα στελέχη δεν κάνουν αυτό που νομίζεις...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

καλη θητεια φιλε! για το κεοαχ και μονο που ζουν σε υψομετρο που οι υπολοιποι ουτε καν φανταζομαστε, ειναι πολυ! αλλα σιγουρα οι ασκησεις τους ειναι για λιγους!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αυλώνα 21 Γενάρη τεθωρακισμένα. Καλή μας θητεία...

Καλη θητεία φίλος!

Εγώ στο ΚΕΟΑΧ απ'όσο ήξερα όταν ήμουν ε.δ σερβίρουν καφέ στα στελέχη δεν κάνουν αυτό που νομίζεις...

Τέτοιου είδους αγγαρείες φαντάζομαι συναντάς παντού. Αλλά μονο και μονο το σχολείο χειμερινής διαβίωσης ειναι μια πρόκληση, τουλάχιστον για εμένα. Μια εμπειρία ειναι, οτι ειναι να γίνει ας γίνει.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Είστε υπόχρεος για κατάταξη Στρατό Ξηράς με την 2014 Α΄ ΕΣΣΟ (Ιανουάριος) δυνάμει της ΕΔΥΕΘΑ/ΓΕΣ 170/2013 την 20/01/2014 σε Κέντρο Εκπαιδεύσεως Υλικού Πολέμου (ΚΕΥΠ) (ΛΑΜΙΑ). Έχετε επιλεγεί Υλικού Πολέμου.

Για πείτε και οι υπόλοιποι. Ποιοι μπαίνετε; Που παρουσιάζεστε κλπ.

Φίλε και εγώ εκεί θα είμαι...Καλή θητεία να έχουμε!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Οποιος απο εσας δεν θελει να παει μπορω να παω στην θεση του λεμε !! Ειστε πολυ τυχεροι ,καλη θητεια κολοψαρα mybikers .

Περασα ΓΑΜΑΤΑ στον στρατο

Σταυρουπολη Ξανθης

ΚΕΤΧ Πατρας

Γιαννιτσα 507 ΜΚΤΠ

Βεροια Β σωμα στρατου

Ξανθη Δ σωμα στρατου

Αξεχαστο 12 μηνο της ζωης μου :)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Φίλε και εγώ εκεί θα είμαι...Καλή θητεία να έχουμε!!

Είναι παντού οι mybikers. Καλή μας θητεία!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Είστε υπόχρεος για κατάταξη Στρατό Ξηράς με την 2014 Α΄ ΕΣΣΟ (Ιανουάριος) δυνάμει της ΕΔΥΕΘΑ/ΓΕΣ 170/2013 την 22/01/2014 σε Κέντρο Εκπαιδεύσεως Τεθωρακισμένων (ΚΕΤΘ) (ΑΥΛΩΝΑ).

Έχετε επιλεγεί Διαβιβάσεις.

καλως τις σειρες...παιδια οπως βλεπετε κι εγω τωρα μπαινω κι επειδη δε φοβαμαι να το πω εχω κλασει λιγο πατατες..πρεπει να κανω καμια προπονηση πριν μπω (τρεξιmο , push-up)..δεν εχω βυσμα και θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει κανεις τι ειναι περιπου οι Διαβιβασεις?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Είστε υπόχρεος για κατάταξη Στρατό Ξηράς με την 2014 Α΄ ΕΣΣΟ (Ιανουάριος) δυνάμει της ΕΔΥΕΘΑ/ΓΕΣ 170/2013 την 22/01/2014 σε Κέντρο Εκπαιδεύσεως Τεθωρακισμένων (ΚΕΤΘ) (ΑΥΛΩΝΑ).

καλως τις σειρες...παιδια οπως βλεπετε κι εγω τωρα μπαινω κι επειδη δε φοβαμαι να το πω εχω κλασει λιγο πατατες..πρεπει να κανω καμια προπονηση πριν μπω (τρεξιmο , push-up)..δεν εχω βυσμα και θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει κανεις τι ειναι περιπου οι Διαβιβασεις?

θα ματωσεις ασχημα τα @@ σου ειδικα στο κεντρο....τι τρεξιμο και καμψεις μου λες τωρα? εκτος αν πας μετα ειδικες δυναμεις....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δουλειά γραφείου είναι, λούφα νομίζω γενικότερα. :P

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ΟΛΟΣ Ο ΣΤΡΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΛΟΥΦΑ, εκτος απο Ε.Δ.

Οπου και να πατε, κοιταξτε να το χαρειτε... Εχει και τις μαυρες μερες του ο στρατος, αλλα ακομα και ετσι ειναι εμπειριες που δεν θα τις ξαναδειτε, και αν μη τι αλλο θα σας χρησιμευσουν στην ζωη σας ειδικα για το πως θα αντιμετωπιζετε ανθρωπους στο μελλον.....

Καλη σας "διασκεδαση" :crazy:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Είστε υπόχρεος για κατάταξη Στρατό Ξηράς με την 2014 Α΄ ΕΣΣΟ (Ιανουάριος) δυνάμει της ΕΔΥΕΘΑ/ΓΕΣ 170/2013 την 23/01/2014 σε Κέντρο Εκπαιδεύσεως Τεθωρακισμένων (ΚΕΤΘ) (ΑΥΛΩΝΑ).

Έχετε επιλεγεί Τεθωρακισμένα.

Καλη μας θητεια ρε μαγκες

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν μου λέτε, τα κινητά σας εσάς έχουν κάμερα; Σκοπεύετε να το περάσετε μέσα; Θα πάρετε άλλο; Τι θα κάνετε;

Εγώ αυτήν την στιγμή έχω μόνο ένα το οποίο έχει κάμερα και σκεφτόμουν να μπω μ΄αυτό και να το περάσω στην ζούλα αλλά έμαθα ότι παίζει ψάξιμο. Εναλλακτική δεν έχω, που σημαίνει ότι αν μου το πάρουν θα μείνω χωρίς τηλέφωνο. Ρώτησα φίλους κλπ για κανένα παλιό χωρίς κάμερα αλλά δεν βρήκα τίποτα. Και δεν με ψήνει να πηγαίνω να παίρνω καινούργιο τηλέφωνο μόνο και μόνο για τον στρατό.

ps: Στο μεταξύ πριν από μια εβδομάδα ενημερώθηκα απ΄την στρατολογία για αλλαγή πορίσματος. Μεγάλο πεύκο τελικά στις 21.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα