Jump to content

Recommended Posts

Φήμες λένε πως λίγο μετά την φώτο έπεσε παντόφλα όταν διαπιστώθηκε πως από κεκτημένη ταχύτητα τα μπριζολικά λαδώθηκαν ουχί με το πατροπαράδοτο ελαιόλαδο αλλά με το εικονιζόμενο WD 40...........

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

ΕΥΓΕ Δημήτρη και ευχαριστούμε για το μίνι βολταράκι εκ μέρους όλων των ΑΜΕΑ ! :_thumbsup: :_thumbsup: :_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ωραίος!!Δεν παίζει τίποτα πιο hardcore χωματάκι κατα κει;

Καλο το Hardcore αλλα θελει παρεα για ασφαλεια, πηγαμε και μεις σημερα σε μερικα δυσκολα κομματια και ενα παιδι εμεινε 2 φορες, τη μια του εφυγε η βαλβιδα του σταντ και μετα του εσπασε ο λεβιες ταχυτητων!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ωραιος ο Δημητρης αλλα για να ξυπναμε και λιγο την ασπρουλα απο την χειμερια ναρκη της :crazy:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ευχαριστω για τα καλα σας λογια .

Απ την πλευρα της Ν.Πεντελης κατω απ τα ρανταρ χονδρικα εχει πολυ δυσκολα περασματα με μεγαλη δυσκολια περασα γιατι απο τις βροχες εχουν βγει πετρες και κοματια σπασμενων μαρμαρων

πολυ επικινδυνα για μενα αλλα και για την μοτοσυκλετα.Σημερα εφαγα πολυ λαστιχο και ψιλοεφυγαν τακουνια απο το πισω .Δεν σας κρυβω πως εκανα αναστροφη πολυ δυσκολα στο κομματι κατω

απο την σπηλια του Νταβελη και γι αυτο την εκανα απο την αλλη μερια κατω απο τον δρομο του Διονυσου.Ενα προβλημα για μενα ειναι πως παντα την κανω μονος μου στο βουνο και αυτο εχει καποιο

ρισκο.Τα πραγματα εχουν αλλαξει στο βουνο και επειδη εχω ψιλοξεχασει τις διαδρομες(σταματησα το χωμα το93)παω με την κλασικη για μενα μεθοδο με σημαδια στα μονοπατια, περιστροφη της μοτο

αφηνοντας κυκλους για να εχω εξασφαλισμενη την επιστροφη αν χαθω.Παντως κανω τις βολτες μου στο βουνο και ξεφευγω πραγματικα. :ok:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μπράβο!!! Πάντα αξιος και καλοτάξιδος!!!

Κα΄ποια στιγμή που θα πάει, θα κανονίσουμε μια XRοχωματάδα παρέα!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μπράβο!!! Πάντα αξιος και καλοτάξιδος!!!

Κα΄ποια στιγμή που θα πάει, θα κανονίσουμε μια XRοχωματάδα παρέα!!

Που εχεις χαθει εσυ καιρο εχω να σε...ακουσω.

Πως πας με τον πισω τροχο?ειχες ενα θεμα θυμαμαι.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

τα χόντα δεν σπανε δεν χαλάνε!!! :_thumbsup:

ή τελος πάντων και σπασμένα μια χαρά πάνε και γυρνάνε! :tooth:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Φίλε Μιμίκο ωραία βολτίτσα. :_thumbsup:

Τροποποιήθηκε από τον FZMAN

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ιδανικος καιρος για εντουροβολτες.......και το XR σου,απλα κουκλι. :wub:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Aνεβηκες καθολου απο υμηττο??

Ημασταν σημερα 4-5 μηχανακια και ειδαμε ενα τυπο σταματημενο με ενα κοκκινο xr μονο του..

edit προς παιανια πηγαιναμε!

Τροποποιήθηκε από τον anotherface

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Aνεβηκες καθολου απο υμηττο??

Ημασταν σημερα 4-5 μηχανακια και ειδαμε ενα τυπο σταματημενο με ενα κοκκινο xr μονο του..

Οχι ημουν στο απεναντι βουνο.

Την αλλη εβδομαδα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Υπεροχα κυριε Μιμικε μας! Καθε φορα εχω την ιδια απορια: Με γερανο το ανεβαζεις το μηχανακι στο βουνο; Ουτε ιχνος σκονης, καταμαυρα λαστιχα, ζαντες, καμια γρατζουνια στα πλαστικα, τιμονια τα παντα ολα! Ζηλευω! Κουκλι το εχεις το μηχανακι! Καλες βολτες!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Υπεροχα κυριε Μιμικε μας! Καθε φορα εχω την ιδια απορια: Με γερανο το ανεβαζεις το μηχανακι στο βουνο; Ουτε ιχνος σκονης, καταμαυρα λαστιχα, ζαντες, καμια γρατζουνια στα πλαστικα, τιμονια τα παντα ολα! Ζηλευω! Κουκλι το εχεις το μηχανακι! Καλες βολτες!

Φίλε δεν έχεις δίκιο σήμερα έγινε χάλια .Στο τελευταίο κομμάτι

είχε αρκετή λάσπη και το γύρισα με προσοχή.Φυσικα μόλις κρυωσε

το καθάρισα σχολαστικά και το λιπανα όπου χρειάζεται .

Αυτο γίνεται κάθε φορά ,μαζι με καθαρισμό φίλτρου και γρασαρισμα

ψαλιδιου και καθαρισμό αλυσίδας .

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το βουνό έχει πάντα μια μαγεία και αξία να βολτάρεις μ' ένα μοτόρι.

Θυμάμαι τα χρόνια μου με το ΧΤ. Είχα σκάψει στην κυριολεξία τα γύρω βουνά στο χωριό.

Κρίμα που δεν έχω εντουράκι, θα σ' ακολουθούσα σίγουρα.

Αλλη μια ιδανικη Κυριακη για βολτα.Και ενω το CBF εχει πεσει σε χειμερια ναρκη...το XR παλι πηρε εμπρος.

...................

Αυτη ειναι Κυριακη .

Να καθαριζεις το XRακι σου παρεα με το CBF ψηνοντας .....αυτο και αν ειναι αξια ανεκτιμητη :mB_kalo_e:

Φιλαράκι, δεν το πουλάς λέω γω το χρέπι το CBF, που τό 'χεις κάνει αρκούδα να πούμε..... :lol:

Ξέρω έναν που θα το εκτιμήσει δεόντως. :rolleyes:

Την ίδια απορία έχω κι εγώ ρε συ.

Έλα Δημήτρη, παραδέξου το. Με γερανό το πας, με γερανό το φέρνεις και το κατεβάζεις μόνο για να το φωτογραφίσεις στάσιμο. :tooth:

Δε μπορεί ρε φίλε να κάνεις εντουράδα σε λασπόχωμα και νά 'ναι τόσο πένα.

Δεν έχει ίχνος βρωμιάς σε λάστιχα, εσωτερικά φτερών, ψαλίδια, μπουκάλες, καπάκια κλπ.

Πώς το κάνεις? Ο Κόπερφιλντ είσαι? :lol: :P

Υ.Γ.

Το 1ο πράγμα που έπεσε το μάτι μου στην τελευταία φωτό, ήταν το μπάρμπεκιου..... τυχαίο? Δε νομίζω Τάκη. :_innocent:

Τροποποιήθηκε από τον Kostas-MotoLover

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Για σου γιατρέ μου με τα ωραία σου, και πάλι!

Απ την πλευρα της Ν.Πεντελης κατω απ τα ρανταρ χονδρικα εχει πολυ δυσκολα περασματα με μεγαλη δυσκολια περασα γιατι απο τις βροχες εχουν βγει πετρες και κοματια σπασμενων μαρμαρων

πολυ επικινδυνα για μενα αλλα και για την μοτοσυκλετα.

Αυτά τα μάρμαρα της Πεντέλης τα θυμάμαι κι εγώ αρκετά γλαφυρά από μία βόλτα που είχαμε πάει με τα βρωμόπαιδα του φόρουμ. Όντως αρκετά ιδιότυπο τερέν και κάνει και τα λάστιχα φυτίλια όπως λές. Είναι πολύ κοφτερά και γλυστερά τα άτιμα.

Φίλε δεν έχεις δίκιο σήμερα έγινε χάλια .Στο τελευταίο κομμάτι

είχε αρκετή λάσπη και το γύρισα με προσοχή.Φυσικα μόλις κρυωσε

το καθάρισα σχολαστικά και το λιπανα όπου χρειάζεται .

Αυτο γίνεται κάθε φορά ,μαζι με καθαρισμό φίλτρου και γρασαρισμα

ψαλιδιου και καθαρισμό αλυσίδας .

Ασ΄τα Μιμίκο, ο Καλημέρας έχει δίκιο. Ούτε μία ρανίδα λάσπης πάνω στο μηχανάκι. Στην επόμενη βόλτα πάρε καμία λάσπη και πέτα την πάνω του γιατί στο τέλος θα νομίσουμε ότι οι φωτογραφίες είναι προϊόν φωτομοντάζ.

Εκτός εάν ανεβαίνεις στο βουνό, βγάζεις μερικές φωτογραφίες μέχρι να ζεσταθείς και μετά αποσύρεις την κάμερα και λυσσάς με τις λάσπες.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ωραία βόλτα, Γιατρέ !

Η Πεντέλη εχει εκείνο το χαρακτηριστικό χώμα που χρυσίζει...

Η ψευτο- πίστα με τα άλματα μέσα στα νταμάρια χαμηλά στον Αγ. Σύλλα, υπάρχει ?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα