Jump to content

Recommended Posts

Να φανταστω οταν κοψατε εισητηρια ειπατε <80αρια ειναι αλλα δηλωμενα 50 μην μας καρφωσεις> :tooth:

Να πω την αληθεια μου πιο πολυ ζηλεψα το κεικ! B)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Έτσι,ν'ανοίγει το μάτι και η όρεξη :)

Ένα περίεργο πράγμα για όσους ζούμε Αθήνα...με το που βγεις για λίγο προς τα έξω και αλλάξεις παραστάσεις,νιώθεις σαν να έκανες reload..

Αναζωογόνηση και αν συνοδεύεται και από καλή παρέα,even better!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Κάτι πήρε το μάτι μου για μπίρες.

Και μετά οδηγήσατε πάλι... :lipssealed:

Τροποποιήθηκε από τον CrazyTsach

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μπράβο παιδιά σας χαίρομαι να είστε καλά να ταξιδεύεται.

Το επόμενο μαζί.

Σε αυτή την ζυθοποιία δουλεύει ένας γνωστός μου και έχω πιεί απ΄την συγκεκριμένη μπύρα.

Πολύ καλή και έχει σε διάφορα χρώματα και γεύσεις.

Πάντα τέτοια παιδιά. :_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Να φανταστω οταν κοψατε εισητηρια ειπατε <80αρια ειναι αλλα δηλωμενα 50 μην μας καρφωσεις> :tooth:

επρεπε να δεις το υφος του βατσιμανου οταν του ειπα οτι το ΤΑ ειναι 250αρι... :huh:

Κάτι πήρε το μάτι μου για μπίρες.

Και μετά οδηγήσατε πάλι... :lipssealed:

οι μπυρες δεν ηταν μπυρες αλλα μερικες γουλιες απο μια νεα καζανια που βγηκε το Σαββατο.

ο σκοπος ηταν η επισκεψη για τον Γιαννη κ η επαφη για μενα.

η υπευθηνοτητα δεν ηρθε ποτε σε δευτερη μοιρα...

Τροποποιήθηκε από τον George_®

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μπραβο παιδες!!!Ομορφα τα μερη απο εκει,και μου θυμισατε οτι εχω να παω πολλα χρονια..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ρε Γιωργη!Ποσες φορες θα στο πω!Αλλαξε το τό transalp αφου μονο πιωμενος ντίρλα με μπυρονια ανεχεσαι να τ'οδηγεις...αφου σε χαλαει δωστοοοοο :mB_kalo_e::crazy::plaf:

Μπραβο ρε παιδια,ομορφη βολτα και η Ευβοια ειναι απο τα λιγοτερο περπατημενα και για μενα σημεια στην Ελλαδα(πρωτια εχει η Ανατολικη Μακεδονια κ Θρακη στα "απατητα")και ειναι πανεμορφη!

Παντα τετοια :)Γουσταρω χαλαρα,φυση,παρεουλα και παμε βρουμμμμ! :ok:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Έτερος δίδυμος εδώ!!

Ετσι για να συμπληρώσω κι εγώ μερικά παραλειπόμενα...

Λόγω του Κλασσικού Μαραθωνίου, η ομώνυμη λεωφόρος ήταν απο νωρίς κλειστή.

Ετσι η η εκκίνηση δόθηκε απο την παραλία Ν. Μάκρης, με σκοπό να πάμε κόστα-κόστα μέχρι Σχινιά και στη συνέχεια απο Σούλι να πάμε Αγ. Μαρίνα.

Γιώργος (George_®)

6gcv.jpg

Για να μην μείνει παραπονεμένος ο Γιώργος (δίπλα γινόταν κοτζάμ μαραθώνιος), το V-Strom αποφάσισε να παίξει το "Σπρώξε-με-να-πάρω-μπροστα". Εξου και οι πρωίνες "μη-προβλεπόμενες" αθλοπαιδίες.

Λόγω της υγρασίας και του γεγονότος οτι μέσα σε μικρή απόταση ειχα ρίξει κάμποσες "μιζιές", η μπαταρία ξελιγωθηκε.

Ευτυχώς πήρε αμέσως μπροστα και φύγαμε για Αγ. Μαρίνα. Ευχαριστώ για το support φιλε!

Αγία Μαρίνα

gmvi.jpg

Εδώ οι καλές μας, περιμένουν να περάσουμε απέναντι. Η θάλασσα ήταν λάδι, ουτε υποψία για ιμάντες και δεσίματα..

p4qd.jpg

Αφήνοντας την Αττική πίσω μας..

ruvm.jpg

Εν πλω, απολάυσαμε τους καφέδες μας μετα σπιτικού κεϊκ απο τη σύζυγο του George, σχεδιάζοντας την διαδρομή μας.

Παρεμπιπτόντως, η ποιότητα των καντίνων στα φέρυ έχει βελτιωθεί αισθητά απο την τελευταία φορά που θυμάμαι..

Κάπου προς το δρόμο για Σέτα.

lxto.jpg

Τα υπόλοιπα της διαδρομής έχουν καλυφθεί πλήρως στο αρχικό ποστ.

Αν και λίγη σε χιλιόμετρα (έγραψα γυρω στα 200), ήταν μια γεμάτη βόλτα που κινήθηκε σε χαλαρούς, απολαυστικούς ρυθμούς.

Ευχαριστώ τον φίλο Γιώργο για την παρέα!

Να'στε όλοι καλα και να βολτάρετε όσο μπορείτε!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Για όποιον ενδιαφέρεται, πιο κάτω ειναι η διαδρομή που ακολουθήσαμε.

https://www.google.gr/maps/ms?msid=201383856722321493430.0004eaf6a96fc9ba769f8&msa=0&ll=38.588699,23.941612&spn=0.22837,0.308647

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πάντως λέω τι ειναι αυτοί οι μηχανόβιοι ρε παιδί μου.

Αμα είχανε κουτιά, θα λέγανε έλα μωρε, πεταχτήκαμε μέχρι απέναντι για μπύρες και να ντερλικώσουμε.

Ενώ τώρα και καλά κάνανε βόλτα και ταξιδιωτικό και τυχαία βρεθήκανε σε μια ταβέρνα, και βγάλανε και φωτογραφίες κτλπ κτλπ....

:D

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Με κάποια πρόωρα leaks, μέσω fb, είχα ενημερωθεί γι'αυτή τη βόλτα και δεν σας κρύβω παίδες πως περίμενα πως και πως για να διαβάσω το ταξιδιωτικό σας και να χαζέψω τις φωτογραφίες σας.

Πολλά μπράβο! Υπέροχη βολτούλα! Πάντα τέτοια!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Από Ερέτρια για Κύμη από βουνό, και όχι παραλιακά από Αλιβέρι , Λέπουρα, το έχω δει ότι υπάρχει, αλλά δεν το έχω κάνει ποτέ.

Τι λέει σαν διαδρομή το κομάτι αυτό; Γρήγορη, αργή, καλή άσφαλτος, κακή;

Τροποποιήθηκε από τον FlyingInADream

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Από Ερέτρια για Κύμη από βουνό, και όχι παραλιακά από Αλιβέρι , Λέπουρα, το έχω δει ότι υπάρχει, αλλά δεν το έχω κάνει ποτέ.

Τι λέει σαν διαδρομή το κομάτι αυτό; Γρήγορη, αργή, καλή άσφαλτος, κακή;

Η διαδρομή είναι ιδιαίτερα όμορφη αλλά η άσφαλτος μέτρια και κατα τόπους κακή, οπότε γρήγορη δεν τη λες..

Τροποποιήθηκε από τον hideto

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πάντως λέω τι ειναι αυτοί οι μηχανόβιοι ρε παιδί μου.

Αμα είχανε κουτιά, θα λέγανε έλα μωρε, πεταχτήκαμε μέχρι απέναντι για μπύρες και να ντερλικώσουμε.

Ενώ τώρα και καλά κάνανε βόλτα και ταξιδιωτικό και τυχαία βρεθήκανε σε μια ταβέρνα, και βγάλανε και φωτογραφίες κτλπ κτλπ....

:D

Τίποτα δεν ειναι τυχαίο :P ..

Στη μικρο ζυθποιϊα πάντως, περιοριστήκαμε σε δοκιμή (50-100 ml). Η μπύρα είχε σαφως υψηλότερη περιεκτικότητα σε αλκοόλ και είχαμε δρόμο μπροστά μας, επομένως θα ήταν εντελώς ανεύθυνο να επιδιδόμασταν σε μπυροποσίες..

Μην δημιουργήσουμε και λάθος εντυπώσεις :oops:

Για το ταβερνείο, δεν θα το αρνηθούμε. Ο σωστός μοτοσυκλετιστής πρέπει να γνωρίζει τέτοιες στρατηγικές επιλογές.

Το κατάστημα στη Σέτα, το προτείνω ανεπιφύλακτα. "Πλάτανος" λέγεται αν θυμαμαι σωστα.

Σημείωση: υπάρχουν 2 "Σέτες". Η άνω και η κάτω αλλά και στα 2 χωριά γράφει η ταμπέλα "Σέτα". Εμείς κάτσαμε στη Σετα που είναι πιο δυτικά, προς Ερέτρια..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ρε Γιωργη!Ποσες φορες θα στο πω!Αλλαξε το τό transalp αφου μονο πιωμενος ντίρλα με μπυρονια ανεχεσαι να τ'οδηγεις...αφου σε χαλαει δωστοοοοο :mB_kalo_e::crazy::plaf:

Κωστα ξερεις οτι λιγουρευουμε κ οι δυο το ιδιο μηχανακι... :secret:

συνεπως ασε να ειμαι στην σουρα διοτι αμα ξεμεθυσω θα μπω σε καμια αντιπροσωπεια ''μουσικων οργανων'' :lipssealed: κ μετα θα πινουν οι υπολοιποι στην φαμιλα για να ξεχασουν οσα θα χρωσταω... :shoot:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Κωστα ξερεις οτι λιγουρευουμε κ οι δυο το ιδιο μηχανακι... :secret:

συνεπως ασε να ειμαι στην σουρα διοτι αμα ξεμεθυσω θα μπω σε καμια αντιπροσωπεια ''μουσικων οργανων'' :lipssealed: κ μετα θα πινουν οι υπολοιποι στην φαμιλα για να ξεχασουν οσα θα χρωσταω... :shoot:

Μπαααα...σου δινω το ελευθερο,προχώρα.Εγω λιγουρευομαι πολλα...αλλά γουσταρω και το 800.Οπότε μην με περιμενεις...φάε :mB_kalo_e:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα